Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748422 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #780 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:17:23 πμ »
Και στις προπληρωμενες γινεται αυτο? :)

ναι κ σε αυτές...

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #781 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:18:37 πμ »
Φίλε Στέργιε δεν το γνωρίζω αυτό. Αμα σου είπαν όμως 10 μέρες κάτι άλλο δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις εκτός από το να περιμένεις και να κάνεις υπομονή. Δεν θυμάμαι και εμένα πόσο καιρο μου έκανε να μου έρθει. Δες αν υπάρχει τηλέφωνο στα κεντρικά της τράπεζας για τις κάρτες, μήπως πάρεις κανα τηλ. και βγεί η άκρη ή τους ζορίσεις λίγο.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #782 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:21:30 πμ »
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες σας θα δειξει :)

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #783 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:22:12 πμ »
πάντος χθες έκανα αγορα με την πιστωτική, όχι την προπληρωμένη γιατί δεν είχε ψωμί μέσα, την οποία την πέρασα στο paypal, έκανα την αγορά κ τη διέγραψα αμμέσως πάλι, δεν είχα θέμα, παρόλο που ζήτησε κωδικό, ο πωλητής μου έστειλε μύνημα επιβεβαιώσης πληρωμής κ μετά την διαγραφή σταμάτησε να ζητάει κ τον κωδικό...το έχω ξανακάνει άλλες 2 φορές...!!!

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #784 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 03:54:59 μμ »
εμενα, μου ηλθε ενα "καινουργιο" skx 009κ2 με ακεντραριστους δεικτες, ενα σκουπιδι κατω απο το τζαμι,
σημαδι στο κουμπωμα, aftermarket κουτι, χωρις χαρτια, χωρις προστατευτικες μεμβρανες κ ποιος ξερει τι αλλο..? 
..τι λετε να το κρατησω??  ;D 

ολα αυτα απο πωλητη με πολυ καλη αξιολογηση!!!

για αυτο κ συνιστω μεγαλη προσοχη στις επιλογες κ στις αγορες μεσω ιντερνετ..  :-\
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #785 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 05:00:08 μμ »
εμενα, μου ηλθε ενα "καινουργιο" skx 009κ2 με ακεντραριστους δεικτες, ενα σκουπιδι κατω απο το τζαμι,
σημαδι στο κουμπωμα, aftermarket κουτι, χωρις χαρτια, χωρις προστατευτικες μεμβρανες κ ποιος ξερει τι αλλο..? 
..τι λετε να το κρατησω??  ;D 

ολα αυτα απο πωλητη με πολυ καλη αξιολογηση!!!

για αυτο κ συνιστω μεγαλη προσοχη στις επιλογες κ στις αγορες μεσω ιντερνετ..  :-\
Μπορείς να ζητήσεις refund..Φαντάζομαι το ξέρεις!
Εγώ έχω κάνει αρκετές αγορές μέσω e-bay και δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα...
Αλλά καμιά φορά μπορεί και να τύχει..
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #786 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 07:11:53 μμ »
Κι εμενα ετσι μου ηρθε απο τον pokemonyuu,εχετε παρει και αλλοι απο αυτον κι εσας ατσι ηρθε?χωρις κουτι εγγυηση?

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #787 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 07:57:55 μμ »
Κι εμενα ετσι μου ηρθε απο τον pokemonyuu,εχετε παρει και αλλοι απο αυτον κι εσας ατσι ηρθε?χωρις κουτι εγγυηση?

κ μένα μου ήρθε μόνο με τις οδηγίες χρήσεως, χωρίς εγγύηση κ κουτί...κουτί είχε ένα δικό του ο πόκεμον γιατί όπως είχαμε μιλήσει γλιτώνει το βάρος κ έχει φθηνότερα μεταφορικά, της σέικο όπως είχε πει είναι βαρύ κ περνάει το όριο...όσον αφορά την εγγύηση δε θυμάμαι τί είναι αυτό?  :rolleyes:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #788 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 06:47:40 πμ »
Κι εμενα ετσι μου ηρθε απο τον pokemonyuu,εχετε παρει και αλλοι απο αυτον κι εσας ατσι ηρθε?χωρις κουτι εγγυηση?

To αναφέρει χαρακτηριστικά ότι δεν στέλνει κουτί και οτι δεν υπάρχει εγγύηση. Αρα ξέρουμε τι αγοράζουμε και με ποιό ρίσκο.... Υπάρχει και άλλος προμηθευτής στο εμπαι ο οποίος στις τιμές που χτυπιούνται στο πόκεμον προσφέρει και κουτί και εγγύηση 1 έτους όπως λέει. Δυστυχώς τότε που το πήρα το τέρας δεν έβγαζε πορτοκαλί, μόνο μαύρο.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #789 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:32:28 πμ »
Δηλαδή αν χαλάσει το monster, θα το έστελνε κάποιος πίσω σ'αυτόν να το κάνει σέρβις?
Θα το έδινα σε μάστορα που ξέρω κι εμπιστεύομαι με τα ίδια χρήματα... 38$ μεταφορικά χρεώνει...Τα οποία είναι πάρα πολλά αλλά από τη στιγμή που το ρολόι βγαίνει λίγο, το σύνολο είναι οκ... Άλλα ρολόγια τα στέλνει με 25$ αλλά μάλλον είναι άλλο το περιθώριο κέρδους γι'αυτόν.  :)

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #790 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:46:58 πμ »
αλέξανδρε η εγγύηση σε μία αγορά μπορεί να λειτουργεί για λόγους αίσθησης ασφάλειας, είναι υποκειμενικό, αν πχ έχεις μία εγγύηση με σφραγίδα για global service τότε πας άνετα κ στο ελληνικό αντίστοιχο χωρίς να μπαίνεις στη διαδικασία να το στείλεις πίσω...πράγμα που δε θα το έκανα κ συμφωνούμε, θα το πήγαινα σε ανεξάρτητο μάστορα...

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #791 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:33:10 μμ »
και οι δυο πωλητες εχουν κοντα 100000 χιλιαδες πωλησεις ....κουτακια αγοραζεις απο οπου θες αν θες εγγυηση και αυτη αγοραζεται
αλλα defected ρολοι να του ζητησεις να σου στειλει ενα αλλο και να του στειλεις την δευτερντζα με δικια του χρεωση ....
εκτος να τον παζαρεψεις και σου κανει refund καποιο ποσο για service ....εγω θα του ζηταγα τουλαχιστον το ενα τριτο του ποσου πισω και θα το εφτιαχνα .....η θα εκανα καμμια μοντιφα ....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος greguitar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #792 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 07:47:01 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!
Αυτό το site το γνωρίζετε? Είναι ok?
http://www.authenticwatches.com

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #793 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 08:01:27 μμ »
Nομιζω ειναι καλος,ειναι και πωλητης στο ebay και με καλα σχολια ;)

Αποσυνδεδεμένος greguitar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #794 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 08:16:51 μμ »
Βασικά ενδιαφέρομαι για tag grand carrera ξέρει κανείς κανένα άλλο δοκιμασμένο site από Αμερική με καλές τιμές? Βρήκα και αυτο
http://www.aatime.com/

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #795 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 09:28:00 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!
Αυτό το site το γνωρίζετε? Είναι ok?
http://www.authenticwatches.com



από αυτόν έχουν κάνει αγορές 3 ρολόγια πολύ ακριβά (sd, po, sm) 2 συνάδελφοί μου κ είναι εγγύηση...του έβαλαν τα λεφτά με έμβασμα μέσω τραπέζης...απλά υπολόγισε κόστος κ 300 ευρώ τελωνείο...

Αποσυνδεδεμένος greguitar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
www.authenticwatches.com
« Απάντηση #796 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 09:36:21 μμ »
Εμένα θα μου το φέρει γνωστός από Αμερική. Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πρέπει να το φοράει στο χέρι του ή δεν πειράζει αν το έχει στη βαλίτσα μέσα στο κουτί του?

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: www.authenticwatches.com
« Απάντηση #797 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 09:38:06 μμ »
Εμένα θα μου το φέρει γνωστός από Αμερική. Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πρέπει να το φοράει στο χέρι του ή δεν πειράζει αν το έχει στη βαλίτσα μέσα στο κουτί του?

δε ξέρω τι ισχύει, ξέρω ότι φίλος το έβαλε στο χέρι του επειδή δε γνώριζε κ αυτός ώστε να μην έχει πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος greguitar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: www.authenticwatches.com
« Απάντηση #798 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 09:42:02 μμ »
δε ξέρω τι ισχύει, ξέρω ότι φίλος το έβαλε στο χέρι του επειδή δε γνώριζε κ αυτός ώστε να μην έχει πρόβλημα...
Ωραία και εγώ αυτό θα κάνω και τελείωσε. Για τι ποσό μιλάμε τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: www.authenticwatches.com
« Απάντηση #799 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 10:15:21 μμ »
Εμένα θα μου το φέρει γνωστός από Αμερική. Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πρέπει να το φοράει στο χέρι του ή δεν πειράζει αν το έχει στη βαλίτσα μέσα στο κουτί του?
το ρολοι μονο του[μεσα σε σακουλακι προστατευτικο],το κουτι στην βαλιτσα,τα χαρτια στην τσεπη του[η να ταχυδρομησει τα χαρτια,ακομα καλυτερα].Α,οσο και να τον ψαρωσουνε,το ρολοι ειναι δικο του θα λεει.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος