Αποστολέας Θέμα: Δωρο στην γυναικα μου, Rolex Oyster Perpetual 31mm, ποια ειναι η γνωμη σας?  (Αναγνώστηκε 2977 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alessandro

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Γεια σας

Ειμαι νεος στο forum και ειμαι πολυ χαρουμενος που το ανακαλυψα. δεν ειμαι τοσο γνωστης του αντικειμενου ακομη (τωρα κανω τα πρωτα βηματα και γι αυτο το Forum  ειναι υπεροχο) και γι αυτο θα ηθελα πολυ να ακουσω τη γνωμη σας μιας και καταλαβα οτι το level εδω ειναι πολυ υψηλο. θελω να παρω στη γυναικα μου ενα ρολοι με budget 2500-3000 ευρω. (εγω εχω ενα απλο Tag αλλα οι γυναικες προηγουνται!!!). Εχω καταληξει στο Rolex Oyster Perpetual 31mm με ροζ πλακα και στεφανη απο λευκοχρυσο. το βρηκα στην αγορα με εκπτωση 25% περιπου στα 2850 ευρω απο επισημο αντιπροσωπο (δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω το ονομα του). ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτη την επιλογη οσο αφορα το ρολοι και ποια η γνωμη σας για την τιμη?
η αλλη μου επιλογη ηταν το Omega Seemaster Aqua Terra με φιλντισενια λευκη πλακα και μπριγιαντ κοντα στα 2000 ευρω τελικη τιμη αλλα μολις ειδαμε το Rolex αλλαξαμε γνωμη.
Περιμενω με ανυπομονησια τις γνωμες σας

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Καλως μας βρηκες και καλες αναρτησεις :) πολυ καλες επιλογες και τα 2 ρολογια.Απο θεμα τιμης καλο θα ειναι να το ψαξετε καλα ισως πετυχεις  καλυτερη τιμη στους δυσκολους καιρους που ειμαστε ;)
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος alessandro

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
πηγα και σε αλλους 2 επισημους αντιπροσωπους, ο ενας μου ειπε 3200 και ο αλλος 3000. δε θελω να παω σε καποιον που δεν ειναι επισημος αντιπροσωπος γιατι ψιλοφοβαμαι. αρα συγκριτικα ειναι αρκετα καλη τιμη (μπορω να γραψω ονοματα ή απαγορευται?).  Απο τα δυο αυτα ρολογια ποιο θα διαλεγες?

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Κοιταξε να δεις εγω θα επαιρνα το ρολεξ.Εμφανισιακα μου αρεσει καλυτερα.Δεν ξερω αν επιτρεπεται να γραψεις ονοματα(ρωτα καποιον mod)oυτε εγω γνωριζω πολλα απο ρολογια μη νομιζεις.Ποιο ταγκ εχεις αν επιτρεπεται?
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος alessandro

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Το Tag που εχω ειναι αυτο
Aquaracer
Quartz
WAF1110.FT8009

με το λουρακι απο καουτσουκ. το ειχα παρει απο Καταρ με 750 ευρω πριν 2 χρονια

Αποσυνδεδεμένος Dakis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Καλως ηρθες στη παρεα μας φιλε alessandro! Ενα πραγμα θα σου πω! Απο ενα μινι γκαλοπ που εχω κανει τα τελευταια χρονια, το 99% των γυναικων στο θεμα ρολογιου, προτιμουν Rolex! Και επειδη μετα το καλοκαιρι θα κανω και εγω ενα δωρο στη γυναικα μου (περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι), το Rolex date 34mm με τη ροζ πλακα, στειλε κανα πμ να μου πεις που θα βρουμε καλυτερη τιμουλα! Αν και ειμαι Θεσσαλονικη, κατεβαινω για βολτα συχνα! Εδω το Date μου το αφηναν απο 3860, 3100. Αν γνωριζει και κανενας αλλος φιλος, πολυ ευχαριστως να με φωτισει!

Αποσυνδεδεμένος alessandro

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
το καταλαβα και εγω για τις γυναικες και τα rolex. ειχουμε δει αρκετα ρολογια (omega, baume mercier, cartier...) αλλα μολις ειδαμε τα rolex ξεχασε ολα τα αλλα. βεβαια και τα cartier κατι τους λενε (ολες αι γυναικες θελουν να εχουν κατι που να ειναι cartier) αλλα με το δικο μας badget πηγαιναμε μονο σε entry level μοντελα. anyway, και εμενα το rolex μου αρεσε ποιο πολυ απο ολα και το θεωρω την καλυτερη επιλογη απο ολες τις αποψεις για αυτα τα λεφτα. επισης ειναι ενα ρολοι για ολες τις ωρες και χρησεις ενω τa cartier ειναι πιο dressy. ελπιζω να συμφωνουν και αλλοι με αυτη την επιλογη απο αποψη ποιοτητας-χρηματων μιας και η ομορφια ειναι καθαρα κατι το προσωπικο.

ευχομαι να πανε ολα καλα με το παιδακι σας. με ενα πονο και ολο υγεια :) :)

Αποσυνδεδεμένος Dakis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Ιδιες ολες βρε παιδι μου! Δευτερη επιλογη το 99% Cartier! Απιστευτο!
Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!