Αποστολέας Θέμα: Χριστούγεννα έρχονται  (Αναγνώστηκε 249820 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #280 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 09:48:27 μμ »
Θέλουμε άδεια-έγκριση για πρότζεκτ μόνο ή και για ομαδική?
Δηλ για να καταλάβω κι εγώ

@ Mods και ιδιοκτήτη(ες)
με όλο το σεβασμό θεωρώ αναγκαίο να τοποθετηθείτε (περί έγκρισης ή μη κι όσο πιο γρήγορα τόσο καλύτερα) γιατί σε περίπτωση που δεν χορηγηθεί τότε προκύπτουν αντιπαλότητες άσκοπα. Σταματάμε την συζήτηση κι έληξε το θέμα του ρολογιού. Από τους καυγάδες χάνουμε όλοι: αυτοί που δεν θα ξαναποστάρουν ή θα ποστάρουν μετά από καιρό, τα μέλη που διαβάζουν και συμμετέχουν και δεν θα έχουν τη συνδρομή των γνώσεων αυτών που δεν θα ποστάρουν, οι απλοί αναγνώστες που με τέτοια που διαβάζουν δεν πρόκειται να γίνουν μέλη της…παρέας, ο(ι) ιδιοκτήτης(ες) γιατί δεν υπάρχει πρώτον συμμετοχή και δεύτερον επισκεψιμότητα. Στην τελική χάνουμε όλοι. Κι όλο αυτό γιατί? Για ένα (όποιο) ρολόι κι ένα κέρδος μερικών € ??
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #281 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:25:48 μμ »
Εννοείται πως για ομαδική αγορά δεν χρειάζεται καμμία έγκριση. Για πρότεκτ το θέμα αλλάζει και προσωπικά θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς για νέο, μια και το προηγούμενο είναι ακόμη νωπό. Ωστόσο αν παρουσιαστεί μια αξιοπρεπής πρόταση με αρκετές συμμετοχές, δεν νομίζω να τεθεί εμπόδιο από την διαχείριση του φόρουμ.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #282 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 11:11:49 μμ »
Δεν τιθεται θεμα καυγα τα παιδια παιζουν!
Ξεκινατε λοιπον να στελνετε εμαιλ για προσφορες οπως αυτο θα κανω και εγω μρ πρωτη και καλυτερη την  doxa

Αποσυνδεδεμένος agapitos44

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #283 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 11:33:12 μμ »
01. Docortho
02. ustegmen (max 400-500, για κατι καλυτερο το βλεπουμε, τείνω σε pilot ή δυτη)
03. Ozymandias
04. agapitos44 (500 euro και εγω maximum κατα προτιμιση για divers αλλα και ενα καλο pilot δε με χαλαει)
05. chris5
09. WasteG8 (γύρω στα 400 αλλά δεν θα πω όχι και σε οικονομικότερο. Αν είναι και pilot....)
10. Sag997
11. strifteros
13. georges (η αξία των casio που θα πουληθούν Χ 2)
17. Ioannis
20. Vagosts(max 500,00€,Pilot)
21. ELBETAKIAS
23. spooky
29. Tassos_th
33. episkeptis (max. 500,00€) εναλλακτικά το "7" γιατί δε βλέπω να μαζευόμαστε πάνω από 20.
77. babisss
xx. jimkar  ( αν γίνεται τον τελευταίο αριθμό από όσους συμμετέχουν )
blackbird (sky max)
corl (εως 1.800)
omegasnik
KOSTAS
GEROCIAN
NOMIKOSAS
ILIASG
bshop
Heuer_1153
Karteo
Homopoliticus (ανοικτός σε προτάσεις και τιμές ανάλογα πάντα με το ρολόι - qualitative research.)

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #284 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 12:13:47 πμ »
Δεν τιθεται θεμα καυγα τα παιδια παιζουν!
Δεν νομίζω ότι τα παιδία παίζει. Πάντως εγώ δεν το εξέλαβα ως κάτι τέτοιο γιατρέ. Μακάρι να κάνω λάθος. Το χιλιοεύχομαι…

@all
Και δύο σκέψεις μου:
Γνώμη μου είναι η όποια αγορά να γίνει από εταιρεία που πουλά μόνο από internet Κι αυτό γιατί αν είναι μία έκπτωση 30% που την βρίσκει ο καθένας στο κατάστημα μπορέσουμε να την αυξήσουμε σε 35% με την ομαδική, δεν υπάρχει και μεγάλο όφελος για τον καθένα μας. Όμως αν για ένα ρολόι που πουλιέται ως καινούργιο πάντα, μόνο στο ιντερνετ, πάρουμε έκπτωση πάνω από 30%, τότε το ρολόι γίνεται πολύ φθηνό.
Και μία ακόμη επισήμανση: σε μικρό ποσό, το όφελος από την έκπτωση θα είναι αναλόγως μικρό. Σε μεγαλύτερο ποσό, το ποσοστιαίο όφελος για τον καθένα μας θα είναι απλά μεγαλύτερο. Κι μην παρεξηγηθώ: δεν λέω σώνει και καλά να πάρουμε κάποιο ακριβό ρολόι, λέω απλά να εκμεταλλευτούμε όσο το δυνατόν καλύτερα το γεγονός ότι είμαστε πολλοί και μπορούμε να πετύχουμε καλύτερη έκπτωση
Strifteros

Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #285 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 12:30:43 πμ »
 Το εμαιλ στην   doxa εφυγε
Οποιος στελνει καπου εμαιλ ας το ποσταρει εδω για να μην επαναλαμβανομαστε!

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #286 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 12:34:06 πμ »
Το εμαιλ στην   doxa εφυγε
Οποιος στελνει καπου εμαιλ ας το ποσταρει εδω για να μην επαναλαμβανομαστε!
Τάσο, διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά τα ρολόγια της doxa δεν είναι όλα πάνω από 2000$   ??? ??? ???;
Δε βλέπω να διαθέτει κανένας τόσα ούτε με 35% έκπτωση...

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #287 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 12:48:18 πμ »
Οχι εχει και φτηνοτερα
Ωστοσο θα εχουμε ενα μπουσουλα
Εγω θα στειλω αυριο και στην ocean7   αλλα και στην aquadive
Ισως θα επρεπε να επικοινωνησει καποιος με την  creation  για seiko   και με τον γερμανο για orient
Καποιος αλλος με   longine-tissot-hamilton  & steinhart   

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #288 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 12:57:11 πμ »
το 1200Τ δοξασμένο έχει περίπου 1.900$. Κι επιπλέον έχει τέσσερα χρώματα καντράν, μέγεθος που μάλλον θα ταιριάζει σε αρκετούς καρπούς (42,5 χιλ) κι έρχεται κι από την Ευρώπη (οκ είναι συν ο ΦΠΑ 20%)
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #289 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 01:01:18 πμ »
  Η αρχικη του ειναι 1400€ οσο και του  lld

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #290 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 05:58:43 πμ »
Το LLD εχει 1600 ευρω αρχικη.
Και οντως ο strifteros εχει δικιο για την doxa.
Λιγοι θα διαθεσουν 1000 ευρω για να παρουν καποιο ρολοι.
Εξαιρεση πιστευω πως θα ηταν ενα ρολοι σαν το LLD.
Η προσπαθεια πρεπει να γινει στην κατηγορια μεχρι 500 ευρω `η και φτηνοτερο.
Αλλα πριν αρχισουμε να στελνουμε e-mail παντου πρεπει να αποφασισουμε τι θελουμε.
Πρεπει να οργανωθουμε και να κανουμε συντονισμενες κινησεις.
Ολο το θεμα εδω εχει ξεκινησει πολυ χυμα.
Να στειλω αμα ειναι και εγω e-mail στην ΖENITH για το STRATOS. :)
Project οπως ειπε και ο φιλος μου Δημητρης(episkeptis) ειναι δυσκολο να γινει.
Ποια εταιρεια θα βρουμε να μας χαραξει στο καντραν το λογοτυπο μας σωστα και να μην την ξαναπατησουμε οπως τοτε με τον Τορστεν? Δυσκολο εγχειρημα.
Οποτε καλυτερα να στραφουμε στη λυση της ομαδικης παραγγελιας.
Η καλυτερη λυση θα ηταν να `παιξουμε` Ελλαδα και να κανουμε μια χαραξη σε εναν Ελληνα χαρακτη,ηδη εγω εχω κανει μια κινηση με καποιο μεγαλο καταστημα στην Αθηνα το οποιο μαλλον δεν μπορει να μας βρει 20-30 ρολογια του ιδιου τυπου.
Απο Δευτερα θα παρω τηλεφωνο και σε ενα αλλο καταστημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 20, 2013, 06:14:53 πμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #291 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 08:25:20 πμ »
Γιατρέ, χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης, αλλά με το mail που έστειλες είναι σα να γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια τη λίστα που τόσο πολύ επέμενες να φτιάξουμε.
Μέχρι στιγμής έχουμε 8 απαντήσεις όλες κι όλες, εκ των οποίων η επτά αφορούν ποσά έως 500€ και μια έως 1800€.
Ξεκινάς λοιπόν διαπραγμάτευση για ένα ρολόι το οποίο κάτω από 1200€ αποκλείεται να στο αφήσουν. Μπορεί να είμαι και πολύ αισιόδοξος.
Προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με αυτή σου την κίνηση γιατί δεν καίγομαι να πάρω ρολόι. Αν δε φτάνει η τσέπη μου, πολύ απλά δε θα συμμετέχω.
Υπάρχουν όμως και κάποιοι άλλοι που ενδεχομένως να λαχταρούν πολύ περισσότερο από εμένα ένα πρότζεκτ και να παρεξηγήσουν αυτή σου την πρωτοβουλία.
Καλό θα ήταν, όπως είπε και ο Χρήστος, πρωτίστως να τεθεί ένα χρηματικό όριο και μετά να ξεκινήσουν οι οποιεσδήποτε επαφές.


Υ.Γ. Άποψή μου είναι, σε περίπτωση που αποφασίσετε να διαθέσετε μεγάλο χρηματικό ποσό, να πάτε σε ομαδική και όχι σε πρότζεκτ.
Όσο πιο ακριβό το ρολόι, τόσο μεγαλύτερο το άγχος για την τελική του μορφή. (logo, εκτύπωση, εγχάραξη κτλ)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #292 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 08:44:33 πμ »
ομαδικη εκτος ευρωπης δεν γινεται. το τελωνειο ειναι αξεπεραστο εμποδιο. ενα ρολοι το περνας με καμμια πατεντα (σικ) αλλα 10+ ρολογια θα σου κοστισει ο κουκος αηδονι. οσο κερδος θα εχεις απο ενδεχομενη εκπτωση θα εχεις ζημια απο εκτελωνισμο (και παραπανω).

για ομαδικη, αναλογα με το ρολοι που θα επιλεχθει και την τιμη, μπορει να ειμαι μεσα. για προτζεκτ με εγχαραξεις, λογοτυπα κλπ οχι σιγουρα.

η πιο σιγουρη, εξασφαλισμενη, ανετη και γρηγορη λυση ειναι να βρεθει ενα longines, tissot, hamilton (καλυτερη επιλογη για μενα) και να χτυπηθει μια καλη τιμη απο εδω αντιπροσωπο. και no worries.

αλλα ως τωρα ουτε ευρος τιμης εχει επιλεγει, ουτε ειδος ρολογιου, ουτε τιποτε.

στην τελικη τελικη μιας και δυσκολα θα αποφασιστει ενα ρολοι γιατι δεν κανετε το αλλο?

επιλεξτε μια εταιρεια πχ hamilton, πατε να δειτε τον αντιπροσωπο και πειτε του θελουμε για 30 ατομα μια ...ομαδικη εκπτωση :)
και οποιος θελει να παει εκει να παραγγειλει ρολοι της εταιρειας και να του δωσει πχ 35% εκπτωση fixed σε ολους. εχει καποια θεματακια για το πως ο αντιπροσωπος θα εξασφαλιστει οτι θα γινουν οι 30 αγορες ετσι ωστε να δωσει την εκπτωση αλλα ειναι νωρις ακομη και δεν εχω ξυπνησει καλα για να το σκεφτω.

αλλα καλυτερα πατε για ...ομαδικη εκπτωση σε μια εταιρεια και ενα αντιπροσωπο παρα για ομαδικη αγορα.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #293 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 08:49:53 πμ »
Η γνώση είναι δύναμη! Αν κάποιος έχει τη δυνατότητα να μάθει με κάποιο mail τις προθέσεις ακόμη και μεγάλων εταιριών για το ενδεχόμενο κάποιου project νομίζω είναι θετικό! Φυσικά η αποστολή διερευνητικού email δεν αποτελεί κανενός είδους δέσμευση οπότε κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει πρόβλημα! Οι ερωτήσεις δεν κοστίζουν τίποτα και δε θίγουν κανέναν!

Φιλικά
Νίκος.
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #294 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 09:22:02 πμ »
@GiannisH
ξέχασα να ευχαριστήσω για την απάντηση. Ευχαριστώ πολύ λοιπόν και για την γρήγορη απάντηση

Γιατρέ, χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης, αλλά με το mail που έστειλες είναι σα να γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια τη λίστα που τόσο πολύ επέμενες να φτιάξουμε.
Μέχρι στιγμής έχουμε 8 απαντήσεις όλες κι όλες, εκ των οποίων η επτά αφορούν ποσά έως 500€ και μια έως 1800€.
Ξεκινάς λοιπόν διαπραγμάτευση για ένα ρολόι το οποίο κάτω από 1200€ αποκλείεται να στο αφήσουν. Μπορεί να είμαι και πολύ αισιόδοξος.
Προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με αυτή σου την κίνηση γιατί δεν καίγομαι να πάρω ρολόι. Αν δε φτάνει η τσέπη μου, πολύ απλά δε θα συμμετέχω.
Υπάρχουν όμως και κάποιοι άλλοι που ενδεχομένως να λαχταρούν πολύ περισσότερο από εμένα ένα πρότζεκτ και να παρεξηγήσουν αυτή σου την πρωτοβουλία.
Καλό θα ήταν, όπως είπε και ο Χρήστος, πρωτίστως να τεθεί ένα χρηματικό όριο και μετά να ξεκινήσουν οι οποιεσδήποτε επαφές.
Υ.Γ. Άποψή μου είναι, σε περίπτωση που αποφασίσετε να διαθέσετε μεγάλο χρηματικό ποσό, να πάτε σε ομαδική και όχι σε πρότζεκτ.
Όσο πιο ακριβό το ρολόι, τόσο μεγαλύτερο το άγχος για την τελική του μορφή. (logo, εκτύπωση, εγχάραξη κτλ)
@episkeptis
είναι και η δική μου τοποθέτηση σχετικά με το ποσό (1.300 €) αλλά κάπου στην πορεία….χάθηκε. Ψάξτε όσοι θέλετε παραπίσω.
Ο γιατρός καλά έκανε κι έστειλε στην δοξα. Μπορεί η έκπτωση να μας εκπλήξει ευχάριστα κι κυρίως να δελεάσει αρκετούς, μαζί κι εμένα. Κι μην νομίζετε ότι η δοξα πουλά τρελά νούμερα…Κάθε άλλο

Για προτζεκτ θα πρόσθετα και τόσο λιγότερη η έκπτωση που θα προσφέρουν οι εταιρείες αφού θα απαιτηθεί έξτρα εργασία για το ρολόι ακριβώς εξαιτίας του logo, εκτύπωσης, εγχάραξης κλπ

@chris5
κι αν περιμένουμε? Δηλ, εντάξει δεν έχει 20 ρολόγια τώρα, αλλά τι γίνεται αν παραδώσει τώρα 10 και τον επόμενο μήνα άλλα δέκα?? Εγώ δεν έχω πρόβλημα να περιμένω (ένα λογικό διάστημα, κι ένα μήνα ακόμη). Την καλή έκπτωση θέλω.
Μήπως είναι πιο εύκολο να πάρει ο καθένας από το συγκεκριμένο μαγαζί ότι ρολόι θέλει και να του κάνει το ίδιο ποσοστό έκπτωσης?? Έτσι θα βρεθεί ρολόι στο χρηματικό όριο και γούστο του καθενός. Στο κάτω – κάτω μάλλον για ομαδική πρόκειται (το να συνεννοηθούμε για πρότζεκτ το θεωρώ δύσκολο). Σκεφτείτε το.
Και μια διευκρίνιση: ίσως είμαι από τους λίγους, αλλά δεν μου αρέσει το LLD. Παρόλα αυτά, ό,τι είναι καλύτερο (σε ποσό και ρολόι) για τους περισσότερους

@karteo
αυτό ακριβώς λέω κι εγώ: ομαδική έκπτωση κι ό,τι μοντέλο θέλει ο καθένας

@all
Όποιος μπορεί, ας ρίξει ιδέες με τελικές τιμές, δηλ μαζί με την έκπτωση και στη συνέχεια αποφασίζουμε ανάλογα με τις προσφορές που θα προσδιορίζουν το μοντέλο, το ποσοστό έκπτωσης και την τελική τιμή.
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #295 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 09:23:43 πμ »
ξέχασα κάτι πολύ σημαντικό:
ομαδικη εκτος ευρωπης δεν γινεται. το τελωνειο ειναι αξεπεραστο εμποδιο. ενα ρολοι το περνας με καμμια πατεντα (σικ) αλλα 10+ ρολογια θα σου κοστισει ο κουκος αηδονι. οσο κερδος θα εχεις απο ενδεχομενη εκπτωση θα εχεις ζημια απο εκτελωνισμο (και παραπανω).
+1
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #296 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 09:28:29 πμ »
Δημήτρη έστειλα το εμαιλ στην  doxa ελπίζωντας σε ενα 40-50% και θελοντας αυτο και το lld να αποτελεσουν την οροφη της ομαδικης αγορας
Οπωςλεει και ο Νικος η γνωση ειναι δυναμη ας δουμε λοιπον τι διαθεση εχουν οι εταιρειες δεν αποτελει ετσι και αλοιως δέσμευση για αγορα ενα εμαιλ
Και αν θελεις στειλε και εσυ στην steinhart για τον υπεροχο χρονογραφο με το μπρασελε.
Εγω πιστεύω οτι οταν δούν το ρολόι ολο και πιο πολλοι θα μπούν στην ομαδική αγορά.
Το ξαναλέω η αγορά απο αμερικη δεν ειναι πρόβλημα....

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #297 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 09:39:47 πμ »
για την δοξα, ναι η αγορά από αμερική δεν είναι πρόβλημα γιατί στέλνουν από ευρωπαική χώρα. Για κάποιες άλλες εταιρείες όμως, εκτός ΕΕ, δεν ξέρω
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #298 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 10:35:49 πμ »
Καλημέρα και από μένα.
Τα 1000+ είναι πολλά λεφτά στις μέρες μας.
Παρ'όλα αυτά εγώ πολύ γουστάρω που το έχουμε πάει χύμα και ό,τι νά'ναι.
Μπορεί να δημιουργηθεί κι ένας καλός μπούσουλας για το μέλλον.
Είδαμε και με τα οργανωμένα, άλλωστε...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Χριστούγεννα έρχονται
« Απάντηση #299 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 10:36:30 πμ »
http://www.hamiltonwatch.com/collection/khaki/field/officer-mechanical/h69419933

38αρι κουρδιστό με αρχική περίπου 300 €.
Not bad at all...