Αποστολέας Θέμα: Αυτοκίνητα  (Αναγνώστηκε 1396560 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1880 στις: Ιούνιος 23, 2013, 01:11:09 μμ »
Η τοτε κυβερνηση με αναγκασε να το πουλησω λογω των ηλιθιων νομων που επεβαλε φιλε μου.
Ξεκινησα να πληρωνω 370 ευρω τελη κυκλοφοριας και εφτασα να δινω 660,επισης πληρωσα και στο χαρατσι της αλληλεγυης 300 ευρω. Γιατι ρε φιλε? Τους τα χρωσταγα? 4 χρονια βαρεθηκα να πληρωνω αδικα.
Τωρα οσον αφορα την επιλογη μου,τα κριτηρια ηταν το γουστο μου και οι αναγκες της οικογενειας μου.Δεν πηρα κατι επειδη το εχουν και ολοι οι αλλοι,ασχετα αν οντως ετσι φαινεται.
Δεν μιλώ για τις κυβερνητικές αποφάσεις και για την ανάγκη να δώσεις το type-r.
Μιλώ για την ανάγκη να κατευθυνθείς στο γνωστό γκρούπ....
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1881 στις: Ιούνιος 23, 2013, 01:46:52 μμ »
GiannisH ...............48 ετων
Gerogian ...............51 ετων
Coral ......................57 ετων
Pancho ...................? ετων

Παναθεμα σας κυριακατικα  :dielaughing:

Εμένα άτιμε μονίμως με παρακάμπτεις, που είμαι της Κορεατικής φιλοσοφίας...

GiannisH ...............48 ετων
Gerogian ...............51 ετων
Coral ......................57 ετων
Pancho ...................? ετων
THANOS58..............55 ετών (με ΦΠΑ και χαρτόσημο)

ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1882 στις: Ιούνιος 23, 2013, 01:58:43 μμ »
Δεν μιλώ για τις κυβερνητικές αποφάσεις και για την ανάγκη να δώσεις το type-r.
Μιλώ για την ανάγκη να κατευθυνθείς στο γνωστό γκρούπ....
Το γκρουπ αυτο εχει την μεγαλυτερη ποικιλια σε μοτερ και σε μοντελα απο οποιαδηποτε αλλο. Και σε τιμες. Δυστυχως οι εποχες που βλεπαμε το θεμα του αυτοκινητου ρομαντικα εχουν περασει. Μας εχουν κανει οι καταστασεις να βλεπουμε πολυ πιο ωμα το θεμα αυτο και να συμβιβαζομαστε με κατι που δεν μας καλυπτει 100%.
Εσυ τι αυτοκινητο εχεις?
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1883 στις: Ιούνιος 23, 2013, 02:40:16 μμ »
   Αααααααα καλά εσείς έχετε ψωμί λέμε...
   Συγκρίνετε περιστασιακές αστοχίες με την επί δεκαετίες εν γνώσει τους πολιτική των Ιταλών να πουλάνε προχειροφταγμένα αυτοκίνητα, με άθλια μέταλλα που σάπιζαν στη διετία, με θόλους που κόβονταν στα καλά καθούμενα, με ηλεκτρικά που οι τεχνικοί σπούδαζαν παραψυχολογία, μαντική και εξορκισμό για να τα επιδιορθώσουν, με σασί που "έπαιρναν" ακουμπώντας στο πεζοδρόμιο, με πλαστικά που γκλαγκανούυσαν και που έπαιζαν συγχορδίες φολκλορικής μουσικής, με κινητήρες να παραδίδουν πνεύμα στα 100.000 χιλιόμετρα και που έκαιγαν ένα λίτρο λάδι τη βδομάδα...και αντιπαρατάσετε τι? Ενεργητική ασφάλεια λες και οι άλλοι δεν είχαν ενεργητική ασφάλεια, αλλά τα αυτοκίνητά τους έφευγαν σε κάθε στροφή κι έπεφταν στα χαντάκια. Λες κι το κοφτερό τιμόνι είναι μόνο πλεονέκτημα και όχι μειονέκτημα πχ σ'ένα ταξίδι που διορθώνεις συνέχεια και καταντάει εκνευριστικό. Οι Γερμανοί λοιπόν τα κάνουν όλα, κατασκευάζουν και νορμάλ αυτοκίνητα για μέσους οικογενειάρχες που κινούνται φυσιολογικά και σπορ για όσους κινούνται σβέλτα και απαιτούν αγωνιστική αίσθηση. Και όλα αυτά σε ένα ποιοτικό πακέτο απ'όλες τις απόψεις.
   Αναφέρετε τα περιοδικά λες και οι καταναλωτές αποφάσιζαν αγοράζοντας Drive και 4Τ. Αποφάσιζαν γιατί έβλεπαν την Αlfa του γείτονα να περνά περισσότερο χρόνο στο συνεργείο παρά στο δρόμο, γιατί έβλεπαν ένα ατύχημα όπου ο ένας έβγαινε ζωνανός και ο άλλος, ο οδηγός του ιταλικού έβλεπε τα ραδίκια ανάποδα, γιατί πήγαινε να πουλήσει το Fiat του και δεν το έπαιρνε κανείς, γιατί γιατί γιατί εκατοντάδες γιατί. Αυτά έφεραν την απαξίωση στην ιταλική αυτοκινητοβιομηχανία, είτε το καταλαβαίνετε είτε όχι.
   Ξαναλέω πως οι άνθρωποι έχουν κάνει στροφή στην πολιτική τους και πλέον δεν έχουν τόσα θέματα. Αν συνεχίσουν έτσι, θα αποκατασταθούν σταδιακά στη συνείδηση του κοινού. Μια 159 είναι πλέον τόσο γεροδεμένη όσο μια 3άρα ΒΜW, όταν βγεί η επόμενη θα αντιμετωπιστεί καλύτερα και η μεθεπόμενη με ίσους όρους απέναντι στους αντίστοιχους Γερμανούς. Μπορεί η αναγνώριση να έπρεπε να γίνει νωρίτερα, αλλά η αγορά δεν έχει τα αντανακλαστικά του χομπίστα και του γνώστη.
   Μου δίνετε την εντύπωση πως δεν είστε φίλοι της αυτοκίνησης, αλλά φανατικοί μιας μάρκας ή μιας σχολής απαξιώνοντας όλους τους άλλους. Προσωπικά όπως είπα πριν, θα έπαιρνα έυκολα πλέον μια Alfa, με καλύπτει σε όλους τους τομείς πια. Δεν είμαι εχθρός του αυτοκινήτου, είμαι φίλος του. Θαυμάζω και το ΜΧ-5 και το RX-8 και το Ιmpreza και τη CLK και το Α5 και σήμερα πιθανότατα θα έπαιρνα Gulietta και όχι Golf. 


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος ggeo7

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1884 στις: Ιούνιος 23, 2013, 02:48:32 μμ »
Πάντως ό,τι και να ισχυρίζόμαστε στην Ευρωπαϊκή αγορά αυτοκινητού το Group κατέχει μακράν τη πρώτη θέση καθώς είναι καλώς η κακώςμπρόστα σε όλα τα επίπεδα (π.χ. καινοτομίες (TSI, MQB), γραμμές παραγωγής, στρατηγική ανάπτυξης κλπ.). Επίσης δεν είναι τυχαίο πως Fiat, Alfa βρίσκονται σε κακή οικονομική κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1885 στις: Ιούνιος 23, 2013, 05:07:01 μμ »
   Αααααααα καλά εσείς έχετε ψωμί λέμε...
   Συγκρίνετε περιστασιακές αστοχίες με την επί δεκαετίες εν γνώσει τους πολιτική των Ιταλών να πουλάνε προχειροφταγμένα αυτοκίνητα, με άθλια μέταλλα που σάπιζαν στη διετία, με θόλους που κόβονταν στα καλά καθούμενα, με ηλεκτρικά που οι τεχνικοί σπούδαζαν παραψυχολογία, μαντική και εξορκισμό για να τα επιδιορθώσουν, με σασί που "έπαιρναν" ακουμπώντας στο πεζοδρόμιο, με πλαστικά που γκλαγκανούυσαν και που έπαιζαν συγχορδίες φολκλορικής μουσικής, με κινητήρες να παραδίδουν πνεύμα στα 100.000 χιλιόμετρα και που έκαιγαν ένα λίτρο λάδι τη βδομάδα...και αντιπαρατάσετε τι? Ενεργητική ασφάλεια λες και οι άλλοι δεν είχαν ενεργητική ασφάλεια, αλλά τα αυτοκίνητά τους έφευγαν σε κάθε στροφή κι έπεφταν στα χαντάκια. Λες κι το κοφτερό τιμόνι είναι μόνο πλεονέκτημα και όχι μειονέκτημα πχ σ'ένα ταξίδι που διορθώνεις συνέχεια και καταντάει εκνευριστικό. Οι Γερμανοί λοιπόν τα κάνουν όλα, κατασκευάζουν και νορμάλ αυτοκίνητα για μέσους οικογενειάρχες που κινούνται φυσιολογικά και σπορ για όσους κινούνται σβέλτα και απαιτούν αγωνιστική αίσθηση. Και όλα αυτά σε ένα ποιοτικό πακέτο απ'όλες τις απόψεις.
   Αναφέρετε τα περιοδικά λες και οι καταναλωτές αποφάσιζαν αγοράζοντας Drive και 4Τ. Αποφάσιζαν γιατί έβλεπαν την Αlfa του γείτονα να περνά περισσότερο χρόνο στο συνεργείο παρά στο δρόμο, γιατί έβλεπαν ένα ατύχημα όπου ο ένας έβγαινε ζωνανός και ο άλλος, ο οδηγός του ιταλικού έβλεπε τα ραδίκια ανάποδα, γιατί πήγαινε να πουλήσει το Fiat του και δεν το έπαιρνε κανείς, γιατί γιατί γιατί εκατοντάδες γιατί. Αυτά έφεραν την απαξίωση στην ιταλική αυτοκινητοβιομηχανία, είτε το καταλαβαίνετε είτε όχι.
   Ξαναλέω πως οι άνθρωποι έχουν κάνει στροφή στην πολιτική τους και πλέον δεν έχουν τόσα θέματα. Αν συνεχίσουν έτσι, θα αποκατασταθούν σταδιακά στη συνείδηση του κοινού. Μια 159 είναι πλέον τόσο γεροδεμένη όσο μια 3άρα ΒΜW, όταν βγεί η επόμενη θα αντιμετωπιστεί καλύτερα και η μεθεπόμενη με ίσους όρους απέναντι στους αντίστοιχους Γερμανούς. Μπορεί η αναγνώριση να έπρεπε να γίνει νωρίτερα, αλλά η αγορά δεν έχει τα αντανακλαστικά του χομπίστα και του γνώστη.
   Μου δίνετε την εντύπωση πως δεν είστε φίλοι της αυτοκίνησης, αλλά φανατικοί μιας μάρκας ή μιας σχολής απαξιώνοντας όλους τους άλλους. Προσωπικά όπως είπα πριν, θα έπαιρνα έυκολα πλέον μια Alfa, με καλύπτει σε όλους τους τομείς πια. Δεν είμαι εχθρός του αυτοκινήτου, είμαι φίλος του. Θαυμάζω και το ΜΧ-5 και το RX-8 και το Ιmpreza και τη CLK και το Α5 και σήμερα πιθανότατα θα έπαιρνα Gulietta και όχι Golf.

 Μου αρέσει να διαβάζω παθιασμενους ανθρώπους,ακόμα κι αν φαίνεται ότι έχουν λίγο ασθενικη μνήμη!!!
Μιλάς για μεμονωμένα περιστατικά.Οκ ειλικρινά βαριέμαι να σου εξιστορησω όλες τις περιπτώσεις .
Τη σειρά 3 της BMW τη δεκαετία του 80 ,με την ελαττωματικη πίσω ανάρτηση,που τη βελτιωσανε στην επόμενη γενιά,που είχε ελαττωματικη την μπροστινό ανάρτηση,που οι ιδιοκτήτες,αυτοί που θέλανε να οδηγούνε,κατευθείαν αλλαζονες αμορτισέρ κι ελατηρια.
Τη σειρά 5 που αριστευε στα crash tests;
Τους σκαραβαιους που πήγαιναν μόνο ευθεία;
Τα DKV συγνώμη τα AUDI που και ήτανε πιο πολύ λάδι απο βενζίνη;
Και....και....ακόμα παααααρα πολλά,που όπως είπα βαριέμαι να γράφω.
Βέβαια και τα αντίστοιχα ιταλικά είχαν πολλά ποιοτικά προβλήματα,δεν επαυαν όμως ποτέ να εκπληρώνουν το λόγο ύπαρξης τους: ήταν ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!!!!
Απ όσα εγραψες κρατάω το σημαντικοτερο,που δείχνει ότι ποτέ δεν είναι αργά,ότι σήμερα μάλλον θα αγοράζες αυτοκίνητο,την G.




Sent from my iPad using Tapatalk HD
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1886 στις: Ιούνιος 23, 2013, 05:24:47 μμ »
Αυτοκινητο δεν ειναι μονο να παιρνεις πλακωμενος τις στροφες, εκαστος στο ειδος του.

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1887 στις: Ιούνιος 23, 2013, 05:27:42 μμ »
Πάντως ό,τι και να ισχυρίζόμαστε στην Ευρωπαϊκή αγορά αυτοκινητού το Group κατέχει μακράν τη πρώτη θέση καθώς είναι καλώς η κακώςμπρόστα σε όλα τα επίπεδα (π.χ. καινοτομίες (TSI, MQB), γραμμές παραγωγής, στρατηγική ανάπτυξης κλπ.).
μπροστά σε όλα τα επίπεδα ? με το τσι ? το θεωρείς καινοτομία ?
Πώς ακριβώς προάγει την αυτοκίνηση το MQB ? σε τι βοηθά πέραν της αύξησης των κερδών ?
....μάλλον προάγει την ιδέα της αγνής αυτοκίνησης....
Επίσης δεν είναι τυχαίο πως Fiat, Alfa βρίσκονται σε κακή οικονομική κατάσταση.
απολύτως καμία σχέση
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1888 στις: Ιούνιος 23, 2013, 05:30:24 μμ »
Αυτοκινητο δεν ειναι μονο να παιρνεις πλακωμενος τις στροφες, εκαστος στο ειδος του.
Σωστά, μόνο που οι γερμανοί είναι καλύτεροι παντού και πάντα...
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1889 στις: Ιούνιος 23, 2013, 05:40:41 μμ »
Αυτοκινητο δεν ειναι μονο να παιρνεις πλακωμενος τις στροφες, εκαστος στο ειδος του.

Απλά αυτό σου δίνει ευχαρίστηση!!!! (τουλάχιστον τους ´´νέους ´´ σαν κι εμένα) χα!χα!(δεν μπορώ να βάλω emoticons)


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1890 στις: Ιούνιος 23, 2013, 05:57:14 μμ »
Σωστά, μόνο που οι γερμανοί είναι καλύτεροι παντού και πάντα...

Επιτελους, απαντησες σε ποστ μου!
Πες μου ειλικρινα, ποτε το ειπα αυτο; Ο φανατισμος το κανει διασκεδαστικο το νημα αλλα οκ, να συνεννοουμαστε κιολας!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1891 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:02:32 μμ »
Φίλε pancho ,όλα κι όλα!!
Σ αγαπάω ,έχουμε τα ίδια πιστεύω,αλλά πρόσεχε:
Μη μου στενοχωρεις το Βικτωρα!!!!
γιατί

ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΟΡΙΟ!! (Χα!χα!χα!)


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1892 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:11:05 μμ »
Δεν τον παρεξηγω,  ειναι πιο πορωμενος κι απο σενα  ;D

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1893 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:12:59 μμ »
Επιτελους, απαντησες σε ποστ μου!
Πες μου ειλικρινα, ποτε το ειπα αυτο; Ο φανατισμος το κανει διασκεδαστικο το νημα αλλα οκ, να συνεννοουμαστε κιολας!
...λάθος μου που δεν το διευκρίνισα από την αρχή...
Χρησιμοποίησα απλά την πρότασή σου, χωρίς να αναφέρομαι σε εσένα. ΔΕΝ υπονόησα πως υποστήριξες την άποψη αυτή.
Συγγνώμη για την παρεξήγηση

Επιτελους, απαντησες σε ποστ μου!
Δεν απαξιώ να σου απαντήσω, αλλά μονοπώλησε τις απαντήσεις μας ο φίλος giannisH  ;D
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1894 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:22:40 μμ »
...λάθος μου που δεν το διευκρίνισα από την αρχή...
Χρησιμοποίησα απλά την πρότασή σου, χωρίς να αναφέρομαι σε εσένα. ΔΕΝ υπονόησα πως υποστήριξες την άποψη αυτή.
Συγγνώμη για την παρεξήγηση
Δεν απαξιώ να σου απαντήσω, αλλά μονοπώλησε τις απαντήσεις μας ο φίλος giannisH  ;D

Δε σε παρεξηγω λεμε! Εισαι κι εσυ καλο μαργαριταρι, σαν κι εμας  ;D

Αποσυνδεδεμένος ggeo7

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1895 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:27:11 μμ »
μπροστά σε όλα τα επίπεδα ? με το τσι ? το θεωρείς καινοτομία ?
Πώς ακριβώς προάγει την αυτοκίνηση το MQB ? σε τι βοηθά πέραν της αύξησης των κερδών ?
....μάλλον προάγει την ιδέα της αγνής αυτοκίνησης....απολύτως καμία σχέση

Το TSI δεν το θεωρώ εγώ αλλά είναι αντικειμενικά καινοτομία την οπία ολόκληρη η αυτοκινητοβιομηχανία υιοθέτησε.
Για το MQB συμφωνώ πως αφαιρεί το χαρακτήρα του αυτοκινήτου αλλά προσδίδει πολλά θετικά (μικρότερο κόστος κατασκευής. Το Golf 7 είναι σημαντικά καλύετρο ποιοτικά του 6 και έχει ίδιο κόστος.

Είμαι πραγματικά λάτρης των ιταλικών supercars, αλλά όσων αφορά την μαζική παραγωγή είναι πολλά χρόνια πίσω από τους Γερμανούς και κυρίως από τους Ιάπωνες (γραμμές παραγωγής Toyota)

Δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε όλα στο τύπο και στις συνομωσιολογίες... Για κάποιο λόγο επικράτησαν τα γερμανικά αυτοκίνητα στην αγορά!   

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1896 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:29:23 μμ »
Το TSI δεν το θεωρώ εγώ αλλά είναι αντικειμενικά καινοτομία την οπία ολόκληρη η αυτοκινητοβιομηχανία υιοθέτησε.
Για το MQB συμφωνώ πως αφαιρεί το χαρακτήρα του αυτοκινήτου αλλά προσδίδει πολλά θετικά (μικρότερο κόστος κατασκευής. Το Golf 7 είναι σημαντικά καλύετρο ποιοτικά του 6 και έχει ίδιο κόστος.

Είμαι πραγματικά λάτρης των ιταλικών supercars, αλλά όσων αφορά την μαζική παραγωγή είναι πολλά χρόνια πίσω από τους Γερμανούς και κυρίως από τους Ιάπωνες (γραμμές παραγωγής Toyota)

Δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε όλα στο τύπο και στις συνομωσιολογίες... Για κάποιο λόγο επικράτησαν τα γερμανικά αυτοκίνητα στην αγορά!

Φίλε ggeo7,ξέρεις τι είναι το TSI ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1897 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:32:56 μμ »
Δε σε παρεξηγω λεμε! Εισαι κι εσυ καλο μαργαριταρι, σαν κι εμας  ;D

Όπως και εσείς έτσι και εγώ γνωρίζω πως ο γραπτός λόγος μπορεί πολύ εύκολα να παρερμηνευτεί και να κακοκαρδίσει χωρίς λόγο.
Γι'αυτό το λόγο ήθελα να είμαι ξεκάθαρος.
Μπορεί να υποστηρίζω με πάθος την άποψή μου, αλλά αυτό δε σημαίνει πως έχουμε τίποτα να χωρίσουμε.
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....


Αποσυνδεδεμένος ggeo7

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1898 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:34:05 μμ »
Φίλε ggeo7,ξέρεις τι είναι το TSI ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να μην ακούω τέτοιες ειρωνικές ερωτήσεις... Το αυτοκίνητο είναι η δουλειά μου και δεν ζω Ελλάδα...

Αποσυνδεδεμένος pancho

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 605
    • Προφίλ
Απ: Αυτοκίνητα
« Απάντηση #1899 στις: Ιούνιος 23, 2013, 06:47:04 μμ »
Θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να μην ακούω τέτοιες ειρωνικές ερωτήσεις... Το αυτοκίνητο είναι η δουλειά μου και δεν ζω Ελλάδα...
Αφού το αυτοκίνητο είναι ο τομέας σου, νομίζω πως θα έπρεπε να αναγνωρίσεις τη μεγάλη "έκπτωση" όλων των γερμανικών εταιρειών στον τομέα της ποιότητας....
....and after the first GP win over Alfa Romeos Alfettas, Enzo Ferrari cried out: " I’ve killed my mother"....