Αποστολέας Θέμα: ΣΧΟΛΙΑ-ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ REVUE THOMMEN ‘INSTRUMENT AUTΟΜΑΤΙC'  (Αναγνώστηκε 25909 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Με αφορμη την ενεργεια,διεγειρεται η ευαισθησια μας εναντι πολλων κοινωνικων ανισοτητων
Ας το δουμε θετικα,οχι για να καθησυχασουμε συνειδησεις αλλα για να τις αφυπνισουμε


 :smt023  =D>
Μπραβο Δημητρη,
Αυτος ειναι ο σκοπος!
Τοτε μονο η ενεργεια μας θα φερει αξια...
Μονον εαν υπαρξει συνεχεια, με καθε τροπο!...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Αναμφίβολα μπράβο για την εξαιρετική πρωτοβουλία αγαθοεργίας η οποία συνδιάζεται έξυπνα με ένα ρολόι που ευγενικά προσφέρει ένα μέλος του mywatch. Προσωπικά συφωνώ με τον Alexisvas και συμπληρώνω "laying low". Αυτό που πραγματικά δεν καταλαβαίνω είναι σε τι εξυπηρετεί η θεματική ενότητα σχόλια - απορίες, ιδίως όταν αυτή κατακλίζεται από μηνύματα του αυτού περιεχομένου.
Φιλικά
Λάμπρος

Valkyria

  • Επισκέπτης
Τα λόγια είναι περιττά, ας μιλήσουν οι πράξεις, μικρές ή μεγάλες, από εδώ και πέρα. Τα συγχαρητήρια αξίζουν σε όσους έκαναν και σε όσους θα κάνουν έστω και ένα απειροελάχιστο βήμα καλή θέλησης για « ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ», αυτό του «ΠΑΙΔΙΟΥ».

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Θα συμφωνησω σε ολα με τον φιλο Αρη σε οτι ανεφερε πιο πανω..Ειχα την τυχη και εγω να δουλεψω για ενα χρονο με αυτα τα παιδια και οι εμπειριες που αποκτα καποιος ειναι ανεπαναληπτες..Καταλαμβαινω απολυτα αυτα που ειπες φιλε και ακομη περισσοτερα..
Ακομα και σημερα πολλα απο αυτα με παιρνουν ακομη τηλεφωνο και τα λεμε!

Φιλικα,

Αντωνης

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
ΟΚ, τα λόγια περιττεύουν για τους τύπους που σκέφτηκαν και υλοποιούν την ιδέα...

Συμφωνώ, όμως, και με τον φίλο alexisvas -και επαυξάνω!!!- με την άποψη ότι δείχνουμε καθημερινά με τις πράξεις μας ότι σκεφτόμαστε τους συνανθρώπους που έχουν κάποια διαφορετικότητα από εμάς τους "υγιείς" και "αρτιμελείς"!

Αυτό το κατάλαβα όταν ο Αδελφός μου εξ'αιτίας ενός εργατικού ατυχήματος, αναγκάστηκε να κυκλοφορεί με καροτσάκι για κάποιο διάστημα (σ.σ. τώρα φέρει τεχνητό σκέλος...) και ως μεταφορέας του εγώ, μαζί με αυτόν, έβλεπα το τί χρειάζεται για να επιβιώσει ένα άτομο με κάποια διαφορετικότητα -σωματική, οπτική, ψυχολογική.

Εδώ και δύο περίπου χρόνια έχω την Τιμή να είμαι Πατέρας ενός Παιδιού και, κυκλοφορώντας το με το βρεφικό του καροτσάκι, διαπιστώνω την αναισθησία -και την ποσότητά της!- που έχουμε όταν π.χ. παρκάρουμε το αυτοκίνητό μας σε κάποια διάβαση, έστω και για λίγο (όποιος δεν το έκανε να σηκώσει το χέρι...)! Να μην αναφέρω και τα χειρότερα που έχω δει...

Εδώ και δέκα περίπου χρόνια έχω την Ευθύνη να είμαι Εκπαιδευτικός της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Πέρυσι είχα ένα επεισόδιο με έναν μαθητή μου όπου κυριολεκτικά έγινε χαμός με τα νεύρα του μέσα στην τάξη!!!
Μετά έμαθα ότι αυτό το παιδί -είναι στο χαμόγελο του παιδιού, παρεπιπτόντως...- είναι ορφανό και η συμπεριφορά του οφείλεται στο γεγονός της κακοποίησής του...

Ο μόνος λόγος που είμαι ακόμη στα καλά μου είναι το Παιδί μου...

Καταλήγω, λοιπόν, στο εξής συμπέρασμα: αν θέλω να σκέφτομαι τους ανθρώπους που έχουν κάποια ανάγκη, θα πρέπει να σκέφτομαι ΟΛΟΥΣ τους ανθρώπους!
Γιατί ΟΛΟΙ οι άνθρωποι έχουμε κάποια ανάγκη...

Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Aυριο Τεταρτη 21 Οκτωβριου θα γινει η πρωτη τραπεζικη ενημερωση, οποτε -στην αναλογη θεματικη ενοτητα- θα σας πληροφορησουμε σχετικα με τις μεχρι τωρα καταθεσεις-προσφορες σας!...

Ευχαριστουμε για τη συμμετοχη σας,

Η ομαδα του 'ΜyWatch.gr'
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος john l

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Συγχαρητηρια για την ενεργεια αυτη στο mywatch, αλλά και στον φίλο που παραχωρει το ρολοι!
 =D>  =D>  =D>  =D>  =D>  =D>

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
 :smt038 :smt041 :smt038 :smt041 :smt038 =D> =D> =D>
φιλε Αρη συγχαρητηρια!!!!!!! τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο!!
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
οτι και να πω ειναι λιγο για τον φιλο Αρη!..
και παλι μπραβο για την κινηση αυτη  :)

φιλικα
γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Επομενη ενημερωση, τη Δευτερα 26 Οκτωβριου 2009
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Επομενη ενημερωση, την Παρασκευη 30 Οκτωβριου 2009
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος watches

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Συνχαρητηρια σε ολους,στον φιλο Αρη για την ιδεα αλλα και στον κυριο που προσφερη το ρολοι.
Ενα μεγαλο μπραβο στο mywatch για αυτη την κινηση.
Παντα τετοια.

 Φιλικα
watches

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Περιττά τα λόγια.
Αν έιχα καταλάβει απο πρίν την έννοια του χρόνου, θα είχα γίνει ωρολογοποιός.

ΑΛΜΠΕΡΤ ΑΙΝΣΤΑΙΝ

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Επομενη ενημερωση, Παρασκευη 6 Νοεμβριου 2009
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ

Επομενη ενημερωση, Παρασκευη 13 Νοεμβριου 2009

Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Valkyria

  • Επισκέπτης
Ρε παιδια περίμενα μεγαλύτερη συμμετοχη

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Επομενη ενημερωση, Παρασκευη 20 Νοεμβριου 2009


Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Εξαιρετική κίνηση και ας ελπίσουμε ότι θα τη μιμιθούν και άλλοι!
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος aerialoffthelip

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Ρε παιδια περίμενα μεγαλύτερη συμμετοχη

να πω την αλήθεια, το ίδιο και εγώ... εμείς όμως οι Έλληνες είμαστε λίγο της τελευταίας στιγμής... να περιμένουμε

Αποσυνδεδεμένος argy6

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 206
  • θαρρος φυλασσου βαδιζων
    • Προφίλ
και γω αυτο ακριβως θα ελεγα............ νομιζω  προς τα τελη της προθεσμιας
θα αυξηθει ο αριθμος!! ::)
!!..You ll never silence the voice of the voiceless..!!