Αποστολέας Θέμα: ΛΟΥΡΑΚΙΑ  (Αναγνώστηκε 1031318 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2440 στις: Ιανουάριος 30, 2017, 09:46:32 πμ »
Κωστα μην κανεις αλλαγη με ιμαντες.
Το ρολοι θα χαθει μεσα στους κρικους και θα χαση την ομορφια του.

Με φοβίζεις! Μικρούλι sport  chrono και δεν θα του πάει ο ζουλουιμάντας;

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2441 στις: Ιανουάριος 30, 2017, 09:52:05 πμ »
Με φοβίζεις! Μικρούλι sport  chrono και δεν θα του πάει ο ζουλουιμάντας;
Κατα την γνωμη μου το προβλημα ειναι στους κρικους.
Αν τους βγαλεις θα του παει.
Εγω για ενα διαστημα φορουσα το απλο που ομως ειναι ακριβως η ιδια κασα και το φορουσα με το παλιο περλον και του πηγαινε μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2442 στις: Ιανουάριος 30, 2017, 09:59:48 πμ »
Κατα την γνωμη μου το προβλημα ειναι στους κρικους.
Αν τους βγαλεις θα του παει.
Εγω για ενα διαστημα φορουσα το απλο που ομως ειναι ακριβως η ιδια κασα και το φορουσα με το παλιο περλον και του πηγαινε μια χαρα.
Κοίτα να πω την αλήθεια το σκέφτηκα. Αλλα το ξεπέρασα επειδή είναι ψηλό ρολόι, αρκετά ψηλότερο απ'το απλό επειδή έχει και το module του χρονογράφου. Και θεώρησα ότι σε ένα ψηλό και μικρό ρολόι, κάτι τέτοιο θα δένει αρμονικά. Θα το δούμε στην πράξη βέβαια γιατί και για αλλα το έχω πει αυτό αλλά...

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2443 στις: Ιανουάριος 30, 2017, 10:11:42 πμ »
Τα δικά μου ματάκια με γελούν και με φαίνεται πανέμορφο με τα Natos...












Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος pontioz1

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3345
  • Πισγιουνίκ.
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2444 στις: Φεβρουάριος 02, 2017, 03:47:03 μμ »
Limited edition for unlimited Pontios...


Ρε σεις το πρόβλημα είναι καθαρά σεξουαλικό!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2445 στις: Φεβρουάριος 02, 2017, 05:54:40 μμ »
Ωραίος ο Γιωρίκας :smt023

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2446 στις: Φεβρουάριος 02, 2017, 09:05:30 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Σιδ.Σταυρος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2447 στις: Φεβρουάριος 08, 2017, 10:46:45 μμ »
Μολις σημερα αλλαξα σε ενα απο τα απλα ρολογακια μου το λουρακι,εβαλα ενα της Tzevelion στα 18mm.Το πηρα για το "σαυρα" στυλ του και επειδη μου ειπαν πως με τις τρυπουλες στην πισω πλευρα ειναι καλυτερο για εφιδρωση κλπ.Τωρα περι αντοχης κλπ θα δουμε μελλοντικα παντως δεν μου αρεσουν πλαστικα,πανινα,πολυχρωμα κλπ.
Τα πιο ωραια σε μενα στο ματι ειναι τα ραφτα και με αντιθεση πχ μαυρο με ασπρη κλωστη κ.ο.κ

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2448 στις: Φεβρουάριος 16, 2017, 09:29:04 μμ »
ψώνισε κανείς από watch-band-center.com πρόσφατα; ρωτώ γιατί σήμερα πήγα να αγοράσω κάτι και να πληρώσω με κάρτα+paypal και έλεβα μήνυμα (από paypal) ότι η κάρτα δεν είναι αποδεκτή. Εν τω μεταξύ τα ίδια μου έκανε στο αυτό κατάστημα και μία ακόμη φορά πριν κάνα 1,5 χρόνο όταν τα καπιταλ κοντρολς ήταν στα κανονικά τους. Σημειωτέον ότι αγορές από άλλα μαγαζιά ή ebay έχω κάνει κανονικά. Αν έχει κανείς γνώση, ας με διαφωτήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2449 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 12:05:26 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2450 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 12:06:19 πμ »

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2451 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 12:33:14 πμ »
Πω πω κουκλί το Carrera.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2452 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 09:34:27 πμ »
Πω πω κουκλί το Carrera.
Ωραιο ειναι αλλα δεν ειναι λιγο μεγαλο;

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2453 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 09:53:43 πμ »


ψώνισε κανείς από watch-band-center.com πρόσφατα; ρωτώ γιατί σήμερα πήγα να αγοράσω κάτι και να πληρώσω με κάρτα+paypal και έλεβα μήνυμα (από paypal) ότι η κάρτα δεν είναι αποδεκτή. Εν τω μεταξύ τα ίδια μου έκανε στο αυτό κατάστημα και μία ακόμη φορά πριν κάνα 1,5 χρόνο όταν τα καπιταλ κοντρολς ήταν στα κανονικά τους. Σημειωτέον ότι αγορές από άλλα μαγαζιά ή ebay έχω κάνει κανονικά. Αν έχει κανείς γνώση, ας με διαφωτήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Strifteros

Την ίδια ακριβώς εμπειρία είχα κ εγώ τέλη Δεκέμβρη. Έχε υπ'οψιν σου οτι θα σου στείλουν 2-3 mail που θα σε ρωτάνε αν θα πληρώσεις για την παραγγελία σου κ αν εχεις σκοπό να την ακυρώσεις διότι φαίνονται δεσμευμένα κ πιθανόν να τα θέλει κάποιος άλλος. Το θέμα είναι ότι σε απάντηση που τους έστειλα 2 φορές δεν ανταποκρίθηκαν. Δε γνωρίζω τι εξυπηρέτηση πελατών έχουν...

sent using tapatalk

"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2454 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:40:31 πμ »
image hosting

imagen
Εκπληκτικο ρολοι και το λουρι του παει τελεια!!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος igk73

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 822
  • Γιάννης
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2455 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 11:35:56 πμ »
Χαμαιλέων το Carrera. Πανέμορφο χρώμα!

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2456 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 01:38:36 μμ »
ψώνισε κανείς από watch-band-center.com πρόσφατα; ρωτώ γιατί σήμερα πήγα να αγοράσω κάτι και να πληρώσω με κάρτα+paypal και έλεβα μήνυμα (από paypal) ότι η κάρτα δεν είναι αποδεκτή. Εν τω μεταξύ τα ίδια μου έκανε στο αυτό κατάστημα και μία ακόμη φορά πριν κάνα 1,5 χρόνο όταν τα καπιταλ κοντρολς ήταν στα κανονικά τους. Σημειωτέον ότι αγορές από άλλα μαγαζιά ή ebay έχω κάνει κανονικά. Αν έχει κανείς γνώση, ας με διαφωτήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Strifteros



Την ίδια ακριβώς εμπειρία είχα κ εγώ τέλη Δεκέμβρη. Έχε υπ'οψιν σου οτι θα σου στείλουν 2-3 mail που θα σε ρωτάνε αν θα πληρώσεις για την παραγγελία σου κ αν εχεις σκοπό να την ακυρώσεις διότι φαίνονται δεσμευμένα κ πιθανόν να τα θέλει κάποιος άλλος. Το θέμα είναι ότι σε απάντηση που τους έστειλα 2 φορές δεν ανταποκρίθηκαν. Δε γνωρίζω τι εξυπηρέτηση πελατών έχουν...

sent using tapatalk

εγώ είναι η δεύτερη φορά που την πατάω στο συγκεκριμένο κατάστημα. Την πρώτη έγινε ακριβώς όπως τα περιγραφεις.

Τώρα για να απαντήσω στον εαυτό μου και κυρίως σε όποιον άλλον ενδιαφέρεται. Μίλησα με την τράπεζα και μου είπανε ότι το καταστημα είναι δηλωμένο ώς κοσμήματα, ρολόγια κλπ και συνεπώς δεν μπορεί να γίνει πληρωμή με paypal+κάρτα. Δεν ξέρω βεβαια αν το ίδιο ισχύει για το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά με κάρτα άλλης τράπεζας (η κάρτα είναι της Αλφα), οπότε αν κάποιος έχει εμπειρία από άλλη τράπεζα ας πληροφορήσει (για το συγκεκριμένο πάντα κατάστημα)
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος pugman

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2457 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 09:08:20 μμ »
Pay Pal με συνδεμένη prepaid της Πειραιώς. Καλά που μας πληροφόρησες διότι σκεπτόμουν να ξαναδοκιμάσω. Τα capital controls μου μέσα  ¥€%€@*($^)!

sent using tapatalk

"buy a Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself"

Αποσυνδεδεμένος Σιδ.Σταυρος

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2458 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 12:28:58 μμ »
Εξηγησε τους το προβλημα και θα καταλαβουν,λιγο-πολυ ξερουν τι γινεται στην Ελλαδα.Υπαρχει και αλλος τροπος αν και φυσικα δεν εχει την εγγυηση του κανονικου,εαν ο ιδιοκτητης του καταστηματος εχει αλλο email του στελνεις τα λεφτα εκει,αν εχεις ξαναγορασει απο εκει παλαιοτερα δεν βλεπω γιατι να μην σε εξυπηρετησει.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2459 στις: Φεβρουάριος 23, 2017, 03:33:39 μμ »
το ζήτησα από watchbandcenter αλλά αρνήθηκαν να κάνουν κάτι τέτοιο. μόνη λύση η τραπεζική μεταφορά
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?