Αποστολέας Θέμα: ΜΠΑΛΑ  (Αναγνώστηκε 660028 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #660 στις: Απρίλιος 17, 2014, 08:46:28 μμ »
Πλησιάσαμε πολύ όμως.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Re: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #661 στις: Απρίλιος 17, 2014, 08:50:44 μμ »
Καλη προσπαθεια αλλα οχι αρκετη. Η ρεαλ δινει την εντυπωση οτι οποτε θελει παταει γκαζι και ξεφευγει.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #662 στις: Απρίλιος 17, 2014, 09:31:19 μμ »
Δεν έχω καταφέρει ποτέ να καταλάβω τη "λατρεία" που έχουν οι οπαδοί για τις ομάδες τους... Μιλώντας για τις Ελληνικές ομάδες πάντα.
Απ΄όταν με θυμάμαι, έβλεπα (και χαιρόμουν) πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα (Champions League πλέον) mundial και λοιπές διεθνείς διοργανώσεις και χαιρόμουν ποδόσφαιρό. Όποτε είχα κάτσει να δω παιχνίδι Ελληνικού πρωταθλήματος, κυπέλου κλπ. με έπιανε βαθύ χασμουρητό.
Δεν έχω πάει ποτέ στο γήπεδο, το βαριέμαι. Γιατί να πάω να δω ένα μετριότατο παιχνίδι όταν έχω εικόνες από το πως είναι στην πραγματικότητα το ποδόσφαιρο;
Η απόδειξη του ότι το ποδόσφαιρο σε αυτή τη χώρα ήταν, είναι και λογικά θα είναι για τα πανηγύρια, είναι η πορεία των ομάδων μας στο εξωτερικό. Όταν μπαίνει Ελληνική ομάδα στους....128 κάνουμε λες και πήραμε το παγκόσμιο κύπελο. Τέτοια κατάντια.

Δε θέλω να σας στεναχωρήσω, αλλά καλό θα ήταν κάποια στιγμή να αντιληφθείτε ότι το Ελληνικό ποδόσφαιρο είναι για τα μπάζα.
Αν φυσικά σας αρέσει να πηγαίνετε στο γήπεδο και να "διαφωνείτε", απλά για να εκτονώνεστε, πάω πάσσο. Αλλά το να επιχειρηματολογείτε περί ποδοσφαίρου είναι αστείο.
Πλέον έχουμε πληθώρα παραστάσεων από παντού για να θεωρούμε ακόμα ότι οι Ελληνικές ομάδες παίζουν σοβαρό ποδόσφαιρο...

Και μην ακούσω καμία εξυπνάδα περί του πανευρωπαϊκού που είχαμε πάρει....κατά λάθος. Κατά λάθος έγινε και δε θα ξαναγίνει, μην ελπίζετε.

Αντιθέτως χαίρομαι για το Ελληνικό (όσο Ελληνικό είναι τέλος πάντων) μπάσκετ που μας έχει χαρίσει ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ πολύ ΜΕΓΑΛΕΣ στιγμές. Και σε επίπεδο συλλόγων και σε επίπεδο Εθνικής... Εκεί να μιλήσουμε  ;)

Επίσης αδυνατώ να καταλάβω πως άνθρωποι (και γνωστοί μου) που είναι γενικώς "νορμάλ", παθιάζονται τόσο πολύ για τις χρεωκοπημένες ομάδες τους, τους άχρηστους παράγοντες και τους δευτεροκλασάτους ποδοσφαιριστές τους... Το δε δυστύχημα για κάποιους Έλληνες ποδοσφαιριστές που είχαν ταλέντο (υπήρξαν φυσικά και τέτοιοι) ήταν το ότι γεννήθηκαν στην...Ελλάδα ! Σκεφτείτε για παράδειγμα να είχε γεννηθεί ο Χατζηπαναγής στη Βραζιλία, που μπορεί να είχε φτάσει...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #663 στις: Απρίλιος 17, 2014, 09:35:20 μμ »
Αυτη η ασυλια με το Καραισκακη και με τα καλοπαιδα του Ολυμπιακου καποια στιγμη πρεπει να τελειωσει. Ειναι κουραστικο δηλαδη πια. Διαιτησια,σφαγες,στημενα,χρεη σβησμενα,μπραβοι στα αποδυτηρια,οπαδοι ντυμενοι σεκιουριτι,celebrities εμμισθοι υπαλληλοι με κερατα να απειλουν δημοσιως και να μην γινεται τιποτα,τηλεμαιντανοι και τσατσοι να υποστηριζουν οτι το ελληνικο ποδοσφαιρο ειναι το καλυτερο και τοσα αλλα. Απλα εχουν ξεπερασει τους παντες στην καφροσυνη και τους χτυπαμε και την πλατουλα να ρεφτουν.

Ετσι πες τις αληθειες τακιμιασε τα με τον βαζελο τον δηθεν αιωνιο εχθρο σου αλλωστε συνηθες φαινομενο ητανε οταν κατεβαιναμε να ενωνονται γαυροβαζελοχανουμοι να μας την πεφτουν.

Τρελα πουλαμε βουλγαρικα μιλαμε...

Αντε να πουμε που θα μιλησει και ο γαυρος για κλιμα τρομοκρατιας...γελανε και οι πετρες κρατηστε λιγο τα προσχηματα βρε τρουμπιωτες...

Σορρυ για το υφος μου αλλα οχι και να βλεπω τον νουμερο ενα καταστροφεα του ελληνικου ποδοσφαιρου να παραπονιεται...

Δεν μιλάς απλά βουλγάρικα, είσαι Βούλγαρος μεγάλε. Όχι οι Μακεδόνες και οι Θεσαλονικείς που είναι οι πρώτοι και καλύτεροι απ'όλους τους Έλληνες, εσύ είσαι Βούλγαρος και οι σκεπτόμενοι σαν εσένα.
Ομάδα του δημοσίου ο Ολυμπιακός? Κι αυτό το λέει Παοκτζής χαχαχαχαχαχαχα. Υπάρχει πληθώρα ενημέρωσης πλέον, διάβασε και τίποτα πέρα από τα Σπορ του Βορρά να ανοίξουν τα μάτια σου.

Ενταξει βρε καθαρε ελληνα να φοβασαι γιατι ερχομαστε να σε κολλησουμε χολερα και aids...κλειστειτε στα σπιτια σας οπως στην καλλιθεα γιατι κατεβαινουν τα ορκς...

Οτι εδωσες θα λαβεις...τοσα χρονια βρωμας και δυσωδιας σιγα σιγα θα ξεπληρωνονται και θα ειναι ολα μελι γαλα...θα βγαινουμε μετα απο ολα αυτα και θα πουλαμε και τρελα σαν τον κυρ σαββα να λεμε ποια εκτροπα?
Αλλα τη ριζουπολη την ξεχασατε...τον μαρινακη να λεει ας φορεσει φουστα ο σισε οταν ριχνατε μαπες στους παιχτες του βαζελου και αυτα τα ξεχασατε...μην πω για παπαπετρου διαιτησιες πορτοκαλια με ξυραφια κτλπ...

Οσο για ουεφα αλλος εκανε κοκο απο τα προστιμα στα ρατσιστικα συνθηματα βρε υποταχτικοι υπαλληλοι που οι περισσοτεροι εχετε καταντησει παραρτημα γνωστου φασιστικου πολιτικου κομματος...

Η Ριζούπολη έγινε αιώνες πριν. Και σε σχέση με το χθεσινό ήταν βόλτα με το παρθεναγωγείο. Στην Τούμπα όλα τα ματς είναι Ριζούπολη, το κόμπλεξ με τον Ολυμπιακό σας έχει κάνει γραφικούς. Και στο τέλος τέλος αυτό δικαιολογεί το χθεσινό? Γαιτανάκι θα παίξουμε?
Πέταξες τώρα δυό μαλακίες του Μαρινάκη μπας και νιώσεις καλύτερα. Να σου πω εγώ άλλες τόσες κι άλλες τόσες. Όσες θες εν τέλει, μέχρι να έρθουμε στα ίσα μας. Πλάκα μας κάνεις? Θέλεις να παραθέσουμε δηλώσεις προέδρων όλων των ομάδων να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι? Τι είναι αυτό? Επιχείρημα?
Αυτό με το κόμμα δεν το έχω ξανακούσει, μήπως να έκοβες λίγο το Metropolis και το Libero? Η έστω να μην έδινες και τόση βάση στα κομπλεξικά ανθρωπάκια που παραληρούν στις συχνότητές τους?

Αν η αληθεια ειναι βλακεια τοτε ναι γουσταρω να ειμαι βλακας...
Χθες για ακομη μια φορα δεχτηκαμε απροκλητη επιθεση απο ολο τον μηχανισμο του κρατους που δουλευει για την ομαδα του δημοσιου...300 χιλιαρικα για μια επιχειρηση κρατικης τρομοκρατιας την στιγμη που ο ελληνικος λαος πεθαινει απο την πεινα και την βγαζει με συσσιτια..
Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε...
Να εξηγησω τωρα τι και πως για οπαδικα σε ατομα που δεν εχουν τσακωθει ουτε με την γκομενα τους ειναι απο μονο του γελοιο...
Ασχοληθειτε εκει με τα ρολογια τα καντραν τα λουρακια που εχετε και αποψη...
Ολη η πλεμπα απεκτησε ξαφνικα και αποψη για τα οπαδικα τεκτενομενα...
Και πολυ το συνεχισα...

Πλέμπα είσαι και φαίνεσαι. Ξαναχαρακτήρισες τον Ολυμπιακό ομάδα του δημοσίου, τη στιγμή που είναι η μόνη που δεν της έχει χαριστεί ποτέ τίποτα. Επαναλαμβάνω λοιπόν, υπάρχει πληθώρα πηγών, αν θέλεις μπορείς να μάθεις την αλήθεια. Αλλιώς συνέχισε να κυματίζεις τη βουλγάρικη σημαία.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #664 στις: Απρίλιος 17, 2014, 10:02:10 μμ »

Ολη η πλεμπα απεκτησε ξαφνικα και αποψη για τα οπαδικα τεκτενομενα...


οπαδικα τεκτενομενα=πλεμπα

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #665 στις: Απρίλιος 17, 2014, 10:33:34 μμ »
Σωστό κι αυτό.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #666 στις: Απρίλιος 17, 2014, 10:40:04 μμ »
Δεν έχω καταφέρει ποτέ να καταλάβω τη "λατρεία" που έχουν οι οπαδοί για τις ομάδες τους... Μιλώντας για τις Ελληνικές ομάδες πάντα.
Απ΄όταν με θυμάμαι, έβλεπα (και χαιρόμουν) πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα (Champions League πλέον) mundial και λοιπές διεθνείς διοργανώσεις και χαιρόμουν ποδόσφαιρό. Όποτε είχα κάτσει να δω παιχνίδι Ελληνικού πρωταθλήματος, κυπέλου κλπ. με έπιανε βαθύ χασμουρητό.
Δεν έχω πάει ποτέ στο γήπεδο, το βαριέμαι. Γιατί να πάω να δω ένα μετριότατο παιχνίδι όταν έχω εικόνες από το πως είναι στην πραγματικότητα το ποδόσφαιρο;
Η απόδειξη του ότι το ποδόσφαιρο σε αυτή τη χώρα ήταν, είναι και λογικά θα είναι για τα πανηγύρια, είναι η πορεία των ομάδων μας στο εξωτερικό. Όταν μπαίνει Ελληνική ομάδα στους....128 κάνουμε λες και πήραμε το παγκόσμιο κύπελο. Τέτοια κατάντια.

Δε θέλω να σας στεναχωρήσω, αλλά καλό θα ήταν κάποια στιγμή να αντιληφθείτε ότι το Ελληνικό ποδόσφαιρο είναι για τα μπάζα.
Αν φυσικά σας αρέσει να πηγαίνετε στο γήπεδο και να "διαφωνείτε", απλά για να εκτονώνεστε, πάω πάσσο. Αλλά το να επιχειρηματολογείτε περί ποδοσφαίρου είναι αστείο.
Πλέον έχουμε πληθώρα παραστάσεων από παντού για να θεωρούμε ακόμα ότι οι Ελληνικές ομάδες παίζουν σοβαρό ποδόσφαιρο...

Και μην ακούσω καμία εξυπνάδα περί του πανευρωπαϊκού που είχαμε πάρει....κατά λάθος. Κατά λάθος έγινε και δε θα ξαναγίνει, μην ελπίζετε.

Αντιθέτως χαίρομαι για το Ελληνικό (όσο Ελληνικό είναι τέλος πάντων) μπάσκετ που μας έχει χαρίσει ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ πολύ ΜΕΓΑΛΕΣ στιγμές. Και σε επίπεδο συλλόγων και σε επίπεδο Εθνικής... Εκεί να μιλήσουμε  ;)

Επίσης αδυνατώ να καταλάβω πως άνθρωποι (και γνωστοί μου) που είναι γενικώς "νορμάλ", παθιάζονται τόσο πολύ για τις χρεωκοπημένες ομάδες τους, τους άχρηστους παράγοντες και τους δευτεροκλασάτους ποδοσφαιριστές τους... Το δε δυστύχημα για κάποιους Έλληνες ποδοσφαιριστές που είχαν ταλέντο (υπήρξαν φυσικά και τέτοιοι) ήταν το ότι γεννήθηκαν στην...Ελλάδα ! Σκεφτείτε για παράδειγμα να είχε γεννηθεί ο Χατζηπαναγής στη Βραζιλία, που μπορεί να είχε φτάσει...

+οο

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #667 στις: Απρίλιος 17, 2014, 11:04:27 μμ »
Εντάξει κι αυτός ο μηδενισμός είναι υπερβολικός κατ'εμέ. 10 εκατομύρια είμαστε και η εθνική Ελλάδος είναι στη 10η θέση της FIFA, ενώ σε επίπεδο συλλόγων είμαστε στη 12η της UEFA.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #668 στις: Απρίλιος 18, 2014, 02:13:56 πμ »
Εντάξει κι αυτός ο μηδενισμός είναι υπερβολικός κατ'εμέ. 10 εκατομύρια είμαστε και η εθνική Ελλάδος είναι στη 10η θέση της FIFA, ενώ σε επίπεδο συλλόγων είμαστε στη 12η της UEFA.


Αυτό συμβαίνει επειδή εμείς είμαστε καλοί ή επειδή οι άλλοι είναι χειρότεροι?
οι συντελεστές που παίζουν για να βγουν αυτές οι λίστες δημιουργούν αρκετές παραφωνίες και παρεξηγήσεις.


Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #669 στις: Απρίλιος 18, 2014, 04:17:16 πμ »
Ωραίες παιχτούρες οι Δομάζος, Γραμμός, Βαζέχα, Γιούτσος, Σιδέρης, Υβ, Νεστορίδης, Κούδας, Δέδες, Μαύρος, Σαραβάκος, Μπάγεβιτς, Τόσκας.....

Τι είπατε για σήμερα με τις "ΠΑΕ";

Άσε καλύτερα... Πάμε για σουβλάκια και παγωτά, γιατί η μπάλλα και τα γύρω από αυτήν σήμερα μου φέρνουν ξερατό...
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #670 στις: Απρίλιος 18, 2014, 09:48:25 πμ »
Και εκει που εισαι ενταξει με τον εαυτο σου,υπερασπιζομενος τα πιστευω σου,προσπαθωντας να πεισεις το γιο σου οτι ''δεν τους κανανε καλα παιδι μου,δεν ειναι σωστο,ενα παιχνιδι ειναι,δεν πρεπει να επικροτουμε το στραβο κλπ,κλπ και αλλες τετοιες λακαμιες'',ερχεται ο Βελζεβουλ και σε τσιγκλαει!!
Θαυμαστε δηλωσεις ανθρωπου,που δεν ξερει καλα-καλα να ομιλησει την ελληνικη και φροντιζει για την ψυχικη υγεια των μικρων παιδιων!!
Για οποιον δεν θυμαται,προκειται για δηλωσεις μετα την καταπληκτικη φιλοξενια του Παναθηναικου στο Γ.Καραισκακης,με το οffside του Κατσουρανη ενω καλυπτοτανε μονο απο 3 ολυμπιακους,το ''καθαρο'' γκολ στο 90,το ξυλο στους παικτες και παει λεγοντας.

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/YMOlBNvgh7g" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YMOlBNvgh7g" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Ηθος και ύφος επιστήμονα μετά τα τερατουργήματα του αγώνα  και μετά μας φταίνε οι κάφροι της εξέδρας.
Εν πασει περιπτωσει,δεν μπορουν και δεν πρεπει με κανενα τροπο να δικαιολογουνται τετοιες ενεργειες,με το αστειο επιχειρημα ''γιατι,αυτοι τι κανανε; τα ιδια και χειροτερα κλπ,κλπ''.
Απλα ολοι πρεπει να θυμομαστε και τα δικα μας στραβα και να τα αποδοκιμαζουμε με την ιδια ευκολια.

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #671 στις: Απρίλιος 18, 2014, 09:54:13 πμ »
Βρε Σπύρο ειλικρινά ώρες ώρες απορώ. Τι μας έβαλες τώρα εδώ? Και για ποιό λόγο?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #672 στις: Απρίλιος 18, 2014, 10:04:56 πμ »
Mε προέδρους όπως Τίγρης, Μάκαρος, Τροχανάς και μετά τη σάρα τη μάρα και το κοντό συναπάντημα και τώρα πάλι Τίγρης, θες κι εσύ να δείξεις ως πηγή του κακού τον τρισκάταρτο Ολυμπιακό. Ζεις και αναπνέεις γι'αυτό. Χωρίς τον Ολυμπιακό είσαι τελειωμένος ποδοσφαιρικά. Γιατί αν δεν υπήρχε, που θα έριχνες τα κρίματα? Θα κοίταγες τη δική σου μούρη στον καθρέφτη, άρα και τα χάλια της ομάδας σου. Περαστικά...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #673 στις: Απρίλιος 18, 2014, 10:08:45 πμ »
Μπράβο ρε Γιάννη. Αντάξια του ύψους σου η ανάρτησή σου.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #674 στις: Απρίλιος 18, 2014, 10:10:21 πμ »
Βρε Σπύρο ειλικρινά ώρες ώρες απορώ. Τι μας έβαλες τώρα εδώ? Και για ποιό λόγο?

Αν δεν καταλαβαινεις το λογο,δεν μπορω να σου πω τιποτα.
Αν ενοχλει,συγνωμη,εχεις την συναινεση μου να το διαγραψεις.
Τελικα ειναι πολυ πιο ευκολο να βλεπουμε τα στραβα των αλλων και να αλληθωριζουμε στα δικα μας!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #675 στις: Απρίλιος 18, 2014, 10:14:42 πμ »
Mε προέδρους όπως Τίγρης, Μάκαρος, Τροχανάς και μετά τη σάρα τη μάρα και το κοντό συναπάντημα και τώρα πάλι Τίγρης, θες κι εσύ να δείξεις ως πηγή του κακού τον τρισκάταρτο Ολυμπιακό. Ζεις και αναπνέεις γι'αυτό. Χωρίς τον Ολυμπιακό είσαι τελειωμένος ποδοσφαιρικά. Γιατί αν δεν υπήρχε, που θα έριχνες τα κρίματα? Θα κοίταγες τη δική σου μούρη στον καθρέφτη, άρα και τα χάλια της ομάδας σου. Περαστικά...

Δεν ειχα δει αυτο το ποστ σου,οταν σου απαντησα πριν.Οπως καταλαβαινεις,αδυνατω να σου απαντησω στο ιδιο υφος,δεν ειναι του χαρακτηρα μου.
Καλη καρδια και χρονια πολλα!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #676 στις: Απρίλιος 18, 2014, 10:24:15 πμ »
Ναι βρε φίλε, δίκιο έχεις για τις δηλώσειςτου Μαρινάκη, για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας. Εγώ δεν έλεγα για παράδειγμα ότι αν ήταν σωστός θα έπρεπε να ζητήσει να ξαναγίνει ο τελικός με τον Αστέρα? Όμως δες και τον δικό σου που τραγουδούσε δημοσίως "γαμήστε τον πούστη τον Ολυμπιακό". Δες και τις δηλώσεις σας μετά τον τελικό με τον Ατρόμητο που κι αυτός ήταν ντροπή.
Το προηγούμενο ποστ μου ήταν καθαρά ποδοσφαιρικό, όχι προσωπικό. Το γράφω κιόλας, ξαναδιάβασέ το. Προσωπικά είσαι από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει. Καλές γιορτές!!!


Μπράβο ρε Γιάννη. Αντάξια του ύψους σου η ανάρτησή σου.

Εσύ κλασσικά εγχείρηση με το βαμβάκι, thanks ;D Kαι δεν το'πιασα αμέσως :lol:. Με επαναφέρω στην τάξη.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2014, 06:23:52 μμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #677 στις: Απρίλιος 18, 2014, 04:25:47 μμ »
Παρακολουθώ ολη την εξελιξη του νηματος και δεν εχω μιλησει μεχρι τωρα.
Ειμαι Ολυμπιακος και είμαι περήφανος γι`αυτο,οπως περήφανοι πρεπει να είναι και οι υπολοιποι φίλαθλοι των αλλων ομαδων.
Ειμαι περήφανος γιατι ο Ολυμπιακος μου εχει χαρισει παρα πολλες χαρες,όμως μου εχει χαρισει και πολλες λυπες.
Εχω όμως να δηλωσω πως εχω βαρεθεί αυτό το μενος και την αντιπαθεια που εχουν οι αλλοι φίλαθλοι για τον Ολυμπιακο και τους φιλαθλους του.
Πολλες φορες εχουν δικιο,αλλες βεβαια εχουν αδικο αλλα ο υγιης κοσμος του Ολυμπιακου και όχι οι κατευθυνόμενες στρατιες,δεν φταινε για την κατασταση αυτή.
Εχω βαρεθεί ολη αυτή την κατασταση που επικρατει στο Ελληνικο ποδοσφαιρο ειλικρινα,θελω ο αντιπαλος μου να με σεβεται και όχι να με κοιταει με μισο ματι,οπως το ιδιο θελω να κανω και εγω.
Επιβεβλημένα και αμεσα πρεπει να γινει κατι για να διαλυθει αυτή η βρωμα που επικρατει.
Πρεπει να επερθει καθαρση να καθαρισουν όλα,να βρουν τροπους να τα καταφερουν.
Θελω να υπαρχει ισοτιμια και δικαιοσύνη για ολες τις ομαδες,κυριως στο θεμα της διαιτησίας.
Θελω η ομαδα μου να κερδιζει με την αξια της και να το δειχνει μονο στο αγωνιστικο χωρο και όχι εξω απ`αυτον.
Θελω όταν δεν μπορει να κερδισει,να χανει και να μην προσπαθει να το ανατρεψει με οποιονδηποτε τροπο.
Θελω,θελω,θελω............πολλα θελω, αυτή την στιγμη όμως ξερω μονο ένα πραγμα που ΔΕΝ θελω.
Δεν θελω να ξαναπαω στο γηπεδο,οσο η κατασταση παραμενει ιδια.
Το ιδιο προτείνω και σε σας.
Καλη ανασταση σε ολους σας.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Re: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #678 στις: Απρίλιος 18, 2014, 06:47:59 μμ »
Μπραβο Χρηστο για την τοποθετηση σου.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Re: ΜΠΑΛΑ
« Απάντηση #679 στις: Απρίλιος 18, 2014, 06:55:12 μμ »
Τον Παναθηναικο τον βλεπω χλωμο σημερα. Δεν μπορεις ετσι να κερδισεις την Τσσκα.
Επρεπε να ειχε παρει το προχθεσινο παιχνιδι που τους επιασε στον υπνο.
Η ευκαιρια που πεταξε φοβαμαι οτι θα αποδειχτει μοιραια.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.