Αποστολέας Θέμα: MILITARY WATCHES  (Αναγνώστηκε 159677 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #280 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 12:54:15 μμ »
και αμα θες να παρεις κατι πιο "ψαγμενο"


εδω


[url]http://www.westcoastime.com/steelnavmarl.html[/url]


Price is 350.00


Έχω την εντύπωση ότι δεν στέλουν εκτός ΗΠΑ από το westcoastime. To είχα υπόψη μου και επικοινωνησα μαζί τους

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #281 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 12:55:09 μμ »
Καλοφορετο :2thumbs: :2thumbs:
Aυτα τα marathon ειναι κολαση...Απορω πως δεν πηρα το TSAR και κρατηθηκα ;D
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #282 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 12:57:11 μμ »


Έχω την εντύπωση ότι δεν στέλουν εκτός ΗΠΑ από το westcoastime. To είχα υπόψη μου και επικοινωνησα μαζί τους


sorry!

δεν το ηξερα ατο,αλλα και παλι για 130 ευρω ,το ρολοι ειναι πολυ καλο!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #283 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 12:58:04 μμ »
Ευχαριστώ φίλε mitsman. Πολύ σύντομα θα έχω το ρολόι που μου είχες προτινει πρόσφατα στο Π.Μ που μου είχες στήλει. Μετά λέω να αράξω λίγο και να τα απολαύσω μέχρι την επόμενη κίνηση

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #284 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:47:28 μμ »
Τουλάχιστον στις Ειδικές Δυνάμεις του Στρατού μας, η τελευταία... τάση, είναι η επιλογή από τα στελέχη, ρολογιών της Suunto.
Δε νομίζω να είναι η έλλειψη μάρκετινγκ, δεδομένου ότι η Suunto, τα τελευταία χρόνια κερδίζει αρκετό ''έδαφος'', όσο η διάθεση απ΄τα στελέχη , κυρίως του Πεζικού, να μην διαθέσουν αρκετά χρήματα  για ρολόι. (υπάρχει η λανθασμένη άποψη ότι για την κακομεταχείρηση, δεν αξίζει να ξοδέψει κάποιος, ένα σεβαστό ποσό για ρολόι. Ευτυχώς στις Ειδικές Δυνάμεις, δεν επικρατεί η ίδια άποψη)
Το..πρόβλημα με τα Suunto, είναι η υψηλή τιμή τους και αν εξαιρέσει κάποιος τα στελέχη που υπηρέτησαν στο εξωτερικό και αγόρασαν Suuno σε πολύ καλές τιμές, οι υπόλοιποι δεν μπορούν να διαθέσουν αρκετά χρήματα και ιδίως τις εποχές που ζούμε.










Εχω ξαναδει τις φωτογραφιες αυτες ,αλλα,αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν εχω δει κατι αντιστοιχο να γινεται με τα suunto ας πουμε .
Ειναι ολα θεμα διαφημισης (μαρκετινγκ) τελικα ,η, τα φινλανδικα προιοντα ειναι ακριβα και αναξιοπιστα για τετοιου ειδους χρηση :D
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος geram

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #285 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 05:46:29 μμ »
Ρολόι marathon από που μορώ να αγοράσω;

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #286 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 06:19:29 μμ »
Παράθεση
Ρολόι marathon από που μορώ να αγοράσω;
westcoasttime.com
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #287 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:15:08 μμ »
westcoasttime.com

Αυτοί τελικά στέλνουν Ελλάδα ή όχι;
Έχουν πάντως κατά καιρούς ενδιαφέροντα κομμάτια.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #288 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 10:40:27 μμ »
Αυτοί τελικά στέλνουν Ελλάδα ή όχι;
Έχουν πάντως κατά καιρούς ενδιαφέροντα κομμάτια.


οχι φιλε Χαρη.
παλαιοτερα ειχα βρει κι ενα αναλογο θεμα στο WUS με την ιδια απορια.
δεν στελνουν ευρωπη.
Countycomm, Broadarrow,Westcoastime.com,LAPoliceGear.com

κι εγω που εκανα το λαθος πριν κανα χρονο+
παρειγγειλε μια φιλη μου απο San Fransisco κατι maratac nato που ηθελα απο Westcoastime.com και μου στoιχισαν ακριβοτερα
λογω κατι φορων που εχουν στις Πολιτειες εκει + μεταφορικα για να πανε σ εκεινη + να ερθουν σ εμενα... :banned:

γι αυτο εφερα μονος μου απο εδω.. ;)

http://myworld.ebay.co.uk/westcoasttime/

φιλικα
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #289 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 11:32:44 μμ »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1006
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #290 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 08:14:30 πμ »
Ρολόι marathon από που μορώ να αγοράσω;

e-bay

Αποσυνδεδεμένος kbntinos

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #291 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 09:13:50 πμ »
Πριν καιρο ειχα πετυχει αυτο το seiko
[url]http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=186267[/url]

Κατα τη γνωμη μου ειναι πανεμορφο αλλα δυστυχως ειναι quartz :( Εχει κανει υπ οψιν του καποιο παρομοιο οικονομικο ρολοι (οχι μονο σεικο) αλλα οχι  quartz??? Αξιζει λετε κι ας ειναι quartz??


Ψάχνω να βρω αυτο το seiκo και πουθενα στο ebay.Καμια αλλα ιδεα που να ψάξω??HELPP... ;D

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #292 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 09:17:45 πμ »
Ψάχνω να βρω αυτο το seiκo και πουθενα στο ebay.Καμια αλλα ιδεα που να ψάξω??HELPP... ;D


http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Seiko+SNDA65+&x=15&y=12

Αποσυνδεδεμένος kbntinos

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #293 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 10:45:20 πμ »
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Seiko+SNDA65+&x=15&y=12



Eυχαριστώ για την αμεση απάντηση.Μαζι με τα μεταφορικά θα κοστίσει περιπου 180 με 190 ευρω.Αξιζει σαν τεχνικά χαρακτηριστικά? πως το βλέπετε?

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #294 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 11:00:00 πμ »
ότι θέλει ο καθένας κ ότι ζητάει...
προσωπικά με μπαταρία ρολόι βρίσκω ενδιαφέροντα μόνο τα eco drive της citizen...

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #295 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 11:48:30 πμ »
Ψάχνω να βρω αυτο το seiκo και πουθενα στο ebay.Καμια αλλα ιδεα που να ψάξω??HELPP... ;D


Από εδώ:

http://www.ipmart.com/main/product/Seiko,Men,s,SNDA65,Chronograph,Strap,Watch,248339.php?prod=248339&cat=&find=&in=&curr=2

θα σου στοιχίσει περίπου 176 ευρώ με απλά μεταφορικά, θα σου έρθει σίγουρα και χωρίς τελωνεία κλπ.
Είναι πάρα πολύ όμορφο ρολόι κατά τη γνώμη μου και SEIKO. Θεωρώ καλή την τιμή του για quartz χρονογράφο με τέτοια εμφάνιση.

Αποσυνδεδεμένος kbntinos

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #296 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 11:56:43 πμ »
Από εδώ:

http://www.ipmart.com/main/product/Seiko,Men,s,SNDA65,Chronograph,Strap,Watch,248339.php?prod=248339&cat=&find=&in=&curr=2

θα σου στοιχίσει περίπου 176 ευρώ με απλά μεταφορικά, θα σου έρθει σίγουρα και χωρίς τελωνεία κλπ.
Είναι πάρα πολύ όμορφο ρολόι κατά τη γνώμη μου και SEIKO. Θεωρώ καλή την τιμή του για quartz χρονογράφο με τέτοια εμφάνιση.


Eυχαριστω πολυ...!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #297 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 01:18:08 μμ »
Από εδώ:

http://www.ipmart.com/main/product/Seiko,Men,s,SNDA65,Chronograph,Strap,Watch,248339.php?prod=248339&cat=&find=&in=&curr=2

θα σου στοιχίσει περίπου 176 ευρώ με απλά μεταφορικά, θα σου έρθει σίγουρα και χωρίς τελωνεία κλπ.
Είναι πάρα πολύ όμορφο ρολόι κατά τη γνώμη μου και SEIKO. Θεωρώ καλή την τιμή του για quartz χρονογράφο με τέτοια εμφάνιση.


μπορεις να εξηγησεις λιγο το 'χωρις τελωνεία' κλπ?

thanks in advance
Θ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1037
    • Προφίλ
Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #298 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 01:41:04 μμ »
μπορεις να εξηγησεις λιγο το 'χωρις τελωνεία' κλπ?

thanks in advance
Θ.


Τα γνωστά που έχουν πει πολλές φορές στο forum διάφορα μέλη. Αποστολή με USPS, και από τον πωλητή εξασφαλίζεται το πακέτο να μην περάσει από ελέγχους λόγω τιμής κλπ...
Το μόνο που επιβαρύνεται ο αγοραστής είναι τα 3 ευρώ που χρεώνουν σαν τέλη εκτελωνισμού ή κάτι τέτοιο. Έρχεται συστημένο (θέλει καμια 10αριά μέρες ημερολογιακές) και το παραλαμβάνεις από το κοντινότερο ταχυδρομείο...
Έχω ψωνίσει από εκεί 2-3 φορές (και ρολόι και διάφορα άλλα) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2010, 06:30:05 μμ από vaggosk »

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Απ: MILITARY WATCHES
« Απάντηση #299 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 08:37:28 μμ »
Τα γνωστά που έχουν πει πολλές φορές στο forum διάφορα μέλη. Αποστολή με USPS, και από τον πωλητή εξασφαλίζεται το πακέτο να μην περάσει από ελέγχους λόγω τιμής κλπ...
Το μόνο που επιβαρύνεται ο αγοραστής είναι τα 3 ευρώ που χρεώνουν σαν τέλη εκτελωνισμού ή κάτι τέτοιο. Έρχεται συστημένο (θέλει καμια 10αριά μέρες ημερολογιακές) και το παραλαμβάνεις από το κοντινότερο ταχυδρομείο...
Έχω ψωνίσει από εκεί 2-3 φορές (και ρολόι και διάφορα άλλα) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα

thanks. το ξερω οτι γινεται ετσι αλλα δεν ηξερα οτι ο συγκεκριμενος πωλητης το κανει.
Γαυρος οπαδος....