Αποστολέας Θέμα: Πως να το ελέγξω?..  (Αναγνώστηκε 37067 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:24:53 μμ »
Λεω...τι θα γινει αν καποιος εμπορος πουλησει fake ρολοι ως αυθεντικο...αυτο μονο....

Φιλικα

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:49:21 μμ »
EDIT: το διεγραψα γιατι βιαστηκα να απαντησω ενω ειχαν προηγηθει και αλλα μηνυματα. Τωρα που τα διαβασα καταλαβα οτι δεν υπαρχει ικανη απαντηση για τις ερωτησεις του φιλου  ;D
Προφανως και ολα μπορουν να χαρακτηριστουν fake αν ειναι ολοι στο κολπο. Ομως τοτε δεν θα ειναι γνησια? Πιασ' τ' αυγο και κουρευ'το.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 06:55:09 μμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 27, 2010, 07:09:22 μμ »
Οχι κ ολοι οι εμποροι  ;D ..... απλα ενας να το κανει και αυτος ο ενας να ειναι αυτος απο τον οποιο τον αγορασες......ε τοτεε....  :-\

κ αν αυτο που αγοραζεις ειναι ενα piguet η ενα vacheron.... (δινεις 6-7 χιλιαρικα.. κ το κοστος ειναι κατα το μεγαλυτερο μερος γιατι διαλεγεις την εταιρια με την ερευνα την ποιοτητα το μαρκετινγκ της...)

απλα το ρωτησα γιατι περιμενα καποιος απο εδω να με "καθησυχασει" γνωριζοντας κατι παραπανω απο μενα  ;)

Φιλικα

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 27, 2010, 08:01:12 μμ »
Αυτα ειναι προβληματα , να εχεις το χρημα να αγορασεις VC και PP αλλα να το αναβαλεις  για να μην σου πεσει τελικα fake  , πουτ@ν@ ζωη...

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 27, 2010, 08:23:33 μμ »
Αυτα ειναι προβληματα , να εχεις το χρημα να αγορασεις VC και PP αλλα να το αναβαλεις  για να μην σου πεσει τελικα fake  , πουτ@ν@ ζωη...


 ;D
Μου θυμισες ενα ιστορικο post παλια στο φορουμ που μια κοπελα ηθελε να βεβαιωθει για ενα καταστημα οτι πουλαει Zenith fake !!! Απιστευτο  :dielaughing:

Edit: Τα βρηκα!
http://www.mywatch.gr/index.php?action=post;quote=37514;topic=135.0;num_replies=15;sesc=14f3908ddbfca2c8b6a0bef39393a03e

Παραθεση απο stasivalsami
Παράθεση
ξερει κανεις καμμια σιγουρη σελιδα για ρεπλικα zenith defy xtreme open?ευχαριστω

Καλυτερα που διευκρινιζει οτι θελει σιγουρη ρεπλικα. Φανταζεστε να γινει κανα αστειο και να μπλεξει με κανα γνησιο???

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 09:05:38 μμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1611
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 28, 2010, 04:54:59 μμ »
Παράθεση
ξερει κανεις καμμια σιγουρη σελιδα για ρεπλικα zenith defy xtreme open?ευχαριστω
H μαιμου της μαιμους ](*,) , μπανανια γιναμε.
Και οχι,δεν πουλανε fake oi AD,ΔΕΝ ρισκαρουν να τα χασουν ολα για λιγα χιλιαρικα,γιατι μετα ουτε ΤΙΜΕΧ δεν θα μπορουν να ξαναπουλησουν
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 02, 2010, 09:38:32 μμ »
Αυτα ειναι προβληματα , να εχεις το χρημα να αγορασεις VC και PP αλλα να το αναβαλεις  για να μην σου πεσει τελικα fake  , πουτ@ν@ ζωη...

Λιγο κομπλεξικο αυτο....

Φιλικα,

Αποσυνδεδεμένος huiru

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 07:09:20 πμ »
Δεν έχω κάποιον δικό μου ρολογά εδώ (στην Αθήνα).. Τον Κέσσαρη σκέφτηκα σαν κάποια λύση. Τι λές?




charms

Αποσυνδεδεμένος tagheuer2000

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 27, 2011, 12:09:42 πμ »
Γεια σας παιδια.Πηρα απ το ebay ενα μεταχειρησμενο tagheuer 2000 χρυσο.Το πηρα απο ενα μαγαζι της ιαπωνιας κ εδειχνε φωτο που το ειχαν κανει βιδες το καθαρησαν και το ξανα εδεσαν.Του εστειλα μηνυμα για το αν ειναι γνησιο και μου ειπαν οτι ειναι 100% αυθεντικο.ομηχανισμος ειναι tag αλλα στην πισω πλευρα εχει μια χαρακια σαν να θελουν να σβησουν τον αριθμο του.Επεισης τους εστειλα αν ειναι waterproof κ μου ειπαν οτι ανοιχτηκε και τωρα ειναι water resistant.Εγω θελω να ελεγξω το ρολοι και θελω να το στειλω για στεγανοποιηση.μηπως ξερετε ποσο θα μου παει αυτο?Για πειτε μου την γνωμη σας.Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Πως να το ελέγξω?..
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 27, 2011, 06:39:18 πμ »
Η αλλαγή κορώνας στο Χόιερ μου, στο επίσημο σέρβις, στοίχισε 100€. Πιθανόν η στεγανοποίηση να έχει αντίστοιχα ίδιο κόστος.