Αποστολέας Θέμα: Seiko Orange Monster SKX781  (Αναγνώστηκε 38311 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Seiko Orange Monster SKX781
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 11:14:11 μμ »
σε μαύρο δεν μου αρέσει καθόλου τολμώ να πω,πιστεύω ότι δεν του ταιριάζει καθόλου από όσες φωτογραφίες έχω δει.
αν το πάρω θα το πάρω σε περτικαλί,τα άλλα χρώματα ακριβαίνουν αρκετά.

αλλά από την άλλη αν δεν το δοκιμάσεις πως θα πας να το πάρεις???
και αν δεν μου αρέσει μετά γενικά ή πιο ειδικά στο χέρι μου,τότε τι κάνουμε???


εγώ σε 3 μαγαζιά γνωστών που πωλούν ρολόγια ή είναι κοσμηματοπώλες λένε μπορώ να στο παραγγείλω αλλά τι να το κάνω?αυτό γίνεται και από το σπίτι μου.... :(

αν είσαι ηράκλειο κ θες να φορέσεις το πορτοκαλί, στέιλε μου πμ...

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Seiko Orange Monster SKX781
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 01:28:30 πμ »
αν είσαι ηράκλειο κ θες να φορέσεις το πορτοκαλί, στέιλε μου πμ...


δυστυχώς κρήτη θα κατέβω το καλοκαίρι όπως επίσης λόγω πολύ περιορισμένου ελεύθερου χρόνου και διαφόρων άλλων συνθηκών δεν μπορώ να κανονίσω από τώρα να έρθω για κάποιο καφέ-συνάντηση.

ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ για την προθυμία σας,αν δεν το έχω φορέσει ακόμα στο χέρι μου μέχρι τα χριστούγεννα θα σας "ενοχλήσω" όμως για να σας βρω και να το δω από κοντά και να με μυήσετε και πιο καλά στο όλο θέμα του ρολογιού.


κάποιο μαγαζί ίσως που λειτουργεί και ως κεντρικός διανομέας και στέλνει ρολόγια σε άλλα μαγαζιά κατόπιν παραγγελίας μήπως και το πετύχουμε?

Αποσυνδεδεμένος Geosar

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Seiko Orange Monster SKX781
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 08, 2011, 08:52:30 πμ »
"Έλα σε έναν καφέ στην Αίγλη και στο φέρνω εγώ να το δεις....
Τό είδα σε μαύρο σε ένα μαγαζί στη Γλυφάδα..."


 Αλεξανδρε μπορεις να μου πεις σε ποιο μαγαζι στη Γλυφαδα ειδες το μαυρο Monster?
Ευχαριστω..
Αξια δεν εχει η κτηση, αξια εχει η ...χρηση

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Seiko Orange Monster SKX781
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:53:29 μμ »
Καλησπέρα!
Σε αναμονή παραλαβής του OM σκέφτομαι ήδη τα νατο που θα το συντροφεύσουν... Σίγουρα ένα πορτοκαλί και ένα ανοιχτό γκρί, ίσως και ένα bond μαύρο-πορτοκαλί-γκρί...
Η ερώτηση είναι, να τα πάρω σε 20mm που είναι η σωστή διάσταση ή να παίξω με 22mm? Μήπως τσαλακώνουν στις μπαρέτες και είναι κάπως? Έχει δοκιμάσει κανείς νατο μεγαλύτερης διάστασης?

Αποσυνδεδεμένος assassin88

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Seiko Orange Monster SKX781
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 07:40:32 μμ »
Καλησπέρα!
Σε αναμονή παραλαβής του OM σκέφτομαι ήδη τα νατο που θα το συντροφεύσουν... Σίγουρα ένα πορτοκαλί και ένα ανοιχτό γκρί, ίσως και ένα bond μαύρο-πορτοκαλί-γκρί...
Η ερώτηση είναι, να τα πάρω σε 20mm που είναι η σωστή διάσταση ή να παίξω με 22mm? Μήπως τσαλακώνουν στις μπαρέτες και είναι κάπως? Έχει δοκιμάσει κανείς νατο μεγαλύτερης διάστασης?
Εγώ έχω ένα orange bond nato 20άρι και κάθεται τέλεια πάνω στο OM,δεν περισσεύει τίποτα αν αυτό φοβάσαι!!Παίξε μόνο με 20άρια κατά την γνώμη μου...καλώς να το δεχτείς!

Αποσυνδεδεμένος Stamos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Seiko Orange Monster SKX781
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 10:03:06 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!  ;D
Δεν φοβάμαι μήπως περισσεύει σε μήκος αλλά αν τσαλακώνει το νατο αναμεσα στα lugs αν το πάρω 22άρι αντί για 20άρι που είναι και το πραγματικό ονομαστικό πλάτος που δέχεται...