Αποστολέας Θέμα: VINTAGE ρολογια του παππου! μια εκτιμηση για την αξια τους! εχω πολλα!!!!  (Αναγνώστηκε 22676 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
σου εχουμε ηδη απαντησει,δεν εχουν μεγαλη αξια τα ρολογια!κρατα τα να θυμασαι τον παππου σου

μεγαλη αξια ειναι κατι υποκειμενικο! για μενα μεγαλη αξια σημαινει ανω των 200 ευρω ας πουμε. τα συγκεκριμενα πού κυμαινονται? στα 5, 10 ,20 ευρω το καθενα? δε σκοπευω να τα δωσω για ενα κομματι ψωμι απλα θελω να ξερω με αριθμους τι γινεται! σε ευχαριστω για το χρονο σου

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ


Uploaded with ImageShack.us

BENMORE ΣΚΑΛΙΣΤΟ ΠΙΣΩ

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ


Uploaded with ImageShack.us

BENMORE ΚΑΠΑΚΙ ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΟ

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
πολύ όμορφο!!

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
ειναι οντως ομορφο! εφοσον βλεπω πως τα βλεπει κοσμος ας μας πει ο καθενας εστω μια λεξη! δεν ειναι κοπος! ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Όταν δουν το θέμα κάποια μέλη που ασχολούνται περισσότερο με τα vintage ίσως σου δώσουν καμμιά επιπλέον πληροφορία ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Χριστίνα να στο θέσω ωμά.
Αν θες να πουλήσεις τα ρολόγια αυτά πρέπει να στήσεις πάγκο στο Μοναστηράκι.
Ότι πιάσεις θα σου φτάνει να κεράσεις σουβλάκια την παρέα σου  ;D

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
δυστυχως έτσι είναι.δεν αξίζει πωλησή τους.Κρατα τα.η συναισθηματική αξία σίγουρα υπερέχει...



φιλικά,Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Κυριοι μου ειμαι 2 μερονυχτα μπροστα στον υπολογιστη και εχω στειλει τις φωτογραφιες των ρολογιων πραγμτατικα σε ολο τον κοσμο! αυτη τη στιγμη μου ζητανε το adams το κουρδιστο ρολοι τσεπης για 180 ευρω!!!!!! δεν ξερω με τι γνωμονα κρινετε και κρινουν αλλα θα μαθω! γενικα παντως στις εκτιμησεις σας να επιφυλασεστε για καθε σας δικαιωμα πουλεει και το ασμα! σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, λαμβανω την αποψη σας σοβαρα και θα σας μεταφερω τις πληροφοριες που λαμβανω.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Κυριοι μου ειμαι 2 μερονυχτα μπροστα στον υπολογιστη και εχω στειλει τις φωτογραφιες των ρολογιων πραγμτατικα σε ολο τον κοσμο! αυτη τη στιγμη μου ζητανε το adams το κουρδιστο ρολοι τσεπης για 180 ευρω!!!!!! δεν ξερω με τι γνωμονα κρινετε και κρινουν αλλα θα μαθω! γενικα παντως στις εκτιμησεις σας να επιφυλασεστε για καθε σας δικαιωμα πουλεει και το ασμα! σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, λαμβανω την αποψη σας σοβαρα και θα σας μεταφερω τις πληροφοριες που λαμβανω.

Καλές πωλήσεις!

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Κυριοι μου ειμαι 2 μερονυχτα μπροστα στον υπολογιστη και εχω στειλει τις φωτογραφιες των ρολογιων πραγμτατικα σε ολο τον κοσμο! αυτη τη στιγμη μου ζητανε το adams το κουρδιστο ρολοι τσεπης για 180 ευρω!!!!!! δεν ξερω με τι γνωμονα κρινετε και κρινουν αλλα θα μαθω! γενικα παντως στις εκτιμησεις σας να επιφυλασεστε για καθε σας δικαιωμα πουλεει και το ασμα! σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, λαμβανω την αποψη σας σοβαρα και θα σας μεταφερω τις πληροφοριες που λαμβανω.

Αν κρίνεις ότι η τιμή σε καλύπτει δώστο! Καλή επιτυχία εύχομαι και μάλλον συμφέρει να κοιτάξεις προς τα έξω για αγοραστές!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
το συγκεκριμενο επειδη δουλευει ΑΚΟΜΗ και κατασκευαστηκε στο διαστημα 1921-1991 στη ussr  χωρια οτι οταν το πηρα στα χερια μου εκανε το κλικ η μαλλον το τικ τακ δε σκοπευω να το δωσω... τωρα αν το παιξω δυσκολη και με δελεασει με την τιμη δεν ξερω ισως να αμαρτησω!  ;D :P

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος,μη δώσεις κανένα.
Κράτησε τα,είναι κομμάτι της ζωής σου!!! :2thumbs:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
εδω και καιρο υπαρχει ιδιαιτερος λογος για χρηματα και νομιζω πως λιγο πολυ ολοι το καταλαβαινετε στις τσεπες σας.. καποια κομματια ισως τα δωσω.. οποτε εαν καποιος ενδιαφερεται μπορει να με ενημερωσει! εχω να ανεβασω ενα ακομη που το ξεχασα αλλα ειναι μονο για κοριτσια!  ;D

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ


Uploaded with ImageShack.us

ΟRIENT ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΧΕΔΟΝ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2013, 10:40:06 μμ από christina.sou »

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ


Uploaded with ImageShack.us

ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
    • Discover the world of uninhibited dating.
Αν σε σωσουν τα μαξ 300ε (εντελως αισιοδοξα)δωστα....απλα σκεψου τι ιστορια μπορει να κουβαλαν και τι αγαπη μπορει να τους ειχε ο συγγενης σου,αφου εχει τοσα πολλα....αλλα εσυ εχεις το μαχαιρι και το καρπουζι!!!

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ


Uploaded with ImageShack.us

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝΤΑΓΙΟΝ ΕΠΙΧΡΥΣΩΜΕΝΟ SUPERVERNOS

Αποσυνδεδεμένος christina.sou

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
παιδια θα γραψω ολες τις σκεψεις μου και οποιος κουραστει απο την πολυλογια μου κουραστηκε... δεν ειναι το θεμα ΜΟΝΟ η τιμη ειναι οτι πρεπει και κυριως ΘΕΛΩ να γνωρισω την ιστορια απο το καθε ρολοι να ξερω ποια χρονολογια-εποχη κατασκευαστηκαν, καποια ειναι πανεμορφα οπως για παραδειγμα αυτα που εχουν εναλλαγη μερας νυχτας... ειναι vintage και το vintage αυτη τη στιγμη στον τομεα της μοδας (ναι ως γυναικα μιλαω) μεσουρανει! οποτε ΔΕΝ εχει πρωταρχικη σημασια  αν κοστιζει 5 η 500 ευρω αλλα θελω να ξερω ΠΡΩΤΑ το ΓΙΑΤΙ κοστιζει οσο κοστιζει και μετα ολα τα αλλα ακολουθουν... εγινα κατανοητη?

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Χωρίς να είμαι ειδικός, τα ρολόγια αυτά δεν νομίζω ότι έχουν κάποια χρηματική αξία. Εκτός βέβαια κι αν κάποια έχουν πολύτιμο μέταλλο.
Θεωρώ ότι μπορεί να έχουν  τεράστια συναισθηματική αξία οπότε πρέπει να τα κρατήσεις.
This post contains 100% recycled electrons