Αποστολέας Θέμα: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!  (Αναγνώστηκε 386917 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #200 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 11:34:53 πμ »

Από οτι διάβασα η αλήθεια είναι οτι έταζε έταζε και μετά ολο εμπόδια είναι.. Αλλα και πάλι αυτο δεν είναι λύση..

Νομιζω Στελιο,οτι το επεσημανα απο την αρχη οτι σαφως και δεν ειναι λυση!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #201 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:14:28 μμ »
Όλα αυτά γιατι θελει ο τιγρης εντελως τσαμπα, να αποκτησει εμπορικο κεντρο με κερασακι γηπεδο,εγω σαν Φιλαδελφειωτης δεν συναινω να δοθεί δημοτικος χωρος πευκόφυτος,για να γινει εξωραϊσμένα τσιμεντα,δεν συναινω να μην εχω προσβαση στο σπιτι μου στην καθημερινοτητα μου,διοτι η κινηση λογω μη γηπεδικων δραστηριοτήτων στον ένα και μοναδικο δρομισκο,θα κανει την μεταβαση μου προς Αθηνα η Ν.Ιωνια κολαση.
Εάν εσεις οι ΑΕΚτζηδες που δεν μενετε εδώ θελετε γηπεδο 40.000 θεσεων κι όχι 30.000 που καλλιστα μπορει ν ανεγερθει στον ηδη υπαρχοντα ιδιοκτητο χωρο,τοτε δωστε στον φιλο σας τα σπιτια σας και τις πλατειες των περιοχων σας,μαζι με το πορτοφολοι σας για να σας κανει γηπεδο στην γειτονια σας.
Κι εγω θελω χωματερή στην Εκαλη η στην Γλυφαδα αλλα δεν μου κανουν το χατηρι.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #202 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:20:28 μμ »
Όλα αυτά γιατι θελει ο τιγρης εντελως τσαμπα, να αποκτησει εμπορικο κεντρο με κερασακι γηπεδο,εγω σαν Φιλαδελφειωτης δεν συναινω να δοθεί δημοτικος χωρος πευκόφυτος,για να γινει εξωραϊσμένα τσιμεντα,δεν συναινω να μην εχω προσβαση στο σπιτι μου στην καθημερινοτητα μου,διοτι η κινηση λογω μη γηπεδικων δραστηριοτήτων στον ένα και μοναδικο δρομισκο,θα κανει την μεταβαση μου προς Αθηνα η Ν.Ιωνια κολαση.
Εάν εσεις οι ΑΕΚτζηδες που δεν μενετε εδώ θελετε γηπεδο 40.000 θεσεων κι όχι 30.000 που καλλιστα μπορει ν ανεγερθει στον ηδη υπαρχοντα ιδιοκτητο χωρο,τοτε δωστε στον φιλο σας τα σπιτια σας και τις πλατειες των περιοχων σας,μαζι με το πορτοφολοι σας για να σας κανει γηπεδο στην γειτονια σας.
Κι εγω θελω χωματερή στην Εκαλη η στην Γλυφαδα αλλα δεν μου κανουν το χατηρι.

Αυτό ακριβώς ήταν και το νόημα της δήλωσης του δημοτικού συμβουλίου για τον αποχαρακτηρισμό του πάρκου!!!!!
Νομίζω ότι τα είπες ΟΛΑ σε λίγες λέξεις!!!!
ΦΥΣΙΚΑ και θέλουμε γήπεδο στην Ν. Φιλαδέλφεια αλλά όχι να καταστρέψουμε ότι καλό υπάρχει εκεί (το άλσος να γίνει MALL!!!!!)
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #203 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:27:43 μμ »
Όλα αυτά γιατι θελει ο τιγρης εντελως τσαμπα, να αποκτησει εμπορικο κεντρο με κερασακι γηπεδο,εγω σαν Φιλαδελφειωτης δεν συναινω να δοθεί δημοτικος χωρος πευκόφυτος,για να γινει εξωραϊσμένα τσιμεντα,δεν συναινω να μην εχω προσβαση στο σπιτι μου στην καθημερινοτητα μου,διοτι η κινηση λογω μη γηπεδικων δραστηριοτήτων στον ένα και μοναδικο δρομισκο,θα κανει την μεταβαση μου προς Αθηνα η Ν.Ιωνια κολαση.
Εάν εσεις οι ΑΕΚτζηδες που δεν μενετε εδώ θελετε γηπεδο 40.000 θεσεων κι όχι 30.000 που καλλιστα μπορει ν ανεγερθει στον ηδη υπαρχοντα ιδιοκτητο χωρο,τοτε δωστε στον φιλο σας τα σπιτια σας και τις πλατειες των περιοχων σας,μαζι με το πορτοφολοι σας για να σας κανει γηπεδο στην γειτονια σας.
Κι εγω θελω χωματερή στην Εκαλη η στην Γλυφαδα αλλα δεν μου κανουν το χατηρι.
Καυστικός και εύστοχος, όπως πάντα  ;)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #204 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:30:50 μμ »
Και εκεί .....πηγαίνουμε!!!!! :lol: :jg:
Πέραν της πλάκας τωρα,σαφώς και δεν ειναι δυνατόν να λύνονται οι διάφορες με τη βια,κανένας δεν το θέλει αυτο!!!
Ο δήμαρχος παντως ειναι πολυ προκλητικός και φαντάζει στα ματια τους -ιςως και να ειναι- αντίπαλος,αντί να ειναι συμπαραστάτης!!

εμενα παντως κατι φιλοι αεκτσηδες και μαλιστα βαρια αεκτσηδες, να φανταστεις ηρθαν απο πατρα για να μπουν μεσα και να διακοψουν το ματς στο οακα αναμενοντας τη γνωστη εντολη του μελισσανιδη, μου ειπαν οτι το θεμα με το Βασιλοπουλο ειναι καπως πιο παραξενο και υπαρχουν υποψιες οτι ειναι σε στενη γραμμη με το Μελισσανιδη γιατι δεν υπαρχουν λεφτα για να ξεκινησει το γηπεδο. Οποτε το τρεναρισμα ειναι τεχνητο. Για τον ιδιο λογο και πανε φακελοι στο δημο με ελλειψεις. Δεν αποκλειουν μαλιστα να υπαρχει συνεννοηση μεταξυ τους ετσι ωστε και ο ενας και ο αλλος να δειχνουν επαναστατες, ατεγκτοι κοκ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #205 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:33:14 μμ »
Όλα αυτά γιατι θελει ο τιγρης εντελως τσαμπα, να αποκτησει εμπορικο κεντρο με κερασακι γηπεδο,εγω σαν Φιλαδελφειωτης δεν συναινω να δοθεί δημοτικος χωρος πευκόφυτος,για να γινει εξωραϊσμένα τσιμεντα,δεν συναινω να μην εχω προσβαση στο σπιτι μου στην καθημερινοτητα μου,διοτι η κινηση λογω μη γηπεδικων δραστηριοτήτων στον ένα και μοναδικο δρομισκο,θα κανει την μεταβαση μου προς Αθηνα η Ν.Ιωνια κολαση.
Εάν εσεις οι ΑΕΚτζηδες που δεν μενετε εδώ θελετε γηπεδο 40.000 θεσεων κι όχι 30.000 που καλλιστα μπορει ν ανεγερθει στον ηδη υπαρχοντα ιδιοκτητο χωρο,τοτε δωστε στον φιλο σας τα σπιτια σας και τις πλατειες των περιοχων σας,μαζι με το πορτοφολοι σας για να σας κανει γηπεδο στην γειτονια σας.
Κι εγω θελω χωματερή στην Εκαλη η στην Γλυφαδα αλλα δεν μου κανουν το χατηρι.

Το ενα παραπανω στρεμμα θα τα κανει ολα αυτα Μητσε;
Ενω τωρα που το αλσος μπορει να το δει η κορη σου μονο απο φωτογραφιες λογω της βρωμας και των ενοικων του,ειναι ολα μια χαρα,ετσι;
Βεβαιαι το mall που θα κτιστει απο τον τιγρη,και θα εχει και λιγο γηπεδο οπως λες,θα περιλαμβανει τρομερους εμπορικους χωρους: ΕΝΑ καφενειο,ΕΝΑ μαγαζι της ΑΕΚ και ΕΝΑ μουσειο.
Κατι σαν υπερκαταστημα  :lol: :jg:
Δεν πειραζει,καπως ετσι καταντησε να φτασει εκει η ΑΕΚ  :(.
Πηγαν ολοι και κτισανε παρανομα διπλα στο γηπεδο,που προυπηρχε,και μετα αποφασισανε οτι  ενοχλει την αισθητικη και την καθημερινοτητα τους.
Ας πηγαινανε αλλου,να πληρωσουν κανονικα οικοπεδα και αδειες κλπ,οπως ολος ο κοσμος.
Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι πρεπει να γινουν δρομοι,για να μπορει να γινεται κανονικα η κυκλοφορια,κατι το οποιο σαφως και υπαρχει στο αρχικο σχεδιο και το χρονοτριβει η δημοτικη αρχη και η περιφερεια.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #206 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:34:09 μμ »
εμενα παντως κατι φιλοι αεκτσηδες και μαλιστα βαρια αεκτσηδες, να φανταστεις ηρθαν απο πατρα για να μπουν μεσα και να διακοψουν το ματς στο οακα αναμενοντας τη γνωστη εντολη του μελισσανιδη, μου ειπαν οτι το θεμα με το Βασιλοπουλο ειναι καπως πιο παραξενο και υπαρχουν υποψιες οτι ειναι σε στενη γραμμη με το Μελισσανιδη γιατι δεν υπαρχουν λεφτα για να ξεκινησει το γηπεδο. Οποτε το τρεναρισμα ειναι τεχνητο. Για τον ιδιο λογο και πανε φακελοι στο δημο με ελλειψεις. Δεν αποκλειουν μαλιστα να υπαρχει συνεννοηση μεταξυ τους ετσι ωστε και ο ενας και ο αλλος να δειχνουν επαναστατες, ατεγκτοι κοκ.

Σ αυτο δεν εχω αποψη,μπορει και να ειναι αληθινο.
Η ΑΕΚ ομως δεν φταιει σε τιποτα Θοδωρη!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #207 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:43:29 μμ »
Το ενα παραπανω στρεμμα θα τα κανει ολα αυτα Μητσε;
Ενω τωρα που το αλσος μπορει να το δει η κορη σου μονο απο φωτογραφιες λογω της βρωμας και των ενοικων του,ειναι ολα μια χαρα,ετσι;
Βεβαιαι το mall που θα κτιστει απο τον τιγρη,και θα εχει και λιγο γηπεδο οπως λες,θα περιλαμβανει τρομερους εμπορικους χωρους: ΕΝΑ καφενειο,ΕΝΑ μαγαζι της ΑΕΚ και ΕΝΑ μουσειο.
Κατι σαν υπερκαταστημα  :lol: :jg:
Δεν πειραζει,καπως ετσι καταντησε να φτασει εκει η ΑΕΚ  :(.
Πηγαν ολοι και κτισανε παρανομα διπλα στο γηπεδο,που προυπηρχε,και μετα αποφασισανε οτι  ενοχλει την αισθητικη και την καθημερινοτητα τους.
Ας πηγαινανε αλλου,να πληρωσουν κανονικα οικοπεδα και αδειες κλπ,οπως ολος ο κοσμος.
Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι πρεπει να γινουν δρομοι,για να μπορει να γινεται κανονικα η κυκλοφορια,κατι το οποιο σαφως και υπαρχει στο αρχικο σχεδιο και το χρονοτριβει η δημοτικη αρχη και η περιφερεια.

Πραγματικα δεν περιμενα τετοια απαντηση από σενα Σπυρο,δεν είναι 1 στρεμμα αλλα σχεδόν 6,οντως είναι βρωμικο και παρατημενο όμως ποσο θελει για να καθαριστεί και να γινει τοπος αναψυχής; 5-10.000 ευρω; και πολλα λεω,οχι 20.000.000 που θα δοθουν για την ταχα αναπλαση του χωρου όπως λεει η πλευρα τιγρη,εσυ φανταζεσαι ότι ο καυγάς γινεται για μια μπουτικ κι ένα καφενειο;εισαι το λιγοτερο αφελης τοτε.
Επισης εισαι και ανιστόρητος η κακα πληροφορημένος,ο χωρος του γηπεδου είναι ακριβως διπλα στον παραδοσιακο οικισμο που κτιστηκε και παραχωρηθηκε στους προσφυγες από το κρατος,και η γυρω περιοχη είναι ρυμοτομημενη εδώ και πολλες δεκαετιες,για ποια εκτος σχεδιου μιλας; εχεις μπερδεψει την Φυλη με την Ν,Φιλαδελφεια;
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #208 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:46:44 μμ »
Σ αυτο δεν εχω αποψη,μπορει και να ειναι αληθινο.
Η ΑΕΚ ομως δεν φταιει σε τιποτα Θοδωρη!!!!
Φυσικά και δε φταίει. Αλλά ίσως πρέπει και ο κόσμος να ξεσηκωθει με βάση τη λογική. Γήπεδο 30χιλ θέσεων είναι αρκετό. Ο Ολυμπιακός παίζει σε 33.5χιλ. Στο παρελθόν αλλά λέγανε, αλλά σήμερα σε εποχές δύσκολες είναι υπεραρκετο. Γιατί δεν το κάνουν; θέλουν να κάνουν mall? Άδεια τα καταστήματα στο Καραϊσκάκη. Εποχές κρίσης. Ας μαζευτούν και κάνουν γήπεδο σε 2 χρονια
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #209 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:48:53 μμ »
Νομίζω ο τυπικός με το παρακάτω άρθρο τα συνοψίζει μια χαρά. Η βία δεν έχει χώρο πουθενά.


Κόντρα στην ΑΕΚ, κόντρα στο γήπεδο, ζήτω το reality!

Τόλης Χριστοφοράκης Σπορ
31|12|2014 17:39
-A+A


Πηγή: Κόντρα στην ΑΕΚ, κόντρα στο γήπεδο, ζήτω το reality! | iefimerida.gr

Η προσπάθεια του Άρη Βασιλόπουλου να μην χτίσει γήπεδο η ΑΕΚ στο χώρο που της ανήκει 100% είναι πραγματικά συγκινητική. Είναι ίσως ο μόνος δήμαρχος αυτή την στιγμή στην Ελλάδα που έχει καταφέρει να τοποθετήσει εναντίον του μια τόσο μεγάλη μάζα ανθρώπων, ψάχνοντας καθημερινά όχι την επίλυση ενός προβλήματος αλλά τη δημιουργία προβλημάτων σε κάθε λύση που εμφανίζεται μπροστά του.
Η τελευταία «λύση» που βρήκε ήταν η κλήση των ΜΑΤ. Αυτών που ο ΣΥΡΙΖΑ κατακεραυνώνει όπου σταθεί και όπου βρεθεί. Στο τελευταίο δημοτικό συμβούλιο, ήταν αυτός που κάλεσε τον κόσμο για συζήτηση, ήταν όμως και αυτός που τον έδιωξε. Ήταν δεδομένη η αντίδραση των φίλων της ΑΕΚ όταν θα ανακοίνωνε την προσφυγή του Δήμου στο ΣΤΕ κατά της διεύθυνσης Δασών. Το ήξερε, το περίμενε, το επεδίωξε. Όποιος πιστεύει ότι οι οπαδοί της ΑΕΚ δεν θα αντιδρούσαν με βία, δεν κατοικεί στην Ελλάδα. Εννοείται ότι την κατακρίνω. Οποιαδήποτε μορφή βίας. Ομως ας ψάξουμε τι οδήγησε σε μια νέα εμφάνισή της και μάλιστα μπροστά σε κάμερες. Σαν σε ριάλιτι δηλαδή από τον Βασιλόπουλο. Ήταν η τελευταία ιδέα που είχε για να καθυστερήσει ακόμη περισσότερο τις διαδικασίες. Η επέμβαση των ΜΑΤ τον έφερε για ακόμη μια φορά στο ρόλο του θύματος. Το επικοινωνιακό παιχνίδι καλά κρατεί, κερδίζοντας το και καθυστερεί την ανέγερση ενός γηπέδου που μόνο καλό μπορεί να προσφέρει σε πολλούς τομείς. Όχι όμως και στον Βασιλόπουλο, ο οποίος φαίνεται ότι προτιμά να παραμένει στο επίκεντρο της δημοσιότητας για την αντιδραστικότητά του και όχι για το έργο που θέλει να αφήσει ένας δήμαρχος.

Η προσπάθεια του Άρη Βασιλόπουλου να μην χτίσει γήπεδο η ΑΕΚ στο χώρο που της ανήκει 100% είναι πραγματικά συγκινητική. Είναι ίσως ο μόνος δήμαρχος αυτή την στιγμή στην Ελλάδα που έχει καταφέρει να τοποθετήσει εναντίον του μια τόσο μεγάλη μάζα ανθρώπων, ψάχνοντας καθημερινά όχι την επίλυση ενός προβλήματος αλλά τη δημιουργία προβλημάτων σε κάθε λύση που εμφανίζεται μπροστά του.

Η τελευταία «λύση» που βρήκε ήταν η κλήση των ΜΑΤ. Αυτών που ο ΣΥΡΙΖΑ κατακεραυνώνει όπου σταθεί και όπου βρεθεί. Στο τελευταίο δημοτικό συμβούλιο, ήταν αυτός που κάλεσε τον κόσμο για συζήτηση, ήταν όμως και αυτός που τον έδιωξε. Ήταν δεδομένη η αντίδραση των φίλων της ΑΕΚ όταν θα ανακοίνωνε την προσφυγή του Δήμου στο ΣΤΕ κατά της διεύθυνσης Δασών. Το ήξερε, το περίμενε, το επεδίωξε. Όποιος πιστεύει ότι οι οπαδοί της ΑΕΚ δεν θα αντιδρούσαν με βία, δεν κατοικεί στην Ελλάδα. Εννοείται ότι την κατακρίνω. Οποιαδήποτε μορφή βίας. Ομως ας ψάξουμε τι οδήγησε σε μια νέα εμφάνισή της και μάλιστα μπροστά σε κάμερες. Σαν σε ριάλιτι δηλαδή από τον Βασιλόπουλο. Ήταν η τελευταία ιδέα που είχε για να καθυστερήσει ακόμη περισσότερο τις διαδικασίες. Η επέμβαση των ΜΑΤ τον έφερε για ακόμη μια φορά στο ρόλο του θύματος. Το επικοινωνιακό παιχνίδι καλά κρατεί, κερδίζοντας το και καθυστερεί την ανέγερση ενός γηπέδου που μόνο καλό μπορεί να προσφέρει σε πολλούς τομείς. Όχι όμως και στον Βασιλόπουλο, ο οποίος φαίνεται ότι προτιμά να παραμένει στο επίκεντρο της δημοσιότητας για την αντιδραστικότητά του και όχι για το έργο που θέλει να αφήσει ένας δήμαρχος.

Από την ημέρα φυσικά που ο ελληνικός λαός τον εξέλεξε, αυτός δίνει μεγάλη μάχη για το Άλσος της Νέας Φιλαδέλφειας. Αυτό ισχυρίζεται τουλάχιστον. Έναν χώρο ταλαιπωρημένο, παρατημένο στο έλεος του. Δίνει μάχη καθημερινή όπως λέει για να τον σώσει. Έστω και για κάτι λιγότερο από τρία στρέμματα. Φυσικά, δεν έχει κάνει τίποτα προκειμένου να αλλάξει την εικόνα του και πιθανότητα όταν θα εξαντλήσει τη θητεία του, το Άλσος θα έχει την ίδια εικόνα που έχει και σήμερα. Μα αυτό δεν τον ενδιαφέρει. Είναι πασιφανές ότι αυτό που τον καίει είναι να βρίσκεται στο επίκεντρο των γεγονότων ως ο άνθρωπος που θέλει να προστατεύσει το Αλσος, που νοιάζεται για το οξυγόνο και το πράσινο.

Επαναστατεί απέναντι στην ΑΕΚ;Όχι βέβαια. Επαναστατεί απέναντι στο μεγάλο κεφάλαιο που λέγεται Δημήτρης Μελισσανίδης μέσω της ΑΕΚ. Γιατί αυτό θεωρεί ότι θα τον κάνει περισσότερο αρεστό στο λαό. Μα πόσο πιο ξεκάθαρο θα ήταν να σήκωνε το τηλέφωνο ως ένας απλό πολίτης που εκπροσωπεί δημοκρατικά εκλεγμένος το λαό και να ζητούσε από τον ίδιο τον Μελισσανίδη μια συνάντηση. Γιατί αν τελικά ο ισχυρός άνδρας της ΑΕΚ είναι ο μόνος με τις λάθος τοποθετήσεις στο γηπεδικό, τότε θα είχε μια χρυσή ευκαιρία να τον ξεμπροστιάσει. Αυτό θα ήταν πιο ειλικρινές από το να μετατρέπει τα δημοτικά συμβούλια του Δήμου σε θεατρικές σκηνές επαναστατικής παράστασης!



Πηγή: Κόντρα στην ΑΕΚ, κόντρα στο γήπεδο, ζήτω το reality! | iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/content/184994/kontra-stin-aek-kontra-sto-gipedo-zito-reality#ixzz3O2bZLcEm



Sent from my iPhone using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #210 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:49:46 μμ »
Η παγίδα είναι στον αποχαρακτηρισμό του άλσους σαν δάσος!!!!
Αν γίνει αυτό τότε δεν θα μείνει δεντράκι όρθιο στο άλσος!!!!
Ο καυγάς γιαυτό είναι και όχι για τα εμπορικά στο γήπεδο της ΑΕΚ!!!!!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #211 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:52:23 μμ »
Παράθεση
Η προσπάθεια του Άρη Βασιλόπουλου να μην χτίσει γήπεδο η ΑΕΚ στο χώρο που της ανήκει 100% είναι πραγματικά συγκινητική

Φιλε Αρη δεν αφηνεις το συμβουλιο Επικρατειας ν αποφανθεί εάν ο χωρος που διεκδικεί της ανηκει 100%;; πληρωμένες πεννες εχουμε φαει στα μουτρα χρονια τωρα.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος Kalogeros

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1558
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #212 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 01:55:17 μμ »
Δυστυχώς βλεπω απόψεις οι οποίες δεν εχουν σχέση με την πραγματικότητα
Οι υπεύθυνοι για την κατασκευή του γηπέδου εχουν ολοκληρωμένο πρότζεκτ το οποίο περιλαμβάνει και κατασκευή νέων κόμβων - δρόμων και υπόγειο πάρκινγκ αλλα και το πιο βασικότερο για τους φίλους οικολόγους .. δέσμευση οτι τα 6 στρέμματα τα οποία βάσει νόμου παραχωρούνται να υπάρξουν αντισταθμιστικά αλλου δεντροφυτεύσεις κλπ ...
Αντ αυτού ο Δήμαρχος ειναι φως φανάρι οτι δεν θελει το γήπεδο εξηπερετωντας συμφέροντα τρίτων ...

Τα υπόλοιπα ειναι αλλα λόγια να αγαπιόμαστε ..

Εγω σαν Αεκτζής εχω πραγματικά στενοχωρηθεί και δεν ξερω που θα βγει αυτη η κατασταση με το γήπεδο ...

Πολλοί ειναι αυτοί που εχουν μερίδιο ευθύνης για την κατάντια της ομάδας ...
Ευτυχώς δείχνουμε οτι μπήκαμε σε σωστό δρομο ..

Ομάδα χωρις γήπεδο ομως δεν μπορει να σταθεί στα πόδια της ..

Και αυτο το ξέρουν οι "φίλοι" της ΑΕΚ ...
XΡΗΣΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #213 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 03:17:52 μμ »
Δυστυχώς βλεπω απόψεις οι οποίες δεν εχουν σχέση με την πραγματικότητα
Οι υπεύθυνοι για την κατασκευή του γηπέδου εχουν ολοκληρωμένο πρότζεκτ το οποίο περιλαμβάνει και κατασκευή νέων κόμβων - δρόμων και υπόγειο πάρκινγκ αλλα και το πιο βασικότερο για τους φίλους οικολόγους .. δέσμευση οτι τα 6 στρέμματα τα οποία βάσει νόμου παραχωρούνται να υπάρξουν αντισταθμιστικά αλλου δεντροφυτεύσεις κλπ ...
Αντ αυτού ο Δήμαρχος ειναι φως φανάρι οτι δεν θελει το γήπεδο εξηπερετωντας συμφέροντα τρίτων ...

Τα υπόλοιπα ειναι αλλα λόγια να αγαπιόμαστε ..

Εγω σαν Αεκτζής εχω πραγματικά στενοχωρηθεί και δεν ξερω που θα βγει αυτη η κατασταση με το γήπεδο ...

Πολλοί ειναι αυτοί που εχουν μερίδιο ευθύνης για την κατάντια της ομάδας ...
Ευτυχώς δείχνουμε οτι μπήκαμε σε σωστό δρομο ..

Ομάδα χωρις γήπεδο ομως δεν μπορει να σταθεί στα πόδια της ..

Και αυτο το ξέρουν οι "φίλοι" της ΑΕΚ ...

Συμφωνα λοιπον με τους υπευθυνους περιμενω.
1ο) Να δω πρωτα τα εργα οδικης διευκόλυνσης να ξεκινανε,πληροφοριακα αυτό το ακουω από πριν το γκρεμισει ο Γρανιτσας το γηπεδο στο μακρινο 2000.
2ο)να ξεκινησουν τα εναλλακτικα δεντροφυτευτικα ανταλλάγματα σε εκταση 6 στρεμματων.
3ο) Να δω το παρκινγκ που δεν θα μου κανει την πολη μπουρδελο να φτιαχνεται.
4ο) Επιτελους να δω και το γηπεδο.
Πληροφοριακα μιλας με καποιον που μαζευε στις προπονήσεις της ΑΕΚ τις μπαλλες από Μιμη Παπαιωανου,κουνελο.Σεραφειδη,Πομωνη κλπ,εχω ζησει όλα μου τα παιδικα χρονια μεσα στο παλιο γηπεδο,τοτε που δεν χρειαζοτανε αλλα 6 στρεμματα για να γινει και ταυτόχρονα εκ των υστερων στον ιδιο χωρο συνυπηρξε και το κλειστο του μπάσκετ.
Η Γιουβεντους εφυγε από το δημοτικο σταδιο του Τορινο κι εφτιαξε το δικο της γηπεδο,το communale χωραει 70.000 κοσμο και το δικο της μολις 40,000,κι όμως καταλαβε ότι συμφωνα με τα νεα δεδομενα και τα οικονομικα της ένα γηπεδο 40.000 ηταν αρκετο για τις ανάγκες της,ποια κοτζαμ Γιουβεντους,τωρα γιατι το ΑΕΚακι δεν μπορει ένα γηπεδο 30.000 ατομων να στεγασει και να φιλοξενησει τον αγωνα ΑΕΚ-Πλατανιας που θα εχει  5.000 εισιτηρια αλλα θελει υπερπαραγωγή,μονο κατι αετονυχηδες που ζουν με τα λεφτα των φορολογουμενων ξερουν.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #214 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 03:29:34 μμ »
Φιλε Αρη δεν αφηνεις το συμβουλιο Επικρατειας ν αποφανθεί εάν ο χωρος που διεκδικεί της ανηκει 100%;; πληρωμένες πεννες εχουμε φαει στα μουτρα χρονια τωρα.

Φίλε coral εγώ αφήνω και το συμβούλιο της επικτρατειας και το δικαστήριο της χαγης. Θα μου πεις όμως εαν όλων των υπολοίπων ομάδων τα οικόπεδα ήταν δικά τους?
Που ασχολείται όλος ο κόσμο με το γήπεδο της ΑΕΚ, λες και δεν έχουμε τόσα θέματα ουσίας να ασχοληθούμε με 50+ ανεργία και μηδενική ανάπτυξη. Συμφωνω με το εαν θέλει ο τιγρης να το φτιάξει να το φτιάξει με δικούς του πόρους και όχι με τον ιδρώτα όλης της Ελλάδας όπως έκαναν αλλά λαμόγια.
Το σίγουρο ειναι ότι ενα γήπεδο θα ανοίξει θέσεις εργασίας και κατα την κατασκευή, λειτουργία και συντήρηση, και ίσως ωφελήσει και την τοπική αγορά, σε μια άσχημη οικονομική περίοδο για τον τόπο μας.

Φιλικά πάντα και συγνώμη για την αγανάκτηση η οποία έχει να κάνει με όλα αυτά τα πολιτικά γκαραγκιοζακια, μηδενος εξαιρουμενου χώρου, που δυστυχώς εμείς ψηφίζουμε.
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #215 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 03:40:36 μμ »
Φίλε coral εγώ αφήνω και το συμβούλιο της επικτρατειας και το δικαστήριο της χαγης. Θα μου πεις όμως εαν όλων των υπολοίπων ομάδων τα οικόπεδα ήταν δικά τους?
Που ασχολείται όλος ο κόσμο με το γήπεδο της ΑΕΚ, λες και δεν έχουμε τόσα θέματα ουσίας να ασχοληθούμε με 50+ ανεργία και μηδενική ανάπτυξη. Συμφωνω με το εαν θέλει ο τιγρης να το φτιάξει να το φτιάξει με δικούς του πόρους και όχι με τον ιδρώτα όλης της Ελλάδας όπως έκαναν αλλά λαμόγια.
Το σίγουρο ειναι ότι ενα γήπεδο θα ανοίξει θέσεις εργασίας και κατα την κατασκευή, λειτουργία και συντήρηση, και ίσως ωφελήσει και την τοπική αγορά, σε μια άσχημη οικονομική περίοδο για τον τόπο μας.

Φιλικά πάντα και συγνώμη για την αγανάκτηση η οποία έχει να κάνει με όλα αυτά τα πολιτικά γκαραγκιοζακια, μηδενος εξαιρουμενου χώρου, που δυστυχώς εμείς ψηφίζουμε.

Καλε μου φιλε,ποτε δεν υπηρξα της αποψης <αφου εκλεψε αυτος να κλεψω κι εγω> κι εδώ νομιζω ότι ταυτιζομαι μαζι σου,πλεον οι ποδοσφαιρικες ομαδες είναι Ανωνυμες εταιρειες με ότι αυτό συνεπάγεται,αρνουμαι λοιπον να παραχωρω δημοσια περιουσια η δικαιώματα χαριν μιας ιδιωτικης επιχείρησης.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #216 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 03:41:46 μμ »
o μονος που απαγορευει στην ΑΕΚ να φτιαξει γηπεδο ειναι ο ιδιος ο τιγρης. οταν το καταλαβει αυτο ο κοσμος τοτε η ΑΕΚ θα φτιαξει γηπεδο.

Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #217 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 03:48:01 μμ »
o μονος που απαγορευει στην ΑΕΚ να φτιαξει γηπεδο ειναι ο ιδιος ο τιγρης. οταν το καταλαβει αυτο ο κοσμος τοτε η ΑΕΚ θα φτιαξει γηπεδο.

Φυσικα Θοδωρή μου,διοτι ο τυπος στο ονομα του οποιου πινει νερο ο κάθε ανεγκέφαλος ενωσιτης(ευτυχως δεν υπαρχουν πολλοι),είναι εκεινος που όχι μονο δεν εκανε καμμια κινηση να βοηθησει σε δυσκολους καιρους αλλα διευκολυνε και την κατρακυλα στην Γ για να παρει μια ομαδα φιλετο τσαμπα.
Τωρα θελει στ ονομα της ν αυγατισει τα οβολα του,και βαζει τ ανεγκεφαλα να δημιουργουν επεισοδια και να κινδυνευουν ζωες (στ αρχιδια του αυτος εχει 50 μπραβους).
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #218 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 03:54:44 μμ »
αν ο Μελισσανιδης θελει, κατεβαζει μια προταση για γηπεδο 30χιλ θεσεων, με ελαχιστα καταστηματα, συντελεστη οκ, και η ΑΕΚ ξεκιναει να κανει γηπεδο και σε 2 χρονια ειναι μεσα και παιζει.

ενημερωτικα ο Ολυμπιακος εχει γηπεδο με ελαχιστα εμπορικα, στη στοα του γηπεδου, τα οποια πολλα απο αυτα δε λειτουργουν πλεον λογω της κρισης, ειναι μαλιστα σε σημειο που δεν θα υπηρχε θεμα με εμπορικα καταστηματα απο τους γυρω επαγγελματιες, και πολλα πρωην καταστηματα, σημερα στεγαζουν τμηματα του ερασιτεχνη λογω ελλειψης πλεον ζητησης.

το γηπεδο ξεκινησε και ολοι σκεφτονταν οτι 33.5χιλ ειναι λιγα, αλλα εγω ειδα απο μεσα το 40χιλ της Γιουβεντους σε μια περιοχη που θα μπορουσε να χτισει γηπεδο για 100χιλ θεατες αν ηθελε, και καταλαβα οτι εδρα, εσοδα και επιτυχια δεν ειναι θεμα ποσοτητας.

οσο για το τι εγινε με αλλα γηπεδα ας μην ανοιξει αυτη η συζητηση. Ο Ολυμπιακος για παραδειγμα εχτισε γηπεδο σε οικοπεδο ξενο, πηρε απαλλαγη απο την εισφορα-ενοικιο στη ΓΓΑ για 15 χρονια, και εχει ενοικιοστασιο για 45 ετη ενω εχει αναλαβει πληρως τα εξοδα διαχειρισης και διοικησης του γηπεδου. Αυτο ηταν μια win-win κατασταση και για τις δυο πλευρες. Με ευκολα μαθηματικα αποδεικνυεται αυτο. Το γηπεδο δεν ανηκει στον Ολυμπιακο οπως δεν ανηκει και η εκταση φυσικα. Και παλι ομως δεν αλλαξαν συντελεστες δομησης κοκ αν και ηταν σε ενα μερος που θα μπορουσε ευκολα να περασει κατι τετοιο γιατι δεν υπαρχει σχετικη οχληση πουθενα. Και καλως δεν εγινε. Επισης γηπεδο εκανε και στο μπασκετ ο ΠΑΟΚ στην Πυλαια αλλα ας οψεται ο Μπενι Χιλ για το τι εγινε εκει.

νομιζω οτι η ΑΕΚ επιβαλλεται να αποκτησει γηπεδο αλλα για να γινει αυτο πρεπει να εκλογικευθει και ο Μελισσανιδης και οι αλλοι.

αν και πιστευω οτι ολο το παιχνιδι γινεται για τα 20 εκ ευρω της Δουρου και οχι τιποτε αλλο. Και αυτο δυσκολα παντως θα περασει απο το ελεγκτικο συνεδριο. πολυ δυσκολα, αν ξερω δυο πραγματα για τη λειτουργια του.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Kalogeros

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1558
    • Προφίλ
Απ: ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ!!!
« Απάντηση #219 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 03:56:19 μμ »
Συμφωνα λοιπον με τους υπευθυνους περιμενω.
1ο) Να δω πρωτα τα εργα οδικης διευκόλυνσης να ξεκινανε,πληροφοριακα αυτό το ακουω από πριν το γκρεμισει ο Γρανιτσας το γηπεδο στο μακρινο 2000.
2ο)να ξεκινησουν τα εναλλακτικα δεντροφυτευτικα ανταλλάγματα σε εκταση 6 στρεμματων.
3ο) Να δω το παρκινγκ που δεν θα μου κανει την πολη μπουρδελο να φτιαχνεται.
4ο) Επιτελους να δω και το γηπεδο.
Πληροφοριακα μιλας με καποιον που μαζευε στις προπονήσεις της ΑΕΚ τις μπαλλες από Μιμη Παπαιωανου,κουνελο.Σεραφειδη,Πομωνη κλπ,εχω ζησει όλα μου τα παιδικα χρονια μεσα στο παλιο γηπεδο,τοτε που δεν χρειαζοτανε αλλα 6 στρεμματα για να γινει και ταυτόχρονα εκ των υστερων στον ιδιο χωρο συνυπηρξε και το κλειστο του μπάσκετ.
Η Γιουβεντους εφυγε από το δημοτικο σταδιο του Τορινο κι εφτιαξε το δικο της γηπεδο,το communale χωραει 70.000 κοσμο και το δικο της μολις 40,000,κι όμως καταλαβε ότι συμφωνα με τα νεα δεδομενα και τα οικονομικα της ένα γηπεδο 40.000 ηταν αρκετο για τις ανάγκες της,ποια κοτζαμ Γιουβεντους,τωρα γιατι το ΑΕΚακι δεν μπορει ένα γηπεδο 30.000 ατομων να στεγασει και να φιλοξενησει τον αγωνα ΑΕΚ-Πλατανιας που θα εχει  5.000 εισιτηρια αλλα θελει υπερπαραγωγή,μονο κατι αετονυχηδες που ζουν με τα λεφτα των φορολογουμενων ξερουν.

Υπαρχει συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα για την περάτωση του έργου ...
Για να ξεκινήσει πρεπει να παρει το οκ απο τον Δήμο αγαπητέ ...
Όσο για το παράδειγμα που ανέφερες δεν μου λεει τιποτα ...
Εγω θελω το γήπεδο να χωράει 40 και 50 χιλιάδες γιατι ξερω οτι θα το γεμίζει η ΑΕΚ
Εδω πηγαίνει με τις ομάδες Β και Γ εθνικής 20+ κόσμος στο αχανές Ολ.σταδιο ..
XΡΗΣΤΟΣ