Αποστολέας Θέμα: Online αγορά;  (Αναγνώστηκε 748462 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #700 στις: Ιούνιος 04, 2010, 03:50:03 μμ »
παρηγγειλα online δυο seiko απο SG ηρθαν σε μηδεν χρονο .....κανενα προβλημα .....
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #701 στις: Ιούνιος 09, 2010, 10:15:12 πμ »
Χτες εκανα μια αγορα απο ebay... το paypal με χρεωσε 0.86€ ανα δολλαριο...και δειτε τι μου εστειλε σημερα ο πωλητης απο το hongkong....

"I will send out the item tomorrow 06/10/2010. Please allow 12-15 days for delivery. (The parcel might delay due to heavy clearance and tight security check in your country) "

Συνεπως μας βλεπω να περιοριζουμε τις αγορες γιατι το τελωνειο καραδοκει να μπαλωσει καμμια τρυπα τωρα με την κριση...
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Vagos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 216
    • Προφίλ
Ηλεκτρονικό κατάστημα ????
« Απάντηση #702 στις: Ιούνιος 09, 2010, 01:09:17 μμ »
Γεια σε όλους !!!
Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς γνωρίζει κάτι για το εξής κατάστημα http://www.uhrenhandel.de/
έχει αγοράσει κανείς ??? Ξέρεται τίποτα σχετικά με την αξιοπιστία του ???

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #703 στις: Ιούνιος 09, 2010, 01:27:41 μμ »
δηλαδή σε χρέωσε διπλή τιμή αν κατάλαβα καλά το τελωνείο εδώ επειδή έρχεται εκτός εε?

σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα πιο "καλό" ρολόι το καλοκαίρι (το πρώτο μου) και είχα την ελπίδα ότι θα έβρισκα σαφώς πιο χαμηλές τιμές στο ιντερνετ συγκριτικά με φυσικό κατάστημα αλλά αν πάει έτσι....


Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #704 στις: Ιούνιος 09, 2010, 01:41:42 μμ »
Παράθεση
δηλαδή σε χρέωσε διπλή τιμή αν κατάλαβα καλά το τελωνείο εδώ επειδή έρχεται εκτός εε?
H ισοτιμια του δολλαριου εχει εκτοξευτει και περα απο αυτο το τελωνειο καραδοκει για να μαζεψει φορους-αυτο ακριβως τιποτε αλλο ;)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #705 στις: Ιούνιος 09, 2010, 03:48:55 μμ »
Γεια σε όλους !!!
Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς γνωρίζει κάτι για το εξής κατάστημα http://www.uhrenhandel.de/
έχει αγοράσει κανείς ??? Ξέρεται τίποτα σχετικά με την αξιοπιστία του ???

Ευχαριστώ


Κάποιος να βοηθήσει???
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος gregdag

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #706 στις: Ιούνιος 09, 2010, 05:11:23 μμ »
Προσπάθησε να δεις πότε θα είναι κάποιος online να μιλήσεις live στο chat που έχουν. Διαφορετικά τηλέφωνο ή email. Πάντως θα πρότεινα να μην ανησυχείς. Αρκετά ρολόγια δεν τα έχουν άμεσα διαθέσιμα και θέλουν κάποιο χρόνο για να τα στείλουν. Νομίζω μέχρι Τρίτη Τετάρτη θα στο έχουν στείλει


[/quote τελικα εκανα ενα καινουργιο μειλ κ τους εκανα την παραγγελια ον λαιν κ ολα καλα τελος καλο.Πεμπτη 3/6 εφυγε απο λονδινο κ χθες 8/6 ηταν στο βολο.Ηρθε με fedex μεσω γαλλιας χωρις τελωνεια φυσικα κ αλλα παρατραγουδα.Jura watches super !!!
δες και εδω http://www.mywatch.gr/index.php/topic,6048.20.html

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρονικό κατάστημα ????
« Απάντηση #707 στις: Ιούνιος 09, 2010, 07:47:38 μμ »
Γεια σε όλους !!!
Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς γνωρίζει κάτι για το εξής κατάστημα http://www.uhrenhandel.de/
έχει αγοράσει κανείς ??? Ξέρεται τίποτα σχετικά με την αξιοπιστία του ???
Ευχαριστώ

Απο προσωπικη εμπειρια -και οσο μπορουμε να ειμαστε ανεπιφυλακτα σιγουροι για κατι...- το κρινω πολυ σοβαρο και αξιοπιστο καταστημα, με ευχρηστο και καλοστημενο ιστοτοπο!
Στη Γερμανια ειναι πλεον ευρεως γνωστο (σχεδον 9 χρονια λειτουργιας), ενω τον τελευταιο καιρο φιλοξενειται και στο EBAY, με παρα πολλα feedbacks και θετικες αναφορες!...

http://stores.shop.ebay.com.my/Uhren-von-Uhrenhandel-de

-Καλη επιτυχια στην αγορα σου!

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 359
  • Παρανέστι
    • Προφίλ
    • IMAGESHACK
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #708 στις: Ιούνιος 09, 2010, 08:45:23 μμ »
Απο προσωπικη εμπειρια -και οσο μπορουμε να ειμαστε ανεπιφυλακτα σιγουροι για κατι...- το κρινω πολυ σοβαρο και αξιοπιστο καταστημα, με ευχρηστο και καλοστημενο ιστοτοπο!
Στη Γερμανια ειναι πλεον ευρεως γνωστο (σχεδον 9 χρονια λειτουργιας), ενω τον τελευταιο καιρο φιλοξενειται και στο EBAY, με παρα πολλα feedbacks και θετικες αναφορες!...

http://stores.shop.ebay.com.my/Uhren-von-Uhrenhandel-de

-Καλη επιτυχια στην αγορα σου!

Φιλικα,
Watch-Collector



Απλά για την ιστορία παραθέτω το παρακάτω κείμενο:

We sell famous name watches at TOP prices.
All watches are 100% new, unworn and are delivered in the original manufacturers packaging complete with all papers and instructions, together with the invoice and 24 months guarantee.

With over 5000 satisfied customers alone with Ebay, we are one of the largest suppliers of luxury watches in Germany. A look at our perfect ebay feedback record of 100% (!) proves it. Take some time and read a few of the customers comments.

How can we offer these prices...
We purchase watches world-wide from overproduction, end of series and stock from businesses that have closed down. We are not licensed distributors for any of the brands that we sell.

As a result we are not bound to any price policies. We are also able to offer an attractive price for any current model you may be interested in.Naturally, we are able to offer any watch at a attractive price.Give us a toll free call: 0800-6301111 (0 Cent/Min.)


Είναι από το site τους. Έχουν πολύ καλές τιμές αλλά ίσως να μην έχουν τη δυνατότητα να δώσουν επίσημη εγγύηση. Δίνουν δική τους 24 μηνών αν καταλαβαίνω καλά.

Αυτό που αγόρασες watch collector είχε εργοστασιακή εγγύηση;
Δύσκολο χόμπι τα ρολόγια.....

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #709 στις: Ιούνιος 09, 2010, 09:46:44 μμ »
Αυτό που αγόρασες watch collector είχε εργοστασιακή εγγύηση;

-Nαι, κανονικα!

Επροκειτο για ενα πολυ ωραιο EBEL 'SPORTWAVE GMT' (αγορα πριν απο δυο χρονια...) το οποιο τελικα προσφερθηκε δωρο!  ;D



Ωστοσο μια ερωτηση πριν την αγορα, δε βλαπτει...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 359
  • Παρανέστι
    • Προφίλ
    • IMAGESHACK
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #710 στις: Ιούνιος 09, 2010, 11:42:59 μμ »
Με ικανοποίησε ιδιαίτερα η απάντηση σου :)
Δύσκολο χόμπι τα ρολόγια.....

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #711 στις: Ιούνιος 09, 2010, 11:45:04 μμ »
-Nα' σαι καλα!...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #712 στις: Ιούνιος 13, 2010, 07:01:05 πμ »
Χτες εκανα μια αγορα απο ebay... το paypal με χρεωσε 0.86€ ανα δολλαριο...και δειτε τι μου εστειλε σημερα ο πωλητης απο το hongkong....

"I will send out the item tomorrow 06/10/2010. Please allow 12-15 days for delivery. (The parcel might delay due to heavy clearance and tight security check in your country) "

Συνεπως μας βλεπω να περιοριζουμε τις αγορες γιατι το τελωνειο καραδοκει να μπαλωσει καμμια τρυπα τωρα με την κριση...
τα ιδια μου εγραψε και μενα ....μετα απο 8 μερες ηταν εδω
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος nionios13

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #713 στις: Ιούνιος 16, 2010, 11:54:30 πμ »
Θέλω να κανω την πρωτη μου αγορα απο internet με paypal αλλα εχω μια απορια σχετικα με την παραγγελία. Εκεί που μου λεει να δηλωσω διευθυνση την βάζω ελληνικά ή αγγλικα? Συγκεκριμένα για το http://www.orientuhren.de/ ρωταω... Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #714 στις: Ιούνιος 16, 2010, 11:57:25 πμ »
Εγω την έχω με λατινικούς χαρακτήρες και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος avionic

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #715 στις: Ιούνιος 16, 2010, 02:51:51 μμ »
Κι εγώ στις αγορές μέσω ebay χρησιμοποιώ λατινικούς χαρακτήρες και φυσικά δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #716 στις: Ιούνιος 16, 2010, 03:00:46 μμ »
Πάντα λατινικά

Δεν μπορούμε να έχουμε την απάιτηση να ξέρουν οι άλλοι να γράφουν με ελληνικούς χαρακτήρες

Αποσυνδεδεμένος stagplace

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #717 στις: Ιούνιος 27, 2010, 07:52:05 μμ »
Παιδια γεια σας και παλι! Θελω να ρωτησω κατι: βρηκα ενα ρολοι, το οποιο σκεφτομαι να παρω, σε ενα on-line καταστημα στην Ελλαδα ( [url=http://www.e-men.gr]www.e-men.gr[/url] ) και ηθελα να ρωτησω αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι! γιατι δεν εχω δει κριτικες πουθενα!


17/5/10 Παραγγελια απο e-men το Maurice Lacroix Miros Diver COSC, πληρωμη μεσω πιστωτικης 19/5/10, στα χερια μου 20/5/10 με τιμη 679,00€ (οταν η χαμηλοτερη απο Γερμανια ηταν 699,0€).

Αποσυνδεδεμένος nt1969

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #718 στις: Ιούνιος 27, 2010, 08:02:52 μμ »
εγω απο το e-men εχω αγορασει 3 φορες θηκες ρολογιων και ενα ρολοι. παντα με αντικαταβολη. παντα παρελαβα μετα απο 15 περιπου μερες..ηταν ομως ολα οκ..

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Online αγορά;
« Απάντηση #719 στις: Ιούλιος 06, 2010, 12:39:28 πμ »
Καλημέρα,

απο aviation-time αγοράζουμε άφοβα?