Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748439 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #720 στις: Ιούλιος 06, 2010, 01:52:44 πμ »
Καλημέρα,

απο aviation-time αγοράζουμε άφοβα?
Είναι Ελβετία. Ζήτα να το στείλουν από Γερμανία ή άλλη χώρα Ε.Ε. ;)

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #721 στις: Ιούλιος 06, 2010, 02:03:02 πμ »
Είναι Ελβετία. Ζήτα να το στείλουν από Γερμανία ή άλλη χώρα Ε.Ε. ;)

Θα χω θέμα λες αν έρθει απευθείας?
Το κάνουν αυτό γενικώς αν το ζητήσεις?

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #722 στις: Ιούλιος 06, 2010, 02:18:58 πμ »
Θα χω θέμα λες αν έρθει απευθείας?
Το κάνουν αυτό γενικώς αν το ζητήσεις?
50-50, τι να σου πω, δεν ξέρω. :-\
Σε μένα πριν κάποια χρόνια, θυγατρικό τους ηλεκτρ. κατάστημα (aviator-watch.com), το έκανε. Ένα μεϊλ θα σου λύσει την απορία.... ;)

Αποσυνδεδεμένος Germak

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #723 στις: Ιούλιος 09, 2010, 11:08:30 πμ »
Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος αλλά έμπειρο σε ρολόγια,

σχετικά με το e-men.gr, δείτε τα porsche deisgn, έχει 2 ρολόγια από 9.400 στα 3.300 περίπου και ένα από 21000 σε 7.500 περίπου. Τα είχε πριν 4 μήνες ακριβώς τα ίδια, τα εξαφάνισε και τα ξαναέχει εδώ και 1 εβδομάδα περίπου. Αν υποθέσουμε ότι είναι παραεισαγωγή, πόσο ρισκάρουμε να είναι ψεύτικα; Εννοείται ότι η porsche deisgn στη Γερμανία δεν μπορεί να απαντήσει και λέει το γνωστό ποίημα ότι δεν εγγυάται αγορές απότο Ιντερνετ κτλ...εδώ όμως σου εγγυώνται τη γνησιότητα από την 'αντιπροσωπεία'....και κάτι ακόμα, τα porsche deisgn ΔΕΝ έχουν part number. τρελλό;;;;;

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια
Porsche Design Worldtimer P'6750
Rolex Submariner
TAG HEUER

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #724 στις: Ιούλιος 09, 2010, 11:40:27 πμ »
Kαλωσήρθες φίλε Germak και καλές δημοσιεύσεις. Θα χαρούμε να μοιράζεσαι μαζί μας την εμπειρία σου και την αγάπη σου για το ρολόι.
Δεν υπάρχουν τέτοιου είδους παράπονα για το e-men. Δεν ξέρω πάντως πως έχουν καταφέρει να έχουν τέτοιες τιμές. Θα σου πρότεινα να πας από το φυσικό κατάστημα που έχουν στο Χαλάνδρι, είναι πολύ εξυπηρετικοί ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Germak

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #725 στις: Ιούλιος 09, 2010, 11:45:59 πμ »
Ευχαριστώ,

απλά ή νομίζεις ότι ξεμένουν και αυτοί σιγά σιγά από ρευστό και τα ξεφορτώνονται ή κάτι πάει στραβά, και το κατάστημα στο golden hall και το κατάστημα του αεροδρομίου σοκαρίστηκαν που τους το είπα και φυσικά...κανείς δεν ξέρει τι και πως, μετά όμως από έρευνα έμαθα πως τα ξεπουλάνε, οπότε αν είναι έτσι τότε τι να πει κανείς. Σε αυτή τη χώρα όλα παίζουν...
Porsche Design Worldtimer P'6750
Rolex Submariner
TAG HEUER

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #726 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:36:45 μμ »
Καλά κι εμείς κάθε φορά που πάμε στο Golden Hall σοκαριζόμαστε από τις τεράστιες εκπτώσεις που μας κάνουν :D :D :D

Στο θέμα με τα Porsche Design και το e-men έχουμε αναφερθεί ξανά. Ρίξε μια ματιά εδώ ;)
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,6380.0.html


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Vaspap

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #727 στις: Ιούλιος 10, 2010, 09:35:11 πμ »
Ευχαριστώ,

απλά ή νομίζεις ότι ξεμένουν και αυτοί σιγά σιγά από ρευστό και τα ξεφορτώνονται ή κάτι πάει στραβά, και το κατάστημα στο golden hall και το κατάστημα του αεροδρομίου σοκαρίστηκαν που τους το είπα και φυσικά...κανείς δεν ξέρει τι και πως, μετά όμως από έρευνα έμαθα πως τα ξεπουλάνε, οπότε αν είναι έτσι τότε τι να πει κανείς. Σε αυτή τη χώρα όλα παίζουν...


Καλως ηρθες φιλε Germak στο forum :) Περνα απο το καταστημα στο Χαλανδρι (εγω μενω διπλα) και θα σε εξυπηρετησουν. Δεν ειναι οτι τα ξεφορτωνονται γιατι δεν τα εχουν ετσι κι αλλιως στο καταστημα, απλως το παραγγελνεις και στο φερνουν. Αν παρεις στην ελληνικη αντιπροσωπεια (Διαχρονικη) θα σε ενημερωσουν οτι ολα ειναι ενταξει. Αν δεις αυτο ισχυει και με αλλες εταιρειες που εχουν......

Αποσυνδεδεμένος Germak

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #728 στις: Ιούλιος 13, 2010, 03:38:39 μμ »
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια, σύντομα νέα για το club και από εμένα μιας και έχω πήξει στη δουλειά
Porsche Design Worldtimer P'6750
Rolex Submariner
TAG HEUER

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #729 στις: Ιούλιος 22, 2010, 11:55:13 πμ »
λοιπον...εστειλα mail στον κυριο ιταλο ρωτωντας τιμουλα για το παρακατω ρολοι

http://www.sorelleronco.it/Prodotti/Orologi/Glycine/incursore/incursore_46mm_3874.htm

και μου εστειλε την προσφορα του( αμεσοτατος...απαντησε σε λιγοτερο απο 24 ωρες :) :)).

ξερει κανεις ποσο μπορω να το βρω στην εγχωρια αγορα για να κανουμε μια συγκριση;

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #730 στις: Ιούλιος 22, 2010, 12:10:55 μμ »
http://www.orologiepreziosi.it/ita/prodotti_orologi.php?categoria=Glycine_Orologi&pid=9

αυτος κανει και εκπτωση...εχει ρωτησει και μελος του φορουμ.ρωτα τον

Η Ιταλια εχει καλυτερες τιμες σε αυτη την μαρκα... ;)

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #731 στις: Ιούλιος 22, 2010, 01:09:50 μμ »
και αυτος μου εκανε εκπτωση...να το πω ή οχι;

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #732 στις: Ιούλιος 22, 2010, 02:30:10 μμ »
Ενημερωση ειναι.. ;)

Εχουν καλυτερες τιμες Ιταλια...μου το ειπε και ενας φιλος ,που προσφατα αγορασε απο Ιταλικο μαγαζι! ;)

ενα μαιλ και στον αλλο ,δεν ειναι κακο... ;)

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #733 στις: Ιούλιος 22, 2010, 05:31:08 μμ »
χαζεύοντας στο oroloi.gr είδα με μεγάλη έκπληξη ρολόγια ROLEX και μάλιστα μοντέλα που δεν κυκλοφορούν στην αγορά. έμεινα άφωνος !!! βέβαια απο τιμές είναι τιμή καταλόγου !!!
ξέρει κανείς κάτι ? (αναφέρει εγγύηση επίσημη αντιπροσωπείας !!!)

http://www.oroloi.gr/index.php?cPath=513&osCsid=b5d8276cae70f952fc0db9bf98dfd5a9

Πάντως η ROLEX HELLAS όπως μου είπαν στο τηλέφωνο δεν συνεργάζεται πλεον με τον ΣΑΒΒΙΔΗ.
Ποια η γνώμη σας ?
 

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #734 στις: Ιούλιος 22, 2010, 06:06:48 μμ »
δεν ειναι και φτηνος....απο αλλου θα τα βρεις πιο φτηνα....ακολουθει την γραμμη των ξενων,στα  Ρολεξ που εχουν μολις καταργηθει....εξυπνος  ;)

Αποσυνδεδεμένος avionic

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #735 στις: Ιούλιος 30, 2010, 09:43:21 μμ »
Με αφορμή την αγορά του ρολογιού "Dimetron" από το μέλος zodiac και λίγο παλαιότερα ενός επίσης εκπληκτικού seiko ana από έτερο μέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε sites (πλην ebay) για αγορά vintage ρολογιών, είτε μεταχειρισμένων είτε nos (μόλις σήμερα έμαθα τι ακριβώς σημαίνει  :D/ )

Έκανα μια γρήγορη αναγνωριστική μέσω google αλλά καθώς κυκλοφορούν πολλά κ διάφορα θέτω το θέμα, εφόσον γνωρίζετε ιστοσελίδες αξιόπιστες, στις οποίες πιθανώς χαζεύετε κ εσείς (αν δεν είναι πολύ μυστικά  ;D), έχετε αγοράσει κλπ

Αποσυνδεδεμένος zodiac

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 165
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #736 στις: Ιούλιος 31, 2010, 03:29:35 πμ »
Με αφορμή την αγορά του ρολογιού "Dimetron" από το μέλος zodiac και λίγο παλαιότερα ενός επίσης εκπληκτικού seiko ana από έτερο μέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε sites (πλην ebay) για αγορά vintage ρολογιών, είτε μεταχειρισμένων είτε nos (μόλις σήμερα έμαθα τι ακριβώς σημαίνει  :D/ )

Έκανα μια γρήγορη αναγνωριστική μέσω google αλλά καθώς κυκλοφορούν πολλά κ διάφορα θέτω το θέμα, εφόσον γνωρίζετε ιστοσελίδες αξιόπιστες, στις οποίες πιθανώς χαζεύετε κ εσείς (αν δεν είναι πολύ μυστικά  ;D), έχετε αγοράσει κλπ


Φίλε avionic , αν ενδιαφέρεσαι, το ρολόι αγοράστηκε από το ebay, από τον πωλητή "watchesantiguos2010". Είναι απολύτως αξιόπιστος. Επίσης, δες και στο www.retro-watches.co.uk. ("myretrowatches" στο ebay). Ο συγκεκριμένος στέλνει από Αγγλία μέσα σε τρεις μέρες.
Και οι δύο έχουν πολύ ενδιαφέροντα κομμάτια σε πολύ καλές τιμές (50-100 ευρώ).

Αποσυνδεδεμένος zodiac

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 165
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #737 στις: Ιούλιος 31, 2010, 03:49:17 πμ »
λοιπον...εστειλα mail στον κυριο ιταλο ρωτωντας τιμουλα για το παρακατω ρολοι

http://www.sorelleronco.it/Prodotti/Orologi/Glycine/incursore/incursore_46mm_3874.htm

και μου εστειλε την προσφορα του( αμεσοτατος...απαντησε σε λιγοτερο απο 24 ωρες :) :)).

ξερει κανεις ποσο μπορω να το βρω στην εγχωρια αγορα για να κανουμε μια συγκριση;


Για Glycine , τσέκαρε τον πωλητή "orazero65" στο ebay. Ενδεικτικά αναφέρω: Glycine Incursore Half Hunter, 560 ευρώ(!). Δεν ξέρω βέβαια  αν έχει το μοντέλο που ζητάς.


Ενημερωση ειναι.. ;)

Εχουν καλυτερες τιμες Ιταλια...μου το ειπε και ενας φιλος ,που προσφατα αγορασε απο Ιταλικο μαγαζι! ;)

ενα μαιλ και στον αλλο ,δεν ειναι κακο... ;)


Για Glycine , από Ιταλία ασυζητητί!

Αποσυνδεδεμένος avionic

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #738 στις: Ιούλιος 31, 2010, 03:07:14 μμ »
Να 'σαι καλά φίλε zodiac, θα έχω και τους δύο υπόψην  :)


Αποσυνδεδεμένος woody

  • ρολογια
  • Just Registered
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
    • ρολογια
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #739 στις: Αύγουστος 03, 2010, 07:29:57 μμ »
Μπορεις να κοιταξεις και εδω http://www.rologia.com.gr/ εαν θελεις εχει πολυ μεγαλη ποικιλια .....