Αποστολέας Θέμα: Αυτοκίνητα  (Αναγνώστηκε 1396629 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sv2

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #600 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 01:29:25 πμ »
. Αν οντως ειναι γνωστης και γουσταρει, μια τετραδα λαστιχα και σερρες για χρονους.......



Εχω φάει δύο τετράδες στις Σέρρες αφού είναι και κοντά  ;D.
Σε κανέναν δεν έχει βγάλει πρόβλημα η 430 και το λέω αυτό διότι στην παρέα μου έχουμε αρκετές.

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #601 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 01:36:52 πμ »
Πάντως αυτό που είναι αρκετά ενδιαφέρον αμάξ, στην προσιτή κατηγορία τιμής, είναι το Chevrolet Cruze. Πεντάστερο και με σπορτίφ εμφάνιση. Δε θυμίζει σε τίποτα τη...''μίζερη'' εμφάνιση τω άλλων Κορεάτικων. Αμερικάνικο στυλ εμφάνισης, μιας και τυπικά θεωρήται Αμερικάνικο.. Για όποιν θέλει αμάξι στα 15000 Ε, πιστεύω πως είναι μια πολύ καλή επιλογή!
Φιλτατε το οδηγησα το συγκεκριμενο αμαξι και εχεις δικιο ειναι πολυ καλο,ομορφο και με ευρωπαικη ποιοτητα κατασκευης.Ομως αξιζει μονο το 1800αρι,το 1600 που τεσταρα δεν τραβαει με τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #602 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 01:50:25 πμ »
 Η
Φιλτατε το οδηγησα το συγκεκριμενο αμαξι και εχεις δικιο ειναι πολυ καλο,ομορφο και με ευρωπαικη ποιοτητα κατασκευης.Ομως αξιζει μονο το 1800αρι,το 1600 που τεσταρα δεν τραβαει με τιποτα.

   Η καλύτερη επιλογή τα 1800 όπως είπες. Τιμή;
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #603 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 01:52:20 πμ »
Ε τοτε φιλε SV2 αφου μπαινεις σε πιστα και τα χωνεις και το εκμεταλευεσαι οπως πρεπει το 430 σου λεω ενα μπραβο. Να εισαι καλα να τα λιωνεις, για αυτο φτιαχτηκαν αλλωστε!

φιλικα

ελιο
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

director

  • Επισκέπτης
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #604 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:10:23 πμ »
Παράθεση
ΥΓ- σορυ φιλε director αλλα δεν ειρωνευτηκα ποτε κανεναν εδω μεσα οπως εκανες εσυ.


απο που σου προκυπτει η ειρωνεια;τα ορια μεταξυ αστεισμου και ειρωνειας ειναι πληρως διακριτα ακομη κι απ οσους βιαζονται και πανε γρηγορα,αστειευτηκα καλε μου φιλε,ορμωμενος απο το γνωστο ανεκδοτο που κυκλοφορει εδω και χρονια,τωρα αν εσυ δεν εχεις τα κριτηρια διαχωρισμου μεταξυ της μιας η της αλλης εννοιαςτοτε βγαζεις λανθασμενα συμπερασματα.

Αποσυνδεδεμένος sv2

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #605 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:10:59 πμ »
Εγώ πάντως θα κοιτούσα το Superb 1.8TSi 4X4....

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #606 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:18:58 πμ »
Ε τοτε φιλε SV2 αφου μπαινεις σε πιστα και τα χωνεις και το εκμεταλευεσαι οπως πρεπει το 430 σου λεω ενα μπραβο. Να εισαι καλα να τα λιωνεις, για αυτο φτιαχτηκαν αλλωστε!

φιλικα

ελιο

με 28000χιλιομετρα σε 4 χρονια λιγα εως ελαχιστα αυτοκινητα θα βγαλουνε προβληματα..που ειναι το κατορθωμα??

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #607 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:30:47 πμ »
με 28000χιλιομετρα σε 4 χρονια λιγα εως ελαχιστα αυτοκινητα θα βγαλουνε προβληματα..που ειναι το κατορθωμα??

Εντάξει supersport είναι το αυτοκίνητο και όχι μεγάλου τουρισμού.
Μια χαρά χλμ έχει για αυτό που είναι.

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #608 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:36:50 πμ »
Εντάξει supersport είναι το αυτοκίνητο και όχι μεγάλου τουρισμού.
Μια χαρά χλμ έχει για αυτό που είναι.

Ας εχει και 1000 χιλιομετρα δεν ειναι αυτο το θεμα...αλλη φθορα εχει ενα αυτοκινητο που κανει 50000χιλιομετρα τον χρονο και αλλη ενα που κανει 3000 τον χρονο...το δικο μου μου παρουσιασε ολα τα προβληματα μετα τα 30.000 χιλιομετρα...μεχρι εκει δεν ειχε βγαλει κιχ,και ελεγα οκ αφου δεν εβγαλε στην αρχη δεν προκειται να βγαλει μετα....

Αποσυνδεδεμένος sv2

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #609 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:41:43 πμ »
Ας εχει και 1000 χιλιομετρα δεν ειναι αυτο το θεμα...αλλη φθορα εχει ενα αυτοκινητο που κανει 50000χιλιομετρα τον χρονο και αλλη ενα που κανει 3000 τον χρονο...το δικο μου μου παρουσιασε ολα τα προβληματα μετα τα 30.000 χιλιομετρα...μεχρι εκει δεν ειχε βγαλει κιχ,και ελεγα οκ αφου δεν εβγαλε στην αρχη δεν προκειται να βγαλει μετα....

Εχω φίλο με 110.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα με 360 Spider  ;D.

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #610 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:49:44 πμ »
Εχω φίλο με 110.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα με 360 Spider  ;D.

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι θες να αποδειξεις?οτι μονο τα φεραρικα δεν χαλανε ???επειδη δεν ξερεις κανεναν απο την παρεα σου που του παρουσιασε προβλημα??ελεος

και επειδη το κουρασαμε ...αντε ωραια δεν χαλανε...και σιγουρα δεν εχει χαλασει ποτε 430 η αλλη φεραρι στον κοσμο. Ολα καλα!! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 17, 2010, 02:57:56 πμ από amartolos »

Αποσυνδεδεμένος dimtzi

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 455
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #611 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 07:33:36 πμ »
Δεν το είχα πάρει χαμπάρι αυτό, ωραίο δείχνει. Και με σπορ γραμμή. Καλά η κονσόλα είναι ατόφια του προηγούμενου Audi!!!
Έχει έρθει Ελλάδα; Δεν το έχω δει στο δρόμο...
Γιαννη αν σε ενδιαφερει το Exeo εχει κυκλοφορησει το εχω δει και στο δρομο.
Rolex SD, Rolex Explorer II, Panerai 112,GP Sea Hawk, IWC pilot chrono LPP, Omega PO 45.5, Omega Moonwatch, TudorBB chrono, Tudor Pelagos, Tag Heuer Monaco, Tag Heuer Aquagraph, Breitling Navitimer World, Breitling Skyracer, Oris TT1 divers chrono, Glycine Airman SST12, Longines LLD, Fortis UTC

Αποσυνδεδεμένος dimtzi

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 455
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #612 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 07:49:57 πμ »
Κατα την γνωμη μου δεν μπορουμε να συγκρινουμε τα καθημερινα αυτοκινητα με τα υπεραυτοκινητα οσον αφορα την χρηση διοτι αυτα που αγοραζουμε εμεις για να καλυψουμε τις καθημερινες μας αναγκες ειναι φταιγμενα με γνωμονα την αξιοπιστια και τα μοτερ λειτουργουν σε safe mode για να βγαζουν πολλα απροβληματιστα χιλιομετρα και να κανουν service και αλλαγη λαδιων καθε 20000-30000 χλμ. Τωρα τα ferrari, lambo, porsche κ.α. ειναι φτιαγμενα με γνωμονα την οδηγικη ευχαριστηση και τις επιδοσεις που σημαινει οτι τα μοτερ δουλευουν σχεδον οριακα για να αποδοσουν τα μεγιστα αρα οι αντοχες τους στα πολλα χιλιομετρα δεν συγκρινονται με τα καθημερινα αυτοκινητα, κανε σε ferrari αλλαγη λαδιων καθε 24000 χλμ που κανω εγω στο BMW και αν δεν παρεις το μοτερ στα χερια φτυσε με. Νορμαλ χιλιομετρα για ferrari ειναι αυτα που εχει κανει ο φιλος sv2 και οχι ο φιλος του (110.000) και αυτο που λεω ειναι η κοινη πρακτικη ιδιοκτητων υπεραυτοκινητων δηλαδη εχω και κανα δυο αλλα να κανω τις δουλειες μου και το οπλο για να κανω το γουστο μου μια στο τοσο και φυσικα για να διαφυλαξω και την αξια του αυτοκινητου μου διοτι αν μια ferrari σε 5 χρονια εχει κανει 100000 χλμ και θελω να την πουλησω αν βρω καποιον να την παρει θα το κανει απο ματαιοδοξια και γιατι θα ειναι σκοτωμενη σε τιμη χωρις να ξερει βεβαια οτι σε λιγο καιρο το αμαξι θα πρεπει να μπει για επισκευη μοτερ που μαλλον θα του στοιχισει ενα αλλο καθημερινο αυτοκινητο διοτι καλα βρηκες 50000 και την πηρες τα υπολοιπα για να την συντηρησεις τα σκεφτηκες?
Rolex SD, Rolex Explorer II, Panerai 112,GP Sea Hawk, IWC pilot chrono LPP, Omega PO 45.5, Omega Moonwatch, TudorBB chrono, Tudor Pelagos, Tag Heuer Monaco, Tag Heuer Aquagraph, Breitling Navitimer World, Breitling Skyracer, Oris TT1 divers chrono, Glycine Airman SST12, Longines LLD, Fortis UTC

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #613 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 08:43:08 πμ »
+1.000
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #614 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 09:24:03 πμ »
+100000000000000000000000

on the spot!
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος sv2

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #615 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 10:45:07 πμ »
πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι θες να αποδειξεις?οτι μονο τα φεραρικα δεν χαλανε ???επειδη δεν ξερεις κανεναν απο την παρεα σου που του παρουσιασε προβλημα??ελεος

και επειδη το κουρασαμε ...αντε ωραια δεν χαλανε...και σιγουρα δεν εχει χαλασει ποτε 430 η αλλη φεραρι στον κοσμο. Ολα καλα!! ;)

Ολα χαλάνε και τα Ferrari. Δεν θέλω ν αποδείξω τίποτα απλώς η φήμη για τα Ιταλικά ότι χαλάνε δεν έχει τόση βάση.Και από προσωπική πείρα με τα Γερμανικά είχα περισσότερα προβλήματα. Μάλιστα αντιπροσωπεία μου αντικατέστησε Γερμανικό αυτοκίνητο πάνω στον χρόνο αφού δεν μπορούσαν να εντοπίσουν το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3919
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #616 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 11:40:59 πμ »
ωραια ολα αυτα που λετε αλλα φιλικα σας λεω μην γινεστε θυματα του μαρκετιν
και αλλαζετε καθε 20.000 και 30.000 χλμ. λαδια στα αμοιρα τα αμαξακια σας..!!

ειδικα αν αυτα τα χιλιομετρα γινονται στην πλειοψηφια τους εντος τειχων.. ;)

φιλικα
γιωργος


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #617 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 01:24:28 μμ »
Σωστός ο Γιώργος :up:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 370
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #618 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 02:43:12 μμ »
ωραια ολα αυτα που λετε αλλα φιλικα σας λεω μην γινεστε θυματα του μαρκετιν
και αλλαζετε καθε 20.000 και 30.000 χλμ. λαδια στα αμοιρα τα αμαξακια σας..!!
ειδικα αν αυτα τα χιλιομετρα γινονται στην πλειοψηφια τους εντος τειχων.. ;)
φιλικα
γιωργος

Ναι, αλλά αν για παράδειγμα το παρεις καινούριο, όπως έκανα εγώ, και σου λέει η αντιπροσωπεία οτι αν δεν αλλάξεις λάδια στα 10.000 τότε απλά δεν ισχύει η εγγύηση??
Άσε που τα full συνθετικά με σχετικά εμπνευσμένη οδήγηση δε βγάζουν πάνω απο 10.000χλμ.



Αποσυνδεδεμένος sv2

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #619 στις: Ιανουάριος 17, 2010, 04:55:02 μμ »
Εγώ αλλάζω κάθε 20.000 ή 15.000 ή μιά φορά τον χρόνο όπως λένε οι κατασκευαστές.