Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1164210 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #900 στις: Μάρτιος 28, 2011, 02:01:50 μμ »
http://forums.timezone.com/index.php?t=tree&goto=5592334&rid=0.                 Αν δεν το έχετε ήδη δει ειναι καλο...και το μονο που ουσιαστικά έχω βρει με live fotos απο την έκθεση...(μαζί με λίγες απο το club breitling Israel)αν εχει βρει κάποιος και απο αλλού ας μας πει σελίδα...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #901 στις: Μάρτιος 28, 2011, 02:16:58 μμ »
Πλάκα μου κάνετε.....το 46άρι Heritage είναι μακράν το σωστότερο μέγεθος!!!
Ομοίως και το 43μισάρι Chronomat!!!

 ;D

Για το γαϊδουρόχερό σου συμφωνώ και εγώ  :smt064   :smt043, αλλά για φυσιολογικούς ανθρώπους τα 44mm νομίζω θα ήταν ιδανικά.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #902 στις: Μάρτιος 28, 2011, 02:32:41 μμ »
   Για το νούμερό μου τα 46μμ είναι άψογα, όμως για αρκετό κόσμο είναι πολλά. Σοφή λοιπόν κίνηση της Breitling να βγάλει το ρολόι και στα 42μμ ώστε να απευθύνεται παντού. Πιστεύω πως οι πωλήσεις του SOC θα απογειωθούν τώρα, αφού από ποιότητα σκίζει, αλλά και από εμφάνιση είναι έτσι κι αλλιώς από τα ομορφότερα diver...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #903 στις: Μάρτιος 28, 2011, 02:40:49 μμ »
Αν εξαρχής το είχε βγάλει στα 44, δεν θα υπήρχε ανάγκη για να βγάλει 42άρι. Θα ήταν πιθανότατα το μοντέλο της  Β με τις περισσότερες πωλήσεις αυτή τη στιγμή. Τώρα το 42άρι ίσως πέσει πάλι μικρό σε κάποιους...
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #904 στις: Μάρτιος 28, 2011, 04:23:11 μμ »
-Ένα 44άρι παρακαλώ!
-Έφτασεη!

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #905 στις: Μάρτιος 29, 2011, 12:53:21 μμ »

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #906 στις: Μάρτιος 29, 2011, 12:58:34 μμ »
Πώ πωωωω, το Blackeye gray πραγματικά είναι TOP! ;D ;D



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος gld

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 293
  • Live to fly...
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #907 στις: Μάρτιος 29, 2011, 08:29:22 μμ »
Καλησπέρα εις άπαντα τον πληθυσμό.

 Ήθελα απλά να μοιραστώ μαζί σας την μετάνοιά μου...

 Αν και φανατικός αεροπλανάκιας, ό,τι Breitling είχα δοκιμάσει, δε μου άρεσε καθόλου. Δοκίμασα σήμερα όμως το Blackbird blacksteel limited και ομολογώ ότι μου άρεσε πάρα πολύ (τόσο που το σκέφτομαι σοβαρά αν και πριν λίγο καιρό ξηλώθηκα για το Portuguese ;D ;D). Επίσης μου ξαναμπήκαν ιδέες και για το IWC Pilot chrono (ref. IW371701).

Η ερώτηση είναι: Μεταξύ των δύο, και δεδομένης της διαφοράς στην τιμή τους, θεωρείτε πώς το συγκεκριμένο breitling αξίζει τη διαφορά σε σχέση με το (δεδομένης αξίας νομίζω) iwc pilot ; Η ερώτηση δεν αφορά το (μαρκετίστικο) limited edition, αλλά την ουσία των 2 ρολογιών.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #908 στις: Μάρτιος 29, 2011, 08:44:04 μμ »
Καλησπέρα εις άπαντα τον πληθυσμό.

 Ήθελα απλά να μοιραστώ μαζί σας την μετάνοιά μου...

 Αν και φανατικός αεροπλανάκιας, ό,τι Breitling είχα δοκιμάσει, δε μου άρεσε καθόλου. Δοκίμασα σήμερα όμως το Blackbird blacksteel limited και ομολογώ ότι μου άρεσε πάρα πολύ (τόσο που το σκέφτομαι σοβαρά αν και πριν λίγο καιρό ξηλώθηκα για το Portuguese ;D ;D). Επίσης μου ξαναμπήκαν ιδέες και για το IWC Pilot chrono (ref. IW371701).

Η ερώτηση είναι: Μεταξύ των δύο, και δεδομένης της διαφοράς στην τιμή τους, θεωρείτε πώς το συγκεκριμένο breitling αξίζει τη διαφορά σε σχέση με το (δεδομένης αξίας νομίζω) iwc pilot ; Η ερώτηση δεν αφορά το (μαρκετίστικο) limited edition, αλλά την ουσία των 2 ρολογιών.

Δε θα σου μιλήσω ως Breitling fan αλλά ως "γνώστης" (το λέω έτσι γιατί και τα 2 μου Β είναι στην ίδια κατηγορία) πάνω στη σειρά Windrider ( Chronomat & Blackbird δηλαδή). Αν θέλεις ένα ρολόι που να έχει πολύ δυνατό και όμορφο σκελετό, ο οποίος να αντέχει τους κραδασμούς απο τα χτυπήματα, τότε πάρε το Blackbird. Τα Chronomat όπως επίσης και τα Blackbird ( η σειρά windrider εν ολίγοις ) έχουν τους πιο δυνατούς σκελετούς, το ρολόι αντέχει πάρα πολύ και στο λέω αυτό γιατί το Chronomat Evolution που έχω, το έχω εδώ και 2 χρόνια, και πίστεψε με, του έχω κάνει τη χειρότερη χρήση και η χρονομετρία του είναι παρα πολύ καλή. Αν απο την άλλη θέλεις ένα ρολόι μιας ανώτερης ωρολογοποιίας, τότε πάρε το IWC. Εγώ ψηφίζω Blackbird, λόγω υψηλής ποιότητας και αντοχής σκελετού, τέλειο φινίρισμα + Caliber44 + οτι λογικά το Breitling είναι και φθηνότερο. ;D ;)



Φιλικά,
Κων/νος
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2011, 08:52:13 μμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #909 στις: Μάρτιος 29, 2011, 10:40:09 μμ »
Σε οτι αφορά το ρολόι μιας ανώτερης ορολογοποιιας σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τον προλαλησαντα αλλα όχι σε οτι αφορά το iwc pilot chrono αφού και αυτος φέρει τον 7750 οπότε δεν εχεις να κερδίσεις κατι απο άποψη μηχανισμού σε σχέση με το breitling...ίσα ίσα.....όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής και τα δυο ειναι σε κορυφαία επίπεδα και όσο αφορά εμφάνιση θεωρώ πως ειναι σαφής η υπεροχή του blackbird κατα την ταπεινή που άποψη....Τώρα αν μας έλεγες για κανα ingenieur και ιδίως για κανα mission earth αλλαζει το πράγμα.....Σε σχέση με αυτα τα δυο ομως σιγουρα blackbird και ιδίως το blacksteel που ειναι και dlc και όχι pvd.......

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #910 στις: Μάρτιος 30, 2011, 12:11:07 πμ »
Σε οτι αφορά το ρολόι μιας ανώτερης ορολογοποιιας σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τον προλαλησαντα αλλα όχι σε οτι αφορά το iwc pilot chrono αφού και αυτος φέρει τον 7750 οπότε δεν εχεις να κερδίσεις κατι απο άποψη μηχανισμού σε σχέση με το breitling...ίσα ίσα.....όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής και τα δυο ειναι σε κορυφαία επίπεδα και όσο αφορά εμφάνιση θεωρώ πως ειναι σαφής η υπεροχή του blackbird κατα την ταπεινή που άποψη....Τώρα αν μας έλεγες για κανα ingenieur και ιδίως για κανα mission earth αλλαζει το πράγμα.....Σε σχέση με αυτα τα δυο ομως σιγουρα blackbird και ιδίως το blacksteel που ειναι και dlc και όχι pvd.......
Πολύ σωστός ο Argo98! ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #911 στις: Απρίλιος 12, 2011, 12:02:04 πμ »
Παιδια μια ερωτηση σχετικα με τον μηχανισμο που φερει το Breitling Seawolf (breitling 17),αν δεν κανω λαθος δεν προκειτε για in house μηχανισμο,ομως περι τεινος προκειτε???!!!
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #912 στις: Απρίλιος 12, 2011, 12:11:46 πμ »
Παιδια μια ερωτηση σχετικα με τον μηχανισμο που φερει το Breitling Seawolf (breitling 17),αν δεν κανω λαθος δεν προκειτε για in house μηχανισμο,ομως περι τεινος προκειτε???!!!
Το Avenger Seawolf φοράει την Breitling Caliber 17 η οποία βασίζεται στην ΕΤΑ 2824-2. Και ναί έχεις δίκιο, δεν είναι in house! ;)



Φιλικά,
Κων/νος
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2011, 12:19:21 πμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #913 στις: Απρίλιος 12, 2011, 10:14:25 μμ »
Σημερα πηγα και εριξα μια κλεφτη ματια στο seawolf(δυστηχως υπηρχε μονο το τιτανιο με κιτρινο καντραν στα 44mm).Και ρωτησα για το 45,4mm με γκρι καντραν που με ενδιαφερει.Τιμη 3300 ευρω!! :o :-\
και η εκπτωση υπερβολικα μικρη!!!Σε αντιθεση με το κιτρινακι που μου εκανε 30%
Ποσο να περιμενω σαν ενα ποσοστο καλης εκπτωσης???Να αναμενω και στο αλλο ενα 30% η' ειναι υπερβολικο????
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #914 στις: Απρίλιος 12, 2011, 10:23:27 μμ »
Κ2Linos εχεις πμ
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #915 στις: Απρίλιος 15, 2011, 01:10:46 μμ »
Να αναμενω και στο αλλο ενα 30% η' ειναι υπερβολικο????

Καθόλου υπερβολικό ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #916 στις: Απρίλιος 15, 2011, 11:07:27 μμ »
ελπιζω αυτο να ξυπνησει συναισθηματα!!!!
 http://www.flickr.com/photos/o2afac67/sets/72057594055007953/show/
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #917 στις: Απρίλιος 16, 2011, 08:54:52 πμ »
Για πάμε να δούμε μερικές φωτό που θα μιλήσουν χωρίς λόγια...

1) Buzz Aldrin με Emergency παρακαλώ...


Uploaded with ImageShack.us

2) Tom Cruise


Uploaded with ImageShack.us

3) Leonardo Di Caprio


Uploaded with ImageShack.us

4) Miles Davis, κολλημένο πάνω του όλη του την ζωή, navitimer με custom λουρί...


Uploaded with ImageShack.us

5) Και φυσικά ο κύριος Σήμα Κατατεθέν!


Uploaded with ImageShack.us
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #918 στις: Απρίλιος 16, 2011, 12:34:31 μμ »
Εγώ που είμαι φίλε Θάνο; Πάλι με ξέχασες :pipedown:  :mg:

Και καλά εμένα, εκείνον τον Κωνσταντίνο δεν τον λυπάσαι;  :dielaughing:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #919 στις: Απρίλιος 16, 2011, 12:49:28 μμ »
Εγώ που είμαι φίλε Θάνο; Πάλι με ξέχασες :pipedown:  :mg:

Και καλά εμένα, εκείνον τον Κωνσταντίνο δεν τον λυπάσαι;  :dielaughing:
Πές τα ρε Γιάννη! ;D :dielaughing:


Φιλικά,
Κων/νος