Αποστολέας Θέμα: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!  (Αναγνώστηκε 386887 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #600 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 10:11:10 μμ »
και που ηρθαμε τι εγινε;  φυγαμε αρον-αρον φιλε Αρη >:(
διοτι με π@ρδες δεν βαφουν αυγα,οπως λενε στο χωριο μου ;)

Φίλε και εγω δεν το είδα το παιχνίδι...αλλα δες το κι έτσι ....4 γκολ φάγαμε προσφέραμε θέαμα... ;D ;D

Νομιζω οτι με το μπατζετ και τα χρήματα που έπεσαν δεν μπορούμε να περιμένουμε θαύματα ....ας δώσουμε λιγο χρονο....
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #601 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 10:14:26 μμ »
Έχει έλλειμμα ποιότητας η αεκ. Δουλεμενη ομάδα αλλά με ελλείψεις και μια μάλλον κακή νοοτροπία. Αρκετή προσπάθεια να φάει το χρόνο, να χάσει με μικρό σκορ και να τα ρίξει στη διαιτησία. Δεν ήρθε να παίξει ρε Σπύρο. Όταν έφαγε το δεύτερο και ανοιχτηκε μπορούσε να πάρει μεγάλες διαστάσεις το σκορ. Θέλει παίκτες με ποιότητα. Εξαιρετικός παίκτης ο γιοχανσον. Εκτός από αυτόν λίγοι οι άλλοι για να μας κοντραρουν. Θέλει λεφτά αλλά ο τίγρης δεν ρίχνει. Χωρίς λεφτά ταβάνι η 4η θεση

Την ιδια γνωμη εχω σχηματισει και γω Θοδωρη με οσα εχω δει μεχρι τωρα,θελει πολλες προσθηκες.
Εχει 2-3 παικτες και 2-3 με προοπτικη,αλλα μεχρι εκει.
Πρεπει να ριξει λεφτα ο τιγρης.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Kalogeros

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1558
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #602 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 10:16:59 μμ »
Τι χρονο να δώσουμε ;
Κι αλλο χρονο ;
Τοσα χρονια υπομονη κανουμε !

Παει ο Δέλλας παλι και κανει την ομαδα μπουρδελο !
Βγαζει τον Σιμοες και μενει η ομαδα με ενα αμυντικό χάφ και ανοίξαμε σαν βεντάλια !
Ειμαστε που ειμαστε λίγοι σαν παίχτες .. μας παιζει ο διαιτητής στο πρώτο ημίχρονο με το βαμβάκι - δινει ο επόπτης οφσάιντ στο πρώτο ανύπαρκτο .. Και μετα απο αντίπαλο παει σε παίχτη μας και δινει οφσάιντ ..
Ε τι αλλο θες ;

Κατσε εκει τσούκου τσούκου Μπας και κλέψεις κανα βαθμό
Παίξε κλειστά και οτι βγει ..
Με ποιον ρε παιδια ;
Με τον Κρισαντους και τον μικρο μάγο ;..... ΚΡΥΩΝΩ !

Ας αναλάβει τις ευθύνες του και ο Μελισανιδης επιτελους ...
XΡΗΣΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #603 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 10:24:33 μμ »
Επίσης κατι σημαντικό,  ακόμα και στα καλά σου , δεν τον είχες τον Ολυμπιακό ή κάποιο ντέρμπι. Και με μεγάλη ομάδα θα μπορούσες να φας τέσσερα, ποσό μάλλον τώρα.
Απλα νομίζω η επιθυμία των φίλων της ΑΕΚ είναι τοςο μεγάλη που δημιουργεί νψευδεσθησεις.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #604 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 10:45:17 μμ »
Επίσης κατι σημαντικό,  ακόμα και στα καλά σου , δεν τον είχες τον Ολυμπιακό ή κάποιο ντέρμπι. Και με μεγάλη ομάδα θα μπορούσες να φας τέσσερα, ποσό μάλλον τώρα.
Απλα νομίζω η επιθυμία των φίλων της ΑΕΚ είναι τοςο μεγάλη που δημιουργεί νψευδεσθησεις.

Στα καλα μου Γιαννη τα παιχνιδια ηταν ντερμπι,αμφιρροπα.
Μπορουσε να ερθει νικη η ηττα,αλλα γινοτανε αγωνας.
Και βεβαια μπορουσα να εχω τον ολυμπιακο η οποιαδηποτε αλλη ομαδα.
Εδω και 4-5 χρονια εχω τα χαλια μου και δεν παιζω μπαλα.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #605 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 09:12:29 πμ »
Δεν μπορείς ακόμα να παίξεις μπάλα Σπύρο .ειχα πει ότι θα είναι επιτυχία για την ΑΕΚ να είναι πεντάδα για φέτος. Για πρωτάθλημα μετα 3 χρόνια τουλάχιστον. Θέλω να δω όμως την ΑΕΚ ανταγωνιστική τουλάχιστον , μην κολας στο σκορ, πολλές φορές είναι πλασματικό , όχι χθες βέβαια αλλά γενικά.
Νομίζω απο του χρόνου θα πρέπει να έχετε απαιτήσεις απο την ΑΕΚ. Φέτος είναι νωρίς.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #606 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 10:16:19 πμ »
Δεν μπορείς ακόμα να παίξεις μπάλα Σπύρο .ειχα πει ότι θα είναι επιτυχία για την ΑΕΚ να είναι πεντάδα για φέτος. Για πρωτάθλημα μετα 3 χρόνια τουλάχιστον. Θέλω να δω όμως την ΑΕΚ ανταγωνιστική τουλάχιστον , μην κολας στο σκορ, πολλές φορές είναι πλασματικό , όχι χθες βέβαια αλλά γενικά.
Νομίζω απο του χρόνου θα πρέπει να έχετε απαιτήσεις απο την ΑΕΚ. Φέτος είναι νωρίς.

Δεν ειναι θέμα απαιτήσεων και βιασύνης  Γιαννη, αυτο το έχουμε αποδείξει πολλές φορές.
Ο κόσμος της ΑΕΚ εχει βάλει πλάτη στα δύσκολα,εχει βάλει πλάτη στα πολυ δύσκολα,εχει βάλει πλάτη στις καταστροφές.
Δεν τον φοβίζει τιποτα,δεν σταματά να υποστηρίζει την ομαδα ποτε.
Αυτο ομως που δεν ανέχεται πια ειναι η κοροϊδία,δεν ανέχεται αυτη την νοοτροπία.
Και σύντομα θα το διαπιστώσουν ολοι οι υπεύθυνοι!!!!'
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #607 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 10:28:58 πμ »
αναμενόμενο το χθεσινό ...

ψυχραιμία παλικάρια ... ο οσφπ πέρσι μόνο από CL πήρε 26 εκ ...

εμείς ήμαστε με ομάδα και μπάτζετ Β εθνικής συν 2-3 προσθήκες ...

θέλει χρόνο και χρήμα ... άρα υπομονή !!! :)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #608 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 11:09:25 πμ »
Κοίτα είναι ένα θέμα αυτό που λέτε παιδιά αλλά από την άλλη δεν μπορεί η αεκ να έχει λεκτικη και δυναμική σαν του αστέρα Τρίπολης και να δίνει και λιγότερα λεφτά κιόλας.

Απλά δεν είναι αεκ αυτό.

Κάποια στιγμή θα κυνηγησουν το μελισσανιδη οι αεκτσηδες για πράγματα που λένε καιρό άλλοι. Δε βάζει λεφτα, πουλάει αρκετό παραμύθι στο θέμα του γηπέδου, η αεκ βγάζει λεφτά και ειναι κερδοφορα εδώ και δύο χρόνια με τις χορηγίες και τα διαρκείας.

Οπότε ο φιλαθλος μελισσανιδης δεν μπορεί να έχει σαν στόχο της αεκ να είναι σαν τον αστέρα.

Και αυτό παιδιά δεν είναι θέμα γηπέδου. Το γήπεδο θα φτιαχτεί σε κάμποσα χρόνια. Και μετά θα πρέπει να πληρώνονται δάνεια κλπ. Αυτό το διάστημα τι θα κάνει η αεκ; θα είναι χωρίς επενδύσεις και λεφτά;

Δεν έχει μόνο τον ολυμπιακό να ξεπεράσει. Έχει και παο και παοκ. Και έχει να κοντράρει και άλλες ομάδες. Μπορεί χωρίς ενίσχυση σοβαρή;

Το φετινό θα είναι δύσκολο γιατί θα φανεί ξεκάθαρα η πρόθεση μελισσανιδη για το μέλλον.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #609 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 11:17:11 πμ »
οκ σωστά τα λες και έτσι είναι τα πράγματα ... αλλά έχω δυο παρατηρήσεις ...

-εσύ ποντάρεις τα λεφτά σου σε παιχνίδι με σημαδεμένη τράπουλα ...;;;

-ο δικό σου πρόεδρος βάζει λεφτά στην ομάδα ;;; η βγάζει λεφτά απ αυτήν ;;;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #610 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 11:21:06 πμ »
Κοίτα είναι ένα θέμα αυτό που λέτε παιδιά αλλά από την άλλη δεν μπορεί η αεκ να έχει λεκτικη και δυναμική σαν του αστέρα Τρίπολης και να δίνει και λιγότερα λεφτά κιόλας.

Απλά δεν είναι αεκ αυτό.

Κάποια στιγμή θα κυνηγησουν το μελισσανιδη οι αεκτσηδες για πράγματα που λένε καιρό άλλοι. Δε βάζει λεφτα, πουλάει αρκετό παραμύθι στο θέμα του γηπέδου, η αεκ βγάζει λεφτά και ειναι κερδοφορα εδώ και δύο χρόνια με τις χορηγίες και τα διαρκείας.

Οπότε ο φιλαθλος μελισσανιδης δεν μπορεί να έχει σαν στόχο της αεκ να είναι σαν τον αστέρα.

Και αυτό παιδιά δεν είναι θέμα γηπέδου. Το γήπεδο θα φτιαχτεί σε κάμποσα χρόνια. Και μετά θα πρέπει να πληρώνονται δάνεια κλπ. Αυτό το διάστημα τι θα κάνει η αεκ; θα είναι χωρίς επενδύσεις και λεφτά;

Δεν έχει μόνο τον ολυμπιακό να ξεπεράσει. Έχει και παο και παοκ. Και έχει να κοντράρει και άλλες ομάδες. Μπορεί χωρίς ενίσχυση σοβαρή;

Το φετινό θα είναι δύσκολο γιατί θα φανεί ξεκάθαρα η πρόθεση μελισσανιδη για το μέλλον.

Στην ουσια λεμε ακριβως το ιδιο Θοδωρη.
Και σου εξηγω το γιατι.
Συμφωνω απολυτα οτι το πιο σημαντικο ειναι να γινουν ξεκαθαρες οι προθεσεις του τιγρη για το μελλον.
Θεωρω λοιπον οτι αν ξεκινησει να φτιαχνει το γηπεδο και να ριξει και χρηματα γι αυτο,τοτε ειναι υποχρεωμενος να υποστηριξει την επενδυση του και να φτιαξει ανταγωνιστικη ομαδα.
Και για να γινει αυτο,πρεπει να πεσει χρημα για τον σχεδιασμο και ενισχυση της ομαδας.
Αρα λοιπον,κατα το σκεπτικο μου,απολυτα καθοριστικος παραγων ειναι το γηπεδο.
Αν ξεκινησουν οι διαδικασιες και μπουνε οι μπουλντοζες,θα ειναι ενδειξη οτι εχουν αποφασισει οι διοικουντες και ο τιγρης να ριξουν χρηματα και να φτιαξουν και ανταγωνιστικη ομαδα.
Αν οχι……ας το καλυτερα!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #611 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 11:24:37 πμ »

-εσύ ποντάρεις τα λεφτά σου σε παιχνίδι με σημαδεμένη τράπουλα ...;;;


Δημητρη,θα διαφωνησω λιγο στο συγκεκριμενο ερωτημα σου.
Τους ορους του παιχνιδιου τους ηξερε,αν δεν ηθελε η δεν μπορουσε να πονταρει με την παρουσα κατασταση,να καθοταν στ αυγα του.
Απο τη στιγμη που μπηκε μπροστα,ο καλος παικτης πρεπει να παιξει με ολους τους τροπους ακομα και με σημαδεμενη τραπουλα.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #612 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 11:34:08 πμ »
οκ σωστά τα λες και έτσι είναι τα πράγματα ... αλλά έχω δυο παρατηρήσεις ...

-εσύ ποντάρεις τα λεφτά σου σε παιχνίδι με σημαδεμένη τράπουλα ...;;;

-ο δικό σου πρόεδρος βάζει λεφτά στην ομάδα ;;; η βγάζει λεφτά απ αυτήν ;;;
Δεν θα απαντήσω γιατί δεν είναι ποδοσφαιρική συζήτηση. Έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια. Στο χωριό μου λένε της κοντης ψωλης της φταίνε οι τρίχες.

Ο μαρινακης δε βγάζει από τον ολυμπιακό. Και στοιχεία και από όλα υπάρχουν για το τι έχει βάλει, πόσα δάνεια έχει ξεχρεωσει και τι αμκ έχει κάνει. Την προπαγάνδα που κάνουν στα σαιτς και στα δωματιακια διάφοροι χωρίς στοιχεία δεν θα την κάνουμε εδώ. Μήπως θέλεις να μιλήσουμε και για το αν πουλάει ναρκωτικά για να βγάλει τα έξοδα του Ολυμπιακού; είναι και αυτό ένα επιχείρημα.

Προσωπικά σέβομαι και την αεκ και δεν μειωσα ποτέ την ομάδα παρόλο που έφαγε 4 χθες. Και μιλάω με σεβασμό γιατί είναι ειλικρινής για το όνομα αεκ. Εγώ ο οπαδός ο φανατικός δηλαδή.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #613 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 11:39:58 πμ »
Δημητρη,θα διαφωνησω λιγο στο συγκεκριμενο ερωτημα σου.
Τους ορους του παιχνιδιου τους ηξερε,αν δεν ηθελε η δεν μπορουσε να πονταρει με την παρουσα κατασταση,να καθοταν στ αυγα του.
Απο τη στιγμη που μπηκε μπροστα,ο καλος παικτης πρεπει να παιξει με ολους τους τροπους ακομα και με σημαδεμενη τραπουλα.

Φυσικά και το ξέρει το παιχνίδι. Το έπαιζε μια χαρά κάποτε ρε Σπύρο. Αλλά γιατί σημαδεμενη η τράπουλα; του έχουν στερησει τίποτε φέτος για να έχει δικαιολογία; έχει στερηθεί φέτος σε παοκ κάτι;  σε παο;  καλά εδώ άστο. Ο αλαφουζος διαμαρτυρεται για το κάθε τι. Δεν υπάρχει αυτή η δικαιολογία Σπύρο.

Η αεκ από επιλογή της δεν έδωσε λεφτά φέτος. Δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του ο μελισσαν.

Αλλά είναι σημαντικό να ανέβει η αεκ συνολικά.

Και είναι για μένα σίγουρο ότι πρέπει να χτίσει νοοτροπία ξανά μεγάλης ομάδας. Χθες τέτοια νοοτροπία είχαν λίγοι παίκτες. Μερικοί άλλοι όπως και ο πάγκος έχουν έλλειμμα. Θέλει σίγουρα μια αλλαγή και στον πάγκο την επόμενη χρονιά. Από κει θα φανούν πολλα. Αν μείνει δελλας ή ξανακάνει κουμάντο ο Ντούσαν εν έτει 2016, τότε μάλλον δεν έχει πολλές βλέψεις φίλε ο τιγρης
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #614 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 11:52:52 πμ »
Φυσικά και το ξέρει το παιχνίδι. Το έπαιζε μια χαρά κάποτε ρε Σπύρο. Αλλά γιατί σημαδεμενη η τράπουλα; του έχουν στερησει τίποτε φέτος για να έχει δικαιολογία; έχει στερηθεί φέτος σε παοκ κάτι;  σε παο;  καλά εδώ άστο. Ο αλαφουζος διαμαρτυρεται για το κάθε τι. Δεν υπάρχει αυτή η δικαιολογία Σπύρο.

Η αεκ από επιλογή της δεν έδωσε λεφτά φέτος. Δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του ο μελισσαν.

Αλλά είναι σημαντικό να ανέβει η αεκ συνολικά.

Και είναι για μένα σίγουρο ότι πρέπει να χτίσει νοοτροπία ξανά μεγάλης ομάδας. Χθες τέτοια νοοτροπία είχαν λίγοι παίκτες. Μερικοί άλλοι όπως και ο πάγκος έχουν έλλειμμα. Θέλει σίγουρα μια αλλαγή και στον πάγκο την επόμενη χρονιά. Από κει θα φανούν πολλα. Αν μείνει δελλας ή ξανακάνει κουμάντο ο Ντούσαν εν έτει 2016, τότε μάλλον δεν έχει πολλές βλέψεις φίλε ο τιγρης

Και βεβαια δεν μπορει να εκλαμβανεται σαν δικαιολογια οτι αδικειται,αν και λεγοντας σημαδεμενη τραπουλα ο Δημητρης δεν νομιζω οτι εννοει αποκλειστικα την τωρινη περιοδο.

Το ειπαμε,αν δεν φτιαχτει γηπεδο και δεν πεσει χρημα,δεν ξαναγινεται μεγαλη η ΑΕΚ.
Προπονητης,παικτες,νοοτροπια ,ολα αυτα λυνονται αρκει να υπαρχει θεληση,σχεδιο και ΧΡΗΜΑ.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #615 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 12:00:12 μμ »


Και βεβαια δεν μπορει να εκλαμβανεται σαν δικαιολογια οτι αδικειται,αν και λεγοντας σημαδεμενη τραπουλα ο Δημητρης δεν νομιζω οτι εννοει αποκλειστικα την τωρινη περιοδο.

Το ειπαμε,αν δεν φτιαχτει γηπεδο και δεν πεσει χρημα,δεν ξαναγινεται μεγαλη η ΑΕΚ.
Προπονητης,παικτες,νοοτροπια ,ολα αυτα λυνονται αρκει να υπαρχει θεληση,σχεδιο και ΧΡΗΜΑ.

Εντάξει εγώ έχω ένσταση για πολλές περιόδους τελευταία αλλά δεν είναι σοβαρό θέμα για συζήτηση εδώ. Κουράζει.

Ομάδα μεγάλη η αεκ μπορεί να κάνει και χωρίς γήπεδο Σπύρο. Μην τα συνδεεις τόσο. Μπορώ να σου πω με βεβαιότητα κιολας ότι αν κάνει γήπεδο θα έχει πολύ καιρό στη δίαιτα από πλευράς μεταγραφών λόγω ανάγκης αποπληρωμής δανείων. Βάλτε τα κάτω και σκέψου μάλιστα ότι οι σημερινές συνθήκες εσόδων από ένα νέο γήπεδο είναι πολύ κακές γιατί οι χορηγίες, η ενοικίαση χωρών, οι τιμές διάρκειας κοκ είναι τρομερά πεσμενες.

Ειναι λάθος αντίληψη χρηματοοικονομικα ότι αν γίνει γήπεδο θα γίνει μεγάλη ομάδα. Θα χρειαστεί να χρηματοδότησει την αποπληρωμή δανείων. Απλά θα έχει γήπεδο.

Νομίζω ότι είναι θέμα διάθεσης. Φέτος η αεκ έδωσε ελάχιστα για μεταγραφές. Λιγότερα από αστέρα πιστεύω. Είναι δυνατόν; άσε τον ολυμπιακό.

Είναι δυνατόν ένας από τους πλουσιοτερους Έλληνες να μη δίνει για να πάρει ένα φορ;

Το δελλα πάντως λυπάμαι. Τον έχουν επειδή δε μιλάει. Του έχουν φέρει ένα σκασμό κεντρικά χαφ και δεν έχει ακραιους. Δεν έχει φορ, φέρανε τον τρελό τζιμπουρ και το χρυσανθο που το Δημητριάδη να βάλεις τώρα μπορεί να είναι καλύτερος.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #616 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 12:10:38 μμ »
- OK άμα σε έπεισε εσένα εμένα μου περισσεύει ...

για τα άλλα τα εκτός ποδοσφαίρου δεν θα αναφερθώ...

... για τα ποδοσφαιρικά, εγώ βλέπω τα τελευταία χρόνια παίρνει Ελληνες παίχτες τζάμπα η με ελάχιστα και τους πουλάει εκατ. στο εξωτερικό ... Για τους Ξένους παίχτες φέρνει άσχετους και ασήμαντος που η θα του βγουν 1-2 τους οποίους θα του χρυσόπουλήσεις η θα του βγουν παλτά (οι περισσότεροι)... επίσης φέρνει ξένους καταξιωμένους ποδοσφαιρικά αλλά τελειωμένους, όπου κολλούν τα τελευταία ένσημα τους στην Ελλάδα πριν σταματήσουν το ποδόσφαιρο ... (εξαίρεση ο Ρομπερτο)!!!

αυτά δεν τα έκανε ο Κόκκαλης ... και του το αναγνωρίζω και ως οπαδός αντίπαλης ομάδας. Αυτός έχωνε χρήμα και έφερνε παιχαταράδες  !!!

αυτά μου τα λένε φίλοι μου ολυμπιακοί μετά από τις σφαλιάρες που τρώτε στην Ευρώπη ...

όταν βάζετε 4 στη Αεκ γίνεστε ομαδάρα και μάγκας ο Μαρινάκης που με πορδές βάφει αυγά όπως λέει και ο φίλος μου ο Σπύρος ...

τι ισχύει τελικά ...!!!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #617 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 12:14:11 μμ »
χαιρομαι που σκεφτεσαι ετσι παντως. ειλικρινα. χαιρομαι που ασχολεισαι με το πως θα βρεις δικαιολογιες για το οτι εμεις τα κανουμε στραβα και μας δουλευουν, αντι να ασχολεισαι με την ομαδα σου.

ελπιζω και ευχομαι να το κανουν ολοι οι δικοι σας, ιδιως σε διοικηση και παικτες.

η πιο σιγουρη συνταγη για μας.

μην αλλαξετε. πληζ

υγ. για αυτα που λενε οι φιλοι σου ρωτα τους φιλους σου. γιατι δε ρωτας? δε μιλιεστε απο χθες? :lol:
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #618 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 12:18:44 μμ »
Βρε καπετανιε μου δεν ειναι μαγκας που εριξε 4 στην ΑΕΚ?
Δηλαδη τι ειναι η ΑΕΚ ειναι επιπεδου Πλατανιά?Αν ναι οκ τοτε η ομαδα εχει μικρυνει τοσο πολυ που οφειλουν οι φιλοι της να το παραδεχτουν.Παντως φετος ο χοντρος τα εχωσε και ελπιζω πως θα φανει και στην Ευρωπη πρωτα ο Θεος.Εγω αν και Ολυμπιακος βλεπω πως για την ΑΕΚ δεν υπαρχει χρονος δεν γινεται στις μεταγραφες του Γεναρη να ψαχνεις τουλαχιστον 4 προσθηκες.Γνωμη μου παντα.

Φιλικα
Στεργιος

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #619 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 12:31:11 μμ »
Δημητρη,θα διαφωνησω λιγο στο συγκεκριμενο ερωτημα σου.
Τους ορους του παιχνιδιου τους ηξερε,αν δεν ηθελε η δεν μπορουσε να πονταρει με την παρουσα κατασταση,να καθοταν στ αυγα του.
Απο τη στιγμη που μπηκε μπροστα,ο καλος παικτης πρεπει να παιξει με ολους τους τροπους ακομα και με σημαδεμενη τραπουλα.


Σπύρο και εγώ θα διαφωνήσω με αυτό που λες...

Ο Μελισσανίδης δεν είναι χαζός ούτε βλάκας ούτε μ@λακας, όπως δεν πλήρωσε τα χρέη άλλων στην Αεκ ... έτσι δεν θα βάλει φράγκο αν δεν εξασφαλιστεί η καθαρότητα στο Ελληνικό ποδόσφαιρο...

δεν βλέπεις τι βρομιά υπάρχει στο Ελληνικό ποδόσφαιρο οι εισαγγελείς πάνε και έρχονται οι διώξεις άπειρες ... έχουμε χάσει την μπάλα ... !!!


αυτό που λες Σπύρο το είχε κάνει ο Ντέμης ως πρόεδρος στην Αεκ... έχωσε χρήμα... έφερε παίχτες...  έφτιαξε ομάδα (πρώτη σε όλες της στατιστ. κατηγορίες 2008)... και πήρε το πρωτάθλημα του 2008 !!! και τι έγινε μετά Σπύρο ... ;;; μετά ήρθε η αρχή του τέλους για την Αεκ αντί να παίξει CL και να ρεφάρει όλα τα χρήματα που επένδυσε από τα έσοδα του CL... την έπνιξαν τα χρέη και τα έξοδα με τα γνωστά αποτελέσματα!!!

... αλήθεια πoιοι πρόεδροι Α εθνικής πήραν τηλ τον Kόκκαλη και του σφύριξαν τότε για τον Βάλνερ;;;

ο Κόκκαλης μια χρονιά αποκλείστηκε τον Αύγουστο από το CL και χωρίς τα έσοδα του στο τέλος της χρονιά τον πούλησε τον ολυμπιακό!!!