Αποστολέας Θέμα: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......  (Αναγνώστηκε 450599 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #320 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 04:34:39 μμ »
Εγώ το βλέπω χοντροκομμένο, δεν ξέρω.....μην παραξηγηθώ κι όλας από φίλους που το έχουν στη συλλογή τους.....εγώ μιλάω για σένα που έχουμε πεί πολλά και ξέρω το σκεπτικό και την αισθητική σου ;)

Ναι ειναι χοντροκομμενο...αλλα ειναι και ασχημα γοητευτικο...Το μονστερ γιατι αρεσει σε ολο το φορουμ? Αυτο για εμενα ειναι μακραν πιο ομορφο... ;) Ασε που το εχω δει με λουρακια παρομοια με το παραπανω και ειναι κολαση...Εμενα μου φαινεται σαν το απολυτο value for money στα λεφτα που το εχω βρει. Τωρα θα μου πεις παρε ενα πιλοτο και θα εχεις και δικιο...Αλλα τι να κανω...αυτα τα mucho τουβλακια μ αρεσουν ;D
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #321 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 04:40:06 μμ »
Ναι ειναι χοντροκομμενο...αλλα ειναι και ασχημα γοητευτικο...Το μονστερ γιατι αρεσει σε ολο το φορουμ? Αυτο για εμενα ειναι μακραν πιο ομορφο... ;) Ασε που το εχω δει με λουρακια παρομοια με το παραπανω και ειναι κολαση...Εμενα μου φαινεται σαν το απολυτο value for money στα λεφτα που το εχω βρει. Τωρα θα μου πεις παρε ενα πιλοτο και θα εχεις και δικιο...Αλλα τι να κανω...αυτα τα mucho τουβλακια μ αρεσουν ;D

Είσαι και νέο παιδί εσύ, τι να πω; Και σου αρέσουν τα τουβλάλκια χαχαχα!

Τώρα για το monster θα φάω κράξιμο το ξέρω, αλλά εγώ δεν το έπαιρνα ούτε με σφαίρες!!!

Κανένα 5άρι γιατί δεν κοιτάς;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2010, 04:47:57 μμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #322 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 04:41:25 μμ »
Παράθεση
Κανένα 5άρι γιαί δεν κοιτάς;
Eιμαι πληρης απο diver style ρολογια...Απλως αυτο μου φανηκε value for money...και εχει και power reserve σε κιτρινο καντραν και ειναι και πιστοποιημενο diver.. ;)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #323 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 04:42:34 μμ »
Πάρε κανένα πιλοτάκι φίλε ;)

Έπρεπε να δεις το Flieger που φορούσε o koubilaihan την Παρασκευή ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #324 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 04:45:51 μμ »
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος desmo16

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 524
  • Extravaganza
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #325 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 05:16:14 μμ »
Μαλλον θα εχουμε παραγγελιές....με το ζορι κρατιεμαι...δε ξερω για ποσο ακομα...
Eνα εργαλειο για μεσα στο νερο και ενα εργαλειο για εξω απο το νερο...Και με power reserve...Και με κιτρινο dial που δεν εχω κανενα  :)





Το συγκεκριμένο είναι "μοντιφα" με αμμοβολή?

Το tuna όντως είναι καταπληκτικό ρολοι αλλα φαντάζομαι αρκεκτα "δισκολοφορετο",το Orient προσωπικά το βρίσκω αρκετά ελκυστική αγορά αφού το έχεις βρει και σε χαμηλή τιμη.
Μήπως όμως να αποταμίευες για κάνα Sinn U1,λέω εγώ τώρα ;D

Φιλικα
desmo16

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #326 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 05:22:02 μμ »
Παράθεση
Μήπως όμως να αποταμίευες για κάνα Sinn U1,λέω εγώ τώρα
Ο 666 σας βαζει ολους? ;D

Το πρωτο ειναι οντως αμμοβολη...Η δευτερη φωτο ειναι αυτη του ρολογιου...Το οποιο οσο το βλεπω τοσο μ αρεσει... :)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #327 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 07:11:41 μμ »
Ο 666 σας βαζει ολους? ;D

Το πρωτο ειναι οντως αμμοβολη...Η δευτερη φωτο ειναι αυτη του ρολογιου...Το οποιο οσο το βλεπω τοσο μ αρεσει... :)

εχεις ηδη orient diver,
ασε τα κοκκαλα και παρε doxa για μια ζωη
προσωπικα τωρα με την ισοτιμια στο 1,40 ειμαι με το δακτυλο στη σκανδαλη  ;D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #328 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 07:40:50 μμ »
προσωπικα τωρα με την ισοτιμια στο 1,40 ειμαι με το δακτυλο στη σκανδαλη 

 [-X

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #329 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 08:13:55 μμ »
γιατι γιωργο?
που διαφωνεις??  :-\
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #330 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 08:45:11 μμ »
προσωπικα τωρα με την ισοτιμια στο 1,40 ειμαι με το δακτυλο στη σκανδαλη 

 [-X

??????
πιθανολογεις ακομα μεγαλυτερη πτωση του δολλαριου εναντι του ευρω?

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #331 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 08:55:37 μμ »
o NIN ,οσο θυμαμαι ,ειχε ψαξει το θεμα και η εταιρια "κλειδωνε " την ισοτιμια πιο χαμηλα,απο αυτη της αγορας...αν μου φτασει στα 1700 ευρω,αξιζει?καλυτερα 2ο χερι,πιστευω...

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #332 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 09:17:10 μμ »
Δηλαδή κάνουμε μια κουβέντα και συγκρίνουμε ένα ρολόι των 1700 με ένα ρολόι των 250 ευρό; Και κατά τη γνώμη μου το σταράκι είναι μεγάλο καταδυτικό αλλά σε καμμία περίπτωση χονδροκομένο.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #333 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 09:32:59 μμ »
Δηλαδή κάνουμε μια κουβέντα και συγκρίνουμε ένα ρολόι των 1700 με ένα ρολόι των 250 ευρό;
 
   Όχι δεν κάνουμε αυτό, απλά λέμε(μερικοί) ότι ισως είναι καλύτερα να κρατήσει στην άκρη τα χρήματα για κάτι καλύτερο και ακριβότερο. Ίσως η σύγκριση με ένα Doxa έστω και μεταχειρισμένο να είναι υπερβολή, αλλά με ένα 2nd hand U1 να τον χωρίζουν πχ 500 ευρώ. Αξίζει η αναμονή;  Για άλλους όχι, για μένα ναί και πάντα με την λίγο παραπάνω γνώση που έχω για το γούστο του mits από τις προσωπικές επαφές στους καφέδες της Παρασκευής ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #334 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 09:45:51 μμ »
Τι να πω σε αυτό βρε γιάννη; Απαντάμε, κάποια άτομα, σε αυτό ρωτάει ο μιτς εδώ και αρκετές ημέρες. Αλλιώς θα παίξουμε την κολοκυθιά. Γιατί να μην περιμένει λίγο παραπάνω και να πάρει ένα ρόλεξ τρίτο χέρι;
Αλλά όπως και να έχε,ι νομίζω ότι δεν το έχεις δει το ρολόι και απλώς δεν δεχεσαι ότι ένα οριεντ ή ένα ιαπωνικό μπορεί να είναι πραγματικά καλό, ιδίως όταν υπάρχει αυτή η εκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #335 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 09:46:29 μμ »
 
   Όχι δεν κάνουμε αυτό, απλά λέμε(μερικοί) ότι ισως είναι καλύτερα να κρατήσει στην άκρη τα χρήματα για κάτι καλύτερο και ακριβότερο. Ίσως η σύγκριση με ένα Doxa έστω και μεταχειρισμένο να είναι υπερβολή, αλλά με ένα 2nd hand U1 να τον χωρίζουν πχ 500 ευρώ. Αξίζει η αναμονή;  Για άλλους όχι, για μένα ναί και πάντα με την λίγο παραπάνω γνώση που έχω για το γούστο του mits από τις προσωπικές επαφές στους καφέδες της Παρασκευής ;)

Εγώ που το θέλω, δεν διαθέτω τώρα να το πάρω... Αν το πάρει και σε ένα χρόνο, θέλει να πάρει sinn, εδώ είμαι εγώ... 100% το ποσό...  :P
Τέτοιο ρολόι σε τέτοια τιμή δε βρίσκεται κάθε μέρα....και δε μιλάμε για 4ψήφιο κόστος...

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #336 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 09:53:54 μμ »
Τι να πω σε αυτό βρε γιάννη; Απαντάμε, κάποια άτομα, σε αυτό ρωτάει ο μιτς εδώ και αρκετές ημέρες. Αλλιώς θα παίξουμε την κολοκυθιά. Γιατί να μην περιμένει λίγο παραπάνω και να πάρει ένα ρόλεξ τρίτο χέρι;
Αλλά όπως και να έχε,ι νομίζω ότι δεν το έχεις δει το ρολόι και απλώς δεν δεχεσαι ότι ένα οριεντ ή ένα ιαπωνικό μπορεί να είναι πραγματικά καλό, ιδίως όταν υπάρχει αυτή η εκπτωση.

Έχεις δίκιο φίλε όπως το σκέφτεσαι, απλά όπως είπα και πριν, λέω αυτά που λέω λόγω των πολλών απευθείας συζητήσεων με τον mits επί παντός ωρολογιακού. Άλλωστε δεν θα τολμούσα να γράψω σε κάποιον που δεν έχω το θάρρος "καλύτερα περίμενε", αποδοκιμάζοντας εμέσως την επιλογή του. Με τα γιαπωνέζικα με αδικείς γιατί του πρότεινα και το Seiko που πόσταρε ο Γιώργος ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #337 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 09:59:49 μμ »
...και για να μην ξεχνιόμαστε.....αυτά τα λουριά.... ::)


Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #338 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 10:00:57 μμ »
Έχεις δίκιο φίλε όπως το σκέφτεσαι, απλά όπως είπα και πριν, λέω αυτά που λέω λόγω των πολλών απευθείας συζητήσεων με τον mits επί παντός ωρολογιακού. Άλλωστε δεν θα τολμούσα να γράψω σε κάποιον που δεν έχω το θάρρος "καλύτερα περίμενε", αποδοκιμάζοντας εμέσως την επιλογή του. Με τα γιαπωνέζικα με αδικείς γιατί του πρότεινα και το Seiko που πόσταρε ο Γιώργος ;)

το συγκεκριμενο οριεντ ειναι ρολογαρα,
και πιστευω οτι καθε συλλογη πρεπει να εχει ενα οριεντ (σε 2-3 μερες θα εχω κι εγω το δικο μου  ;D),
αλλα ο δημητρης εχει ηδη το mako.
και ξερω οτι δεν ειναι υπερμαχος του στοκαρισματος!
κατι τετοια εκανα κι εγω κι εχω γεμισει κοκκαλα!
να ξεκινησει κουμπαρα για ντοξα η γνωμη μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Αυτό τον καιρό μ'αρέσει......
« Απάντηση #339 στις: Οκτώβριος 11, 2010, 10:03:00 μμ »
Λοιπον
ειμαι πολυ χαρουμενος για το ενδιαφερον των φιλων μου στο φορουμ.
ΑΛΛΑ! υπαρχει ενα μεγαλο αλλα...Εχω ρολοι με 1000€, εχω ρολοι με 120€...πρεπει να παρω ενα ρολοι της ταξεως ενος πανεριου, ενος πλανετΟ και παει λεγοντας. Αν παρω κατι τετοιο δε θα μου κανει τιποτα λιγοτερο να δωσω 200€ τωρα...Ακομα και 2500-3000 να δωσω για πανερι τι να μου κανουν τα 200€...

Αν δεν καταφερω να παρω πανερακι η καποιο αντιστοιχο θα κρατησω τα λεφτα μου να παω κανενα ταξιδι, να παρω κανενα ποδηλατο, να παρω κανενα καθαρο cross να πηγαινω στα βουνα.. :P
Ρολογια του χιλιαρικου δεν παιρνω..Οχι οτι ειναι φτηνα-απλως ειναι τοσο ακριβα για να με κοψουν απο κατι καλο...πολυ καλο.
Sinn u1, doxa κλπ θα παρω αν παρω πρωτα ενα πανερι, ενα pilot, ενα dress και θελω και αλλο ενα ρολοι.

Το σινν που αναφερει ο Γιαννης ειναι εξισου κωμικο σαν σχεδιο και θυμιζει playmobil - αλλα μου αρεσει και εμενα παρα πολυ. Αλλο ομως 200 και αλλο 1200 που εχει ενα U1 sdr... ;) Αλλα ενα χιλιαρικο εδω ενα εκει ...πανε οι μεγαλοι στοχοι.. :'(

Παράθεση
εχεις ηδη orient diver,
ασε τα κοκκαλα και παρε doxa για μια ζωη
Ποιο ειναι κοκκαλο? το doxa η το orientstar? γιατι δεν εχεις δει ποσο τα δινουν και σε τι διαστημα στο wus πχ... ;D
Παράθεση
Πάρε κανένα πιλοτάκι φίλε

Έπρεπε να δεις το Flieger που φορούσε o koubilaihan την Παρασκευή
Μπορω να παρω εναν Αρχιμηδη με 350€ και 450€ κουρδιστο...αλλα ειναι απο εταιρια μικρου βεληνεκους..αν παρω οποιοδηποτε pilot που ειναι λιγο πιο επωνυμος παμε παλι στο χιλιαρικο...(ο Αρχιμηδης τα σπαει παρεπιπτοντως για τα λεφτα του..)

Αρα η σκεψη μου ηταν εφοσον εχω ατομο στην αλλη ακρη του Ατλαντικου, να εκμεταλευτω την εκπτωση για να παρω ενα ρολοι που αξιζει τα λεφτα του και μου εκανε κλικ...Δεν ταιριαζει με τιποτα στο στυλ μου...Αλλα μπορω να το φορεσω σε πολλες στιγμες της ημερας μου  :)

Αυτα απο εμενα... :-*  Βλεπουμε...

grecellin τι εχεις να πεις? ::)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...