Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΛΑ  (Αναγνώστηκε 660031 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1740 στις: Απρίλιος 17, 2016, 03:43:58 μμ »


 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

τι εισαι εσυ ρε;;; χαχαχα πεθανα!!
Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1741 στις: Απρίλιος 17, 2016, 03:54:39 μμ »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1742 στις: Απρίλιος 17, 2016, 10:12:11 μμ »



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1743 στις: Απρίλιος 17, 2016, 10:22:08 μμ »



ωχχχ παλι;;; εχω κουραστει πια με αυτη την κατασταση. συνεχεια τα ιδια.... ειναι μασιφ αυτο;; θα πιαστουμε μ αυτο το πραμα...

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1744 στις: Απρίλιος 17, 2016, 10:39:02 μμ »
Γιάννη μου μια χαρά είναι τα πράγματα στην ποδοσφαιρική Ελλάδα! Έχουμε τους Ολυμπιακούς που χαίρονται κάθε χρόνο τέτοιον καιρό και τους οπαδούς των άλλων ομάδων που βλέπουν τη γνώστη αυτή επαναλαμβανόμενη κατάσταση και ξεκαρδίζονται στα γέλια.....όλοι είμαστε ευχαριστημένοι!!! Μια ωραία ατμόσφαιρα δηλαδή!!  :headbash: :headbash:
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1745 στις: Απρίλιος 17, 2016, 10:42:41 μμ »
χαχαααα κι εγώ Ολυμπιακός είμαι αλλά πια πολύ με χιουμορ και πλάκα το αντιμετωπίζω....

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1746 στις: Απρίλιος 17, 2016, 10:44:55 μμ »
χαχαααα κι εγώ Ολυμπιακός είμαι αλλά πια πολύ με χιουμορ και πλάκα το αντιμετωπίζω....

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

....και πολύ καλά κάνεις ρε φίλε!!! Μόνο έτσι ξεπερνιέται η κατάσταση που βιώνουμε - γενικά.
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1747 στις: Απρίλιος 17, 2016, 11:58:42 μμ »
Sry mates αλλά αν τερμάτιζα με -28, -30, -35 από την κορυφή, το μόνο που δεν θα έκανα είναι να ξεκαρδίζομαι στα γέλια. Άντε να ήμουν κάπως ευχαριστημένος ως Αεκτζής γιατί τηρουμένων των αναλογιών, η 2η θέση είναι επιτυχία. Συν ότι κέρδισε τον Ολυμπιακό. Σαν Παοκτζής όμως που δόθηκαν αρκετά χρήματα ή σαν Παναθηναϊκός με όλο αυτό το σημαντικό εγχώριο και ευρωπαϊκό παρελθόν, θα ήμουν στα κάγκελα.
Συμφωνώ πως η κατάσταση δεν είναι καλή, αλλά αν βάλουν όλοι ένα χεράκι-στην τσέπη- και οργανωθούν καλύτερα, κάτι καλό θα βγει.










Παρεμπιπτόντως, τι γκολάρα έβαλε ο Μαυρούκος στο 5-0?  :respect:



Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1748 στις: Απρίλιος 18, 2016, 12:19:25 πμ »
Γιάννη μου πώς μπορώ να διαφωνίσω μαζί σου εφόσον μιλάς σε πρώτο ενικό πρόσωπο;;;
Εγώ πάντως ως ΠΑΟΚτσής συνεχίζω απλά να ξεκαρδιζομαι με αυτά που βλέπω. Πίατεψε με, είναι πολύ πιο υγιεινό!
Το πόσα χρήματα έβαλε ο χ πρόεδρος και αν κέρδισε ή έχασε στην επένδυση του, ποσώς με αφορά.

χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1749 στις: Απρίλιος 18, 2016, 07:44:13 πμ »
δεν ειναι κακο να ξεκαρδιζεται κανεις στα γελια ρε συ. το κακο ειναι πως ο καθενας βλεπει μονο τη μια πλευρα.
εγω παλι βλεπω οτι φετος πηραμε ενα πρωταθλημα που αξιζαμε περα απο παση αμφιβολια, με διαφορα που δειχνει την αδυναμια των αλλων ομαδων να ξεπερασουν κατα βαση τα προβληματα τους, τα οποια αν και για επικοινωνιακους λογους δεν τα κατεγραψαν, ελπιζω να τα αναλυσουν και να τα λυσουν γιατι ειναι βαρετη η ελλειψη ανταγωνισμου. και οι 3 ομαδες αλλαξαν προπονητη, οι οπαδοι τους εκαναν επισκεψεις στα προπονητικα κεντρα και μονο που δεν εδειραν τους παικτες τους κοκ. Κατα τα αλλα φταιει μονο η διαιτησια η οποια φετος δεν εκρινε τιποτε επι της ουσιας. Σαφως πρεπει να αλλαξουν πολλα στο ποδοσφαιρο για να βελτιωθει το προιον. Να περασει η διαιτησια στη λιγκα ετσι ωστε να μην υπαρχουν αλλες δικαιολογιες, να υπαρχει απολυτος ελεγχος στα οικονομικα των ΠΑΕ, να ενισχυθουν οικονομικα οι ασθενεστερες ομαδες, να γινουν βηματα για τις ομαδες Β σε στυλ Ισπανιας, να φτιαχθουν τα γηπεδα και να γινουν επιτελους ολα τα μετρα που χρειαζονται για ελεγχο των εισιτηριων, γηπεδων κλπ, να παψουν να αντιδρουν οι ομαδες στις αποφασεις της δικαιοσυνης, να ξεκαθαρισουν οι υποθεσεις που εκκρεμουν στα δικαστηρια για να φυγει η σκια κοκ.

το οτι το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα πασχει ειναι αποτελεσμα και μιας συνολικοτερης παθογενειας στην Ελλαδα πλεον οπου ελαχιστα εως και τιποτε δεν δουλευει σωστα.

και παμε τωρα στα πλειοφφς. οπου οπως φαινεται απο την αγωνιστικη κατασταση των ομαδων ο ΠΑΟ θα βγει ευκολα πρωτος, η ΑΕΚ δευτερη και ο ΠΑΟΚ θα παλεψει για την 3η-4η θεση αν δεν αλλαξει κατι δραστικα. Αυτο δεν ειναι σιγουρα ανταξιο των χρηματων που εχει δωσει. Αλλα ειναι λογικο αν δει κανεις το χαοτικο που επικρατησε και επικρατει οργανωτικα στον ΠΑΟΚ με ενα σκασμο παραγοντες, προεδρους, τεχ.δντες, με καμια 40αρια θλασεις κοκ.

αντε και του χρονου και πανω απο ολα ελπιζω να κατσουν σε ενα τραπεζι αυτοι που διοικουν χωρις να φερνουν σε αυτο τα προσωπικα τους και τις σχεσεις τους γιατι αυτες δηλητηριαζουν τα παντα. Ο πολεμος Αλαφουζου-Μαρινακη δεν εχει σχεση με το ποδοσφαιρο. Τουλαχιστον φαινεται να υπαρχει μια προσεγγιση ΑΕΚ-ΟΣΦΠ για να πεσουν οι τονοι. Οι φυλλαδες επισης και τα σαιτς θα πρεπει να σοβαρευτουν γιατι εχουν τεραστιο ρολο σε οτι συμβαινει.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1750 στις: Απρίλιος 18, 2016, 08:54:30 πμ »
δεν ειναι κακο να ξεκαρδιζεται κανεις στα γελια ρε συ. το κακο ειναι πως ο καθενας βλεπει μονο τη μια πλευρα.
εγω παλι βλεπω οτι φετος πηραμε ενα πρωταθλημα που αξιζαμε περα απο παση αμφιβολια, με διαφορα που δειχνει την αδυναμια των αλλων ομαδων να ξεπερασουν κατα βαση τα προβληματα τους, τα οποια αν και για επικοινωνιακους λογους δεν τα κατεγραψαν, ελπιζω να τα αναλυσουν και να τα λυσουν γιατι ειναι βαρετη η ελλειψη ανταγωνισμου. και οι 3 ομαδες αλλαξαν προπονητη, οι οπαδοι τους εκαναν επισκεψεις στα προπονητικα κεντρα και μονο που δεν εδειραν τους παικτες τους κοκ. Κατα τα αλλα φταιει μονο η διαιτησια η οποια φετος δεν εκρινε τιποτε επι της ουσιας. Σαφως πρεπει να αλλαξουν πολλα στο ποδοσφαιρο για να βελτιωθει το προιον. Να περασει η διαιτησια στη λιγκα ετσι ωστε να μην υπαρχουν αλλες δικαιολογιες, να υπαρχει απολυτος ελεγχος στα οικονομικα των ΠΑΕ, να ενισχυθουν οικονομικα οι ασθενεστερες ομαδες, να γινουν βηματα για τις ομαδες Β σε στυλ Ισπανιας, να φτιαχθουν τα γηπεδα και να γινουν επιτελους ολα τα μετρα που χρειαζονται για ελεγχο των εισιτηριων, γηπεδων κλπ, να παψουν να αντιδρουν οι ομαδες στις αποφασεις της δικαιοσυνης, να ξεκαθαρισουν οι υποθεσεις που εκκρεμουν στα δικαστηρια για να φυγει η σκια κοκ.

το οτι το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα πασχει ειναι αποτελεσμα και μιας συνολικοτερης παθογενειας στην Ελλαδα πλεον οπου ελαχιστα εως και τιποτε δεν δουλευει σωστα.

και παμε τωρα στα πλειοφφς. οπου οπως φαινεται απο την αγωνιστικη κατασταση των ομαδων ο ΠΑΟ θα βγει ευκολα πρωτος, η ΑΕΚ δευτερη και ο ΠΑΟΚ θα παλεψει για την 3η-4η θεση αν δεν αλλαξει κατι δραστικα. Αυτο δεν ειναι σιγουρα ανταξιο των χρηματων που εχει δωσει. Αλλα ειναι λογικο αν δει κανεις το χαοτικο που επικρατησε και επικρατει οργανωτικα στον ΠΑΟΚ με ενα σκασμο παραγοντες, προεδρους, τεχ.δντες, με καμια 40αρια θλασεις κοκ.

αντε και του χρονου και πανω απο ολα ελπιζω να κατσουν σε ενα τραπεζι αυτοι που διοικουν χωρις να φερνουν σε αυτο τα προσωπικα τους και τις σχεσεις τους γιατι αυτες δηλητηριαζουν τα παντα. Ο πολεμος Αλαφουζου-Μαρινακη δεν εχει σχεση με το ποδοσφαιρο. Τουλαχιστον φαινεται να υπαρχει μια προσεγγιση ΑΕΚ-ΟΣΦΠ για να πεσουν οι τονοι. Οι φυλλαδες επισης και τα σαιτς θα πρεπει να σοβαρευτουν γιατι εχουν τεραστιο ρολο σε οτι συμβαινει.

Καλημέρα και καλή βδομάδα.
Ο καθένας Θοδωρή μου βλέπει τα πράγματα από την πλευρά που θέλει για συγκεκριμένους λόγους, που συνήθως συντείνουν στην...ευδαιμονία του.
Εγώ τα βλέπω έτσι για να ....ξεκαρδίζομαι, εσύ για να χαίρεσαι, ο άλλος για να στενοχωριέται. Έτσι δε συμβαίνει σε όλους τους τομείς;; Λογικό και ανθρώπινο είναι.
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1751 στις: Απρίλιος 18, 2016, 09:10:47 πμ »
Δείτε τα γκολ που "έβαλε" η Αεκαρα να κατουρηθείτε απο τα γέλια ....προσοχή επιβάλλονται πάνες ακράτειας ...μιλαμε για πολυυυυυυ γέλιο !!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1752 στις: Απρίλιος 18, 2016, 09:15:44 πμ »
Καλημέρα και καλή βδομάδα.
Ο καθένας Θοδωρή μου βλέπει τα πράγματα από την πλευρά που θέλει για συγκεκριμένους λόγους, που συνήθως συντείνουν στην...ευδαιμονία του.
Εγώ τα βλέπω έτσι για να ....ξεκαρδίζομαι, εσύ για να χαίρεσαι, ο άλλος για να στενοχωριέται. Έτσι δε συμβαίνει σε όλους τους τομείς;; Λογικό και ανθρώπινο είναι.
φυσικα. στα ανθρωπινα δεν υπαρχουν νορμες. οσο για την ευδαιμονια η' μη, δεν θεωρω οτι το ποδοσφαιρο συμβαλλει στην ευδαιμονια μου.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1753 στις: Απρίλιος 18, 2016, 09:18:56 πμ »
Κανεις τον κινεζο βλεπω!!


τον λειβαδιωτη κανω  ;D ;D

και επειδη χθες φιλαρακι μπορει να μπερδευτηκες με αυτο που εφαγες, ακολουθουν διευκρινισεις....



Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1754 στις: Απρίλιος 18, 2016, 09:31:32 πμ »
φυσικα. στα ανθρωπινα δεν υπαρχουν νορμες. οσο για την ευδαιμονια η' μη, δεν θεωρω οτι το ποδοσφαιρο συμβαλλει στην ευδαιμονια μου.

Λάθος μου που δεν την έβαλα σε εισαγωγικά και προτίμησα τις....αρκετές τελείες.
Αν και, αν μου επιτρέπεις, ξέροντας (εσύ) πλέον τί υποννοώ με τη λέξη "ευδαιμονία", δε φαίνεται να μη συμβάλλει. Εμένα πάντως συμβάλλει και δεν το θεωρώ καθόλου κακό - άλλωστε αν δε συνέβαλε, δε θα υπήρχε λόγος να ασχολούμαστε.
Και πάλι καλή μέρα και καλή βδομάδα! Τα υπόλοιπα συζητήστε τα με τους ΑΕΚτσήδες που συνεχίζετε να έχετε ανοικτούς λογαριασμούς (ένεκα κυπέλου).
Εγώ τελείωσα για φέτος....
 :lol: :lol:
Καλή συνέχεια παίδες!!!
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1755 στις: Απρίλιος 18, 2016, 10:15:33 πμ »
Λάθος μου που δεν την έβαλα σε εισαγωγικά και προτίμησα τις....αρκετές τελείες.
Αν και, αν μου επιτρέπεις, ξέροντας (εσύ) πλέον τί υποννοώ με τη λέξη "ευδαιμονία", δε φαίνεται να μη συμβάλλει. Εμένα πάντως συμβάλλει και δεν το θεωρώ καθόλου κακό - άλλωστε αν δε συνέβαλε, δε θα υπήρχε λόγος να ασχολούμαστε.
Και πάλι καλή μέρα και καλή βδομάδα! Τα υπόλοιπα συζητήστε τα με τους ΑΕΚτσήδες που συνεχίζετε να έχετε ανοικτούς λογαριασμούς (ένεκα κυπέλου).
Εγώ τελείωσα για φέτος....
 :lol: :lol:
Καλή συνέχεια παίδες!!!

εχει και πλειοφφς ρε συ. να μην τα δουμε κι εμεις? :p
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος corsair1965

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1559
  • Χάρης
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1756 στις: Απρίλιος 18, 2016, 10:29:23 πμ »
εχει και πλειοφφς ρε συ. να μην τα δουμε κι εμεις? :p

Θοδωρή έχεις την εξουσιοδότηση μου να τα δεις και για μένα!!!
 :jg: :jg:
Εγώ είμαι τόσο πλήρης από πλευράς θεάματος, που δε θέλω άλλο!!Δεν αντάχω άλλο θέαμα!!
χο χο χο!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1757 στις: Απρίλιος 18, 2016, 10:48:19 πμ »
Θοδωρή έχεις την εξουσιοδότηση μου να τα δεις και για μένα!!!
 :jg: :jg:
Εγώ είμαι τόσο πλήρης από πλευράς θεάματος, που δε θέλω άλλο!!Δεν αντάχω άλλο θέαμα!!

εχω τιγκαρει μπυρες το ψυγειο, σνακς το ντουλαπι και εχω παρει υποποδιο και παρηγγειλα και περλον ενα στο καθε χρωμα των ομαδων των πλειοφφς να πεταω στον αερα στα γκολ. ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΛΕΜΕ
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1758 στις: Απρίλιος 18, 2016, 10:52:39 πμ »
Για να μην δημιουργούν προβλήματα οι πιθανώς σκεπτόμενοι πολίτες σε κοινά θέματα το σιγουρεύουν με "αντιπάλους" οπαδούς σε ΑΕ που στην ουσία τους επιτρέπεται να ξεπλένουν τόσο χρήμα όσο και η επιρροή τους στις μάζες!



Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1759 στις: Απρίλιος 18, 2016, 06:33:35 μμ »
εχει και πλειοφφς ρε συ. να μην τα δουμε κι εμεις? :p


<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/Zt5GdBOVzbk" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Zt5GdBOVzbk" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Κάθε χρόνο επίκαιρος ο Sokrates ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης