Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1164666 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 29, 2006, 06:43:14 μμ »
Ω συγνώμη, μοιάζουν πολύ απο αυτή την εικόνα. Όπως και να έχει είναι το ίδιο ωραία. :)
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 16, 2006, 11:16:33 πμ »
ΠΟλύ όμορφο ρολοί τουλάχιστον απο όσο μπορω να καταλάβω απο τη μακρινή φωτο. Να το χαίρεσαι!
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 16, 2006, 12:55:04 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και εσένα φίλε μου :!:

Αυτή η φώτο ρε γαμώτο δεν είναι τόσο καλή τελικά.... :cry: ....και η ψηφιακή μου μου κάνει κάτι "κόλπα" σήμερα στο μαγαζί και δε μπορώ να τραβήξω φώτο :evil:

Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι για κάτι πιο σπορ......και πιο φτηνό.... :oops:  :lol:

Πάντως χαίρομαι που διαπιστώνω ότι το ρολόι μέρα με τη μέρα προσωπικά μου αρέσει όλο και περισσότερο. Πολλές φορές λέω ότι μία αγορά αποδυκνείεται επιτυχημένη όταν περάσει και κάποιος χρόνος, έχουμε "συμβιώσει" με το αντικείμενο που αγοράσαμε, οπότε η κρίση μας θα είναι σαφώς καλύτερη.
Δεν είναι λίγες οι φορές που αγοράζουμε κάτι με έντονο ενθουσιασμό, νομίζουμε ότι έχουμε κανει την καλύτερη για εμάς επιλογή, αλλά δυστηχώς ο χρόνος μας διαψεύδει, είτε γιατί αυτό το κάτι που πήραμε δεν αποδείχθηκε ποιοτικό όπως περιμέναμε είτε γιατί διαπιστώσαμε ότι τελικά δεν μας άρεσει τόσο όσο στην αρχή.... :cry:

Δόξα τω Θεώ.....Ι am one happy Breitling customer :!:

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 16, 2006, 04:56:19 μμ »
:) συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.  Τυχερός εισαι!
Στην Ευρωπη και πολύ περισσότερο στην Αμερική, το σπορ ανταλλαγής ρολογιών είναι ιδιαίτερα διαδεδομένο. Για να είμαι ειλικρινής τους ζηλεύω ελαφρώς για τη δυνατότητα να αλλάζουν τοσο συχνά μοντέλα με ελάχιστη εως μηδενική χρηματική απώλεια. Με τον τρόπο αυτό εξαλείφονται και τυχόν λάθος επιλογες. Εάν δηλ ένα μοντέλο το οποίο παρεπιπτόντως πολύ αγόραζουν χωρίς καν να το πιασουν στα χέρια τους δεν τους καλύπτει το διαθέτουν προς πώληση ή ανταλλαγή και σε χρόνο dt παραλαμβάνουν το επόμενο. Το όφελος της ολης ιστορίας είναι πως όσα χρήματα χάσουν απο την ενδεχόμενη πώληση ενός καινούριου ρολογιού από το οποίο θέλουν να απαλλαγούν τα κερδίζουν αγοράζοντας με τον ίδιο τρόπο ένα καινούριο μοντέλο από καποιον άλλο απογοητευμενο κατοχο οποτε και "ρεφάρουν" και δοκιμάζουν δεκάδες μοντέλα μεχρι να καταλήξουν ποιο ή ποια θα αποτελεσουν κομματια της συλλογής τους. Εξυπνο , έτσι;
Οσο για την Ελλάδα, αν θέσεις προς πωληση ένα ρολοι το 2006 το πιθανότερο είναι να γίνουν οι Ολυμπιακοι στο Πεκίνο κι εσύ ακόμη να κάθεσαι με το..ρολόι στο χέρι   8)
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 16, 2006, 05:52:14 μμ »
Αυτή τους η συνήθεια, φίλε redfoot, είναι σε συνάρτηση με ένα γενικότερο τρόπο ζωής που εμείς εδώ καλώς ή κακώς δεν ασπαζόμαστε.....Δεν έχει νόημα να το κοινωνοικοπολιτικοποιήσουμε εδώ το ζήτημα αλλά και εμένα σαν "σπορ" μου αρέσει... :wink:

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 23, 2006, 12:06:08 μμ »
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-BREITLING-Mens-SS-Vintage-Watch-Fully-Serviced_W0QQitemZ8948286663QQihZ004QQcategoryZ10334QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Επειδή μάλλον με τρώει η τσέπη μου.... :lol: .....αυτό τι σας λέει???

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα σχόλια ως προς την αισθητική, αλλά ως προς την αυθεντικότητά του καθώς και ότι άλλα tips έχετε να μου πείτε....technical or not....

Υ.Γ Αααα ρε.....και μου αρέσει που έλεγα ότι θέλω κάτι πιο σπορ... :lol:

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 23, 2006, 02:27:06 μμ »
houston μπραβο για την ανευρεση  :lol:
πολυ το κανω κεφι και εγω !! ωραιωτατο ειναι γ@@@ο και με κανεις να το θελω και εγω  :)
κανουμε κοντρα ποιος θα το παρει ! ΧΑΧΑΧΑ

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 23, 2006, 04:51:57 μμ »
καμία σχέση με σπορ! Μεγαλε κατσε φρονιμα το παιδί το εντόπισε πρωτο :)
breitling vintage με τοσο χαμηλη τιμη ΠΟΛΥ υποπτο μου φαίνεται.. για ψαξε το καλυτερα γιατι παραειναι φτηνο για να είναι αληθινο
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 23, 2006, 06:05:28 μμ »
Ωραίο πάντως είναι. :)
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 23, 2006, 07:41:41 μμ »
πραγματικά πολύ ωραίο και με κλασσική-διαχρονικη σχεδίαση
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος Krusenstern

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 24, 2006, 11:21:58 πμ »
Παράθεση από: "houston"
http://cgi.ebay.co.uk/Rare-BREITLING-Mens-SS-Vintage-Watch-Fully-Serviced_W0QQitemZ8948286663QQihZ004QQcategoryZ10334QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Επειδή μάλλον με τρώει η τσέπη μου.... :lol: .....αυτό τι σας λέει???

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα σχόλια ως προς την αισθητική, αλλά ως προς την αυθεντικότητά του καθώς και ότι άλλα tips έχετε να μου πείτε....technical or not....

Υ.Γ Αααα ρε.....και μου αρέσει που έλεγα ότι θέλω κάτι πιο σπορ... :lol:


Πολύ ωραίο είναι. Κατά τη γνώμη μου δεν έχεις να φοβηθείς κάτι, ο πωλητής δείχνει τρομερά αξιόπιστος, έχει πολλές συναλλαγές και θετικότατο feedback. Tολμώ να εκτιμήσω ότι η τιμή θα ξεπεράσει τις 300 λίρες, αλλά αν τις έχεις όρμα! :)
color=red]You'll NEVER walk alone!!![/color]

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 24, 2006, 12:46:05 μμ »
Θα τις διαθέσω τις 300 λίρες, το πρόβλημά μου είναι αλλού.... :cry:

Δεν είμαι εγγεγραμμένο μέλος του e-bay οπότε εξαρτώμαι από ένα γνωστό μου.....που τρέχα-γύρευε....

Του έχω βέβαια εξηγήσει το ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΩ!!!

Αν μπορεί ρε παιδιά και κάποιος από εδώ (που με συμμερίζεται καλύτερα :wink: ) να βοηθήσει την κατάσταση, θα του ήμουν ευγνώμων....

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 24, 2006, 09:05:53 μμ »
Καλό μεν αλλά...πολύ μικρό θα είναι φίλε μας (33mm). Κάτι ακόμα, ο "Βασίλειος" είναι ο φίλος σου; Και τέλος, για να μην εξαρτάσαι απο κανέναv, κάνε μιά εγγραφή στο ebay KAI paypal για να είσαι κατοχυρωμένος για την επόμενη τυχόν αγορά σου.
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 25, 2006, 09:53:27 μμ »
Παράθεση από: "TZAG"
Καλό μεν αλλά...πολύ μικρό θα είναι φίλε μας (33mm). Κάτι ακόμα, ο "Βασίλειος" είναι ο φίλος σου; Και τέλος, για να μην εξαρτάσαι απο κανέναv, κάνε μιά εγγραφή στο ebay KAI paypal για να είσαι κατοχυρωμένος για την επόμενη τυχόν αγορά σου.


Θα είναι μικρό, αυτό είναι αλήθεια...εξακολουθεί όμως να μου αρέσει. :D

Ο Βασίλης, ναι, είναι ο φίλος που έχω εναπωθέσει τις ελπίδες μου....αλλά....περνάει η ώρα και...... :cry:

Σε αυτό που λες, σε σχέση με την εγγραφή στο e-bay, έχεις χίλια δίκια αλλά δεν έχω πιστωτική. Όλες μου τις αγορές τις κάνω με μετρητά οπότε όπως καταλαβαίνεις.....αδιέξοδο. Μου φαίνεται, μετά από αυτό, θα το σκεφτώ και θα την ψάξω παραπάνω για τους τρόπους αγοράς μέσω ίντερνετ....

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 25, 2006, 10:23:18 μμ »
Κρίμα να χάσεις μια τοσο καλη ευκαιρία εφοσον μαλιστα σε ελκυει το συγκεκριμενο μοντέλο.
Υπαρχουν ειδικές κάρτες οι οποιες προορίζονται  για αγορές μέσω διαδικτύου, εκδιδονται πανεύκολα, εχουν  χαμηλό ετησιο κόστος και μπορούν να χρησιμοποιηθουν με ασφάλεια για τις online αγορές σου.
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 25, 2006, 10:32:43 μμ »
Παράθεση από: "redfoot"
Κρίμα να χάσεις μια τοσο καλη ευκαιρία εφοσον μαλιστα σε ελκυει το συγκεκριμενο μοντέλο.
Υπαρχουν ειδικές κάρτες οι οποιες προορίζονται  για αγορές μέσω διαδικτύου, εκδιδονται πανεύκολα, εχουν  χαμηλό ετησιο κόστος και μπορούν να χρησιμοποιηθουν με ασφάλεια για τις online αγορές σου.


Κρίμα δε λες τίποτα φίλε μου.....και με βλέπω να το χάνω..... :cry:  :cry:

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 26, 2006, 12:04:14 πμ »
Λυπάμαι αλλά ο paulseixis ως σεΐχης που είναι και μένει Γαλλία, το κατέκτησε με το συμβολικό ποσό των 582€ με τα μεταφορικά. :shock:
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 26, 2006, 12:13:50 πμ »
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Είναι ένας άλλος φίλος μου.....

ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 26, 2006, 08:34:58 πμ »
; είσαι φίλος του Paul σείχη ρε μεγάλε;  :)
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 26, 2006, 09:29:36 πμ »
Καταρχήν μία καλημέρα σε όλους....!

Να σας πω τι έγινε χτες το βράδυ να ευθυμήσουμε πρωινιάτικα. Είμαι σπίτι, παρακολουθώ από το laptop την δημοπρασία και βλέπω ότι το έχει "χτυπήσει" κάποιος.
Στέλνω sms στον φίλο μου Βασίλη (vassillios123) να το χτυπήσει ξανά αλλά δυστηχώς no reply.
H ώρα είχε περάσει ανυσυχητικά και οι ελπίδες μου είχαν σχεδόν στερέψει....είχα αρχίσει σχεδόν να αποδέχομαι ότι θα το χάσω.
Ωστόσο, είχα επικοινωνήσει αρκετά πιο πριν με τον Παύλο (ναι, τον σείχη... :lol: ) ο οποίος γενικά είναι και πιο εξοικιωμένος e-bay user. Του είχα εξηγήσει το πρόβλημά μου, και το πόσα χρήματα θα διέθετα, αλλά επειδή είχα συννενοηθεί με τον Βασίλη δε του είπα να το "χτυπήσει".

Κατά τις 0:50 σχεδόν λαγοκοιμόμουνα, με το λαπτοπ να έχει μείνει απο μπαταρία και να μη μπορω να παρακολουθήσω την δημοπρασία πια (είχα τον φορτιστή στο μαγαζί). Είχα εναποθέσει τις ελπίδες μου στο μύνημα που είχα στείλει στον Βασίλη πιο νωρίς......αλλά πολύ δύσκολο το έβλεπα!

Και γίνεται το τρελό......έρχεται μύνημα απο τον Βασίλη 5 λεπτά πριν τη 1!!!
Μου λεέι που έχει φτάσει το ρολόι.......του λέω ΧΤΥΠΑ ΤΟ ΤΩΡΑ!!!
Δεν ήμουν δε θέση να παρακολουθώ λόγω πεσμένης μπαταρίας.....
Μου στέλνει λοιπόν μυνημα σε 5 λεπτά......"Λυπάμαι Γιώργο, έβαλα 400 λίρες αλλά δε πρόλαβα και το χάσαμε...."

Ξενέρωσα.......και μου έρχεται μύνημα απο τον Παύλο, στο ανύποπτο!!!! Το κέρδισαμε, μου λέει, με 390 λίρες.......και νομίζω μου είπε ότι δε θα χρεωθεί μεταφορικά γιατί πληρώνει μέσω paypal, αλλά γι'αυτό δε είμαι σίγουρος. Δε με πολυνοιάζει να σας πω την αλήθεια κιόλας!!!


Σόρυ για το τόσο μεγάλο ποστ.....αλλά είχε πλάκα!!!