Αποστολέας Θέμα: Αυτοκίνητα  (Αναγνώστηκε 1396639 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2060 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 10:21:23 πμ »
Να σας πω κι εγώ μια ακόμη θλιβερή ιστορία με το Ypsilon : Έσπασαν τα χερούλια των πορτών. Αν δε τραβήξεις το χερούλι με προσοχή και με ηρεμία, σου μένει στο χέρι.

Και κάνω εγώ τώρα μια ερώτηση : Πόσο πάνε τα γ$#$@α τα χερούλια?


Υ.Γ Βλέπω το αμάξι μου σε 2 με 3 χρόνια, να έχει γίνει και λίγο χειρότερο απ'το CV2 του Επιθεωρητή Κλουζώ στον Ροζ Πάνθηρα.


THE SILVER HORNET!!!


https://www.youtube.com/watch?v=FEFfISdA8LQ 

 :P :P

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2061 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 03:44:59 μμ »
Tερμα απο το 2014 το Acropolis απο το καλενταρι του WRC !!!!!!

http://www.drive.gr/posts/wrc/oristiko- ... -ektos-wrc
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2062 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 03:46:50 μμ »
Απο όσο ξέρω είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί.. δεν έχει βγει οριστική απόφαση [ το λεω γιατι πολλεσ φορες λενε οτι εγινε και "επισημο" και τελικα αλλα νταλον λενε.. ]

Αλλα όπως και να έχει σκούρα τα πράγματα και είναι πολύ κρίμα..

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2063 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 05:04:23 μμ »
Ένας αγώνας με τεράστια ιστορία και απήχηση που δυστυχώς ποτέ μα ποτέ δεν προβλήθηκε από την πολιτεία όσο έπρεπε.

Κρίμα γιατί μας έχει χαρίσει υπέροχες στιγμές.
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2064 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 05:25:08 μμ »
Μιας που μλάμε για ιταλικά, μπορώ να έχω άποψη για τυχόν προβλήματα Alfa 146, 147 ή 156 χρονολογίας γύρω στο 2000+
Καλυτερα να αλλαξεις μαρκα Παναγιωτη,ψαξε για κατι αλλο. :) :) :)
Πωλειται ενα ΤΤ σε καλη κατασταση μονο 4999 και δωρο η Λαουρα.  :) :) :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2065 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 08:11:55 μμ »
Για φίλο πρόκειται που δεν λέει να βάλει μυαλό. Μετά από μια lancia delta hf λέει να "συνετιστεί" με αλφα  ;D
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2066 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 08:23:13 μμ »
Για φίλο πρόκειται που δεν λέει να βάλει μυαλό. Μετά από μια lancia delta hf λέει να "συνετιστεί" με αλφα  ;D
ας πάρει vag να ησυχάσει...
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2067 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:15:18 μμ »
VW: XL Sport με κινητήρα Ducati!

O Ferdinand Piech παρουσίασε σε διάλεξή του στο Πολυτεχνείο της Βιέννης μία ευφάνταστη σπορ εκδοχή του XL1!



Όταν την ιδέα παρουσιάζει ο ισχυρός άντρας του ομίλου VW (που είναι και επίτιμος καθηγητής του Πολυτεχνείου) αξίζει να αναφερθείς στο XL1, το πιο αποδοτικό αυτοκίνητο του κόσμου με κατανάλωση 0,9 λτ/100 χλμ. που κοστίζει 111.000 €! O Piech έκανε λόγο για μία διαφορετική εκδοχή, την XL Sport η οποία έχει αισθητά πιο κακισμένη εμφάνιση και τα ίδια κιλά με το βάρος να περιορίζεται στα 795 κιλά.

VW-XL-SPORT-3To ενδιαφέρον στην περίπτωση του XL Sport είναι ο κινητήρας των 1.200 κ.εκ. ο οποίος προέρχεται από την Ducati Panigale και αποδίδει 190 ίππους και 123 Nm. Φυσικά, οι επιδόσεις θα είναι ισάξιες -αν όχι καλύτερες του υβριδικού συστήματος- έστω και αν η κατανάλωση ξεπερνά το ένα λίτρο.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2068 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:28:24 μμ »
Και λεω μεσα μου: αρρωστος ειναι και ποσταρε VW ?
Τωρα ειδα οτι εχει κινητηρα Ducati. :dielaughing:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2069 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:30:29 μμ »
ας πάρει vag να ησυχάσει...
Πλακα κανουμε μην τσιμπας. :)
Εγω δεν ειπα ποτε οτι τα VW ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα.
Αλλα εσεις το λετε για τις Αλφα.
Ο φανατισμος δεν κανει ποτε καλο.  :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2070 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:55:03 μμ »
Πλακα κανουμε μην τσιμπας. :)
Εγω δεν ειπα ποτε οτι τα VW ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα.
Αλλα εσεις το λετε για τις Αλφα.
Ο φανατισμος δεν κανει ποτε καλο.  :)
Η αμέσως προηγούμενη απάντησή μου δεν απευθυνόταν σε εσένα, άσχετα αν έγινε χρήση του post σου.
Ούτε εγώ είπα ποτέ πως οι Alfa είναι τα καλύτερα αυτοκίνητα. Οι alfisti γνωρίζουν πολύ καλά τι αγοράζουν...
Άλλοι τρέφουν αυταπάτες...


τα περί φανατισμού τα προσπερνώ, γιατί αλλιώς θα έπρεπε να τα επιστρέψω...
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2071 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 02:49:19 πμ »




Έρχονται σιγά σιγά τα σχήματα που βλέπαμε στις ταινίες επιστημονικής φαντασίας....


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2072 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 02:01:01 μμ »
Τελικά όπως διάβασα σήμερα, οριστικά εκτός το Ακρόπολις από το ημερολόγιο του ΠΠΡ.

Την θέση μας πήρε η Πολωνία.

Κρίμα....
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2073 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:01:45 μμ »

Τελικά όπως διάβασα σήμερα, οριστικά εκτός το Ακρόπολις από το ημερολόγιο του ΠΠΡ.

Την θέση μας πήρε η Πολωνία.

Κρίμα....
Δεν ειμαι σιγουρος για το οριστικα το μονο σιγουρο θα ειναι για φετος.. Λογο τις καταστασης αλλαζουν συνεχεια η χωρες.. Και το πιο συνηθες ηταν 22 χωρες εκ των οποιων ηταν 11 την μια χρονια και 11 την αλλη και το ακροπολις και αλλο ενα (νομιζω μονακο) καθε χρονο.. Μπορει τωρα να μπουμε και εμεις στο εναλαξ.. Δεν νομιζω οτι ενα ραλλυ που αρεσει σε οδηγους και ομαδες να καταργηθει ετσι απλα..


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2074 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:42:19 μμ »
Η αμέσως προηγούμενη απάντησή μου δεν απευθυνόταν σε εσένα, άσχετα αν έγινε χρήση του post σου.
Ούτε εγώ είπα ποτέ πως οι Alfa είναι τα καλύτερα αυτοκίνητα. Οι alfisti γνωρίζουν πολύ καλά τι αγοράζουν...
Άλλοι τρέφουν αυταπάτες...


τα περί φανατισμού τα προσπερνώ, γιατί αλλιώς θα έπρεπε να τα επιστρέψω...
Kαι παλι μιλας επιθετικα.
Χαλαρωσε δεν τσακωνομαστε,απλα μιλαμε.
Οταν ειπες: ας παρει vag να υσηχασει τι εννοουσες?
Τη λεξη `φανατισμος` την ανεφερα για το `κολλημα` που ΟΛΟΙ εχουμε για καποια μαρκα αυτοκινητου και φανατιζομαστε.
Αλλωστε γι`αυτο εβαλα την `φατσουλα` για να μην το παρεις ετσι. Τι να μου επιστρεψεις? Τελος παντων.
Εγω παντως δεν τρεφω καμια αυταπατη για το VAG group.
Με φιλικη(παντα) διαθεση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:48:38 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2075 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:49:57 μμ »
Δεν ειμαι σιγουρος για το οριστικα το μονο σιγουρο θα ειναι για φετος.. Λογο τις καταστασης αλλαζουν συνεχεια η χωρες.. Και το πιο συνηθες ηταν 22 χωρες εκ των οποιων ηταν 11 την μια χρονια και 11 την αλλη και το ακροπολις και αλλο ενα (νομιζω μονακο) καθε χρονο.. Μπορει τωρα να μπουμε και εμεις στο εναλαξ.. Δεν νομιζω οτι ενα ραλλυ που αρεσει σε οδηγους και ομαδες να καταργηθει ετσι απλα..

Οριστικά για φέτος εννούσα μιας που μέχρι τώρα ήταν απλά φήμες και όχι κάτι σίγουρο.
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2076 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 04:55:14 μμ »
Πλακα κανουμε μην τσιμπας. :)
Εγω δεν ειπα ποτε οτι τα VW ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα.
Αλλα εσεις το λετε για τις Αλφα.
Ο φανατισμος δεν κανει ποτε καλο.  :)

Αν ξανακοιτάξεις τις δύο τελευταίες προτάσεις σου θα διαπιστώσεις πως κατ'αρχήν μας "τσουβαλιάζεις" και επιπλέον μας χαρακτηρίζεις ως φανατισμένους, ενώ αντίθετα εσύ (και όλοι οι vag-ιτες να υποθέσω ?), έχετε πιο καθαρή κρίση διότι δεν είστε φανατισμένοι...

Τα ίδια είχαν γραφτεί και πολλές ημέρες πριν (όχι από εσένα), αλλά πραγματικά δεν μπήκα καν στον κόπο να απαντήσω...
Εάν η πρόθεσή σου ήταν όντως αυτή που αναφέρεις, πραγματικά θεωρώ πως θα έπρεπε να το έχεις γράψει με αρκετά διαφορετικό τρόπο ώστε να μην επιδέχεται παρερμηνείες.

Kαι παλι μιλας επιθετικα.
Χαλαρωσε δεν τσακωνομαστε,απλα μιλαμε.
Οταν ειπες: ας παρει vag να υσηχασει τι εννοουσες?
Τη λεξη `φανατισμος` την ανεφερα για το `κολλημα` που ΟΛΟΙ εχουμε για καποια μαρκα αυτοκινητου και φανατιζομαστε.
Αλλωστε γι`αυτο εβαλα την `φατσουλα` για να μην το παρεις ετσι. Τι να μου επιστρεψεις? Τελος παντων.
Εγω παντως δεν τρεφω καμια αυταπατη για το VAG group.
Με φιλικη(παντα) διαθεση.

Σε διαβεβαιώνω πως η διάθεσή μου είναι μόνο φιλική και τίποτα λιγότερο.
Μπορεί να σου φάνηκε επιθετική, αλλά οφείλεται στην κακή μου συνήθεια να μη χρησιμοποιώ (όσο συχνά θα έπρεπε) τα emoticons και εκεί εντοπίζω το σφάλμα μου.

Η φράση μου "ας πάρει vag να ησυχάσει..." ήταν ξεκάθαρα ειρωνική γνωρίζοντας πως ισοδυναμεί περισσότερο με κατάρα, παρά με ευχή...
Επίσης όταν έγραφα "Άλλοι τρέφουν αυταπάτες..." δεν εννοούσα απαραίτητα εσένα (ούτε απαραίτητα κάποιον από το forum), δε γνωρίζω άλλωστε τι αυτοκίνητο οδηγείς ή ποια εταιρεία προτιμάς... Ήθελα αφ'ενός να στηλιτεύσω μια συγκεκριμένη αυτοκινητιστική δεισιδαιμονία που επικρατεί στα καφενεία όλης της χώρας, και αφ'ετέρου τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζει το αυτοκίνητο ο νεοέλληνας...











και για να μην παρεξηγηθώ.......  ;D
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2077 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:41:05 μμ »
ενώ αντίθετα εσύ (και όλοι οι vag-ιτες να υποθέσω ?), έχετε πιο καθαρή κρίση διότι δεν είστε φανατισμένοι...

Αμέ έχουμε καλύτεροι κρίση εμείς ο βαγγίτες [-(


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2078 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:42:12 μμ »
Εγω νομιζω πως ειμαι αρκετα ξεκαθαρος σε οτι γραφω,δεν τσουβαλιαζω κανεναν και μαλλον σε πειραξε η λεξη `φανατισμος` λογω του κλιματος των ημερων.
Φανατισμενοι ειναι οι υποστηρικτες της Αλφα αλλα και των VW,εγω ειμαι κατοχος VW αλλα απεχω ετη φωτος απο το να χαρακτηριστω φανατισμενος.
Αναφερεις ειρωνικα οτι εχω καθαρη κριση και οτι εσυ εισαι φανατισμενος με την Αλφα?
Με αδικεις ενω στο παρελθον αν θυμηθεις με ειχες ευχαριστησει σε ενα θεμα που σε ειχα βοηθησει,ψαξε τα π.μ σου.
Μονο απ`αυτο θα επρεπε να ξερεις τι ατομο ειμαι.
Οπως τα εγραψα,οποιος θελει να ειναι καλοπροαιρετος δεν παρερμηνευει τιποτα.
Στην αρχη του ποστ μου αναφερω την φραση: πλακα κανουμε μην τσιμπας αυτο και μονο νομιζω πως τα λεει ολα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #2079 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:51:07 μμ »
Αμέ έχουμε καλύτεροι κρίση εμείς ο βαγγίτες [-(

 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI