Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΛΑ  (Αναγνώστηκε 660027 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2460 στις: Μάιος 08, 2017, 12:09:04 μμ »
Ο λωλος του ουγκανου στην πεζογεφυρα γιατι ειναι εξω;
Ψαχνει αντρα;

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2461 στις: Μάιος 08, 2017, 02:46:20 μμ »
οι παοκτσηδες φωναζουν για πεναλτυ λιγο πριν το γκολ οφσαιντ . Για δειτε το λιγο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Έλα τώρα πέναλτι. Υπερβολές. Τον κρατάει να μην πέσει άσχημα. Εξάλλου ο διαιτητής είχε στο μυαλό του ότι ο επόπτης περίμενε την επόμενη πάσα για να μη δώσει οφσαιντ και δεν το έδωσε πέναλτι.



Βολεύτηκαν πολλοί με αυτό το οφσαιντ. Πρώτα ο προπονητής της ΑΕΚ που ξέχασε να την βγάλει στο γήπεδο στο 2ο ημιχρόνιο. Ύστερα οι γάβροι που τα ξεπλένουν όλα ( διοίκηση ΕΠΟ που όριζε όποιον γούσταρε, κάμερες στις εγκαταστάσεις και άλλα πολλά έγιναν όμοια και ίσα με ένα οφσαιντ βλέπω) και τέλος ο ΣΚΑΙ που φωνάζει για να μην αγοράσει και τίποτα άλλο ο Σαββίδης. Μόνο οι ΠΑΟΚτζήδες δεν βολευτήκαμε που όλοι λέμε ότι ήταν οφσάιντ. Όπως και π.χ στο βόλεϊ που έκανε μπρεικ ο Ολυμπιακός στη Πυλαία και δεν έπεσε χαρτομάντιλο στο γήπεδο αλλά κέρδισε άνετα το τελευταίο ο ΠΑΟΚ στου Ρέντη και όλο το γήπεδο φώναζε Βούλγαροι και έριχνε ότι είχε στους παίκτες, που δεν υπάρχει όχι φυσούνα να φύγουν ούτε σκέπη στους πάγκους. Τι να κάνουμε, δεν είναι όλα ίδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 02:53:54 μμ από georgefl74 »

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2462 στις: Μάιος 08, 2017, 02:53:28 μμ »
εμμμ  σε ποσα δευτερολεπτα  ακριβως τα σκεφτηκε ολα αυτα  ;D :D. Το πεναλτυ ηταν πεναλτυ και το οφσαιντ οφσαιντ .Τελικα ηρθε μια η αλλη  :respect:

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2463 στις: Μάιος 08, 2017, 03:09:26 μμ »
Α και BTW. Αν δεν ήταν από την πλευρά των οργανωμένων της ΑΕΚ αυτοί που πρώτοι ανέβηκαν στη πεζογέφυρα και πετούσαν ότι είχαν στους δικούς μας αλλά ήταν από τη πλευρά του ΠΑΟΚ, θα έμεναν τα κανάλια στα ευχολόγια ή θα μας σταύρωναν; και βγαίνουν και οι αστυνομικοί που κάθονταν και τους κοιτούσαν τους πρώτους να προκαλούν αφήνοντας την κατάσταση εκεί που έφτασε και λένε πόσο φοβερή δουλειά έκαναν. Μια χαρά όλα, του χρόνου θα είναι καλύτερα. Τα μυαλά τους και μια λίρα. Αντί οπότε πάει κάποιος να σηκώσει δάχτυλο να του σπάνε το χέρι, κάθονται τους κοιτάνε, παίζουν στοίχηματα και δίνουν συγχαρητήρια ο ένας στον άλλο. "Όχι ρε φίλε κέρδισαν οι Βούλγαροι - εμ είχαν μαχαίρι, αδικία"

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2464 στις: Μάιος 08, 2017, 03:19:31 μμ »
Αμ σας πνιγεί η αδικία βλέπω  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Θα μάθετε πως ειναι να είσαι καλύτερος και με μια ενέργεια του διαιτητή, να παραβλέπονται όλα και να σε σταυρώνουν.
Και 50 πέναλτι να είχαν γίνει πριν το κύπελλο το πήρατε με γκολ οφσάιντ 2 μέτρα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2465 στις: Μάιος 08, 2017, 03:23:16 μμ »
Καθημερινα στο ιατρειο, το καφεδακι μου το φερνει ενα παληκαρι, ΑΕΚτζης απο τους οργανωμενους.
Ευτυχως δεν ειχε παει στο Βολο και ηταν αρτιμελης σημερα, αλλα ακουστε τι μου ειπε.
Εφυγαν απο την Αθηνα 800-1000 ατομα, χωρις εισιτηριο και ανεβηκαν Βολο.
Ο σκοπος ηταν να κανουν περατζαδα, να πλακωθουν με αντιστοιχους ΠΑΟΚτζηδες και να γυρισουν, οσοι γυρισουν, χωρις καμμια σκεψη να δουν τον αγωνα!!!
Απλα σηκωνεις ψηλα τα χερια, διοτι τελικα το μονο ανικητο στον κοσμο ειναι η ηλιθιοτητα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2466 στις: Μάιος 08, 2017, 03:25:22 μμ »
Α και BTW. Αν δεν ήταν από την πλευρά των οργανωμένων της ΑΕΚ αυτοί που πρώτοι ανέβηκαν στη πεζογέφυρα και πετούσαν ότι είχαν στους δικούς μας αλλά ήταν από τη πλευρά του ΠΑΟΚ, θα έμεναν τα κανάλια στα ευχολόγια ή θα μας σταύρωναν; και βγαίνουν και οι αστυνομικοί που κάθονταν και τους κοιτούσαν τους πρώτους να προκαλούν αφήνοντας την κατάσταση εκεί που έφτασε και λένε πόσο φοβερή δουλειά έκαναν. Μια χαρά όλα, του χρόνου θα είναι καλύτερα. Τα μυαλά τους και μια λίρα. Αντί οπότε πάει κάποιος να σηκώσει δάχτυλο να του σπάνε το χέρι, κάθονται τους κοιτάνε, παίζουν στοίχηματα και δίνουν συγχαρητήρια ο ένας στον άλλο. "Όχι ρε φίλε κέρδισαν οι Βούλγαροι - εμ είχαν μαχαίρι, αδικία"

Με ολο το σεβασμο, αλλα οι παραπανω σκεψεις ανηκουν στις αιτιες που δεν υπαρχει καμια σωτηρια.
Ειναι απιστευτο, εγινε πραγματικη εμφυλια μαχη κι ασχολουμαστε ποιοι ξεκινησαν, αντι να δωσουμε ορκο οτι δεν ξαναπαταμε γηπεδο.
Η ανοσια που εχουμε αποκτησει στη βια ειναι πιο τρομακτικη απο τη βια.
Συγγνωμη που το αναφερω με αφορμη το δικο σου ποστ, εχω διαβασει πολλες παρομοιες αποψεις και δεν εχω κατι προσωπικο. Ισως μαλιστα να εχεις γραψει και ποστ σε αντιθετη κατευθυνση και να σε αδικω.
Αλλα πραγματικα, σημασια εχει ποιος το ξεκινησε και αν τα μμε θα αντιμετωπιζαν διαφορετικα τη μαχη, σε περιπτωση που η αφορμη ερχοταν απο την αντιπαλη στρατια;

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2467 στις: Μάιος 08, 2017, 03:34:16 μμ »
Συνηθιζα να πηγαινω ρεντη στο βολλευ επι εποχης ομαδαρας με μιλκοβιτς, με τα ντερμπι με παο, σε ευρωπαικα ματς με "vip" καρτα κλπ.

Τελευταια φορα που πηγα ηταν οταν καλοπαιδα αποφασισαν να πεταξουν πετρες απο τα παραθυρα του κλειστου, σε "μπατσους". Βεβαια το οτι εκεινη την ωρα εμπαινε ακομα κοσμος -και αποφευγαμε τις πετρες σε φαση videogame ηταν ψιλα γραμματα.....


Δυστυχως η ολη καφριλα των οπαδων συντηρειται απο προεδρους, μέσα, αστυνομια.

Η δε αστυνομια στο Βολο πρεπει να ταν σε φαση "αστους να πλακωθουν". Βεβαια ο αστυνομικος διευθυντης φωναζε οτι δε συνφωνει αλλα τα συμφεροντα ηταν αλλα.





Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2468 στις: Μάιος 08, 2017, 03:52:17 μμ »
Δυστυχως η ολη καφριλα των οπαδων συντηρειται απο προεδρους, μέσα, αστυνομια.

Χρησιμοποιείς τη σωστή λέξη: "συντηρείται".
Δεν ξέρω αν η βία οφείλεται στο ένστικτο της καταστροφής, του θανάτου, στο DNA, στους ψεκασμούς, στα ναρκωτικά κτλ. Υπάρχει όμως. Και συμφέρει να υπάρχει, γι' αυτό συντηρείται.
Νοιώθω ότι είμαι μέρος της βίας αν αρχίσω να σκέφτομαι ποιός το ξεκίνησε. Αν μάλιστα νοιώθω ότι η ομάδα μου είναι η αιωνίως αδικημένη, λες και είναι οι Ατρείδες, τότε η βία δεν είναι τόσο απεχθής σε σχέση με τη βία των Άλλων, που δεν αδικούνται. Από την άλλη πλευρά του καθρέφτη, αυτό σημαίνει ότι η δική μου βία δικαιολογείται περισσότερο. Να λοιπόν που φτάνουμε να μιλάμε για δικαιολόγηση της βίας (δεν αναφέρομαι στο ποστ του georgefl74).

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2469 στις: Μάιος 08, 2017, 03:58:22 μμ »
Συνηθιζα να πηγαινω ρεντη στο βολλευ επι εποχης ομαδαρας με μιλκοβιτς, με τα ντερμπι με παο, σε ευρωπαικα ματς με "vip" καρτα κλπ.

Τελευταια φορα που πηγα ηταν οταν καλοπαιδα αποφασισαν να πεταξουν πετρες απο τα παραθυρα του κλειστου, σε "μπατσους". Βεβαια το οτι εκεινη την ωρα εμπαινε ακομα κοσμος -και αποφευγαμε τις πετρες σε φαση videogame ηταν ψιλα γραμματα.....


Δυστυχως η ολη καφριλα των οπαδων συντηρειται απο προεδρους, μέσα, αστυνομια.

Η δε αστυνομια στο Βολο πρεπει να ταν σε φαση "αστους να πλακωθουν". Βεβαια ο αστυνομικος διευθυντης φωναζε οτι δε συνφωνει αλλα τα συμφεροντα ηταν αλλα.





Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έλα και γω παρακολουθούσα από κοντά  βόλεϊ, γυναικείο όμως, όταν ήμουν στην σχολή... από κοντά είναι άλλη φάση... όποιος δεν έχει πάει χάνει...

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2470 στις: Μάιος 08, 2017, 04:15:22 μμ »
Καθημερινα στο ιατρειο, το καφεδακι μου το φερνει ενα παληκαρι, ΑΕΚτζης απο τους οργανωμενους.

Ο σκοπος ηταν να κανουν περατζαδα, να πλακωθουν με αντιστοιχους ΠΑΟΚτζηδες και να γυρισουν, οσοι γυρισουν, χωρις καμμια σκεψη να δουν τον αγωνα!!!
Απλα σηκωνεις ψηλα τα χερια, διοτι τελικα το μονο ανικητο στον κοσμο ειναι η ηλιθιοτητα!!!
Απο ωραια μαγαζια ψωνιζεις γιατρε.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2471 στις: Μάιος 08, 2017, 04:16:20 μμ »
Έλα και γω παρακολουθούσα από κοντά  βόλεϊ, γυναικείο όμως, όταν ήμουν στην σχολή... από κοντά είναι άλλη φάση... όποιος δεν έχει πάει χάνει...
Εσυ μην χασεις :D :D :D.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2472 στις: Μάιος 08, 2017, 05:02:21 μμ »
Εσυ μην χασεις :D :D :D.


Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2473 στις: Μάιος 08, 2017, 05:44:40 μμ »
Παρακαλώ να μην χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "μπάτσους" όταν αναφερόμαστε  σε αστυνομικούς , ο όρος είναι υποτιμητικός και προσβλητικός .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος georgefl74

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2474 στις: Μάιος 08, 2017, 06:11:05 μμ »
Αλλα πραγματικα, σημασια εχει ποιος το ξεκινησε και αν τα μμε θα αντιμετωπιζαν διαφορετικα τη μαχη, σε περιπτωση που η αφορμη ερχοταν απο την αντιπαλη στρατια;

Δεν παρεξηγούμαι φίλε μου σε καμμία περίπτωση.

Αλλά είναι θέμα ανοχής και αυτό για να λυθεί μηδενική ανοχή. Και όχι δικαιολογίες. Πονάει χέρι κόψει χέρι με το που το απλώνει ο οποιοσδήποτε. Δεν είναι λύση να φύγουμε εμείς. Αλλά αν δει ο ιδιοκτήτης ότι παύει να τον εξυπηρετεί θα τους διώξει αυτός.





Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2475 στις: Μάιος 08, 2017, 07:31:42 μμ »
Παρακαλώ να μην χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "μπάτσους" όταν αναφερόμαστε  σε αστυνομικούς , ο όρος είναι υποτιμητικός και προσβλητικός .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβως γι αυτο χρησιμοποίησα τα "" για να δείξω πως τους θεωρούν οι ούγκανοι των ομάδων!

Παρολαυτα αν φάνηκε άσχημο ζήτω συγγνώμη, παρεξήγηση


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2476 στις: Μάιος 08, 2017, 07:53:38 μμ »
Ακριβως γι αυτο χρησιμοποίησα τα "" για να δείξω πως τους θεωρούν οι ούγκανοι των ομάδων!

Παρολαυτα αν φάνηκε άσχημο ζήτω συγγνώμη, παρεξήγηση


Sent from my iPad using Tapatalk

Δε χρειάζεται , γενική παρατήρηση ήταν , άλλωστε δεν έκανα παράθεση για να μη το προσωποποιησω. Όλα καλά .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2477 στις: Μάιος 08, 2017, 09:55:01 μμ »
   Υπέθετα ότι οι δικοί μας κάπως θα είχαν εξευγενιστεί με τον καιρό, ίσως λόγω των συνεχόμενων επιτυχιών, ίσως λόγω των πολλών ευρωπαϊκών παιχνιδιών, αλλά η καφρίλα είναι ατέλειωτη. Ήρθε ο ΠΑΟΚ, κέρδισε το πρωτάθλημα στο τελευταίο από τα 5 εξαιρετικά ματς κι επειδή έχασε η ομάδα σου, πας και πετάς ότι βρεις στους παίχτες. Ρε βλάκα ο Ντάντε σου φταίει? Στον αθλητισμό παίζει κι ο αντίπαλος κι αν είναι καλύτερος κερδίζει, πως θα γίνει? Δεν ξέρουν στην ομάδα ποιοι ντρόπιασαν τον κόσμο του Ολυμπιακού? Αν όχι όλους κάποιους σίγουρα. Γιατί δεν τους βρίσκουν να τους απομονώσουν? Γιατί όλο το σύστημα όλων των ομάδων, δουλεύει για αυτούς τους λεχρίτες. Γιατί τους επέτρεψαν να κάνουν κουμάντο και ο φυσιολογικός φίλαθλος σιγά σιγά απομακρύνθηκε. Στη φιέστα στο Καραϊσκάκη ο κόσμος δίπλα μου τους έβριζε για τη συμπεριφορά τους απέναντι στους αθλητές του ΠΑΟΚ. Γιατί η υγιής πλειοψηφία έπεται της άρρωστης μειοψηφίας? Ευθύνη τεράστια των διοικήσεων και μόνο. Είναι τόσο απλό.

   Χρησιμοποίησα την ομάδα μου ως τον κακό της υπόθεσης, για να μην αρχίσουν τα γνωστά "ναι αλλά κι εσείς κάνατε αυτό τότε" κλπ κλπ. Βάλτε στο κείμενο όποια ομάδα θέλετε, το νόημα δεν αλλάζει. Για κανέναν.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2478 στις: Μάιος 08, 2017, 10:02:11 μμ »
Και το παράδοξο ειναι οτι η 7 έχει συμβάλλει πολυ στη λειτουργία των τμημάτων του ερασιτέχνη.

Τι να πεις


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #2479 στις: Μάιος 08, 2017, 10:05:45 μμ »
Μα δεν είναι όλη η 7. Είναι κάποιοι λεχρίτες που μέσω της 7, της 4, της 13, της 21 κλπ κλπ βγάζουν την καφρίλα τους προς τα έξω. Οι υπόλοιποι τι κάνουν?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης