Αποστολέας Θέμα: Τι φοράμε σήμερα;  (Αναγνώστηκε 21784549 φορές)

0 μέλη και 65 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100560 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 10:20:47 πμ »
Καλημέρα


Καλημέρα



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100561 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 10:30:46 πμ »
Καλημέρα



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ρε συ φίλε, για πες εντυπώσεις, θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σου. Η δική μου είναι ότι το ρολόι είναι αλλού, αλλά θα ήθελα να ακούσω τη δική σου έχοντας τόσα "δυνατά" κομμάτια στην κατοχή σου.

*Και μου κάνει εντύπωση πως κατέληξες τελικά στο hesalite και όχι στο κρύσταλλο που έλεγες αρχικά..

Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100562 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 10:44:39 πμ »
Ρε συ φίλε, για πες εντυπώσεις, θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σου. Η δική μου είναι ότι το ρολόι είναι αλλού, αλλά θα ήθελα να ακούσω τη δική σου έχοντας τόσα "δυνατά" κομμάτια στην κατοχή σου.

*Και μου κάνει εντύπωση πως κατέληξες τελικά στο hesalite και όχι στο κρύσταλλο που έλεγες αρχικά..
Το λατρεύω! Γενικά δεν μου άρεσαν τα κουρδιστα και δεν τα προτιμώ ακόμα και τώρα. Είδα το sapphire και δεν με κέρδισε γιατί το έκρινα όπως κάθε άλλο «σύγχρονο» ρολόι αλλά το hesalite πραγματικά το ερωτεύτηκα. Το curvature που έχει το hesalite είναι πανέμορφο και ταιριάζει απόλυτα με το ρολόι και το χαρακτήρα του. Δεν το χορταίνω αλήθεια.. επίσης κάθεται πολύ καλά στο χέρι και είναι πανέμορφο να το χαζεύεις, το μπρασελέ μου αρέσει. Φαντάσου στο επετειακό 50th Anniv που αγόρασα το Σεπτέμβρη το μπρασελέ δεν μου άρεσε, ωραίο για φωτογραφίες αλλά στο χέρι όχι. Θεωρώ στα χρήματα αυτά το Moonwatch Speedy είναι το απόλυτο VFM γιατί αγοράζεις ένα πανέμορφο ρολόι με πολύ δυνατή ιστορία από μια μεγάλη εταιρία.. βασικά άχαστο!!! Εγώ πήρα και τα δυο ρολόγια σε απίστευτα καλές τιμές λόγω της εδώ προσφοράς όποτε ήταν ακόμα πιο εύκολη η απόφαση

Όσο ωριμάζω ωρολογιακά τόσο πιο πολύ εκτιμάω κομμάτια των 3-4-5Κ € σε σχέση με αυτά των 10-15 κτλ

Και τώρα που το είδα στο φως της ημέρας ακόμα καλύτερο.. το γυαλί «κρύσταλλο» πραγματικά κάνει την διαφορά με την κυρτότητα που έχει..

Και μια space ρολόι space παπούτσι

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2020, 11:55:07 πμ από Efthimis »

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100563 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 01:13:18 μμ »
Θα με κάνετε να το ξαναπάρω ρε παιδιά!
Να τα χαίρεστε τα μουνορολογα!!!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100564 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 01:23:07 μμ »
Απόστολε, Ευθύμη, καλοφόρετα τα Ωμέγα!

Αποσυνδεδεμένος Gotrek

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100565 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 02:17:04 μμ »
Αποστολη και ευθυμη καλοφορετα . Ειναι πανενορφα. Επισης το καινουργιο σου seamaster Ευθυμη ειναι υπεροχο

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100566 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 02:23:46 μμ »
Εγώ εδώ με τις σούπες... Προβληματιζομαι!

Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100567 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 02:26:38 μμ »
Εγώ εδώ με τις σούπες... Προβληματιζομαι!


Δωσε μου ρε gmaras το Batman. Χαζορολογο

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100568 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 02:27:59 μμ »
Θα με κάνετε να το ξαναπάρω ρε παιδιά!
Να τα χαίρεστε τα μουνορολογα!!!
Ε αν σου έλειψε λιγάκι χτύπα το, καλά λένε ότι αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι συλλογής.. ωραία τα Ρόλεξ φίλε, το Χουλκ μετά από κάποιο διάστημα άρχισε να ξεθωριάζει στα μάτια μου, αρχικά το είδα με ενθουσιασμό ως κάτι διαφορετικό.. πάντως όποτε το βλέπω ξανά σε φωτογραφίες εντυπωσιακό μου φαίνεται!!
Αποστολη και ευθυμη καλοφορετα . Ειναι πανενορφα. Επισης το καινουργιο σου seamaster Ευθυμη ειναι υπεροχο
Ευχαριστώ πολύ!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100569 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 02:44:24 μμ »
Εγώ εδώ με τις σούπες... Προβληματιζομαι!


Ποιο να μπει θυρίδα?
 :D
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100570 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 02:46:01 μμ »
Δωσε μου ρε gmaras το Batman. Χαζορολογο

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
8450€ εδώ και τώρα!
Ε αν σου έλειψε λιγάκι χτύπα το, καλά λένε ότι αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι συλλογής.. ωραία τα Ρόλεξ φίλε, το Χουλκ μετά από κάποιο διάστημα άρχισε να ξεθωριάζει στα μάτια μου, αρχικά το είδα με ενθουσιασμό ως κάτι διαφορετικό.. πάντως όποτε το βλέπω ξανά σε φωτογραφίες εντυπωσιακό μου φαίνεται!!Ευχαριστώ πολύ!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Εύθυμη η αλήθεια είναι ότι με το speedy έπαθα ακριβώς το ίδιο που έπαθες με το Hulk...! Επίσης οπότε το ξαναβλέπω σε φωτογραφίες το αναπολώ... Έχει τρομερή φωτογένεια! Τέλος, πριν λίγους μήνες κόντεψα να ξαναγινω κάτοχος του και το απέτρεψα τελευταία στιγμή! Ευτυχώς γιατί αμέσως μετά ήρθε το hulk κι έχω πάθει ζημιά... Άλλωστε είναι η δεύτερη φορά που το παίρνω!

Επόμενη μελλοντική κίνηση θα είναι ένα πανέρι σα του μερλον, το 005... Το σκεφτόμουν ανάμεσα σε speedy και πανέραι και κατέληξα ότι η σχέση μου με το speedy έχει τελειώσει! Τα πανεραι είναι πιο κοντά στο στυλ μου! Αλλά αυτό αργεί...

Καλοφόρετα και πάλι τα νέα σου αποκτήματα... Έχεις τρομερή συλλογή!

Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100571 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 02:50:10 μμ »
Ποιο να μπει θυρίδα?
 :D

Όχι Αποστόλη!

Τα ρολογια μου τα φοράω παντού και πάντα και τα βουτάω και τα λιώνω... Ο μόνος λόγος να μπει θυρίδα κάποιο, είναι για την ασφάλεια και την αποφυγή απώλειας... Ανα ενα μήνα κάθε ρολόι... Αυτό είναι πλέον το ροτεισιον...
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100572 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 03:37:29 μμ »
8450€ εδώ και τώρα! Εύθυμη η αλήθεια είναι ότι με το speedy έπαθα ακριβώς το ίδιο που έπαθες με το Hulk...! Επίσης οπότε το ξαναβλέπω σε φωτογραφίες το αναπολώ... Έχει τρομερή φωτογένεια! Τέλος, πριν λίγους μήνες κόντεψα να ξαναγινω κάτοχος του και το απέτρεψα τελευταία στιγμή! Ευτυχώς γιατί αμέσως μετά ήρθε το hulk κι έχω πάθει ζημιά... Άλλωστε είναι η δεύτερη φορά που το παίρνω!

Επόμενη μελλοντική κίνηση θα είναι ένα πανέρι σα του μερλον, το 005... Το σκεφτόμουν ανάμεσα σε speedy και πανέραι και κατέληξα ότι η σχέση μου με το speedy έχει τελειώσει! Τα πανεραι είναι πιο κοντά στο στυλ μου! Αλλά αυτό αργεί...

Καλοφόρετα και πάλι τα νέα σου αποκτήματα... Έχεις τρομερή συλλογή!
Panerai ειδικά σαν του Αγγέλου στα 47mm δεν ξέρω κατά πόσο θα σου αρέσει και θα το φοράς από την στιγμή που κινείσαι στα 40αρια Ρόλεξ.. πρέπει να το δοκιμάσεις πάντως αλλά εμένα δεν με κέρδισε καθόλου η εταιρία μετά την πρόσφατη προσπάθεια μου (μια εβδομάδα πριν το αγόρασα, φορέθηκε ελάχιστα..). Η συλλογή μου θα συρρικνωθεί άμεσα καθώς δεν μπορώ να έχω πάνω από 4-5 ρολόγια, δεν έχει νόημα για μένα γιατί επίσης τα φοράω όλα και τα χαίρομαι. Επίσης δεν έχω θυρίδα και είναι όλα άμεσα διαθέσιμα γι αυτό και συνήθως αλλάζω ανά 2-3 μέρες Max 


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος GiannisTissot

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6301
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100573 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 03:43:36 μμ »
Εγώ εδώ με τις σούπες... Προβληματιζομαι!




Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The front tells the time and the back tells the story.

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100574 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 05:15:00 μμ »
Απόστολε, Ευθύμη, καλοφόρετα τα Ωμέγα!

 :2thumbs:

Αποστολη και ευθυμη καλοφορετα . Ειναι πανενορφα. Επισης το καινουργιο σου seamaster Ευθυμη ειναι υπεροχο

 :2thumbs:
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100575 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 05:22:38 μμ »
καλησπέρα σας



Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100576 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 05:39:45 μμ »





Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100577 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 06:52:13 μμ »
Panerai ειδικά σαν του Αγγέλου στα 47mm δεν ξέρω κατά πόσο θα σου αρέσει και θα το φοράς από την στιγμή που κινείσαι στα 40αρια Ρόλεξ.. πρέπει να το δοκιμάσεις πάντως αλλά εμένα δεν με κέρδισε καθόλου η εταιρία μετά την πρόσφατη προσπάθεια μου (μια εβδομάδα πριν το αγόρασα, φορέθηκε ελάχιστα..). Η συλλογή μου θα συρρικνωθεί άμεσα καθώς δεν μπορώ να έχω πάνω από 4-5 ρολόγια, δεν έχει νόημα για μένα γιατί επίσης τα φοράω όλα και τα χαίρομαι. Επίσης δεν έχω θυρίδα και είναι όλα άμεσα διαθέσιμα γι αυτό και συνήθως αλλάζω ανά 2-3 μέρες Max 


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Εύθυμη δε μιλάω για το 372 του Αγγελου... Σε καμία περίπτωση 47αρι...
Μιλαω για το δεύτερο που έχει το 005, που είναι 44αρι... Εκείνο τα σπάει και έχω δοκιμάσει πολλές φορές 44αρια στον καρπό! Θέλω να πω θα με βολέψει... Αλλά έχουμε ακόμα!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος igk73

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 822
  • Γιάννης
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100578 στις: Ιανουάριος 10, 2020, 10:27:51 μμ »





Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ομορφιές!

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #100579 στις: Ιανουάριος 11, 2020, 12:30:29 μμ »
Καλό ΣΚ

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)