Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4199415 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12160 στις: Νοέμβριος 28, 2018, 10:55:03 πμ »
Δε μιλάω περί γούστου, άλλο λέω. Αυτό το μοντέλο είχε ξεκινήσει με διαφορετικές προοπτικές, στον καιρό του μάλιστα είχαν δημιουργηθεί  και σοβαρές προσδοκίες μελλοντικής συλλεκτικότητας και υπεραξίας.  Τώρα ;  -Τώρα 3.750 στο ebay. Η πλήρης απαξίωση. Γι’ αυτό λέμε ότι η προεξόφληση είναι θάνατος, ιδίως όσον αφορά στα σύγχρονα Rolex και μλώντας για τη μεγάλη πλειοψηφία τους.

Είναι πολλά τα ρολόγια,  Άρη.  Τα λεφτά πάλι, όχι και τόσο πολλά.
 

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12161 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 02:24:12 μμ »
Δε μιλάω περί γούστου, άλλο λέω. Αυτό το μοντέλο είχε ξεκινήσει με διαφορετικές προοπτικές, στον καιρό του μάλιστα είχαν δημιουργηθεί  και σοβαρές προσδοκίες μελλοντικής συλλεκτικότητας και υπεραξίας.  Τώρα ;  -Τώρα 3.750 στο ebay. Η πλήρης απαξίωση. Γι’ αυτό λέμε ότι η προεξόφληση είναι θάνατος, ιδίως όσον αφορά στα σύγχρονα Rolex και μλώντας για τη μεγάλη πλειοψηφία τους.

Είναι πολλά τα ρολόγια,  Άρη.  Τα λεφτά πάλι, όχι και τόσο πολλά.
αν ηταν ετσι ο ριχαρδος θα επερνε seiko οχι ρολεξ . Ατυχεστατο παραδειγμα !!
ειναι σα να βαζω στο τσουβαλι ολα τα seiko

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12162 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 02:26:54 μμ »
αν ηταν ετσι ο ριχαρδος θα επερνε seiko οχι ρολεξ . Ατυχεστατο παραδειγμα !!
ειναι σα να βαζω στο τσουβαλι ολα τα seiko

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο Ριχάρδος νομίζω ότι έπαιρνε ό,τι του έφερναν οι «ειδικοί» του :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12163 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 07:36:12 μμ »
Ο Ριχάρδος νομίζω ότι έπαιρνε ό,τι του έφερναν οι «ειδικοί» του :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.facebook.com/naoumzisis/videos/1944813005603589/



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12165 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 08:44:49 μμ »
αν ηταν ετσι ο ριχαρδος θα επερνε seiko οχι ρολεξ . Ατυχεστατο παραδειγμα !!
ειναι σα να βαζω στο τσουβαλι ολα τα seiko
Πως μέσα σε δυο γραμμές, στο νήμα της Rolex, κατάφερες να χωρέσεις δύο φορές τη λέξη Seiko είναι ένα μυστήριο... ::)

Ασφαλώς δεν υπήρξε κανένα τσουβάλιασμα από πλευράς μου.  Η απαξίωση των Milgauss είναι γεγονός, το ότι κάποτε το μοντέλο αυτό ήταν από τις χρυσές ελπίδες των επενδυτών/συλλεκτών (εντός και εκτός εισαγωγικών) είναι επίσης γεγονός, το ότι ο καψερός που το ανέβασε στο ebay  πήρε 3.200 στο χέρι για Rοlex του κουτιού είναι ένα ακόμη γεγονός.  To ότι υπάρχουν ορδές από κατά φαντασίαν επενδυτές με ακράδαντη την πεποίθηση ότι το σύγχρονο R τους θα πιάνει ένα τσουβάλι λεφτά σε μερικά χρόνια, γεγονός είναι κι αυτό.

Κι όπως είπε κάποτε κι ο λουστράκος στον Ροκφέλερ, «-Κι αφού καλέ κύριε, καταπώς μου τα λέτε, στη Γουώλ Στρητ κερδίζουν όλοι, τότε ποιός είν’ αυτός που χάνει



Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12166 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 09:22:15 μμ »
Πως μέσα σε δυο γραμμές, στο νήμα της Rolex, κατάφερες να χωρέσεις δύο φορές τη λέξη Seiko είναι ένα μυστήριο... ::)

Ασφαλώς δεν υπήρξε κανένα τσουβάλιασμα από πλευράς μου.  Η απαξίωση των Milgauss είναι γεγονός, το ότι κάποτε το μοντέλο αυτό ήταν από τις χρυσές ελπίδες των επενδυτών/συλλεκτών (εντός και εκτός εισαγωγικών) είναι επίσης γεγονός, το ότι ο καψερός που το ανέβασε στο ebay  πήρε 3.200 στο χέρι για Rοlex του κουτιού είναι ένα ακόμη γεγονός.  To ότι υπάρχουν ορδές από κατά φαντασίαν επενδυτές με ακράδαντη την πεποίθηση ότι το σύγχρονο R τους θα πιάνει ένα τσουβάλι λεφτά σε μερικά χρόνια, γεγονός είναι κι αυτό.

Κι όπως είπε κάποτε κι ο λουστράκος στον Ροκφέλερ, «-Κι αφού καλέ κύριε, καταπώς μου τα λέτε, στη Γουώλ Στρητ κερδίζουν όλοι, τότε ποιός είν’ αυτός που χάνει
οι δυο λεξεις της seiko χωρεσαν πολυ ευκολα στις 500 ειρωνικες  δικες σου για ανθρωπινους χαρακτηρες . Πταισμα ! δεν υπαρχουν φιλε εδω μεσα μεγαλομετοχοι της wall street ουτε χαζοι που επενδυουν σε ρολογια με σκοπο το κερδος ,,,, μονο μαρκες ρολογιων ! Ολα τα αλλα τα βγαζεις απο το μυαλο σου. Οι ειρωνιουλες αλλου οχι σε μενα !
Το οτι απετυχε ενα μοντελο μιας εταιριας ειναι φυσιολογικο . Κατα την αποψη μου πετυχε το μιλγκαους , η δημοπρασια ειναι 1 στις 1000
** ειδες με παρεσυρες κι εμενα και γραφω κατεβατα !
**** αμα εισαι μαγκας και οχι μονο λογια βρες μου ενα αποτυχημενο μιλγκαους ΤΖΑΜΠΑ !...........περιμενω .........

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2018, 09:31:56 μμ από asteris78 »

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12167 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 09:47:29 μμ »
Kαλά ντε, μην ωρύεσαι !
Όταν λές "τζάμπα" εννοείς εντελώς τζάμπα, όπως πχ λέμε "τζάμπα μάγκας" ;
Δωσ' μου λίγες μέρες να το κοιτάξω. Όλο και κάποιος θα χαρίζει κανένα.

-Να στο πάω και για ένα σέρβις, επί τη ευκαιρία ;   8)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12168 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 09:51:16 μμ »
Δεν μπορω να καταλαβω τι σας εχει πιασει με τη ρολεξ και τη σεικο.
Σ´ αυτο το φορουμ ή κωλοι με αναλογες καφενειακες λιγουρικες εκφρασεις ή καβγαδες με ειρωνιες και προσβολες για τη ρολεξ και τη σεικο.
(σχεδον)Τιποτε αλλο.
Οχι αγαπη ή ενδιαφερον εστω για το ρολοι, αλλα ενας ανωριμος φετιχιστικος οπαδισμος. Ουτε καν ο τρολλιστικος χαβαλες που γινοταν καποτε.
Προφανως αδικω καποιους με τους παραπανω αφορισμους, αλλα αν δεν αλλαξουν ορισμενες συμπεριφορες το φορουμ δεν εχει νοημα υπαρξης.
Ηδη πολλα μελη εχουν σταματησει να γραφουν - σε αυτους και εγω και θα συνεχιζα να μην ασχολουμαι αν δε λυπομουνα τον ερμο το Γερογιαν που τα εκανε ολα μονος του. Και ειναι πραγματικη αγγαρεια, ιδιως με αυτα που διαβαζω.
Χωρις καμια διαθεση αστυνομευσης - εχω αλλεργια σε οποιαδηποτε μορφη εξουσιας - κανω εκκληση να αλλαξετε ορισμενοι συμπεριφορα.
Μην ειρωνευεστε, μην προσβαλλετε, μη θεωρειτε οτι ολοι μοστραρουν τα φραγκα τους ή οτι οποιος υποστηριζει τη σεικο ειναι η αλεπου που δε φτανει το ρολεξ. Επισης υπαρχουμε πολλοι Αθηναιοι που αγαπαμε πολυ και τη Θεσσαλονικη και τους Μακεδονιτες και ολα τα μερη της Ελλαδας.
Πραγματικα, φτανει...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2018, 12:50:46 πμ από andrey_ »

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12169 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 09:51:37 μμ »
!

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12170 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 10:18:09 μμ »
Δεν μπορω να καταλαβω τι σας εχει πιασει με τη ρολεξ και τη σεικο.
Σ´ αυτο το φορουμ ή κωλοι με αναλογες καφενειακες λιγουρικες εκφρασεις ή καβγαδες με ειρωνιες και προσβολες για τη ρολεξ και τη σεικο.
(σχεδον)Τιποτε αλλο.
Οχι αγαπη ή ενδιαφερον εστω για το ρολοι, αλλα ενας ανωριμος φετιχιστικος οπαδισμος. Ουτε καν ο τρολλιστικος χαβαλες που γινοταν καποτε.
Προφανως αδικω καποιους με τους παραπανω αφορισμους, αλλα αν δεν αλλαξουν ορισμενες συμπεριφορες το φορουμ δεν εχει νοημα υπαρξης.
Ηδη πολλα μελη εχουν σταματησει να γραφουν - σε αυτους και εγω και θα συνεχιζα να μην ασχολουμαι αν δε λυπομουνα τον ερμο το Γερογιαν που τα εκανε ολα μονος του. Και ειναι πραγματικη αγγαρεια, ιδιως με αυτα που διαβαζω.
Χωρις καμια διαθεση αστυνομευσης - εχω αλλεργια σε οποιαδηποτε μορφη εξουσιας - κανω εκκληση να αλλαξετε ορισμενοι συμπεριφορα.
Μην ειρωνευεστε, μην προσβαλλετε, μη θεωρειτε οτι ολοι μοστραρουν τα φραγκα τους ή οτι οποιος υποστηριζει τη σεικο ειναι η αλεπου που δε φτανει το ρολεξ. Επισης υπαρχουμε πολλοι Αθηναιοι που αγαπαμε πολυ και τη Θεσσαλονικη και τους Μακεδονιτες και ολα τα μερη της Ελλαδας.
Πραγματικα, φτανει...


Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2018, 12:50:27 πμ από andrey_ »
The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12171 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 10:41:28 μμ »

Σ´ αυτο το φορουμ ή κωλοι με αναλογες καφενειακες ληγουρικες εκφρασεις



Σ'αυτό δε μπορούν να γίνουν και πολλά πράγματα :D Φόρουμ με 99% άντρες είναι :)


Στα άλλα έχεις δίκιο, έχω υποπέσει και'γω σε ειρωνικά σχόλια, κακώς. Ίσως να σβηστούνε τα σχόλια από κάποιον mod, ίσως και το νήμα που έχω ανοίξει για τους λόγους που αγοράζει κάποιος ρόλεξ.

Παλιά έγραφα και σε ένα φόρουμ, για ακουστικά για ακρόαση μουσικής. Είχα βρεθεί και είχα γνωριστεί με άτομα, και ήταν από τις ωραίες στιγμές αυτή η επαφή και με άλλους που έχουν και μια ίδια ασχολία με μένα.
Αν ήμουν Αθήνα θα ερχόμουν και στις συναντήσεις για φαί κτλ.

Συγγνώμη πάντως και πάλι κάποιες φορές από τη μεριά μου που έγραψα με τρόπο που δε θα έπρεπε.
Οκ δεν είμαι σύμφωνος με κάποια πράγματα, για άλλα έχω μια δική μου άποψη, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι κάποια στιγμή δημιουργείς και παρέες από τα χόμπι και αυτό μετράει.
Γενικά είμαι ήρεμος άνθρωπος χαμηλών τόνων, και προσπαθώ να μη προσβάλλω άλλους.

Ελπίζω κάποια στιγμή να έρθω και Αθήνα, μιλάω που και που και με τον Γιάννη (tissot) που αν ανέβω, θα κανονίσουμε βόλτα, ίσως και με άλλα μέλη.


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12172 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 10:48:12 μμ »
Προσυπογραφω τα γραφομενα του Βικτωρα.!!!!
Ειναι, τουλαχιστον, ασχημο και αντιαισθητικο να βαζουμε ταμπελες σε ανθρωπους, επειδη εχουν μια γνωμη διαφορετικη απο τη δικη μας, μια αγαπη για κατι διαφορετικο.
Δεν μπορω να πω οτι δεν υπηρχε το πειραγμα, το τρολαρισμα αν θελετε, αλλα παντα πανω σε βαση πλακας και χαβαλε.
Ποτε με σκοπο να προσβαλλουμε η να στενοχωρησουμε τον συμφορουμιτη μας.
Ολους εδω μεσα μας ενωνει η αγαπη μας για τα μηχανηματα μετρησης του χρονου, ειτε λεγονται panerai, ειτε seiko, ειτε rolex, ειτε οmega etc. etc.
Δεν υπαρχει κανενας λογος να λειτουργουμε σαν χουλιγκαν!!!

Και να πω και κατι ακομα.
Ολοι εχουμε τις αδυναμιες μας και μας αρεσει κατι πιο πολυ απο τα αλλα.
Προσωπικα εχω τρελλα με τα πανερια, ο καπετανιος μα τα seiko, πολλοι φιλοι με τα rolex, ο argo με τα breitling και παει λεγοντας.
Aλλα ομως ρε παιδια ειναι αληθεια οτι πολλες φορες συμπεριφερεστε λες και η rolex ειναι η μανα σας.
Μην τολμησει να πει κανεις κουβεντα για αυτη, τελεια και παυλα. Εχθρος!!

Ειναι τα καλυτερα ρολογια, ειναι επενδυση (οποιος τα παρει, καθαρισε και για τα παιδια του, για τα εγγονια του παιζεται ;D ), ειναι χρηματιστηριο, ειναι.. ειναι ..ειναι.

Κανεις δεν αντιλεγει για την αξια τους, στο κατω-κατω και στη δικη μου οικογενεια υπαρχουν 3 ρολεξ, δεν εχω λογο αντιδικιας.
Αλλα οποιος πιστευει οτι ΟΛΑ τα συγχρονα ρολεχ αποτελουν επενδυση, πλαναται πλανην οικτρα!!
Σιγουρα καποια, αρκετα ισως, μοντελα διατηρουν ακεραια την αξια τους, καποια λιγοτερα την αυξανουν κιολας, αλλα δεν ειναι ολα και κανεις δεν ξερει για ποσο θα ειναι.

Ας απολαυσουμε λοιπον τις ρολογαρες μας, ας χαρουμε κι εμεις με τα ρολογια που γεμιζουν χαρα τους φιλους μας και ας διατηρησουμε ενα καλο κλιμα στο φορουμ ,οπως ακριβως του αρμοζει!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12173 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 10:57:33 μμ »
Στα άλλα έχεις δίκιο, έχω υποπέσει και'γω σε ειρωνικά σχόλια, κακώς. Ίσως να σβηστούνε τα σχόλια από κάποιον mod, ίσως και το νήμα που έχω ανοίξει για τους λόγους που αγοράζει κάποιος ρόλεξ.

Παλιά έγραφα και σε ένα φόρουμ, για ακουστικά για ακρόαση μουσικής. Είχα βρεθεί και είχα γνωριστεί με άτομα, και ήταν από τις ωραίες στιγμές αυτή η επαφή και με άλλους που έχουν και μια ίδια ασχολία με μένα.
Αν ήμουν Αθήνα θα ερχόμουν και στις συναντήσεις για φαί κτλ.

Συγγνώμη πάντως και πάλι κάποιες φορές από τη μεριά μου που έγραψα με τρόπο που δε θα έπρεπε.
Οκ δεν είμαι σύμφωνος με κάποια πράγματα, για άλλα έχω μια δική μου άποψη, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι κάποια στιγμή δημιουργείς και παρέες από τα χόμπι και αυτό μετράει.
Γενικά είμαι ήρεμος άνθρωπος χαμηλών τόνων, και προσπαθώ να μη προσβάλλω άλλους.

Ελπίζω κάποια στιγμή να έρθω και Αθήνα, μιλάω που και που και με τον Γιάννη (tissot) που αν ανέβω, θα κανονίσουμε βόλτα, ίσως και με άλλα μέλη.

Με χαρα να σε γνωρισουμε Γιαννη, θα δεις οτι και η φορουμιστικη φιλοξενια δεν απεχει πολυ απο την κρητικη...

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12174 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 10:59:49 μμ »
Με χαρα να σε γνωρισουμε Γιαννη, θα δεις οτι και η φορουμιστικη φιλοξενια δεν απεχει πολυ απο την κρητικη...


Ευχαριστώ

Και'γω υπόσχομαι ότι θα συνεχίσω να γεμίζω το φόρουμ με dress-y ρολόγια max 40mm με αντικέ αραβικούς αριθμούς  :D

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12175 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 11:08:11 μμ »
Χαχαχα

Να σου πω την αληθεια, οταν στο εγραψα αυτο γελουσα μονος μου και αυθορμητα σκεφτηκα οτι θα γελουσες κι εσυ.
Μην το αλλαξεις, ειναι το χαρακτηριστικο σου κι ειμαστε ολοι οκ. Αλλα δεν αντεξα να μη σε πειραξω.

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12176 στις: Νοέμβριος 29, 2018, 11:12:43 μμ »
Βασικά τα ήθελε ο κ...ς μου που λένε, είναι η αλήθεια :D

Βέβαια τελευταία έχω στραφεί στην αναζήτηση ενός κουρδιστού με πολύ κλασικούς λατινικούς αριθμούς, οπότε λίγο θα αλλάξει αυτό, αλλά δε θα φύγει εντελώς :)

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #12177 στις: Νοέμβριος 30, 2018, 12:18:37 πμ »
Προσυπογραφω τα γραφομενα του Βικτωρα.!!!!
Ειναι, τουλαχιστον, ασχημο και αντιαισθητικο να βαζουμε ταμπελες σε ανθρωπους, επειδη εχουν μια γνωμη διαφορετικη απο τη δικη μας, μια αγαπη για κατι διαφορετικο.
Δεν μπορω να πω οτι δεν υπηρχε το πειραγμα, το τρολαρισμα αν θελετε, αλλα παντα πανω σε βαση πλακας και χαβαλε.
Ποτε με σκοπο να προσβαλλουμε η να στενοχωρησουμε τον συμφορουμιτη μας.
Ολους εδω μεσα μας ενωνει η αγαπη μας για τα μηχανηματα μετρησης του χρονου, ειτε λεγονται panerai, ειτε seiko, ειτε rolex, ειτε οmega etc. etc.
Δεν υπαρχει κανενας λογος να λειτουργουμε σαν χουλιγκαν!!!

Και να πω και κατι ακομα.
Ολοι εχουμε τις αδυναμιες μας και μας αρεσει κατι πιο πολυ απο τα αλλα.
Προσωπικα εχω τρελλα με τα πανερια, ο καπετανιος μα τα seiko, πολλοι φιλοι με τα rolex, ο argo με τα breitling και παει λεγοντας.
Aλλα ομως ρε παιδια ειναι αληθεια οτι πολλες φορες συμπεριφερεστε λες και η rolex ειναι η μανα σας.
Μην τολμησει να πει κανεις κουβεντα για αυτη, τελεια και παυλα. Εχθρος!!

Ειναι τα καλυτερα ρολογια, ειναι επενδυση (οποιος τα παρει, καθαρισε και για τα παιδια του, για τα εγγονια του παιζεται ;D ), ειναι χρηματιστηριο, ειναι.. ειναι ..ειναι.

Κανεις δεν αντιλεγει για την αξια τους, στο κατω-κατω και στη δικη μου οικογενεια υπαρχουν 3 ρολεξ, δεν εχω λογο αντιδικιας.
Αλλα οποιος πιστευει οτι ΟΛΑ τα συγχρονα ρολεχ αποτελουν επενδυση, πλαναται πλανην οικτρα!!
Σιγουρα καποια, αρκετα ισως, μοντελα διατηρουν ακεραια την αξια τους, καποια λιγοτερα την αυξανουν κιολας, αλλα δεν ειναι ολα και κανεις δεν ξερει για ποσο θα ειναι.

Ας απολαυσουμε λοιπον τις ρολογαρες μας, ας χαρουμε κι εμεις με τα ρολογια που γεμιζουν χαρα τους φιλους μας και ας διατηρησουμε ενα καλο κλιμα στο φορουμ ,οπως ακριβως του αρμοζει!!
μα Σπυρο το θεμα δεν ειναι αν καποιος δε του αρεσουν τα ρολογια της μαρκας ρολεξ , αλλα οταν λεει οτι οι κατοχοι αυτων ειναι κατα φαντασιαν ασθενεις , ψωνια , τρελοι, κοροιδα  κτλ Το ιδιο θα αντιδρουσα και για τα «κοροιδα» που εχουν ζενιθ ή τα «κοροιδα» που εχουν πατεκ
Το ρολοι δε κανει τον ανθρωπο μηχανακι ειναι !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12178 στις: Νοέμβριος 30, 2018, 12:32:09 πμ »
- Κάτω τα χέρια από την Ρόλεξ
- Η Ρόλεξ τώρα δικαιώνεται.
- Δείξε μου το Ρόλεξ σου, να σου πω ποιος είσαι.
- Ο έχων 2 Ρόλεξ, ψάχνει για το τρίτο.
- Ρόλεξ και ξερό ψωμί.
- Στην αναβροχιά, καλό είναι και το Ρόλεξ.
- Ένα Ρόλεξ την ημέρα, την Σέϊκο κάνει πέρα.
- Θα γυρίσει ο τροχός, θα πάρει ρόλεξ κι ο φτωχός
- Ο έρως ρόλεξ δεν κοιτά
- Η γριά η κότα έχει το ρόλεξ
- Μάρτης γδάρτης και κακός ρολεξοκαύτης.
- Καράβι που αργεί, Σεικο είναι φορτωμένο
- Όποιος σκορπάει τα ρόλεξ, δεν τα ξαναμαζεύει
- ρόλεξ θέλω, τώρα το θέλω.
- ρόλεξ απ'τον τόπο σου κι ας είναι και μπαλωμένο
- ένα ρόλεξ δεν φέρνει την άνοιξη
- Η καλή μέρα από το ρόλεξ φαίνεται
- Το φτηνό το ρόλεξ, το τρώνε οι μαιμούδες
- Κάλλιο ρολεξοδενε παρά ρολεξογύρευε
- Κι αν στόλισες το Σεικο, για ρόλεξ δεν περνιέται
- Κάλλιο Σεικο στο χέρι παρα ρόλεξ και καρτέρι
- Φάτε μάτια ρόλεξ...
- Ρόλεξ που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται
- Όπου ρόλεξ και μάλαμα
- Η φτώχεια θέλει ρόλεξ
- Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε το ρόλεξ του αλλιώς
- Άντρας χωρίς ρόλεξ, αυγό χωρίς αλάτι
- Κοιμάται και το ρόλεξ του δουλεύει
- Τα ρόλεξ μου τα κάλλη μου
- Ο πνιγμένος από το ρόλεξ πιάνεται
- Μέγας είσαι Κύριε και θαυμαστά τα ρόλεξ σου
- Όσα φέρνει η ρόλεξ δεν τα φέρνει η Σέϊκο όλη.
- Πολύ κο-κο και κανένα Ρόλεξ
- Πολύ Σεϊκο για το τίποτα
- Ο επιμένων ρόλεξ
 

Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12179 στις: Νοέμβριος 30, 2018, 12:43:54 πμ »
- Φύλαγε τα ρόλεξ σου να έχεις τα μισά
- Έχουνε ρόλεξ οι φύλακες
- Τον φρονίμων τα παιδιά, αγοράζουν ρόλεξ
- Την υπογραφή σου και το ρόλεξ σου να προσέχεις που τα βάζεις
- Αγάλι αγάλι γίνονται τα Σεϊκο Ρόλεξ
- Πέσε Ρόλεξ να σε φάω
- Όποιος δεν έχει μυαλό έχει Σεϊκο
- Ρόλεξ πιάνει, Σεϊκο γίνεται
- Μάζευε κι ας ειναι και Σεικο
- Καθαρό Ρόλεξ, Σεικο δεν φοβάται
- Όπου φτωχός και Σεικο
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών