Αποστολέας Θέμα: Λουράκι και clasp  (Αναγνώστηκε 2214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Λουράκι και clasp
« στις: Μάιος 14, 2007, 04:51:31 μμ »
Παιδιά, τέλη του μήνα θα κατεβώ Αθήνα για δύο ημέρες, οπότε θα αγοράσω και ένα λουράκι για ρολόι. Πρόκειται για ένα καταδυτικό seiko και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας (από Σταδίου μέχρι Ομόνοια ας πούμε), γιατί δεν έχω χρόνο για πιο μακριά.
Μαζί με το λουράκι (πιθανότατα σε καουτσούκ ή κάτι άλλο συνθετικό) σκοπεύω να αγοράσω και ένα deployment clasp (αλήθεια, πώς το λένε αυτό στα ελληνικά), οπότε αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο μεγάλο μαγαζί με αρκετή ποικιλία θα σας ήμουν υπόχρεος.

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Λουράκι και clasp
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 14, 2007, 07:13:06 μμ »
Ρυθμός είναι η εταιρία και είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος για τα λουράκια Hirsch! Πολύ ποιοτικά και γνωστά! Έχω πάρει αρκετά λουράκια από εκεί και έχει μεγάλη ποικιλία.

Πλατεία Καρύτση 10, Αθήνα, Τηλ: (+30) 210 3232662, fax: (+30) 210 3252453
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Λουράκι και clasp
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 14, 2007, 08:23:00 μμ »
Θα βρω και clasp εκεί;
H αλήθεια είναι πως έχω βρει ακριβώς αυτά που ψάχνω στο internet, αλλά δεν θέλω να τα παραγγείλω, θέλω να τα δω από κοντά.
Και επειδή είμαι επαρχιωτόπουλο, θα μπορούσες να μου πεις πού περίπου είναι αυτή η πλατεία;
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Λουράκι και clasp
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 14, 2007, 09:35:12 μμ »
Παράθεση από: "Voodooman"
Θα βρω και clasp εκεί;
H αλήθεια είναι πως έχω βρει ακριβώς αυτά που ψάχνω στο internet, αλλά δεν θέλω να τα παραγγείλω, θέλω να τα δω από κοντά.
Και επειδή είμαι επαρχιωτόπουλο, θα μπορούσες να μου πεις πού περίπου είναι αυτή η πλατεία;
Ευχαριστώ!


Φίλε Voodooman η Πλατεία Καρύτση,  είναι πίσω από την Πλατεία Κλαυθμώνος, που  αυτή η Κλαυθμώνος δηλαδή είναι στο μέσο της  Σταδίου όπως ανεβαίνουμε από την Ομόνοια δεξιά.

Το επίσημο site της HIRSCH

Δύσκολο στη πλοήγηση ή μου φαίνεται.... Πάρα πολλά σχέδια και υλικά πάντως.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Λουράκι και clasp
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 14, 2007, 10:34:52 μμ »
σωστός ο κύριος stardrive!
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Λουράκι και clasp
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 15, 2007, 03:25:46 μμ »
Παιδιά, κοιτάξτε ένα πολύ καλό site με αξεσουάρ και παρελκόμενα ρολογιών.
http://www.thewatchprince.com
Δεν ξέρω αν το έχει ήδη επισημάνει κάποιος, εγώ εχθές το ανακάλυψα και το βρήκα πολύ καλό, με ωραία προίόντα.
Το μεγαλύτερό του πρόβλημα είναι ότι δεν στέλνει Ελλάδα...

EDIT: Όχι τόσο πλούσιο site και όχι με τόσο καλή ποιότητα, αλλά τουλάχισατον έκανα τη δουλειά μου με αυτό το γερμανικό:
www.watchbandcenter.com
Είναι και αρκετά φθηνότερο μου φαίνεται.