Αποστολέας Θέμα: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας  (Αναγνώστηκε 3819 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 07:40:55 πμ »
Ρητορικη ηταν η ερωτηση φανταζομαι του γιαννη…

Sent from my iPhone using Tapatalk
Μπαμ κάνει.

Εστάλη από το Google Pixel 6


Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 08:52:13 πμ »
Προφανώς πρόκειται για συνωνυμία, ο δικός μας afnios θα το δώσει στα αγόρια του, ζήλια. Μάλιστα, ψάχνει ένα ακόμα για να μην στενοχωρησει κανέναν.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 10:29:39 πμ »
Το σχολιο σου ειναι προσβλητικο,αγενες και ακομψο.
Δεν εχεις το δικαιωμα να επιτιθεσαι με αυτον τον τροπο,
παραβαινεις κανονες γραφτους και αγραφους,και σου ζητω να το αποσυρεις.
Παραβιαση προσωπικων δεδομενων και αστειισμοι οχι σε μενα.
Οι μοδερατορες να παρουν θεση.
Καλημερα σας. Δεν προσεβαλλα κανεναν απλά ρωτησα εδω τους γνωστες του φορουμ για μια αγγελια... γιατι και εμενα δε μ αρεσει η αισχροκερδεια και κατακρινω τις μικρες και μεγαλες εταιρειες που πουλανε οσο θελουν. Εχετε δικιο.
Πρεπει αυριο κι εγω να γραφω εδω τα οσα για τη ρολεξ και να βαλω το ΒΒ 58 που πηρα 3500 στις 7000 αγγελια εξω..

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 10:56:22 πμ »
Τι γίνεται βρε παιδιά …. ;;;;

Τι Είναι όλα αυτά ;;;;

Και εγώ πριν λίγους μήνες πούλησα ένα ρολόι μου εδώ μέσα … και μετά από μια βδομάδα βρέθηκε στην βιτρίνα γνωστού μεγάλο εμπόρου μετάχ. ρολογιών  στο κέντρο της Αθήνας ….!!!

Πολύ δυσάρεστα όλα αυτά ….

Από εκεί και πέρα ο καθένας αγοράζει ότι θέλει και πουλάει όπου θελει όσο θέλει …. Δικαίωμα του είναι …!!!

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 11:13:54 πμ »
Παιδιά όλα σχετικά είναι . Εγώ αν μου την βαρεσει να δώσω την daytona ή το pepsi δεν θα τα βγάλω στα 13500 και 11000 αντίστοιχα όταν με παρακαλάει ο έμπορος για πάρα πολλά περισσότερα. Είναι διαφορετικό όμως να κράζω τον Α η Β για πωλήσεις άνω της retail και την άλλη μέρα να πουλάω με hype..... παρόλα αυτά ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 11:16:03 πμ »
Καλημέρα Δημήτρη και Άγγελε. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας. Ο φίλος afnios κατήγγειλε μια συγκεκριμένη τακτική και ενδεχομένως καλά έκανε. Ανοίξαμε μια φορουμιακη κουβέντα, καταθέσαμε απόψεις κλπ. Όπως γίνεται σε όλα τα φόρουμ.
Μετά ο giannistissot έβαλε μια αγγελία.
Προφανώς δεν είναι του afnios, καθώς όταν τον ρώτησα τι το θέλει δεύτερο ρολόι μου είπε για τα αγόρια του. Έως εδώ όλα καλά λοιπόν.

Αν τώρα είναι δική του ή αγγελία και το ήθελε για να το πουλήσει για να βγάλει ένα χιλιάρικο δεν είναι όλα καλά. Γιατί προφανώς μου απάντησε ψέμματα (δε θέλω να πιστέψω ότι κάποιος λέει ψέματα δημόσια  χρησιμοποιώντας ως δικαιολογία τα παιδιά του...) και η αρχική του τοποθέτηση έγινε για άλλους λόγους και όχι γιατί "ενοχλήθηκε" από τον AD και τη Hamilton και ήθελε να την καταγγείλει. Μεγάλα παιδιά είμαστε κρίμα να κοροιδευομαστε μεταξύ μας...
Αν όντως είπε ψέματα όταν τον ρώτησα (που τονίζω για να μην παρεξηγηθώ ότι δεν το πιστεύω), δεν τη λες και φορουμιακη συμπεριφορά, το αντίθετο.

Οπότε, εγώ απλά περιμένω να διαψεύσει ο φίλος ότι είναι δική του η αγγελία που ανέβασε ο Γιάννης γιατί αν είναι δική του όντως πρέπει να πάρουν θέση οι mods...

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 11:17:54 πμ »
Στην προκειμένη πάντως ο Γιάννης ως πραγματικά αναμάρτητος πυροβολεί  ;D
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 11:31:02 πμ »
Καλημέρα Δημήτρη και Άγγελε. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας. Ο φίλος afnios κατήγγειλε μια συγκεκριμένη τακτική και ενδεχομένως καλά έκανε.
Δεν κατήγγειλε απλώς.
Ήγειρε ολόκληρο ζήτημα, εκθέτοντας μάλιστα έναν έμπορο ο οποίος έχει επιδείξει άψογη συμπεριφορά σε αρκετά μέλη του φόρουμ.

Αντισταθείτε και τιμωρήστε τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2022, 11:37:24 πμ από episkeptis »

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 11:43:23 πμ »
Τι γίνεται βρε παιδιά …. ;;;;

Τι Είναι όλα αυτά ;;;;

Και εγώ πριν λίγους μήνες πούλησα ένα ρολόι μου εδώ μέσα … και μετά από μια βδομάδα βρέθηκε στην βιτρίνα γνωστού μεγάλο εμπόρου μετάχ. ρολογιών  στο κέντρο της Αθήνας ….!!!

Πολύ δυσάρεστα όλα αυτά ….

Από εκεί και πέρα ο καθένας αγοράζει ότι θέλει και πουλάει όπου θελει όσο θέλει …. Δικαίωμα του είναι …!!!
Εχει παραγινει η κατασταση με το μεροκαματο π προσπαθουν καποιοι γνωστοι αγνωστοι να βγαλουν….Αν σ αρεσει το ρολοι παρτο και αν τυχει να βγαλεις εβγαλες…
Να παιρνεις ομως ενα ρολοι απο αγγελια ενος φορουμ μονο με το σκοπο να το πουλησεις  δε σε κανει αυτοματο εμπορο;;;
Ετσι λοιπον θεωρω οτι αυτοι πρεπει να γινουν γνωστοι και να αντιμετωπιζονται αναλογως…πχ εγω προσωπικα σε τετοιο εμπορακο δε θα πουλουσα…1000 φορες να το δωσω σε καποιον φτηνοτερα που θα ξερω ομως θα το χαρει το ρολοι…

Και μια απορια μου…Μηπως στη τελικη οι μονοι πραγματικα κερδισμενοι απο αυτο το επενδυτικο με τα ρολογια ειναι οι γκρευ και τα μαγαζια μτχ;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 12:10:52 μμ »
Δεν κατήγγειλε απλώς.
Ήγειρε ολόκληρο ζήτημα, εκθέτοντας μάλιστα έναν έμπορο ο οποίος έχει επιδείξει άψογη συμπεριφορά σε αρκετά μέλη του φόρουμ.

Αντισταθείτε και τιμωρήστε τους.
Αντισταθειτεεε...!

Εγω θα βαλω αγγελια μεθαυριο το ΒΒ 58 3.670 ουτε ενα ευρω πανω απο τη ριτειλ μετα την αυξηση.. κριμα και το πηρα για να βγαλω λεφτά.. θα παρω κανα Χαμιλτον

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 12:38:28 μμ »
Δηλαδη,ο εμπορος που εχει επιδειξει αψογη συμπεριφορα στα μελη του φορουμ ειχε δικαιωμα να ανεβασει στο c24 το ρολοι με 80+%?Πασο
Να φτιαχτει μοδερατορας που να κανει ελεγχο των προς πωληση ρολογιων εδω μεσα αν εχουν φουσκωμενες τιμες,ετσι η δημοκρατια μας θα επιζησει?
Το τι κανει καθεις με τα λεφτα του-ρολογια του-κερατατα του ειναι αυστηρα προσωπικη του επιλογη και σε κανεναν δεν πεφτει λογος.
Το αν ψαχνω 2 η' 3 κομματια ενω εχω ταυτοχρονα ενα ιδιο[φυσικα ειναι δικο μου στο TRF]ειναι δικος μου λογαριασμος και σε κανενα δεν υποχρεουμαι να εξηγησω το οτι ψαχνω συγκεκριμενα νουμερα που να εχουν σχεση με τις ημερομηνιες γεννησης .
Αν αυτο με κανει εμπορο τοτε κερναω καφε στο μαγαζακι που ακομα δεν εχω.
Φυσικα και δεν αλλαζω σταση σε οσα ανεφερα για τον Γιαννη,οπως δεν θα του στερουσα το δικαιωμα να ζηταει 1 μυριο για το ΒΒ του.
Οσο αναφορα τον ''ασπονδο'' εταιρο φιλο,δεν τον εξεθεσα ακομα και οταν πουλαγε το Β του με υποτιθεμενα χαρτια,με ανεβασε Αθηνα για να διαπιστωσω οτι δεν υπηρχαν χαρτια......
Το τρολλαρισμα και τα καρφια απλα τα επιστρεφω,
συγχαρητηρια που για μια ακομη φορα καποιοι καταφερατε ενα τοπικ να το κανετε εκδιδομενη γυνη,με οφ τοπικ αναφορες και να χασετε την κυριολεξια,
ευχομαι να ειστε περηφανοι και ευτυχεις .
ουαι!
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:01:24 μμ »
Να ζητησω συγγνωμη που χαλασα κι εγω το ομορφο επενδυτικο κλιμα του φορουμ και το παρον αποκαλυπτικο τοπικ για τις τακτικες της Χαμιλτον...

Μια αλλη εταιρεια επισης ελβετικη δεν εχω δει να την σχολιασετε αναλογα ομως... αν δεν εχετε το μειλ της να σας το βρω...

Ναι και ο εμπορος εχει δικαιωμα στο κρονο24 να βαζει οσο θελει. Εμεις δηλαδη στο TRF εχουμε αλλα ο εμπορος δεν εχει??? Ειναι κατακριτεος?? Να προσεχουμε λοιπον τι λεμε και ποσα λεμε οταν οι ιδιοι κανουμε τα ιδια...

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:11:15 μμ »
Μιχάλη εκτέθηκες ανεπανόρθωτα κι αν σου είχε μείνει μία στάλα αξιοπρέπειας, απλά θα εξαφανιζόσουν μέχρι να ξεφουσκώσει όλο αυτό.

Όσο για το Breitling Skyracer που αναφέρεις, το οποίο είχες τάξει πριν καλά καλά το πάρεις από τα χέρια μου, γνώριζες πολύ καλά ότι είχε όλα του τα συνοδευτικά (manual, πιστοποιητικό cosc κ.τ.λ.) πλην της εγγύησης την οποία είχα απωλέσει. Τα είχαμε ξεκαθαρίσει στο τηλέφωνο αυτά.
Άλλωστε εδώ είναι η αγγελία για όποιον ενδιαφέρεται, στην οποία αναφέρω ξεκάθαρα "Απομένουν ακόμα 15 μήνες εγγύησης του πωλητή και όχι της Breitling. Το τονίζω για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις".
Ακόμα και η αγγελία να έλειπε όμως, πώς θα ήταν δυνατόν να σε κοροϊδέψω σε μια δια ζώσης αγοραπωλησία;

Παρ' όλα αυτά όταν βρεθήκαμε, έπεσες με τα μούτρα στα χαρτιά χωρίς να ρίξεις ούτε μία ματιά στο ρολόι. Κυριολεκτικά όμως. Δεν μπήκες καν στον κόπο να ανοίξεις το κουτί, έτσι για τα προσχήματα βρε αδερφέ.

Ρε Μιχάλη, σου είπα, το ρολόι δε θα το κοιτάξεις καθόλου; Να δεις είναι πουθενά χτυπημένο, έχει καμία γρατζουνιά;
Σου έχω εμπιστοσύνη, μου απάντησες. Τα χαρτιά με ενδιαφέρουν.

Βέβαια δε σε κακίζω για όλο αυτό.
Κάθε έμπορος που σέβεται τον εαυτό του, οφείλει τα ρολόγια που πουλάει να συνοδεύονται από όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:25:01 μμ »
Καλά πήγε αυτό...
Θα μπορούσε το νήμα να έχει τίτλο:
"Κοίτα τους αλήτες τους AD που πάνε να μας κλέψουν τις δουλειές..."  :D

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:25:13 μμ »
Τελικά το θέμα ανοίχτηκε ως παράπονο γιατί το καπέλο του εμπόρου δεν αφήνει περιθώριο κέρδους στον ιδιώτη;

Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:35:34 μμ »
Τελικά το θέμα ανοίχτηκε ως παράπονο γιατί το καπέλο του εμπόρου δεν αφήνει περιθώριο κέρδους στον ιδιώτη;
Δε θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα.

Εστάλη από το Google Pixel 6


Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:47:39 μμ »
Να ζητησω συγγνωμη που χαλασα κι εγω το ομορφο επενδυτικο κλιμα του φορουμ και το παρον αποκαλυπτικο τοπικ για τις τακτικες της Χαμιλτον...

Μια αλλη εταιρεια επισης ελβετικη δεν εχω δει να την σχολιασετε αναλογα ομως... αν δεν εχετε το μειλ της να σας το βρω...

Ναι και ο εμπορος εχει δικαιωμα στο κρονο24 να βαζει οσο θελει. Εμεις δηλαδη στο TRF εχουμε αλλα ο εμπορος δεν εχει??? Ειναι κατακριτεος?? Να προσεχουμε λοιπον τι λεμε και ποσα λεμε οταν οι ιδιοι κανουμε τα ιδια...

Στάλθηκε από το SM-A505FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το θεμα αφορουσε μια συγκεκριμενη εταιρεια,τωρα αν εσεις εχετε βιωματα με καποιες αλλες,ανοιχτε καινουργιο.Και ο εμπορος ΔΕΝ εχει δικαιωμα να πουλησει πανω απο την προτεινομενη τιμη αν ειναι ad.
Μιχάλη εκτέθηκες ανεπανόρθωτα κι αν σου είχε μείνει μία στάλα αξιοπρέπειας, απλά θα εξαφανιζόσουν μέχρι να ξεφουσκώσει όλο αυτό.
Mιλας για αξιοπρεπεια εσυ που δεν εισαι ουτε καν επισκεπτης της?
''Αν ακουγε ο Θεος τα κορακια....''
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:48:51 μμ »
Για την ταμπακιέρα κάτι;  ???

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 01:50:13 μμ »
Για την ταμπακιέρα κάτι;  ???
Εδώ γελάμε.

Εστάλη από το Google Pixel 6


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Hamilton η' αλλοιως ιστοριες καθημερινης τρελλας
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 06:25:19 μμ »
Παιδιά όταν κάποιος πληρώσει ένα αντικείμενο και το κάνει δικό του, είναι αυτονόητο πως έχει κάθε δικαίωμα να κάνει ότι γουστάρει με αυτό. Μπορεί να το πετάξει στη θάλασσα, μπορεί να το ψήσει στο φούρνο με πατάτες και ναι, μπορεί και να το πουλήσει με 1000% κέρδος εάν υπάρχει αγοραστής. Παίζει να είμαστε το μοναδικό φόρουμ στη γη με τόση ζήλεια, κόμπλεξ, εμπάθεια και μαχαίρωμα. Δηλαδή αν αγόρασες ένα οικόπεδο προ δεκαετίας 10000 και το πουλήσεις σήμερα 20000, αυτό λέγεται αισχροκέρδεια; Προτείνω να συνέλθουμε λίγο και όσοι δεν προλάβατε να πάρετε ρολεξάκια, προλαβαίνετε ακόμα, ούτε στο μισό δεν έχουν ανέβει.