Αποστολέας Θέμα: Τι να επιλέξω?  (Αναγνώστηκε 250995 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #660 στις: Αύγουστος 27, 2019, 09:16:09 μμ »
ο παραγοντας «μου αρεσει» ενα ρολοι σταματησε να παιζει ρολο ;;;;


RΩLEX

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #661 στις: Αύγουστος 27, 2019, 10:08:15 μμ »
ο παραγοντας «μου αρεσει» ενα ρολοι σταματησε να παιζει ρολο ;;;;


RΩLEX

Ναι.
Σ´ αρέσει δε σ´αρέσει, RΩLEX θα πάρεις :p


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #662 στις: Αύγουστος 27, 2019, 10:13:45 μμ »
ο παραγοντας «μου αρεσει» ενα ρολοι σταματησε να παιζει ρολο ;;;;


RΩLEX
Όχι βέβαια, γι αυτό και πόσταρα τη συγκριτική στο Γιώργο. Αλλά εφόσον ο άνθρωπος ρώτησε, σημαίνει ότι δεν του φτάνει το αν του αρέσει ή όχι και θέλει και τη δική μας άποψη, επενδυτική και μη.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #663 στις: Αύγουστος 27, 2019, 10:36:43 μμ »
Ναι.
Σ´ αρέσει δε σ´αρέσει, RΩLEX θα πάρεις :p


Sent from my iPhone using Tapatalk

ειναι αυτη η ρημαδα η κορωνα .......... δε φταιω

Όχι βέβαια, γι αυτό και πόσταρα τη συγκριτική στο Γιώργο. Αλλά εφόσον ο άνθρωπος ρώτησε, σημαίνει ότι δεν του φτάνει το αν του αρέσει ή όχι και θέλει και τη δική μας άποψη, επενδυτική και μη.


εγω λεω να σοβαρευτουμε και να ετοιμαζομαστε για το καινουριο planet ocean που η μηχαναρα ( ολοι το ξερουμε αυτο)θα κανει τα ρολεξ μπιχλιμπιδια

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #664 στις: Αύγουστος 27, 2019, 11:44:45 μμ »
Είμαι υπέρ της τραμπας...Κρατά το στη θυρίδα και άσε μια αγγελία πώλησης με ελάχιστη τιμή πώλησης στα 14k για να μην πω 15 χιλιάρικα.. Στάνταρ θα βρεθεί τουλάχιστον ένας να το πάρει, ιδιώτης ή grey..Μετά πας με αλλον διαπραγματευτικο αέρα για αγορά του pepsi χωρίς απαραίτητα να ειναι αναγκαία τα +3k...
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #665 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:03:24 πμ »
Είμαι υπέρ της τραμπας...Κρατά το στη θυρίδα και άσε μια αγγελία πώλησης με ελάχιστη τιμή πώλησης στα 14k για να μην πω 15 χιλιάρικα.. Στάνταρ θα βρεθεί τουλάχιστον ένας να το πάρει, ιδιώτης ή grey..Μετά πας με αλλον διαπραγματευτικο αέρα για αγορά του pepsi χωρίς απαραίτητα να ειναι αναγκαία τα +3k...
Αυτή είναι η καλύτερη συμβουλή πρώτον επειδή θα έχει τη δυνατότητα να τα συγκρίνει σε real life και δεύτερον επειδή αν το μετανοιωσει πουλάει το Pepsi με ελάχιστη χασούρα αφού δε νομίζω να πέσει η τιμή του σύντομα

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #666 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:05:13 πμ »
ειναι αυτη η ρημαδα η κορωνα .......... δε φταιω
 

εγω λεω να σοβαρευτουμε και να ετοιμαζομαστε για το καινουριο planet ocean που η μηχαναρα ( ολοι το ξερουμε αυτο)θα κανει τα ρολεξ μπιχλιμπιδια
Χαχαχα

Γαμάτο. Κάτσε να πω κι εγω ένα:

Ο Κόναν ο βάρβαρος πληροφορείται ότι στην άλλη άκρη του κόσμου υπάρχει ένα πανύψηλο βουνό, στην κορυφή του οποίου βρίσκεται ένα παλάτι και μέσα στο οποίο κατοικεί ο γέροντας που κατέχει την απόλυτη σοφία της ζωής. Ζαλώνεται, λοιπόν, την ασπίδα, γραπώνει τη σπάθα, φοράει το γούνινο σωβρακάκι του και ξεκινάει για το βουνό.

Περνάει την Έρημο της Δίψας, το... Φαράγγι Χωρίς Πάτο, ξυστά απ' το Πηγάδι των Χιλίων Ευχών, και μετά από πορεία εκατό ημερών στην Τούνδρα των Μηδέν Βαθμών Κέλβιν, φτάνει στους πρόποδες του Βουνού της Σοφίας, το οποίο βλέπει να χάνεται μέσα στα σύννεφα.

Αρχίζει την ανάβαση, τα μπράτσα σφίγγονται, οι φλέβες τινάζονται, το γούνινο σωβρακάκι τον προστατεύει απ' το κρύο.

Βρυχάται όταν, κουρασμένος από την ανάβαση, πατάει στο πλάτωμα στην κορυφή και βλέπει το κάστρο του Γέροντα να ορθώνεται απροσπέλαστο μπροστά του.

Η ξύλινη πύλη είναι κλειστή, αλλά την γκρεμίζει βρυχόμενος με ένα χτύπημα της ασπίδας του. Η επόμενη πόρτα, πιο βαριά, απαιτεί πιο δυνατό χτύπημα.

Η τρίτη, σιδερένια, πέφτει μετά απ'το δεύτερο χτύπημά του. Η τελευταία βαριά σιδερένια πόρτα πέφτει με θόρυβο καθώς ο βρυχηθμός του Κόναν σπάει τη σιωπή της ψυχρής κυκλικής αίθουσας, στην οποία ο γέροντας συλλογίζεται με τα δάχτυλα ενωμένα κάτω απ'το πηγούνι του καθισμένος στον θρόνο του.
Ο Κόναν πλησιάζει το κέντρο της αίθουσας και ακουμπάει τα όπλα του μπροστά στα πόδια του Σοφού.
- Ρησπέκτ, γέροντα. Μου είπαν ότι κατέχεις το μυστικό των μυστικών.
- Υπάρχουν και τα πόμολα, Κόναν.
- Μη μιλάς με γρίφους, γέροντα!

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #667 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:19:39 πμ »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας... Ηθελα να ακουσω και αλλες φωνες!

Τα +3k πιθανοτατα να ειναι πολλα για ενα ρολοι που εξακολουθει να ειναι σε παραγωγη. Ας υποθεσουμε οτι εχουμε πεπσι και μπατμαν, δεδομενο των αναλογιων στα καπελα που αντιστοιχουν, το μπατμαν αγοραστηκε 9k, σχεδον retail... Το πεπσι εχει retail 9k. Αμφιβαλλω αν θα το παρω ποτε τοσο και αμφιβαλλω αν καποιος AD θα με βαλει σε λιστα. Οποτε μιλαμε για μια τιμη στα 12k... Νορμαλ ειναι για πεπσι οπως εχουν τα πραγματα!

Απο εκει και επειτα, το πεπσι φανταζει κουκλι στα ματια μου! Μοναδικος ενδοιασμος τα 3k... Θα το σκεφτω πολυ σοβαρα! Ισως αν βρω μια μικροτερη διαφορα καπελου να προβω σε αυτη την κινηση... Οψομεθα!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #668 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:28:43 πμ »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας... Ηθελα να ακουσω και αλλες φωνες!

Τα +3k πιθανοτατα να ειναι πολλα για ενα ρολοι που εξακολουθει να ειναι σε παραγωγη. Ας υποθεσουμε οτι εχουμε πεπσι και μπατμαν, δεδομενο των αναλογιων στα καπελα που αντιστοιχουν, το μπατμαν αγοραστηκε 9k, σχεδον retail... Το πεπσι εχει retail 9k. Αμφιβαλλω αν θα το παρω ποτε τοσο και αμφιβαλλω αν καποιος AD θα με βαλει σε λιστα. Οποτε μιλαμε για μια τιμη στα 12k... Νορμαλ ειναι για πεπσι οπως εχουν τα πραγματα!

Απο εκει και επειτα, το πεπσι φανταζει κουκλι στα ματια μου! Μοναδικος ενδοιασμος τα 3k... Θα το σκεφτω πολυ σοβαρα! Ισως αν βρω μια μικροτερη διαφορα καπελου να προβω σε αυτη την κινηση... Οψομεθα!
Γιώργο είμαι σίγουρος ότι σε ένα χρόνο από τώρα θα κάνουν και τα δύο περίπου την ίδια τιμή, κοντά στις 15000, μη σου πω ότι ο Μπάτμαν θα είναι και λίγο πάνω. Αν κάνεις του χρόνου την κίνηση θα γλυτώσεις τις 3000 θεωρώ.

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #669 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:29:41 πμ »
Δεν υφισταται η λεξη retail στην ρολεξ Γιωργο στα sport της κομματια..Η αγορα πλεον διαμορφωνει τις τιμες...Τυχη θελει και ενα δυνατο ποσο καβατζα...Αν εισαι διατεθειμενος να αποχωριστεις το batman, τοτε ο χρονος αποκτησης του πεπσι μετρα αντιστροφα..Παρε την γενναια αποφαση λεμεεεε.. ;D ;D ;D ;D
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #670 στις: Αύγουστος 28, 2019, 02:01:27 πμ »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας... Ηθελα να ακουσω και αλλες φωνες!

Τα +3k πιθανοτατα να ειναι πολλα για ενα ρολοι που εξακολουθει να ειναι σε παραγωγη. Ας υποθεσουμε οτι εχουμε πεπσι και μπατμαν, δεδομενο των αναλογιων στα καπελα που αντιστοιχουν, το μπατμαν αγοραστηκε 9k, σχεδον retail... Το πεπσι εχει retail 9k. Αμφιβαλλω αν θα το παρω ποτε τοσο και αμφιβαλλω αν καποιος AD θα με βαλει σε λιστα. Οποτε μιλαμε για μια τιμη στα 12k... Νορμαλ ειναι για πεπσι οπως εχουν τα πραγματα!

Απο εκει και επειτα, το πεπσι φανταζει κουκλι στα ματια μου! Μοναδικος ενδοιασμος τα 3k... Θα το σκεφτω πολυ σοβαρα! Ισως αν βρω μια μικροτερη διαφορα καπελου να προβω σε αυτη την κινηση... Οψομεθα!

Γιωργο αυτο που ηθελα να σε ρωτησω σημερα ηταν πως και δεν εχεις στο μυαλο σου μια daytona ,, ειναι ισως το μονο που σου λειπει !!!

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #671 στις: Αύγουστος 28, 2019, 05:29:20 πμ »
Αστερη ειμαι ρεαλιστης... Ψαχνω ρολογια που ακομα εχω εστω και μια μικρη πιθανοτητα να βρω, χωρις να πουλησω καποιο ακινητο!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #672 στις: Αύγουστος 28, 2019, 06:57:50 πμ »
Χαχαχα

Γαμάτο. Κάτσε να πω κι εγω ένα:

Ο Κόναν ο βάρβαρος πληροφορείται ότι στην άλλη άκρη του κόσμου υπάρχει ένα πανύψηλο βουνό, στην κορυφή του οποίου βρίσκεται ένα παλάτι και μέσα στο οποίο κατοικεί ο γέροντας που κατέχει την απόλυτη σοφία της ζωής. Ζαλώνεται, λοιπόν, την ασπίδα, γραπώνει τη σπάθα, φοράει το γούνινο σωβρακάκι του και ξεκινάει για το βουνό.

Περνάει την Έρημο της Δίψας, το... Φαράγγι Χωρίς Πάτο, ξυστά απ' το Πηγάδι των Χιλίων Ευχών, και μετά από πορεία εκατό ημερών στην Τούνδρα των Μηδέν Βαθμών Κέλβιν, φτάνει στους πρόποδες του Βουνού της Σοφίας, το οποίο βλέπει να χάνεται μέσα στα σύννεφα.

Αρχίζει την ανάβαση, τα μπράτσα σφίγγονται, οι φλέβες τινάζονται, το γούνινο σωβρακάκι τον προστατεύει απ' το κρύο.

Βρυχάται όταν, κουρασμένος από την ανάβαση, πατάει στο πλάτωμα στην κορυφή και βλέπει το κάστρο του Γέροντα να ορθώνεται απροσπέλαστο μπροστά του.

Η ξύλινη πύλη είναι κλειστή, αλλά την γκρεμίζει βρυχόμενος με ένα χτύπημα της ασπίδας του. Η επόμενη πόρτα, πιο βαριά, απαιτεί πιο δυνατό χτύπημα.

Η τρίτη, σιδερένια, πέφτει μετά απ'το δεύτερο χτύπημά του. Η τελευταία βαριά σιδερένια πόρτα πέφτει με θόρυβο καθώς ο βρυχηθμός του Κόναν σπάει τη σιωπή της ψυχρής κυκλικής αίθουσας, στην οποία ο γέροντας συλλογίζεται με τα δάχτυλα ενωμένα κάτω απ'το πηγούνι του καθισμένος στον θρόνο του.
Ο Κόναν πλησιάζει το κέντρο της αίθουσας και ακουμπάει τα όπλα του μπροστά στα πόδια του Σοφού.
- Ρησπέκτ, γέροντα. Μου είπαν ότι κατέχεις το μυστικό των μυστικών.
- Υπάρχουν και τα πόμολα, Κόναν.
- Μη μιλάς με γρίφους, γέροντα!

:lol: :lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #673 στις: Αύγουστος 28, 2019, 08:19:09 πμ »
Γιώργο καλησπέρα!

Θέλεις να δώσεις ένα πανέμορφο ρολόι το οποίο αυτή τη στιγμή είναι στο ξεκίνημα της ανοδικής συλλεκτικής του πορείας καθώς εκτός από discontinued είναι και το πρώτο δίχρωμο κεραμικό έβερ, για να πάρεις ένα ρολόι που σαφώς είναι σε φούσκα λόγω πρώτης κυκλοφορίας (2 x retail) και λογικά θα πέσει, κανονικής παραγωγής, με επιπλέον 3000 ευρώ και με γυναικείο μπρασελέ?

Ο,τι σε φωτίσει ο θεός

Αυτό είναι κάτι που δεν γνώριζα ..... :o
Πως προκύπτει ότι το συγκεκριμένο μπρασελέ είναι γυναικείο ;;;;

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #674 στις: Αύγουστος 28, 2019, 08:24:02 πμ »
Που να σου εξηγώ τώρα Καπετάνιε μου

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #675 στις: Αύγουστος 28, 2019, 08:31:09 πμ »
Που να σου εξηγώ τώρα Καπετάνιε μου


Φίλε μου αγχώθηκα με αυτό που εγραψες .....!!!

Κάποιοι από εδώ μέσα μου έγραψαν ότι το τελευταίο ρολόι που απόκτησα είναι γυναικείο ( βλεπε Cartier Santos )

Τώρα εγραψες και εσυ ότι το μπρασελέ που μου αρέσει είναι γυναικείο .....!!!!

Κάτι δεν πάει καλά ....  :? :lol: :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #676 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:37:58 μμ »

Φίλε μου αγχώθηκα με αυτό που εγραψες .....!!!

Κάποιοι από εδώ μέσα μου έγραψαν ότι το τελευταίο ρολόι που απόκτησα είναι γυναικείο ( βλεπε Cartier Santos )

Τώρα εγραψες και εσυ ότι το μπρασελέ που μου αρέσει είναι γυναικείο .....!!!!

Κάτι δεν πάει καλά ....  :? :lol: :lol: :lol:


Έχεις jubilee bracelet ρολόι και είναι πανέμορφο.. το καινούριο πεπσι είναι σαν να βλέπεις ξεβαμμένο κουτάκι Πεπσι 10ετιας, με αντιλαμβάνεσαι σωστά;;; Κάνε ότι θες με αυτό λοιπόν αλλά το Μπατμαν μην το δώσεις, είναι πανέμορφο κομμάτι και σου λέω εκ πείρας θα σε πονέσει αργότερα και θα το «μελετάς».. και το Πεπσι με το jubilee, πως να το θέσω κόσμια, είναι χάλια!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #677 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:39:58 μμ »
Δεν το δίνεις τέτοιο κομμάτι



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #678 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:40:32 μμ »


Έχεις jubilee bracelet ρολόι και είναι πανέμορφο.. το καινούριο πεπσι είναι σαν να βλέπεις ξεβαμμένο κουτάκι Πεπσι 10ετιας, με αντιλαμβάνεσαι σωστά;;; Κάνε ότι θες με αυτό λοιπόν αλλά το Μπατμαν μην το δώσεις, είναι πανέμορφο κομμάτι και σου λέω εκ πείρας θα σε πονέσει αργότερα και θα το «μελετάς».. και το Πεπσι με το jubilee, πως να το θέσω κόσμια, είναι χάλια!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Με κάλυψες

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #679 στις: Αύγουστος 28, 2019, 12:48:55 μμ »


Έχεις jubilee bracelet ρολόι και είναι πανέμορφο.. το καινούριο πεπσι είναι σαν να βλέπεις ξεβαμμένο κουτάκι Πεπσι 10ετιας, με αντιλαμβάνεσαι σωστά;;; Κάνε ότι θες με αυτό λοιπόν αλλά το Μπατμαν μην το δώσεις, είναι πανέμορφο κομμάτι και σου λέω εκ πείρας θα σε πονέσει αργότερα και θα το «μελετάς».. και το Πεπσι με το jubilee, πως να το θέσω κόσμια, είναι χάλια!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ευθημη ο καπετανιος που παραθετης το μηνυμα του δεν εχει ουτε Μπατμαν ουτε jubilee μπρασελε.
Ενα κακομοιριασμενο Ρολεξ εχει και ενα ρολοι απο εταιρεια που βγαζει κοσμηματα για γυναικες :D