Αποστολέας Θέμα: PATEK PHILIPPE  (Αναγνώστηκε 177950 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #380 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 07:59:45 μμ »
5204p







To 3D που λέγαμε.... :smoker:



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #381 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 08:38:57 μμ »

To 3D που λέγαμε.... :smoker:



Φιλικά Γιώργος

Κι όλη νύχτα λέγαμε τραγούδια για τη λευτεριά...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #382 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 10:28:35 πμ »
Δάκρυα








Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #383 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:39:49 πμ »
Don't cry for me Argentina ...λολολ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #384 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 12:35:46 μμ »
κλαίει η μάνα του Πελέ...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #385 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 04:31:45 μμ »
Γιατί δάκρυα φίλοι μου;!
Η χαρά των οφθαλμών!!!!!!!!!
Αν υπάρχει υποψία δακρύσματος θα είναι από την παρατεταμένη διαστολή της κόρης των ματιών μας!!!!!!!!!!!! (Κάτι σαν χειροκίνητο διάφραγμα πολλών δευτερολέπτων χωρίς τρίποδα!!!!!)
;)
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #386 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 07:08:44 μμ »
Βλέπω τις φωτό και όντως μιλάμε για πραγματικά έργα τέχνης αυτές οι μηχανές.

Όμως βλέπω οτι σε όλες τις μηχανές το μπαλανσιε να στηρίζεται σε μονο μπράτσο και όχι σε γέφυρα.

Δεν χρειάζεται φυσικά να σχολιάσω, οτι τα ρολογακια ειναι μη μου απτου, για θαυμασμό και όχι για την συνήθη  χρήση απο τον μεσο συνετό άνθρωπο.

Τώρα θα μου πείτε ποιος δίνει 100.000+ για καθημερινό ρολόι ή παίρνει το Φεράρι για να παει στο χωράφι και δίκιο θα 'χετε !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #387 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 07:32:25 μμ »
Βλέπω τις φωτό και όντως μιλάμε για πραγματικά έργα τέχνης αυτές οι μηχανές.

Όμως βλέπω οτι σε όλες τις μηχανές το μπαλανσιε να στηρίζεται σε μονο μπράτσο και όχι σε γέφυρα.

Δεν χρειάζεται φυσικά να σχολιάσω, οτι τα ρολογακια ειναι μη μου απτου, για θαυμασμό και όχι για την συνήθη  χρήση απο τον μεσο συνετό άνθρωπο.

Τώρα θα μου πείτε ποιος δίνει 100.000+ για καθημερινό ρολόι ή παίρνει το Φεράρι για να παει στο χωράφι και δίκιο θα 'χετε !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Προφανώς, αρκετοί.
Είναι δύσκολο να φαντασθεί κανείς ότι τέτοιου επιπέδου προιόντα της ΥΩ πηγαίνουν σε "γνώστες" που τα αγοράζουν μόνο για να τα θαυμάζουν.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #388 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 10:13:40 μμ »
Πάνο άφθαρτος ουδείς πόσο μάλλον τα υλικά αγαθά!!!!!!!!!
Πάντως να εισαι σίγουρος πως πάνω από μια 100ετία θα δουλεύουν αυτά τα "εύθραυστα" ρολόγια, πράγμα που για εμάς μάλλον δύσκολο το βλέπω!!!!!!!!!
Το φοράς λοιπόν και ........ "πετάς"!!!!!!!!!!!!!!!!
Χαχαχαχαχα


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #389 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 10:30:49 μμ »
Πάνο άφθαρτος ουδείς πόσο μάλλον τα υλικά αγαθά!!!!!!!!!
Πάντως να εισαι σίγουρος πως πάνω από μια 100ετία θα δουλεύουν αυτά τα "εύθραυστα" ρολόγια, πράγμα που για εμάς μάλλον δύσκολο το βλέπω!!!!!!!!!
Το φοράς λοιπόν και ........ "πετάς"!!!!!!!!!!!!!!!!
Χαχαχαχαχα


Sent from my iPad using Tapatalk

και 200 χρόνια θα δουλεύουν, Χαρίλαε,  αφόρετα στην θυρίδα ή κάθε Πρωτοχρονιά και γιορτή φορεμένα στο σαλόνι.......


Δεν είναι καθόλου τυχαίο, που τόσα χρόνια στα φόρα έχω δει μόνο ένα πραγματικά γλεντημένο πατεκ.........δεν μπορέι να είναι όλοι οι ιδιοκτήτες πατέκ ψείρες....απλά δεν τα φοράνε καθημερινά...


 


Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #390 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:01:57 μμ »
Πάνο τα μέλη των φορουμ ειναι συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων που προσωπικά πιστευω πως λίγη σχεση εχει η συμπεριφορά τους με αυτη του μέσου ιδιοκτήτη εκτός φορουμ.
Όπως ειχε πει και John Mayer : i clean up dog poop wearing  a patek και δεν πιστευω πως ειναι ο μόνος.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #391 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:12:48 μμ »
Πες τα Βασίλη.


Vintage μονόμπρατσος μηχανισμός 1520 της Rolex. Εδώ ένα απ' τα ελάχιστα λειτουργικά δείγματα.


ETA 2824 μονόμπρατσος. Κλασική μηχανή dress ρολογιών.


Seiko μονόμπρατσος 7s26. Πιθανόν η επόμενη καλίμπρα βάσης στα Nautilus.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #392 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:14:19 μμ »
Πάνο τα μέλη των φορουμ ειναι συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων που προσωπικά πιστευω πως λίγη σχεση εχει η συμπεριφορά τους με αυτη του μέσου ιδιοκτήτη εκτός φορουμ.
Όπως ειχε πει και John Mayer : i clean up dog poop wearing  a patek και δεν πιστευω πως ειναι ο μόνος.

Πιο πολύ πιστεύω το είπε για να το πει, παρά το ότι το κάνει στην πράξη. Δεν μπορείς ρε φίλε να κοπανάς από δω κι από κει ένα ρολόι που κάνει 6ψηφιο νούμερο.

Πας να στρώσεις το κρεβάτι, μπαμ το ρολόι στον τοίχο, πας να βγάλεις την μπρίζα από το πολύμπριζο, μπαμ στην γωνία του γραφείου, πας να σηκώσεις το χέρι σου, ενώ βαστάς το μπρελόκ με τα κλειδιά στο ίδιο χέρι, για να βάλεις το παλτό, μπαμ γυρνάνε τα κλειδιά προς τα κάτω και κοπάνανε ντιρέκτ στο ρολόι.

Τώρα για τους WIS και τον μέσο άσχετο ζαμπλουτίδη μπορεί και να 'χεις δίκιο. Πάντως για να πω την αλήθεια, τους ελάχιστους πραγματικά πλούσιους (συμφοιτητές μου από πλούσιες οικογένειες)  που γνώρισα στην ζωή μου, ήταν πάρα πολύ σφιχτοί με το χρήμα, για να πεις ότι θα κανιβαλίζανε ένα ρολόι 100.000 ευρώ, επειδή για αυτούς το ποσό αυτό ήταν σαν ένα 100αρικο.





 

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #393 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:19:06 μμ »
Πες τα Βασίλη.


Vintage μονόμπρατσος μηχανισμός 1520 της Rolex. Εδώ ένα απ' τα ελάχιστα λειτουργικά δείγματα.


ETA 28
Seiko μονόμπρατσος 7s26. Πιθανόν η επόμενη καλίμπρα βάσης στα Nautilus.


Πάνε αυτά που ήξερες φιλαράκι....το κατάλαβε η ρολεξ ότι δεν γίνεται σωστή δουλειά με τέτοια ,




Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #394 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:27:40 μμ »
Πάνο ο John Mayer εχει περιουσία στα 40m ,τα οποια μπορει να ειναι και λίγα...έβλεπα σημερα στο forbes τα έσοδα διάσημων καλλιτεχνών για το 15 και παίζανε κάτι 60αρες και 100αρες m ....Τι θελω να πω, οι πλούσιοι πλέον ειναι εξωφρενικά πλούσιοι .Για τους φορουμιστες για παράδειγμα με τη τρελα που εχουν θα δεις άτομα τόσο τρελαμένα  που εχουν ολα κι ολα 30k διαθέσιμα και θα δεις να δίνουν τα 20 για ενα πατεκ....Ειναι πολλοί αυτοι ομως ,εκτός φορουμ που βγάζουν 100m το χρόνο ...Υγ: αυτος που έδωσε φέτος 3m γιο το μοναδικό πατεκ της δημοπρασίας τι να φοραει άραγε για beater? :)

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #395 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:30:29 μμ »
Πάνο ο John Mayer εχει περιουσία στα 40m ,τα οποια μπορει να ειναι και λίγα...έβλεπα σημερα στο forbes τα έσοδα διάσημων καλλιτεχνών για το 15 και παίζανε κάτι 60αρες και 100αρες m ....Τι θελω να πω, οι πλούσιοι πλέον ειναι εξωφρενικά πλούσιοι .Για τους φορουμιστες για παράδειγμα με τη τρελα που εχουν θα δεις άτομα τόσο τρελαμένα  που εχουν ολα κι ολα 30k διαθέσιμα και θα δεις να δίνουν τα 20 για ενα πατεκ....Ειναι πολλοί αυτοι ομως ,εκτός φορουμ που βγάζουν 100m το χρόνο ...Υγ: αυτος που έδωσε φέτος 3m γιο το μοναδικό πατεκ της δημοπρασίας τι να φοραει άραγε για beater? :)



κανα submariner  ;D



Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #396 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:36:42 μμ »
......Για τους φορουμιστες για παράδειγμα με τη τρελα που εχουν θα δεις άτομα τόσο τρελαμένα  που εχουν ολα κι ολα 30k διαθέσιμα και θα δεις να δίνουν τα 20 για ενα πατεκ....
Μια χαρά, λογικό, το βλέπω Βασίλη.. :?

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #397 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:46:03 μμ »
Πας να στρώσεις το κρεβάτι, μπαμ το ρολόι στον τοίχο, πας να βγάλεις την μπρίζα από το πολύμπριζο, μπαμ στην γωνία του γραφείου, πας να σηκώσεις το χέρι σου, ενώ βαστάς το μπρελόκ με τα κλειδιά στο ίδιο χέρι, για να βάλεις το παλτό, μπαμ γυρνάνε τα κλειδιά προς τα κάτω και κοπάνανε ντιρέκτ στο ρολόι.


Πόσο ατζαμής μπορεί να είσαι;
Μαζί σου σε όχημα που οδηγάς δεν πάω. Σε φοβάμαι.

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/CSMIw-OPM0Y" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CSMIw-OPM0Y" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #398 στις: Δεκέμβριος 11, 2015, 11:49:24 μμ »
Πόσο ατζαμής μπορεί να είσαι;
Μαζί σου σε όχημα που οδηγάς δεν πάω. Σε φοβάμαι.




τα δικά μου οχήματα είναι όλα αγρατζούνιστα  ;D

καλά ο τύπος έχει πιεί 3 μπουκάλια βότκα καλάσνικοφ  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:


Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: PATEK PHILIPPE
« Απάντηση #399 στις: Δεκέμβριος 12, 2015, 12:02:41 πμ »
Μια χαρά, λογικό, το βλέπω Βασίλη.. :?
Σπύρο παρότι κι εγω μπορει να το εκανα ,λογικό δεν πιστευω οτι ειναι αλλά δεν ειναι σκοπός μου να σχολιάσω πως θα διαχειριστεί ο καθένας τα χρήματα του.Στεκομαι στο οτι τα 100k για κάποιους ,πολυ περισσότερους από οτι πιστεύουμε δεν ειναι τιποτα.Για να μη φανει ομως οτι διαφωνώ με τον Πάνο απολυτα θα συμφωνήσω οτι τα πατεκ θα τα προσέξουν οι ιδιοκτήτες τους οχι τοσο για την τιμη τους αλλα λόγω της δυσκολίας εύρεσης τους και της διαθεσιμότητας τους,κατι που πολυ έξυπνα παιζει η πατεκ για να κρατάει σε ενδιαφέρον τους πολυ πλούσιους που δεν εκτιμούν τιποτα αφου μπορει να αγοράσουν τα πάντα.