Αποστολέας Θέμα: Τι φοράμε σήμερα;  (Αναγνώστηκε 21688738 φορές)

0 μέλη και 35 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108340 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:24:09 μμ »
Εσύ πάλι τη «φωτιά» που την είδες, Πύραρχέ μου ;  Να μου δείξεις την εστία δηλαδή, να μην ξαναπετάξω αποτσίγαρα  sans voir και γίνουμε μπουρλότο.   :-*
Απαγορεύτηκε δια νόμου το πρωί η λέξη "Σείχης" στο φόρουμ και εσύ την είπες 15 φορές σε ένα ποστ, τι εννοείς που την είδε ο Πύραρχος τη φωτιά.

Άλλη μια φορά να την πεις, πας απευθείας για αbanχωνισμό

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108341 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:27:29 μμ »
Σωστά, η λέξη "Σείχης" απαγορεύτηκε.
Εγώ όμως γράφω "Σεϊχης", με διαλυτικά. Το λες και εκ πλαγίου παραβίαση του νόμου, άμα είσαι κακόπιστος.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108342 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:29:59 μμ »
Σωστά, η λέξη "Σείχης" απαγορεύτηκε.
Εγώ όμως γράφω "Σεϊχης", με διαλυτικά. Το λες και εκ πλαγίου παραβίαση του νόμου, άμα είσαι κακόπιστος.
Τώρα με "διέλυσες"

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108343 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:31:00 μμ »
Διαπιστώνω πάντως ότι είναι η δεύτερη λέξη με πρόθεμα "Σεϊ-" που δημιουργεί ορισμένο εκνευρισμό. Δεν ξέρω εάν είναι τυχαίο. Προσωπικά την είχα πατήσει πριν μέρες, γράφοντας "Σεϊκο".  :o

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108344 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:32:12 μμ »
Εσύ πάλι τη «φωτιά» που την είδες, Πύραρχέ μου ;  Να μου δείξεις την εστία δηλαδή, να μην ξαναπετάξω αποτσίγαρα  sans voir και γίνουμε μπουρλότο.   :-*
Απαντηθηκε «μαεστρικά»!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108345 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:46:09 μμ »
Για απόψε αυτό το ταπεινό. Τουλάχιστον δεν κινδυνεύουμε να μας το πάρουν και από το χέρι. Επειδή είμαστε και πολύ αετοί!

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτο ειναι αληθινό ή στο έδωσε κανένας γιούφτος στο ΚΤΕΛ??? Τα εχεις βάλει ρε μεγαλε μαζί μου από χθες επειδή κάποτε σου έκανα παζάρι για ενα  moonwatch !.2400 σου το ζήτησα και τελικά έκανα πίσω λόγω άλλης υποχρέωσης,όταν καινουργιο το έβρισκες 2900!  Δεν σου είπα 1500! Όταν εγω είχα το explorer 2 αγγελια δέχτηκα " προσφορά " στα 5700. Δεν έβγαλα κακια ,απλά δεν απάντησα στον τύπο.  Εσύ τι κόλλημα έφαγες??? Την συναλλαγή που είχαμε την καλή την ξέχασες όμως με τα λουράκια.  Ξεκωλα και μη ζηλεύεις φιλε. Φτανει τόσο δηλητήριο.  Παιξε με τα seiko σου και τις ρεπλικες σου και άσε μας ησυχους

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108346 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:49:48 μμ »
Κι αν οι φίλοι μου γουστάρουν να νε λένε Σεΐχη ας με λένε....δεν κατάλαβα δηλαδη θα ζητάμε και αδεια από κάποιους τι θα γράφουμε?? Και ο maestro και ο dimitris real ειναι άνθρωποι που τα λέμε στο τηλέφωνο 2 3 φορες την βδομάδα.  Από την στιγμή που δεν πειράζει εμενα τι σας κόφτει τους υπόλοιπους??

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108347 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:51:01 μμ »
Διαπιστώνω πάντως ότι είναι η δεύτερη λέξη με πρόθεμα "Σεϊ-" που δημιουργεί ορισμένο εκνευρισμό. Δεν ξέρω εάν είναι τυχαίο. Προσωπικά την είχα πατήσει πριν μέρες, γράφοντας "Σεϊκο".  :o
Τι (σ)είχαμε, τι χάσαμε ..

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108348 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 09:54:14 μμ »
Και αλλιώς:

Ο Ντένης ο Σεΐκης

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108349 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:00:33 μμ »
Και αλλιώς:

Ο Ντένης ο Σεΐκης

Εφεξής προτιμώ το "Δουξ", εάν δε σε πειράζει. Ή έστω "Κόμης". Κάποιον ευρωπαϊκό τίτλο ευγενείας τέλος πάντων, δεν είμαι πολύ του οριεντάλ ρεπερτορίου. 

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108350 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:03:14 μμ »
Εφεξής προτιμώ το "Δουξ", εάν δε σε πειράζει. Ή έστω "Κόμης". Κάποιον ευρωπαϊκό τίτλο ευγενείας τέλος πάντων, δεν είμαι πολύ του οριεντάλ ρεπερτορίου.
Κατοχυρώθηκε:

Σεϊκόμης

Αποσυνδεδεμένος dennis66

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 932
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108351 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:12:53 μμ »
Ακριβώς !  Ηakushaku Seiko ιαπωνιστί.
-Εσείς, Εξοχώτατε, έχετε καμία ιδιαίτερη επιθυμία, όσον αφορά στην προσφώνησή σας ή αρκεί το "Ηρωϊκός Υποπυραγός του Πύραρχου Πανέρη" ;

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108352 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:21:07 μμ »
Ακριβώς !  Ηakushaku Seiko ιαπωνιστί.
-Εσείς, Εξοχώτατε, έχετε καμία ιδιαίτερη επιθυμία, όσον αφορά στην προσφώνησή σας ή αρκεί το "Ηρωϊκός Υποπυραγός του Πύραρχου Πανέρη" ;
Λέγε με μαέστρο νεαρέ, αρκεί

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108353 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:23:32 μμ »
Λατρεύω τους εκλεπτυσμένους διαλόγους μας λίγες μόλις στιγμές πριν τα γαμοσταυρίδια του Καρόλου, τα οποία προφανώς επέρχονται

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108354 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:30:34 μμ »
Αυτο ειναι αληθινό ή στο έδωσε κανένας γιούφτος στο ΚΤΕΛ??? Τα εχεις βάλει ρε μεγαλε μαζί μου από χθες επειδή κάποτε σου έκανα παζάρι για ενα  moonwatch !.2400 σου το ζήτησα και τελικά έκανα πίσω λόγω άλλης υποχρέωσης,όταν καινουργιο το έβρισκες 2900!  Δεν σου είπα 1500! Όταν εγω είχα το explorer 2 αγγελια δέχτηκα " προσφορά " στα 5700. Δεν έβγαλα κακια ,απλά δεν απάντησα στον τύπο.  Εσύ τι κόλλημα έφαγες??? Την συναλλαγή που είχαμε την καλή την ξέχασες όμως με τα λουράκια.  Ξεκωλα και μη ζηλεύεις φιλε. Φτανει τόσο δηλητήριο.  Παιξε με τα seiko σου και τις ρεπλικες σου και άσε μας ησυχους

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τώρα φίλε μου τι έπαθες πάλι;Το βράδυ σε πιάνει; Εσύ μας λες ότι έχεις ατσαλένια νεύρα.
Δεν επιθυμώ να το συνεχίσω. Αφού το θίγεις πάλι το θέμα όμως θα σου απαντήσω. 1.Την εποχή που πουλούσα το Omega 2700 είχε περίπου 4.000 αρχική. Αλλά επειδή έχεις σκαλώσει με αυτό, δε θυμάμαι να πίεσα εσένα ή  καποιον αλλον να το πάρει.
Εσύ ήρθες σε επαφή μαζί μου.
2.Έχουν περάσει από τα χέρια μου και πολύ καλύτερα ρολόγια από Seiko και ρέπλικες όπως λες. Το κάθε ρολόι για εμένα έχει τη χάρη του. Φαντάζομαι ότι δεν υπονοείς ότι το συγκεκριμένο φόρουμ απευθύνεται σε κατόχους μόνο Rolex και omega. Θα ήταν τουλάχιστον ρατσιστικό από την πλευρά σου.
3.Αν θέλεις να σε φωνάζουμε εμίρη, σεΐχη και σου άρεσε τόσο πολύ κανένα πρόβλημα.
4.Τέλος, η πρόθεσή μου να αγοράσω  Panerai δεν ήταν μία μπηχτή. Ψάχνω 2-3 συγκεκριμένα μοντέλα και έχω κάνει σχετική συζήτηση για αυτό και με τον Gorogian πριν πολύ καιρό.
Καλό σου βράδυ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108355 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:34:28 μμ »
Τώρα φίλε μου τι έπαθες πάλι;Το βράδυ σε πιάνει; Εσύ μας λες ότι έχεις ατσαλένια νεύρα.
Δεν επιθυμώ να το συνεχίσω. Αφού το θίγεις πάλι το θέμα όμως θα σου απαντήσω. 1.Την εποχή που πουλούσα το Omega 2700 είχε περίπου 4.000 αρχική. Αλλά επειδή έχεις σκαλώσει με αυτό, δε θυμάμαι να πίεσα εσένα ή  καποιον αλλον να το πάρει.
Εσύ ήρθες σε επαφή μαζί μου.
2.Έχουν περάσει από τα χέρια μου και πολύ καλύτερα ρολόγια από Seiko και ρέπλικες όπως λες. Το κάθε ρολόι για εμένα έχει τη χάρη του. Φαντάζομαι ότι δεν υπονοείς ότι το συγκεκριμένο φόρουμ απευθύνεται σε κατόχους μόνο Rolex και omega. Θα ήταν τουλάχιστον ρατσιστικό από την πλευρά σου.
3.Αν θέλεις να σε φωνάζουμε εμίρη, σεΐχη και σου άρεσε τόσο πολύ κανένα πρόβλημα.
4.Τέλος, η πρόθεσή μου να αγοράσω  Panerai δεν ήταν μία μπηχτή. Ψάχνω 2-3 συγκεκριμένα μοντέλα και έχω κάνει σχετική συζήτηση για αυτό και με τον Gorogian πριν πολύ καιρό.
Καλό σου βράδυ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γενικά πάντως, φωτό από ρεπλικες απαγορεύονται εδώ απ' όσο θυμάμαι

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108356 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:37:06 μμ »
Λατρεύω τους εκλεπτυσμένους διαλόγους μας λίγες μόλις στιγμές πριν τα γαμοσταυρίδια του Καρόλου, τα οποία προφανώς επέρχονται
Αδερφέ θα χαρώ να γνωριστούμε για να διαπιστωσεις ότι δεν προτιμώ τα καντήλια απλά δεν μου αρέσει να παίζουν με τη νοημοσύνη μου. Το όλο θέμα ξεκίνησε από τον προβληματισμό μου για την υπερβολική αύξηση τιμών σε κάποιες εταιρίες. Τώρα αν σε κάποιους τους αρέσει να τα σκάνε έτσι δικαίωμα τους.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108357 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:39:45 μμ »
Γενικά πάντως, φωτό από ρεπλικες απαγορεύονται εδώ απ' όσο θυμάμαι
Συμφωνώ. Αλλά ανοίγουμε το θέμα Homage τώρα. Έχει συζητηθεί αυτό και δεν απαγορεύεται. Κάνω λάθος;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108358 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:40:43 μμ »
Αδερφέ θα χαρώ να γνωριστούμε για να διαπιστωσεις ότι δεν προτιμώ τα καντήλια απλά δεν μου αρέσει να παίζουν με τη νοημοσύνη μου. Το όλο θέμα ξεκίνησε από τον προβληματισμό μου για την υπερβολική αύξηση τιμών σε κάποιες εταιρίες. Τώρα αν σε κάποιους τους αρέσει να τα σκάνε έτσι δικαίωμα τους.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άλλο είπα εγώ. Η φωτό της ρέπλικας πανεράι που ανέβασες απαγορεύεται στο φόρουμ αυτό, μπορεί να σε μπανάρουν για κάτι τέτοιο.

Τώρα να με γνωρίσεις ενώ έχεις κάνει δηλώσεις δημόσια ότι θα κάνουμε τσίσα άμα σε δούμε, δύσκολο το κόβω, φοβάμαι βασικά.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #108359 στις: Ιανουάριος 17, 2021, 10:42:32 μμ »
Συμφωνώ. Αλλά ανοίγουμε το θέμα Homage τώρα. Έχει συζητηθεί αυτό και δεν απαγορεύεται. Κάνω λάθος;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δε γνωρίζω αλήθεια. Μπορεί να επιτρέπεται