Αποστολέας Θέμα: LONGINES  (Αναγνώστηκε 522313 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1160 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 09:01:35 πμ »
Χαχααα σκεφτομαι κατι πιο τεχνοκρατικο τυπου Ceo πχ... θα δουμε..

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ζηλεψες τα αξιωματα του Αγγελου.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1161 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 09:57:55 πμ »
Καλησπέρα σε όλους! Από σήμερα και εγώ είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος ενός LLD!  :) Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ και ευελπιστώ να γίνω συχνός επισκέπτης.






καλοφόρετο να είναι το ρολόι σου και καλώς ήρθες στη παρέα μας !
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Συνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1162 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 11:38:40 πμ »
Καλοφορετος ο θρυλικός δύτης! Παντα καλες ωρες!


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1163 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 12:13:39 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Από σήμερα και εγώ είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος ενός LLD!  :) Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ και ευελπιστώ να γίνω συχνός επισκέπτης.



Kαλώς ήρθες και μπράβο για την επιλογή!
Καλοφόρετο, πάντα με υγεία!  :cheers:

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1164 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 01:43:03 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Καλώς σας βρήκα. Η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα δεν είχα κάποια ιδιαίτερη σχέση με τα ρολόγια παρόλο που δεν με λες και μικρό 33 χρονών....  :D Αλλά το συγκεκριμένο ρολόι με κέρδισε από την αρχή όταν το είδα σε ένα μαγαζί εδώ στο Μόναχο που μένω μόνιμα.

Μου αρέσει γιατί συνδυάζει κομψότητα με σπορ εμφάνιση και μπορεί να φορεθεί σε πολλες περιστάσεις με το κατάλληλο λουράκι... Όσον αφορά τα 300 μέτρα βάθος δεν θα έλεγα ότι με πολύ ενδιαφέρει καθώς μέχρι στιγμής μέχρι το 1 μέτρο πηγαίνω στην θάλλασσα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1165 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 02:27:50 μμ »
Καλοφόρετο και από μένα :) Πολύ ωραίο το LLD


Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1166 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 03:07:35 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Καλώς σας βρήκα. Η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα δεν είχα κάποια ιδιαίτερη σχέση με τα ρολόγια παρόλο που δεν με λες και μικρό 33 χρονών....  :D Αλλά το συγκεκριμένο ρολόι με κέρδισε από την αρχή όταν το είδα σε ένα μαγαζί εδώ στο Μόναχο που μένω μόνιμα.

Μου αρέσει γιατί συνδυάζει κομψότητα με σπορ εμφάνιση και μπορεί να φορεθεί σε πολλες περιστάσεις με το κατάλληλο λουράκι... Όσον αφορά τα 300 μέτρα βάθος δεν θα έλεγα ότι με πολύ ενδιαφέρει καθώς μέχρι στιγμής μέχρι το 1 μέτρο πηγαίνω στην θάλλασσα.  ;D

Έχει ωραίες παραλίες εκεί στο Μόναχο; lol
Καλοφόρετο, φίλε. Πανέμορφο είναι.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1167 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 03:37:33 μμ »
Έχει μία φοβερή λίμνη.
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1168 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 04:32:07 μμ »
Ακριβώς. Αλλά φαντάζομαι ούτε 30 μέτρα βάθος δεν θα έχει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1169 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 09:05:19 μμ »
Παιδιά μια ερώτηση. Σήμερα παρατήρησα (καθότι και λίγο ψείρας) όταν έβαλα το τηλέφωνο κάτω από τον ήλιο η με το φως του φακού έναν αναπαίσθητο κόκο σκόνης στο εσωτερικό του καντράν που σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται με γυμνό μάτι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω? Είναι κάτι που μπορεί να θεωρηθεί φυσιολογικό ή θα πρέπει να απευθυνθώ εκεί που το πήρα για ενδεχόμενο έλεγχο ? Αξίζει σε αυτήν την περίπτωση ? Η και το επόμενο που θα έρθει ενδεχομένως νά έχει κάτι αντίστοιχο... Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1170 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 09:22:45 μμ »
Κανονικά δεν έπρεπε να είναι εκεί σε καινούργιο ρολόι.
Το θέμα είναι τώρα που το ανακάλυψες αν μπορείς ή δεν μπορείς να ζήσεις μαζί του.
Εγώ δεν θα μπορούσα και θα πήγαινα κατευθείαν εκεί που το πήρα.
Μετά θα ξεκίναγαν τα ζόρια.
Θα απαιτούσα καινούργιο ρολόι γιατί δεν θα δεχόμουν σε καμία περίπτωση να μου ανοίξουν ρολόι 2 ημερών.
Η συνέχεια θα είναι ανάλογη με το τι θα κάνει ο πωλητής.
Σε καμία περίπτωση μην τους αφήσεις να σε εμφανίσουν σαν περίεργο και ιδιότροπο αγοραστή. Να τους το κόψεις με το καλημέρα. Καινούργιο ρολόι με 2000+ € κατάλογο αγόρασες.   

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1171 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 09:25:54 μμ »
Ευχαριστώ Πάνο. Έχω ήδη στείλει e-mail και περιμένω την σχετική αντίδραση εάν και πιστεύω ότι μπορώ να ζήσω με αυτό καθώς είναι κάτι που δεν φαίνεται με τίποτα παρά μόνο με φακό ή κάτω από το φως του ήλιου. Επείδη όμως έχω και άλλο ένα ρολόι invicta όταν το έβαλα και αυτό κάτω από το φακό είδα και εκεί κάποιες γραμμές στο εσωτερικό του καντράν κτλ. Οπότε δεν ξέρω έαν τελικά αξίζει όλος αυτός ο ντόρος. Πάντως συμφωνώ πως σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μου ανοίξουν το ρολόι στο service.

Αποσυνδεδεμένος Marga

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1227
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1172 στις: Φεβρουάριος 11, 2017, 11:57:14 μμ »
Αν εσένα δε σ ενοχλεί ολα καλα!

Εγώ την επόμενη μερα θα το επέστρεφα και θα διεκδικούσα καινούριο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1173 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 02:52:48 μμ »
Ευχαριστώ παιδιά. Αναμένω την απάντηση από το μαγαζί που το πήρα και βλέπουμε. Προς το παρόν πάντως το χαίρομαι! Είναι πανέμορφο ρολόι!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1174 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 03:10:35 μμ »
Παιδιά μια ερώτηση. Σήμερα παρατήρησα (καθότι και λίγο ψείρας) όταν έβαλα το τηλέφωνο κάτω από τον ήλιο η με το φως του φακού έναν αναπαίσθητο κόκο σκόνης στο εσωτερικό του καντράν που σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται με γυμνό μάτι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω? Είναι κάτι που μπορεί να θεωρηθεί φυσιολογικό ή θα πρέπει να απευθυνθώ εκεί που το πήρα για ενδεχόμενο έλεγχο ? Αξίζει σε αυτήν την περίπτωση ? Η και το επόμενο που θα έρθει ενδεχομένως νά έχει κάτι αντίστοιχο... Σας ευχαριστώ.

Είχα το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου πριν αρκετά χρόνια +το ότι δεν ασφάλιζε επαρκώς η εσωτερική στεφάνη.
Πήγα στο επίσημο σέρβις, το στείλαν Ελβετία, όπου αλλάχθηκε η κάσα. Χρόνος αναμονής 4-5 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1175 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 03:13:29 μμ »
Είναι θεμα τυχης.
Το επομενο μπορει να είναι ΟΚ αλλα μπορει να εχει κατι παραπανω,

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1176 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 04:18:18 μμ »
Κατάλαβα. Με τίποτα δεν μπορώ να περιμένω 4-5 μήνες για κάτι τόσο ασήμαντο. Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να μην το εντόπιζα αλλά εν τελεί δεν πειραζει. Από ότι φαίνεται δεν συμβαίνει μόνο σε μένα. Βέβαια θα πίεσω για καινούριο αλλά όπως είπε και ο Άρης εάν παρουσιάσει κάτι περισσότερο από έναν κόκκο σκόνης τι γίνεται;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiannisMast

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1801
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1177 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 04:56:12 μμ »
Αν μπορείς να βαλεις μια κοντινή/macro φωτογραφία,με την κατάλληλη γωνία και φωτισμό να δούμε...

Αν είναι τόσο ανεπαίσθητο που μόνο με προσεκτική και κοντινή παρατήρηση φαίνεται,ίσως να το άφηνες...(?)

Ξέρεις τα ρολόγια είναι και αυτά αντικείμενα,όσο ακριβά και αν είναι...Κάποιες στιγμές θα το χτυπήσεις κατά λάθος σε μερικά σημεία,θα κάνει σημαδάκια κτλ.

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1178 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 05:51:29 μμ »
Γιάννη θα προσπαθήσω με το κινητό γιατί δυστυχώς δεν έχω φωτογραφική μηχανή και θα επανέλθω.  Και εγώ προς τα εκεί κλείνω. Να το αφήσω εάν η διαδικασία είναι χρονοβόρα. Αλλά θα εξαντλήσω τα περιθώρια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος djarte

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: LONGINES
« Απάντηση #1179 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 05:54:52 μμ »
Και με μια γρήγορη αναζήτησή στο google από ότι φαίνεται το πρόβλημα το έχουν και άλλοι ιδιοκτήτες του LLD. Και όχι μόνο ένας μικρός κόκκος σκόνης όπως στην δίκη μου περίπτωση αλλά αλλα πιο σοβαρά θέματα. Κάποιοι το έστειλαν πίσω λόγω σκόνης και όταν το παρέλαβαν είχε σκόνη σε άλλο σημείο. Βέβαια για να είμαι ειλικρινής από την άλλη, θα φανταζόμουν πως σε τέτοια ρολόγια η διαδικασία κατασκευής θα γινόταν σε αποστειρωμένο περιβάλλον κτλ. Και τουλάχιστον θα υπήρχαν κάποιοι έλεγχοι πριν φύγει για τον έμπορο.


Sent from my iPhone using Tapatalk