Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748444 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #740 στις: Αύγουστος 04, 2010, 11:58:23 πμ »
μια βοηθεια παρακαλω..για αγορα με paypal..στο watchuseek αν γνωριζει κανεις
οταν στελνεις τα λεφτα στο mail του λογαριασμου του πωλητη εισαι καλυμμενος σε περιπτωση που δεν
ολοκληρωθει η αγοραπωλησια(δηλ δεν παραλαβεις το δεμα σου )η χανεις τα λεφτα σου
ποσο αξιοπιστο ειναι να ψωνιζεις ετσι?ευχαριστω
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #741 στις: Αύγουστος 04, 2010, 01:56:36 μμ »
paypal is safer

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #742 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:02:47 μμ »
μια βοηθεια παρακαλω..για αγορα με paypal..στο watchuseek αν γνωριζει κανεις
οταν στελνεις τα λεφτα στο mail του λογαριασμου του πωλητη εισαι καλυμμενος σε περιπτωση που δεν
ολοκληρωθει η αγοραπωλησια(δηλ δεν παραλαβεις το δεμα σου )η χανεις τα λεφτα σου
ποσο αξιοπιστο ειναι να ψωνιζεις ετσι?ευχαριστω
αμα θελει να σου φαει τα χρηματα θα το κανει οπως και να εχει

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #743 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:17:25 μμ »
στο paypal εαν δεν παραδωσει ο πωλητης γινεται δεσμευση του σχετικου ποσου στην πιστωτικη κάρτα του ή στον τραπεζικό λογαριασμο του. 

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #744 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:20:07 μμ »
μια βοηθεια παρακαλω..για αγορα με paypal..στο watchuseek αν γνωριζει κανεις
οταν στελνεις τα λεφτα στο mail του λογαριασμου του πωλητη εισαι καλυμμενος σε περιπτωση που δεν
ολοκληρωθει η αγοραπωλησια(δηλ δεν παραλαβεις το δεμα σου )η χανεις τα λεφτα σου
ποσο αξιοπιστο ειναι να ψωνιζεις ετσι?ευχαριστω
To PAYPAL μπορει να ακυρωσει μια συναλλαγη και να επιστρεψει[πιστωσει] τον λογαριασμο του αγοραστη σε αρκετες περιπτωσεις[δεν παρελαβες ποτε πχ].Περισσοτερες πληροφοριες θα βρεις στο σαιτ,ειναι πολυ αξιοπιστο.Και κατι τελευταιο,αγοραζε τον πωλητη και οχι το προιον......
Μιχαλης
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #745 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:32:27 μμ »
στο paypal εαν δεν παραδωσει ο πωλητης γινεται δεσμευση του σχετικου ποσου στην πιστωτικη κάρτα του ή στον τραπεζικό λογαριασμο του. 
ναι ισχυει αλλα σου στελνει αδειο πακετο

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #746 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:47:01 μμ »
Παιδες ξερει κανεις που μπορουμε να αγορασουμε memphis belle ρολογια?Πωλουνται on line?

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #747 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:52:48 μμ »
online?no...

σε κανα Ιταλικο μαγαζι,αλλα ειναι ακριβα αρκετα και δεν εχει λογο...

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #748 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:55:03 μμ »
Kριμα φαινονται ποιοτικα και ειναι ομορφα :(

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #749 στις: Αύγουστος 04, 2010, 03:05:05 μμ »
σχεδον ολα τα ρολογια σημερα,ειναι ποιοτικα και ομορφα ...να ναι καλα το φτηνο εργατικο κοστος στην Κινα...

Αποσυνδεδεμένος dvamv

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #750 στις: Αύγουστος 11, 2010, 12:07:48 μμ »
Yπαρχει κάποιο αξιοπιστο on line καταστημα εντός ΕΕ που να έχει ΙWC?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος elise

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #751 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 08:48:52 μμ »

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 359
  • Παρανέστι
    • Προφίλ
    • IMAGESHACK
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #752 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:22:18 μμ »
Οσο αφορά τα τελωνεία στην Ελλάδα θα ήθελα να σας πληροφορίσω πως βαράνε στα αυτιά από όσο φαίνεται.
Ούτε EMS, ούτε gift ούτε τίποτα δεν πιάνει πλέον.

120 ευρώ φόροι στα 408 αναγραφόμενα από Chino
Επίσης ο Ιάπωνας δεν δέχτηκε να δώσει άλλη αναγραφόμενη τιμή από την πραγματική.
Επεσε κράξιμο μάλλον!!!
Δύσκολο χόμπι τα ρολόγια.....

Αποσυνδεδεμένος L30N

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #753 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:40:38 μμ »
Οσο αφορά τα τελωνεία στην Ελλάδα θα ήθελα να σας πληροφορίσω πως βαράνε στα αυτιά από όσο φαίνεται.
Ούτε EMS, ούτε gift ούτε τίποτα δεν πιάνει πλέον.

120 ευρώ φόροι στα 408 αναγραφόμενα από Chino
Επίσης ο Ιάπωνας δεν δέχτηκε να δώσει άλλη αναγραφόμενη τιμή από την πραγματική.
Επεσε κράξιμο μάλλον!!!
The solution is one , USPS .

Αποσυνδεδεμένος Nyx

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #754 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 03:06:13 μμ »
Καλησπερα σε ολους.
Εκανα αγορα ενος ρολογιου απο το site e-ora.gr στις 4/09 και μεχρι τωρα δεν εχω νεα τους. Εχω πληρωσει με πιστωτικη ηδη και το site λεει οτι θα ερθει σε 2-5 μερες .Το ανησυχητικό ειναι οτι δεν εχω ουτε ενα mail ή τηλεφωνο για την αγορα που εκανα ενω προσπαθησα να ερθω σε επικοινωνία μαζι τους μεσω σταθερου τηλ. αλλα μου λεει οτι το τηλεφωνο δεν υφισταται ενω μεσω κιν τηλεφωνου ειναι κλειστο!!! Μηπως γνωριζει κανεις που βρισκεται η αποθηκη ή το καταστημα του. Εχει κανει κανείς αλλος αγορα απο κει ;

Αποσυνδεδεμένος elise

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #755 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 03:59:17 μμ »
εχω παραγγείλει ρολοι το σαββατο απο αγγλια.
την δευτερα ο τυπος το εστειλε κανονικα με royal mail (Royal Mail Airsure) και μου εδωσε φυσικα και το trackin number
βαζω τον κωδικο για να δω που βρισκεται το ρολοι και το μονο που μου αναφερει απο την δευτερα το απογευμα ειναι : Your item, posted on 06/09/10 with reference RJ********GB has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE.

βαζω το ιδιο και το parcel force και μου βγαινει ακριβως το ιδιο πραγμα....

εχω ακουσει οτι η Parcelforce συνεργαζεται με την ACS.... παιρνω την ACS τηλεφωνο σημερα μπας και μου δωσουν καμια λεπτομερια παραπανω και μου αναφερουν οτι με τετοιο trackin number αυτοι δεν παραλαμβανουν δεματα.....

το βαζω και το track των ΕΛΤΑ και δεν μου εμφανιζει τπτ....

καμια ιδεα;;;
με τι θα μου ερθει;;
να το περιμενω αυριο;;

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #756 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 05:43:07 μμ »
εχω παραγγείλει ρολοι το σαββατο απο αγγλια.
την δευτερα ο τυπος το εστειλε κανονικα με royal mail (Royal Mail Airsure) και μου εδωσε φυσικα και το trackin number
βαζω τον κωδικο για να δω που βρισκεται το ρολοι και το μονο που μου αναφερει απο την δευτερα το απογευμα ειναι : Your item, posted on 06/09/10 with reference RJ********GB has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE.

βαζω το ιδιο και το parcel force και μου βγαινει ακριβως το ιδιο πραγμα....

εχω ακουσει οτι η Parcelforce συνεργαζεται με την ACS.... παιρνω την ACS τηλεφωνο σημερα μπας και μου δωσουν καμια λεπτομερια παραπανω και μου αναφερουν οτι με τετοιο trackin number αυτοι δεν παραλαμβανουν δεματα.....

το βαζω και το track των ΕΛΤΑ και δεν μου εμφανιζει τπτ....

καμια ιδεα;;;
με τι θα μου ερθει;;
να το περιμενω αυριο;;
Μάλλον με royal mail, θα σου έρθει εφόσον το track n' trace τον βρετανικών ταχυδρομείων σου δίνει απάντηση. Κάνε λίγο υπομονή. Εγώ από αγγλία όταν αγόρασα ρολόι μου ήρθε σε 7-8 εργάσιμες μέρες. Tώρα καμμιά φορά κολλάει και το track n' trace των ελτά, οπότε μην περιμένεις σίγουρη απάντηση από αυτούς.
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3918
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #757 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 07:31:19 μμ »
ελτα.
απλα το συστημα ανιχνευσης εχει πεσει προσωρινα.
χτυπα τους ενα τηλεφωνακι.
ειναι πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι  ;)
8001182000

θα σου ερθει.
royal mail rulez..!!!

φιλικα
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος feathon123

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
e-ora
« Απάντηση #758 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 12:19:28 μμ »
Καλησπερα,
και εγω εχω παρατηρησει οτι με το e-ora η επικοινωνια ειναι αδυνατη.επειδη με ενδιαφερει ενα ρολοι προσπαθησα (ματαια ομως) παρα πολλες φορες ειτε στο κινητο ειτε στο σταθερο αλλα τιποτα.Το μεν κινητο ειναι παντα κλειστο και το σταθερο ειναι εκτος λειτουργιας.για τον λογο αυτο αποθαρυνθηκα και δεν προχωρησα σε παραγγελια καθως  παρατηρησα, οτι στο site του e-ora δεν εχει αλλαξει ο Φ.Π.Α. απο 19% σε 23%.

στην αποδειξη πληρωμης του ρολογιου που παραγγειλες αναγραφετε 19 η` 23 % ο ΦΠΑ??

δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως γινετε.Ενημερωσε μας εαν επικοινωνησουν απο το e-ora η` οταν λαβεις το ρολοι σου.

Αποσυνδεδεμένος Nyx

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: e-ora
« Απάντηση #759 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:17:29 μμ »
Καλησπερα,
και εγω εχω παρατηρησει οτι με το e-ora η επικοινωνια ειναι αδυνατη.επειδη με ενδιαφερει ενα ρολοι προσπαθησα (ματαια ομως) παρα πολλες φορες ειτε στο κινητο ειτε στο σταθερο αλλα τιποτα.Το μεν κινητο ειναι παντα κλειστο και το σταθερο ειναι εκτος λειτουργιας.για τον λογο αυτο αποθαρυνθηκα και δεν προχωρησα σε παραγγελια καθως  παρατηρησα, οτι στο site του e-ora δεν εχει αλλαξει ο Φ.Π.Α. απο 19% σε 23%.

στην αποδειξη πληρωμης του ρολογιου που παραγγειλες αναγραφετε 19 η` 23 % ο ΦΠΑ??

δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως γινετε.Ενημερωσε μας εαν επικοινωνησουν απο το e-ora η` οταν λαβεις το ρολοι σου.

λοιπόν μετά από email που τους έστειλα ζητώντας εξηγήσεις μου ρθε απαντηση με pm απο μεσα απο το site τους οτι η παραγγελία την ακυρώνουν. Χωρις  λογο που το κανουν και χωρις να μου πουν ποτε θα επιστρέψουν τα χρηματα . Ειμαι σε συννενοηση με την τραπεζα μου αν κανουν κινηση να τα τραβηξουν αλλιως σε 15 μερες αποδεσμευονται και μου επιστρεφονται. Οποτε μακρια απο αυτους γιαν μην δωσω καποιο βαρυ χαρακτηρισμο απλα ειναι αντιεπαγγλεματιες και καθολου αξιοπιστοι. Μακρια τους....