Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΛΑ  (Αναγνώστηκε 660021 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1400 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:47:35 πμ »
Κρίμα μετά από την καλή πορεία που είχε.
Η σημερινή απογοητευτική εμφάνιση είναι για το νήμα "τι φάγαμε σήμερα;".

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1401 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:48:30 πμ »
Μέχρι το πρώτο γκολ το είχαμε το παιχνίδι,ήμασταν πολύ καλοί. Μετά κατάρρευση και βαριά ήττα. Πίκρα...

Οι καλύτερες ομάδες του ομίλου πέρασαν. Έτσι είναι αυτά...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1402 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 07:24:31 πμ »
Κρίμα αλλά έτσι είναι η μπάλα. Πολλά λάθη και από παίκτες και από προπονητή. Όσο για τη σίγουρη πρόκριση κάνεις πραγματικά Ολυμπιακός που παρακολουθεί την ομάδα χρόνια και όχι τελευταία, δεν την είχε σίγουρη. Έχουμε αυτοκτονήσει με πολλούς τρόπους.

Λάθος προσέγγιση του ματς από την ομάδα, κακό στήσιμο. Εμένα δεν με ενόχλησε το ότι χάσαμε. Αλλά ότι έγινε με σβηστο τρόπο. Οι άλλοι από το πουθενά βρίσκονται με 0-2 απλά και ήρεμα χωρίς να κάνουν κάτι φοβερό. 4 φάσεις και 2 γκολ. Ποιότητα, βλακεια, όλα μαζί.

Προχωράμε και φυσικά σέντερ μπακ το Γενάρη για να κάνεις κάτι καλυτερο. Με παπασιοβα και Κόστα Κόστα από τους Αμάν, δεν πας ψηλά. Φτάσαμε να λέμε ότι λείπει ο Μποτια
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1403 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 09:55:56 πμ »
Κρίμα για τον Ολυμπιακό! Με στενοχώρησε το γεγονός ότι έχασε "με τα χέρια κάτω" ...
Επίσης μεγάλη ομάδα η Arsenal αλλά και τυχερή χθες!!!
Εύχομαι καλή συνέχεια στον Ολυμπιακό στο Europa!
Φιλικά
Νίκος ο μΠΑΟΚτζής.
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1404 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 10:16:32 πμ »
Τα πράγματα είναι απλά. Ο Ολυμπιακος εχασε δίκαια από μια καλύτερη ομάδα, τελεία και παύλα!

Και υπάρχουν αρκετοί λόγοι γι'αυτό. Και δεν είναι το χτεσινό κακό ματς του Ολυμπιακού.
Το κρίσιμο ματς για μένα στη σειρά των παιχνιδιών ήταν το ματς στο Λονδίνο. Η νίκη του Ολυμπιακού εκεί, μεγαλειώδης αλλά και αρκετά τυχερή, ξύπνησε τους Αγγλους και κοίμησε τους δικούς μας. Αν προσεξετε μετά από αυτή τη σφαλιάρα η Αρσεναλ κέρδισε την Μπάγιερν 2-0!! -το θεωρείτε τυχαίο ή εύκολο??- και μετά πήγαινε "τρένο".
Επίσης για όσους παρακολουθούν Αγγλικό ποδόσφαιρο -εγώ παρακολουθώ- θα δείτε ότι μέχρι την ήττα από τον Ολυμπιακό στο Λονδίνο, η Αρσεναλ δεν πήγαινε καλά, ήταν πολύ ασταθής. Μετά τις 29/9 που έχασε από τον Ολυμπιακό σαν να γύρισε τον διακόπτη. Βρίσκεται 2η στο Αγγλικό πρωτάθλημα, μπροστά από μεγαθηρια όπως Τσελσι, Μαντσεστερ Γιουν. και Σιτυ, αλλά και Τότεναμ, Λιβερπουλ, Εβερτον και μόλις 2 βαθμούς πίσω από τη "Σταχτοπούτα-εκπληξη" Λέστερ του Ρανιέρι που εφυγε από την Εθνική ως αποτυχημένος!
Επομένως πρόκειται για έναν γίγαντα που ξύπνησε τη χειρότερη ωρα για τον Ολυμπιακό, όταν αυτός βυθιζόταν στον λήθαργο των επιτυχιών του με Αρσεναλ και Ντιναμο, στους 9 βαθμούς, τη 2η θέση στον όμιλο και στα "3 αποτελέσματα" που ήθελε για να περάσει.

Ο Ολυμπιακός τώρα, έκανε χτες ένα παιχνίδι κακό, δεν εκανε καμμιά πραγματική ευκαιρία κι ας είχε 8 τελικές, κι ας πίεσε μέχρι το 25'. Αυτό όμως δεν ηταν το χειρότερο για μένα. Πιστευω ότι σε ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι η τακτική του ήταν λάθος.
Θα έπρεπε να αντιμετωπίσει το παιχνίδι ως "τελικό" και σε ένα τελικό ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Όταν μάλιστα ο ντίπαλος είναι τόσο δυνατός και μάλιστα έχει κίνητρο που δεν είχε τις προηγούμενες φορές. Εννοώ ότι ένα τέτοιο παιχνίδι δεν πας να το κερδίσεις, πας να το "κλέψεις". Άποψή μου είναι πως ο Ολυμπιακός έπρεπε να περιμένει την Αρσεναλ και όχι να πιέσει, να ανοιχτεί και να προσπαθεί να πετύχει γκολ. Δεν χρειαζόταν γκολ, μια κ@λ@ισοπαλία ήθελε!! Πιστεύω ότι θα είχε περισσότερες πιθανότητες να περάσει αν αμυνόταν περισσότερο και όχι να πιέζει για γκολ και μάλιστα με λάθος τρόπο, με πολλές σέντρες. Τουλάχιστον η Αρσεναλ δεν θα εβρισκε εύκολα χωρους, όπου εκεί ειναι φωτιά, και θα δυσκολευόταν να βάλει 2+ γκολ που χρειαζόταν. Και βεβαίως πάντα θα είχε ο Ολυμπιακός την ευκαιρία των αντεπιθέσεων για να σκοράρει. "Παγιδευτήκαμε" στη νίκη του Εμιρειτς και νομίσαμε ότι μπορούσαμε να το ξανακάνουμε. Ξεχάσαμε όμως ότι τέτοιες νικες ξεκινούν συνηθως από την αμυνα, όπου ομολογουμένως ο Ολυμπιακός εχει ανισορροπία σε σχεση με τις άλλες γραμμές του. Και οι αριθμοί εδώ λένε την αλήθεια, 4 τελικές 3 γκολ!!

Τέλος πάντων, τώρα πάμε στο Europa League. Mια διοργάνωση εξαιρετική με ομάδες φανταστικές, μεγάλες και ιστορικές. Και αδικείται που δεν εχει τη λάμψη του Champions League, κυρίως γιατί η UEFA η ίδια την έχει υποβαθμίσει. Και δυστυχώς θα παραμένει, παρά τις όποιες προσπάθειες, υποβαθμισμένη όσο η UEFA δεν αποφασίζει να την ενισχύσει οικονομικά όπως το Champions League. Πιστευω ότι εχει ερθει η ώρα να ανέβει οικονομικά, το δικαιούνται οι μεγάλες ομάδες όπως η Πόρτο, η Νάπολι, η Ντόρντμουντ, η Λίβερπουλ, η Τότεναμ αλλά και η Μαντσεστερ Γιουν. που συμμετέχουν φέτος!!!


Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1405 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 10:41:21 πμ »
Δύο μόνο παρατηρήσεις:

1. Η χτεσινή βραδιά αποτελεί μαχαιριά στη διαμόρφωση και δυναμικότητα του Ελληνικού πρωταθλήματος το οποίο όχι ότι δεν το ξέραμε αλλά χτες ήταν πολύ έντονο. Όταν κερδίζεις συνέχεια ομάδες μικρής δυναμικότητας χωρίς να αντιμετωπίσεις ούτε μία ισοπαλία ή ήττα ή έστω ένα αντίπαλο που να μπορεί να σε κοιτάξει στα μάτια τότε οι δυνατότητες αντίδρασής σου αν κάποιο παιχνίδι στραβώσει περιορίζονται δραματικά. Ο Μαρινάκης και οι υπόλοιποι "μεγαλοπαράγοντες" πρέπει να αναθεωρήσουν αν θέλουν κάτι διαφορετικό, αλλιώς το πρώτος στο χωριό θα συνεχίζεται εσαεί για οποιαδήποτε ομάδα κατέχει τα ηνία στο παρασκήνιο.

2. Αυτό που μου λείπει εμένα από τον Ολυμπιακό κατά τη διάρκεια της θητείας του Μαρινάκη είναι ένας μεγάλος παίχτης με προσωπικότητα όπως για παράδειγμα ήταν ο Ριβάλντο ή ο Ζιοβάνι επί Κόκκαλη. Αναμφισβήτητα οι ελλείψεις που επισήμανε ο karteo στην άμυνα του Ολυμπιακού είναι οφθαλμοφθανείς αλλά εγώ θα ήθελα και έναν παίκτη εγνωσμένης αξίας που να σου δώσει ψυχολογία, κύρος και ώθηση σε κάτι τέτοια παιχνίδια. Θα μου πεις και ποιος μεγάλος παίκτης θα έρθει να παίξει στην Ελλαδίτσα αλλά και αυτό άπτεται του πρώτου θέματος παραπάνω.

Παναγιώτης     

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1406 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:28:55 μμ »
Ηλία πολύ ωραία η ανάλυση σου και πολύ καλά τα λες και με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο στο ότι "αποκοιμηθήκαμε" μετά το 2-3 του Λονδίνου και  τα 3 αποτελέσματα για τα οποία παίζαμε ήταν ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ  !

Εγώ ένα πράγμα θα πω, έτσι όπως βίωσα με τις αισθήσεις μου το παιχνίδι μέσα στο γήπεδο, γιατί η τηλεόραση δεν δείχνει το τι συμβαίνει στην πραγματικότητα στο γήπεδο.

Δεν ξέρω αν η ψυχολογία μπορεί έναν άμπαλο να τον κάνει παιχταρά ή να δώσει φτερά στα πόδια ενός μέσου παίχτη και να τον κάνει υπερπαιχταρά που του βγαίνει και η πιο κουλή προσπάθεια, αλλά αυτό που συνέβη μέχρι το 20 στο Καραϊσκάκη και αυτό που συνέβη μετά το 20 (άντε κι ένα σκάρτο 8λεπτο στην συνέχεια)  απλά δεν περιγράφεται.

Μέχρι το 20 Σιόβας, Ντα Κόστα, Κασάμι, Μιλιβογεβιτς  και λοιποί ΔΕΝ ΕΧΑΣΑΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ διεκδικούμενη κεφαλιά, ούτε μία προσπάθεια που να μην πήραν/έκοψαν την μπάλα από τους αντιπάλους.
Μετά το 20 ΔΕΝ ΥΠΉΡΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ διεκδικούμενη κεφαλιά που να την κέρδισαν, ούτε μία προσπάθεια που να πήραν/έκοψαν την μπάλα από τους αντιπάλους.

Το έβλεπες με ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ, είχαν ΧΕΣΤΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥΣ , όταν τους πλησίαζε η μπάλα ΕΤΡΕΜΑΝ και ήταν  100% σίγουρο  οτι δεν θα καταφέρουν , να κόψουν , να μαρκάρουν, να διώξουν την μπάλα.

ΣΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ  ΣΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ .

Δεξιά ο Πάρντο μπροστά και ο Ομάρ πίσω, ήταν ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. Ο Πάρντο δεν υπήρχε στο γήπεδο μπροστά, δεν γύρναγε πίσω (αντε μέχρι το κέντρο) και τον Ομάρ το είχαν κάνει γιο-γιο 2 και 3 παίκτες. ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΑ λέμε.

Το γκολ που έφαγε ο Ρομπέρτο για τερματοφύλακα της κλάσης του, ξεκίνησε την κατάρρευση της ψυχολογίας της ομάδας.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ δεν υπήρχε στο γήπεδο.

Το απολύτως απίστευτο είναι ότι η Άρσεναλ ήταν απολύτως ανύπαρκτη μέχρι στο γήπεδο και κάνει μια προσπάθεια του κώλου και βγάζει ένα δοκάρι και άλλη μια του κώλου και κάνει το 0-1. ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΟΚ.

Στη συνέχεια οι της Αρσεναλ και πάλι δεν παίξανε καμία σπουδαία μπάλα, αλλά οι δικοί μας είχαν χαθεί σα να ήταν παίκτες της Κ5Χ5 στο τουρνουά της κοκα κόλα !!!!!

Δεν θα αρχίσω να λέω πάλι τα γνωστά, με 9 βαθμούς και μόνο με διαφορά τερμάτων πάλι έξω, αλλά ήταν τέτοια τα χάλια της ομάδας που δεν υπάρχει καμία δικαιολογία.

5Χ5 κοκα κόλα λέμε.


ΥΓ θα επαναλάβω το χθεσινό και 5 ημίχρονα να παίζαμε γκολ ΔΕΝ βάζαμε.



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:37:33 μμ από PanosI »

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1407 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:38:54 μμ »
Η αναλυση σας παιδια ειναι πραγματικα- και δεν το λεω για να σας πειραξω η να κανω πλακα κλπ- ολοσωστη και αντικειμενικη!!!!
Συμφωνω απολυτα!!!
Κι εδω μπαινει το ερωτημα,που ειναι και ολο το ζουμι...

Για ποιο λογο εγινε αυτο;
ποια ειναι η αιτια που ο Ολυμπιακος (γιατι αυτος παιζει τα τελευταια χρονια) στα δυσκολα καταρρεει;
γιατι στα παιχνιδια που ειναι να κανει την υπερβαση,αποτυγχανει;
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1408 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:45:04 μμ »
Επίτηδες το έκανε γιατί ήθελε να αφοσιωθεί στο πρωτάθλημα...

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1409 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:46:16 μμ »
Η αναλυση σας παιδια ειναι πραγματικα- και δεν το λεω για να σας πειραξω η να κανω πλακα κλπ- ολοσωστη και αντικειμενικη!!!!
Συμφωνω απολυτα!!!
Κι εδω μπαινει το ερωτημα,που ειναι και ολο το ζουμι...

Για ποιο λογο εγινε αυτο;
ποια ειναι η αιτια που ο Ολυμπιακος (γιατι αυτος παιζει τα τελευταια χρονια) στα δυσκολα καταρρεει;
γιατι στα παιχνιδια που ειναι να κανει την υπερβαση,αποτυγχανει;
Γιατί είναι υποδεεστερη ομάδα από αυτές με τις οποίες έπαιξε. Ο Ολυμπιακός είναι στην τρίτη κατηγορία της Ευρώπης. Αν παίξει με κατηγορία μεγαλύτερη θα αποκλειστεί 9/10 φορές. Θέλουν 3 γκολ να μας βάλουν; θα τα βάλουν.

Όπως παίξαμε με τον εργοτελη για κύπελλο κάποια εποχή, είχαμε χάσει και στο άλλο ματς βάλαμε όσα χρειαζομασταν.

Και ακόμη και αν το κάνεις μια φορά δεν μπορείς να σταθείς εκεί μόνιμα. Θα είναι μια στις 10. Ακόμη και ότι έχουμε μαζέψει τόσους βαθμούς και είμαστε τόσο ψηλά στην ευρωπαϊκή βαθμολογία είναι κατόρθωμα. Πραγματικά κατόρθωμα. Ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη κάνει κάτι παράλογο για τα ελληνικά δεδομένα. Δεν υπάρχει αμιγως ελληνική εταιρεία άλλη που να είναι πιο πετυχημένη σε ευρωπαϊκό επίπεδο αγοράς που ενεγοποιειται. Και αυτό είναι κατόρθωμα
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1410 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:58:41 μμ »
Ηλία πολύ ωραία η ανάλυση σου και πολύ καλά τα λες και με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο στο ότι "αποκοιμηθήκαμε" μετά το 2-3 του Λονδίνου και  τα 3 αποτελέσματα για τα οποία παίζαμε ήταν ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ  !

Εγώ ένα πράγμα θα πω, έτσι όπως βίωσα με τις αισθήσεις μου το παιχνίδι μέσα στο γήπεδο, γιατί η τηλεόραση δεν δείχνει το τι συμβαίνει στην πραγματικότητα στο γήπεδο.

Δεν ξέρω αν η ψυχολογία μπορεί έναν άμπαλο να τον κάνει παιχταρά ή να δώσει φτερά στα πόδια ενός μέσου παίχτη και να τον κάνει υπερπαιχταρά που του βγαίνει και η πιο κουλή προσπάθεια, αλλά αυτό που συνέβη μέχρι το 20 στο Καραϊσκάκη και αυτό που συνέβη μετά το 20 (άντε κι ένα σκάρτο 8λεπτο στην συνέχεια)  απλά δεν περιγράφεται.

Μέχρι το 20 Σιόβας, Ντα Κόστα, Κασάμι, Μιλιβογεβιτς  και λοιποί ΔΕΝ ΕΧΑΣΑΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ διεκδικούμενη κεφαλιά, ούτε μία προσπάθεια που να μην πήραν/έκοψαν την μπάλα από τους αντιπάλους.
Μετά το 20 ΔΕΝ ΥΠΉΡΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ διεκδικούμενη κεφαλιά που να την κέρδισαν, ούτε μία προσπάθεια που να πήραν/έκοψαν την μπάλα από τους αντιπάλους.

Το έβλεπες με ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ, είχαν ΧΕΣΤΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥΣ , όταν τους πλησίαζε η μπάλα ΕΤΡΕΜΑΝ και ήταν  100% σίγουρο  οτι δεν θα καταφέρουν , να κόψουν , να μαρκάρουν, να διώξουν την μπάλα.

ΣΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ  ΣΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ .

Δεξιά ο Πάρντο μπροστά και ο Ομάρ πίσω, ήταν ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. Ο Πάρντο δεν υπήρχε στο γήπεδο μπροστά, δεν γύρναγε πίσω (αντε μέχρι το κέντρο) και τον Ομάρ το είχαν κάνει γιο-γιο 2 και 3 παίκτες. ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΑ λέμε.

Το γκολ που έφαγε ο Ρομπέρτο για τερματοφύλακα της κλάσης του, ξεκίνησε την κατάρρευση της ψυχολογίας της ομάδας.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ δεν υπήρχε στο γήπεδο.

Το απολύτως απίστευτο είναι ότι η Άρσεναλ ήταν απολύτως ανύπαρκτη μέχρι στο γήπεδο και κάνει μια προσπάθεια του κώλου και βγάζει ένα δοκάρι και άλλη μια του κώλου και κάνει το 0-1. ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΟΚ.

Στη συνέχεια οι της Αρσεναλ και πάλι δεν παίξανε καμία σπουδαία μπάλα, αλλά οι δικοί μας είχαν χαθεί σα να ήταν παίκτες της Κ5Χ5 στο τουρνουά της κοκα κόλα !!!!!

Δεν θα αρχίσω να λέω πάλι τα γνωστά, με 9 βαθμούς και μόνο με διαφορά τερμάτων πάλι έξω, αλλά ήταν τέτοια τα χάλια της ομάδας που δεν υπάρχει καμία δικαιολογία.

5Χ5 κοκα κόλα λέμε.


ΥΓ θα επαναλάβω το χθεσινό και 5 ημίχρονα να παίζαμε γκολ ΔΕΝ βάζαμε.




Πάνο, συμφωνώ!
Όσα εβλεπες εσύ καλύτερα στο γήπεδο μέχρι το 20', το εβλεπα σε μεγάλο ποσοστό κι εγώ στην τηλεόραση. Μπήκαν τρελαμένοι να το πάρουν, δε χανανε μπαλιά, τρέχανε σαν δαιμονισμένοι, ήταν συνεχώς μπροστά. Πραγματική ευκαιρία όμως δεν έκαναν, εκτός από τη μισο-ευκαιρία του Ιντέγε στο τετ-α-τετ. Με το δοκάρι σοκαρίστηκαν και από το 1-0 υποχώρησαν (για να το διαφυλάξουν??).
Γεγονός είναι ότι τελικά και εκ του αποτελέσματος κρινόμενη, η προσεγγιση του αγώνα ως "τελικού" ήταν λάθος και από Σίλβα και από παίκτες. Δεν έπρεπε να προσπαθούμε να βάλουμε γκολ, δεν το χρειαζόμασταν. Μόνο στην περίπτωση που μας "καθόταν" η φάση, ας το κάναμε. Εμείς στην αρχή τουλάχιστον παίζαμε λες και χρειαζόμαστε 2-3 γκολ για να περάσουμε. Θα έπρεπε να παίζουμε το λεγόμενο αντιποδόσφαιρο, παιχνίδι κέντρου, κυκλοφορία μπάλας, καταστροφή των επιθέσεων του αντιπάλου, κάτι σαν αυτό που έπαιζε η Εθνική στο Euro 2004. Kαι τότε ξέραμε ότι οι άλλες ομάδες ήταν πιο δυνατές και τώρα έπρεπε να ξέρουμε ότι αυτή η Αρσεναλ είναι καλύτερη ομάδα από εμάς, αλλά όμως ότι εμείς εχουμε το "πλεονέκτημα" ότι δεν κυνηγάμε γκολ, ασε τους άλλους να χτυπιούνται, ας κόβαμε και ας κατστρέφαμε εμείς το παιχνίδι τους και σε μια στραβή τους ήταν πιθανό να το κολλήσουμε. Είπαμε σ'αυτό το παιχνίδι ο σκόπος αγίαζε τα μέσα. Γιατί ακόμα κι αν βάζαμε γκολ μέχρι το 20', ποιος μας υποσχόταν ότι και πάλι δεν θα το γύριζαν??
Ο σκοπός δεν ήταν το γκολ για μας, ήταν το μηδέν πίσω... 

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1411 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:03:03 μμ »

Ο σκοπός δεν ήταν το γκολ για μας, ήταν το μηδέν πίσω...

Έτσι είναι Ηλία, γιατί ο ήλιος μπορεί να έβγαινε από την δύση αλλά  γκολ ΔΕΝ βάζαμε.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1412 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:04:48 μμ »
Η αναλυση σας παιδια ειναι πραγματικα- και δεν το λεω για να σας πειραξω η να κανω πλακα κλπ- ολοσωστη και αντικειμενικη!!!!
Συμφωνω απολυτα!!!
Κι εδω μπαινει το ερωτημα,που ειναι και ολο το ζουμι...

Για ποιο λογο εγινε αυτο;
ποια ειναι η αιτια που ο Ολυμπιακος (γιατι αυτος παιζει τα τελευταια χρονια) στα δυσκολα καταρρεει;
γιατι στα παιχνιδια που ειναι να κανει την υπερβαση,αποτυγχανει;
Γιατί είναι υποδεεστερη ομάδα από αυτές με τις οποίες έπαιξε. Ο Ολυμπιακός είναι στην τρίτη κατηγορία της Ευρώπης. Αν παίξει με κατηγορία μεγαλύτερη θα αποκλειστεί 9/10 φορές. Θέλουν 3 γκολ να μας βάλουν; θα τα βάλουν.

Όπως παίξαμε με τον εργοτελη για κύπελλο κάποια εποχή, είχαμε χάσει και στο άλλο ματς βάλαμε όσα χρειαζομασταν.

Και ακόμη και αν το κάνεις μια φορά δεν μπορείς να σταθείς εκεί μόνιμα. Θα είναι μια στις 10. Ακόμη και ότι έχουμε μαζέψει τόσους βαθμούς και είμαστε τόσο ψηλά στην ευρωπαϊκή βαθμολογία είναι κατόρθωμα. Πραγματικά κατόρθωμα. Ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη κάνει κάτι παράλογο για τα ελληνικά δεδομένα. Δεν υπάρχει αμιγως ελληνική εταιρεία άλλη που να είναι πιο πετυχημένη σε ευρωπαϊκό επίπεδο αγοράς που ενεγοποιειται. Και αυτό είναι κατόρθωμα
Επίσης συμφωνώ 100% με τον Θοδωρή!
Όπως ανέβηκαν οι δικές μας "μετοχές" μετά την νίκη στο Λονδίνο και νομίζαμε ότι ανεβήκαμε και κατηγορία, έτσι επρεπε να ξερουμε ότι αυτό ήταν εικονικό, μια φούσκα, που δεν θα μπορούσαμε να το διατηρήσουμε για πολύ. Επρεπε απλώς να το διαχειριστούμε, όχι να προσπαθησουμε να το επαναλάβουμε. Ηταν θαύμα και γι'αυτό λέγεται έτσι, δυσκολα ξαναγίνεται...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1413 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:07:37 μμ »
Πολυ σωστα στοχευμενες οι αποψεις του Ηλια.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1414 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:15:13 μμ »
Απ' όσα εχω διαβάσει , αυτός αποδίδει πιο κοντά την πραγματικότητα σε όσα συνέβησαν χτες το βράδυ στο Φάληρο


Ποιο ήταν χθες το σχέδιο του Μάρκο Σίλβα;
http://www.gazzetta.gr/football/article/844629/poio-itan-hthes-shedio-toy-marko-silva


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1415 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:22:59 μμ »
Ομαδα που θελει τεραστιο σπρώξιμο να κερδισει τον Πανθρακικο,δεν εχει καμια θεση στο CL,οσο για τους φιλους γαυρους και το φιλους το εννοω απολυτα,κι εσεις οι ιδιοι ξερετε ότι σας πουλανε φουμαρα για μεταξωτα,και παρακληση μην μπουμε στην διαδικασια τι κανετε εσεις οι καναπεδατοι κλπ,αυτα είναι για πολύ μεγαλη λαικη καταναλωση,η αληθεια είναι τραγικοτερη από αυτή που περιγράφετε.
Οσο για ανθελληνικη συμπεριφορα και συναισθηματα θ απαντησω ως εξης,απο ποτε οι Ελληνες είμασταν αραπηδες και δεν το ξερω;αλλο ελληνικων επιχειρηματικων συμφερόντων κι άλλο Ελληνικο.
ΕΙΠΑ κι εγω την μαλακια μου να ξαλαφρώσω.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1416 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:42:26 μμ »
Απ' όσα εχω διαβάσει , αυτός αποδίδει πιο κοντά την πραγματικότητα σε όσα συνέβησαν χτες το βράδυ στο Φάληρο


Ποιο ήταν χθες το σχέδιο του Μάρκο Σίλβα;
http://www.gazzetta.gr/football/article/844629/poio-itan-hthes-shedio-toy-marko-silva


Sent from my iPhone using Tapatalk


Απρόσμενα λογικό άρθρο για Νικολακό. Δεν μας λέει όμως που και κυρίως με ποιον θα τα παίξει αυτά τα παιχνίδια..

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1417 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:42:30 μμ »
Ελληνική εταιρεία είπα. Τις προσέχω τις μαλακιες μου.

Κατά τα άλλα δεν αποκλειστηκα από καμπαλα. Ούτε έχω σε 5 χρόνια μια με δύο νίκες στην Ευρώπη όπως άλλοι που δεν θέλουν σπρωξιμο. Αν είχα δεν θα τολμαγα να μιλάω για ευρωπαϊκά ματς άλλων που έκαναν 3 νίκες σε μια χρόνια και που επί 5 χρόνια μαζεύουν 9,10 βαθμούς συνέχεια. Είναι ζήτημα επαφής με την πραγματικότητα βασικά.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1418 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 01:55:11 μμ »
Απρόσμενα λογικό άρθρο για Νικολακό. Δεν μας λέει όμως που και κυρίως με ποιον θα τα παίξει αυτά τα παιχνίδια..

Με τον Παναιτωλικό, την Κυριακή, στο Καραϊσκάκη  :(

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #1419 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 02:00:15 μμ »
Με τον Παναιτωλικό, την Κυριακή, στο Καραϊσκάκη  :(

Προσέχετε μόνο γιατί έχει μπροστά εκείνον τον δαίμονα τον Βιγιαφάνες που θέλει τρεις Κάμπελ για πρωινό.
Τον τσεκάρει η ομάδα μου για την πορεία πρωταθλητισμού που έχει στα σκαριά ο τίγρης.