Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748434 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος βδηερο

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #820 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 04:12:32 μμ »
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω και γω για ενα site, δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει...

http://www.jomashop.com/

Απ΄ οτι βλεπω εχει καλες τιμες στα Hamilton  που με ενδιαφερουν βασικα οπως αυτα...

http://www.jomashop.com/hamilton-navy-regatta-h77636143.html

http://www.jomashop.com/hamilton-jazzmaster-h32616133.html

Καποιος που ξερει οτιδηποτε pls......

Αποσυνδεδεμένος chrisrazor

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 287
  • Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία
    • Προφίλ
    • www.softone.gr
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #821 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 08:12:52 μμ »
Οι απόψεις διίστανται . Γενικά καλά αλλά και αρκετές γκρίνιες . Από τα forums φαίνεται ότι το service είναι λίγο άθλιο . Προσοχή στο τελωνείο δεν το δηλώνουν με χαμηλότερη αξία , ούτε σαν δώρο . Οπότε οι τιμές αυτές είναι χωρίς τελωνείο.
Τώρα που θα έχουμε wi-fi παντού τι τα θέλουμε τα ρολόγια !

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #822 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 10:02:12 μμ »
Δεν βλέπω και καμμιά αξιόλογη διαφορά από την τιμή που μπορεί να πετύχει κανείς σε κατάστημα...συν ότι αν σε τσιμπήσουν σε κανένα τελωνείο την πάτησες...συν θέματα εγγύησης αν ο τύπος δεν είναι εξουσιοδοτημένος...συν την αναμονή...καλύτερα πάρτο από εδώ ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος βδηερο

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #823 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:25:36 μμ »
Δεν βλέπω και καμμιά αξιόλογη διαφορά από την τιμή που μπορεί να πετύχει κανείς σε κατάστημα...συν ότι αν σε τσιμπήσουν σε κανένα τελωνείο την πάτησες...συν θέματα εγγύησης αν ο τύπος δεν είναι εξουσιοδοτημένος...συν την αναμονή...καλύτερα πάρτο από εδώ ;)


Κοιτα φιλε GiannisH  εχω φιλο στην Αμερικη ο οποιος θα το παρει εκει και θα μου το φερει οποτε δεν υπαρχει θεμα τελωνειου... Τωρα για την αναμονη δεν με πειραζει... Κυριως εν ολιγοις το αν ειναι αυθεντικα με νοιαζει...!!!!Τωρα για την εγγυηση γενικα πιστευω σε αγορες απο το ιντερνετ το ρισκαρεις λιγο... Οσο για τις τιμες αν κανεις τη μετατροπη μιλαμε για σχεδον μισες τιμες απο ελληνικα site...Για hamilton παντα.

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=15002


http://www.jomashop.com/hamilton-navy-regatta-h77636143.html   

Δειγματοληπτικα, 400+ διαφορα...

Και απο site ελληνικο, φανταζομαι σε καταστημα αν και δεν εχω ρωτησει ακομα, ανεβαινουν οι τιμες...



Αποσυνδεδεμένος βδηερο

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #824 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:28:43 μμ »
Οι απόψεις διίστανται . Γενικά καλά αλλά και αρκετές γκρίνιες . Από τα forums φαίνεται ότι το service είναι λίγο άθλιο . Προσοχή στο τελωνείο δεν το δηλώνουν με χαμηλότερη αξία , ούτε σαν δώρο . Οπότε οι τιμές αυτές είναι χωρίς τελωνείο.

Δηλαδη για την αυθεντικοτητα που οπως ειπα με ενδιαφερει κυριως λες ναι chrisrazor?Και εγω βασικα που το εψαξα λιγο κυριως για αυθεντικα λενε στα ξενα forums αλλα ελεγα μπας και εχει καποιος προσωπικη εμπειρια...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #825 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:33:02 μμ »
Κοιτα φιλε GiannisH  εχω φιλο στην Αμερικη ο οποιος θα το παρει εκει και θα μου το φερει οποτε δεν υπαρχει θεμα τελωνειου... Τωρα για την αναμονη δεν με πειραζει... Κυριως εν ολιγοις το αν ειναι αυθεντικα με νοιαζει...!!!!Τωρα για την εγγυηση γενικα πιστευω σε αγορες απο το ιντερνετ το ρισκαρεις λιγο... Οσο για τις τιμες αν κανεις τη μετατροπη μιλαμε για σχεδον μισες τιμες απο ελληνικα site...Για hamilton παντα.

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=15002


http://www.jomashop.com/hamilton-navy-regatta-h77636143.html   

Δειγματοληπτικα, 400+ διαφορα...

Και απο site ελληνικο, φανταζομαι σε καταστημα αν και δεν εχω ρωτησει ακομα, ανεβαινουν οι τιμες...





Σχεδόν σε αυτή την τιμή το παίρνεις και από δω.

Ενδεικτικά, Hamilton με αρχική 1050 το πήραμε 750 με φίλο από στοά Φέξη, χωρίς να πιέσουμε και ιδιαίτερα τον πωλητή και χωρίς προσωπική γνωριμία, πρώτη φορά τον έβλεπα. Και αυτό, προ κρίσης...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος βδηερο

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #826 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 05:34:05 μμ »
Σχεδόν σε αυτή την τιμή το παίρνεις και από δω.

Ενδεικτικά, Hamilton με αρχική 1050 το πήραμε 750 με φίλο από στοά Φέξη, χωρίς να πιέσουμε και ιδιαίτερα τον πωλητή και χωρίς προσωπική γνωριμία, πρώτη φορά τον έβλεπα. Και αυτό, προ κρίσης...

Χμμμ... μαλλον τοτε ηρθε η ωρα να αρχισω τις βολτες... Αν στην κριση βαλεις και τις ,υποτιθεμενες βεβαια μερικες φορες, εκπτωσεις της περιοδου ισως βρω καμια καλη τιμη...

Θα το ψαξω....

Αυθεντικο στανταρ φανταζομαι ετσι?

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #827 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 06:29:35 μμ »
   Mην συγκρίνεις τις τιμές των ελληνικών σάιτ, οι τύποι ψάχνουν για θύματα. Αγορά από εξουσιοδοτημένο κατάστημα και είσαι άρχοντας ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #828 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 07:18:26 μμ »
Εχω μια (ρητορική) απορία: on line κατάστημα δε σημαίνει πολύ λιγότερα έξοδα και άρα καλύτερες τιμές για τον καταναλωτή;
Γιατί τα περισσότερα ελληνικά (on line καταστήματα) πωλούν στις τιμές καταλόγου; Ε, ε, Οεο;

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #829 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 07:23:12 μμ »
Εχω μια (ρητορική) απορία: on line κατάστημα δε σημαίνει πολύ λιγότερα έξοδα και άρα καλύτερες τιμές για τον καταναλωτή;
Γιατί τα περισσότερα ελληνικά (on line καταστήματα) πωλούν στις τιμές καταλόγου; Ε, ε, Οεο;
Διοτι την δοξα πολλοι εμισησαν,το χρημα ουδεις[η' αλλιως κοροιδα παντα θα υπαρχουν]
Μιχαλης@τιμωρηστε τους
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #830 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 10:55:40 μμ »
Χμμμ... μαλλον τοτε ηρθε η ωρα να αρχισω τις βολτες... Αν στην κριση βαλεις και τις ,υποτιθεμενες βεβαια μερικες φορες, εκπτωσεις της περιοδου ισως βρω καμια καλη τιμη...

Θα το ψαξω....

Αυθεντικο στανταρ φανταζομαι ετσι?

Αλίμονο φίλε μου, αν πληρώναμε  εφτάμιση κατοστάρικα τη μαϊμού Hamilton θα είχα αυτοκτονήσει! ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #831 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 01:27:15 πμ »
Εχω μια (ρητορική) απορία: on line κατάστημα δε σημαίνει πολύ λιγότερα έξοδα και άρα καλύτερες τιμές για τον καταναλωτή;
Γιατί τα περισσότερα ελληνικά (on line καταστήματα) πωλούν στις τιμές καταλόγου; Ε, ε, Οεο;

Παλιότερα είχα γράψει για αισχροκαίρδια κλπ...δεν είναι και τόσο απλό ίσως...τι στο καλό, δεν θέλουν να πουλάνε;


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος βδηερο

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #832 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 01:59:28 πμ »
Τελικα οσο περισσοτερο το ψαχνεις με Ελληνικα δεδομενα τοσο περισσοτερο τρελαινεσαι...

Αρχιζω να λυπαμαι οσους παλιους ψαχνονται καιρο με ρολογια...


Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #833 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 08:32:16 πμ »
Και εγώ λυπάμαι να σπρώχνω τα λεφτά μου στο εξωτερικό, αλλά άμα βλέπεις τις διαφορές των τιμών που παίζουν με τους Ελληνες τρελαίνεσαι. Πραγματικά συμπεριφέρονται λες και δεν θέλουν να πουλήσουν. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μας περνάνε. Για μοσχάρια? Στο ίντερνετ βρίσκεις ότι θες. Και εκεί ισχύει το ρήτο "υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια".
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #834 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 10:27:58 πμ »
Εχω μια (ρητορική) απορία: on line κατάστημα δε σημαίνει πολύ λιγότερα έξοδα και άρα καλύτερες τιμές για τον καταναλωτή;
Γιατί τα περισσότερα ελληνικά (on line καταστήματα) πωλούν στις τιμές καταλόγου; Ε, ε, Οεο;

Κώστα νομίζω ότι στην Ελλάδα όσοι πουλάνε online, έχουν και φυσικό κατάστημα, με λίγες εξαιρέσεις (lowprices). Άρα, πάνε να βγάλουν τα έξοδα του μαγαζιού και από τις ιντερνετικές πωλήσεις, γι' αυτό πουλάνε στις ίδιες τιμές που πουλάνε και στο μαγαζί.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #835 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 10:41:37 πμ »
Ακόμα και ο Χρήστος (lowprices) έχει ή είχε φυσικό κατάστημα. Απλά ο άνθρωπος ξέρει που να κινηθεί όσον αφορά τις τιμές του. Σε κάποια μαζική παραγγελία το ποσοστό της έκπτωσης που μπορεί να έχει το μεταβιβάζει στους πελάτες του και δεν το επικαρπώνεται σαν κέρδος ;)
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #836 στις: Ιανουάριος 13, 2011, 02:35:38 μμ »
Καλησπέρα κύριοι. Εχω εντοπίσει ένα μπρασελέ που μου αρέσει από το παρακάτω σάιτ, ήτοι:

www.21jewels.com.  Εχει αγοράσει κάποιος από εκεί ή γενικά γνωρίζει αν είναι ασφαλές, διότι δεν βλέπω paypal και είμαι σκεπτικός..... Μην είναι καμιά μούφα και μπλεχτούμε και δεν φτάνουμε.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #837 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 09:08:14 μμ »
Μήπως έχει αγοράσει κανείς σας ρολοι απο πωλητη με nickname "RALAustin" απο wus και timezone?
Εχει κατι που μ' ενδιαφερει και απ' οτι βλέπω ο τύπος έχει πλούσιο ιστορικό συναλλαγών...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2011, 09:20:01 μμ από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #838 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 01:54:53 μμ »
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, ας πούμε ότι αγοράζεις ένα ρολόι απ' έξω, και η συναλλαγή γίνεται όπως με το Γερμανό (Orient) κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.
Το ρολόι όμως ο "καλλιτέχνης" δε το στέλνει. Υπάρχει τρόπος να διεκδικήσεις τα χρήματά σου? 
Ας ελπίσουμε ότι δε θα χρειαστεί αλλά έχει περάσει ήδη μια εβδομάδα και δε τον βλέπω πολύ ζεστό συν ότι με πάει από Δευτέρα σε Τετάρτη σε Παρασκευή σε Δευτέρα  :(

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #839 στις: Φεβρουάριος 14, 2011, 02:29:21 μμ »
Πραγματικά δεν γνωρίζω πολλά, αλλά από την στιγμή που η συναλλαγή "φαίνεται" μέσω της Τραπέζης, μου φαίνεται πάλι διαμέσου της τραπέζης, μπορείς να προσβάλεις την συναλλάγη και να διεκδικήσεις τα χρήματα πίσω. Και πάλι αυτό που σου λέω με κάθε επιφύλαξη. Συμβουλέψου και την τράπεζα σου. Πάντως ο Γερμανός δεν έχει δείξει δείγματα αφερεγγυότητας. Εγώ απλώς όταν είχα αγοράσει είχα απαιτήσει paypal για να είμαι πιο σίγουρος και απλά επιβαρύνθηκα με το 3% επιπλέον.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.