Αποστολέας Θέμα: ΛΟΥΡΑΚΙΑ  (Αναγνώστηκε 1031731 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2400 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 11:52:06 πμ »
Με λίγα λόγια:

Όποιος την "μπει" ταυτόχρονα και σε αυτόν που έθεσε το ερώτημα αλλά και στον ’γγελο (που δεν έχει την παραμικρή εμπλοκή με το θέμα) κερδίζει και ένα λουράκι δώρο...

Ωραίο forum :lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2401 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 11:55:21 πμ »
Το 'ξερα οτι η αγενεια θα μου βγει σε καλο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2402 στις: Δεκέμβριος 16, 2016, 12:28:37 μμ »
Με λίγα λόγια:

Όποιος την "μπει" ταυτόχρονα και σε αυτόν που έθεσε το ερώτημα αλλά και στον ’γγελο (που δεν έχει την παραμικρή εμπλοκή με το θέμα) κερδίζει και ένα λουράκι δώρο...

Ωραίο forum :lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ειναι να μην σου βγει το ονομα :lol:

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2403 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 03:14:44 μμ »
Για πάμε πάλι! Ελπίζω να μην ανοίξω καινούριο thread μετά απ'τα σχόλια.









Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2404 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 03:41:36 μμ »
Ελπίζω να μην ανοίξω καινούριο thread μετά απ'τα σχόλια.
Κωστα αν είναι ετσι τοτε να βοηθησουμε :lol:
Περα από την πλακα μια χαρα είναι.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2405 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 03:46:45 μμ »
Για πάμε πάλι! Ελπίζω να μην ανοίξω καινούριο thread μετά απ'τα σχόλια.





Πολύ ωραίο Κώστα !

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2406 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 04:49:05 μμ »
’ψογο


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2407 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 04:59:16 μμ »
Κωστα αν είναι ετσι τοτε να βοηθησουμε :lol:
Περα από την πλακα μια χαρα είναι.


Πολύ ωραίο Κώστα !

’ψογο


Sent from my iPad using Tapatalk

:cheers:
Εντάξει πάλι καλα, χαχα! Η αλήθεια είναι ότι το απλό μαύρο του πήγαινε περισσότερο απόλα όσα δοκίμασα στο μαγαζί.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2408 στις: Δεκέμβριος 29, 2016, 06:10:57 μμ »
Έχει κανείς αγοράσει από WatchesUsa (http://www.ebay.com/usr/watchesusa?_trksid=p2047675.l2559);
Έχει λέει ΟΕΜ Blancpain λουράκια...

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2409 στις: Ιανουάριος 01, 2017, 01:11:52 μμ »
Με αφορμή κάποιες παραγγελίες που έκανα σε λουράκια, σκέφτηκα να πω τις εντυπώσεις μου σε ότι αφορά συμπεριφορές και τρόπους επικοινωνίας. Τα λουριά δεν τα έχω παραλάβει ακόμα.
Βασικά για έναν θα μιλήσω, τον οποίο μου συνέστησε ο svl, αλλά αναπόφευκτα κάνω και τις συγκρίσεις με όσους κατά καιρούς έχω συνεργαστεί.
Το λοιπόν, δεν έχω γνωρίσει πιο υπομονετικό, πιο επαγγελματία και πιο άνθρωπο από τον Mat.
Μέσα σε ένα διάστημα 10 ημερών πρέπει να ανταλλάξαμε, χωρίς υπερβολή, γύρω στα 60 mails.
Αφενός του τα έκανα τσουρέκια κυριολεκτικά, αφετέρου είναι κι αυτό ένα κομμάτι της δουλειάς τους που ελάχιστοι αποδέχονται.
Όταν πληρώνεις ένα σκασμό λεφτά για ένα λουράκι, εκτός από τρελό, είναι και ρίσκο. Αλλιώς το φαντάζεσαι, αλλιώς βγαίνει στην πραγματικότητα, αλλιώς ορίζει ο άλλος το off white νήμα που θέλεις, αλλιώς το έχεις εσύ στο μυαλό σου, ξεγελάνε καμιά φορά οι φωτογραφίες κ.ο.κ. Αν δεν το δεις τελειωμένο, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα.
Αυτός λοιπόν ο άνθρωπος με έκανε να είμαι 100% σίγουρος για τα λουράκια, 3 στο σύνολο, που θα παραλάβω.
Μου έδειξε, μου πρότεινε, έραψε, ξήλωσε, ξανάραψε με δική μου προτροπή, ξαναξήλωσε επειδή τελικά δεν ήταν όπως το φαντάστηκα, μέχρι που τελικά φτάσαμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα.
Και όλα αυτά ΧΩΡΙΣ να μου ζητήσει ούτε 1€ προκαταβολικά.
Πρώτα, μου είπε, θα φτιάξουμε το λουράκι που σε ικανοποιεί και μετά θα μου στείλεις τα χρήματα. Respect και πάλι Respect.
Μοιραία λοιπόν κάνω τις συγκρίσεις μου με toshi, gunny, malio και άλλους που έχω συνεργαστεί και βγάζω τα συμπεράσματά μου.
Από τον malio παρήγγειλα προχθές δυο λουράκια. Δε λέω, ευγενέστατος και γρήγορος στις απαντήσεις του,  αλλά όταν μου είπε βάλε μου πρώτα τα χρήματα και μετά θα ξεκινήσω, οφείλω να ομολογήσω ότι μου κακοφάνηκε.
Έπρεπε εγώ να του ζητήσω φωτό από τα διάφορα στάδια της ετοιμασίας για να είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα.
Ούτε πιστεύω ότι αν δε με ικανοποιούσε το τελικό αποτέλεσμα, θα καθόταν να το ξαναφτιάξει από την αρχή. Αυτό με κάθε επιφύλαξη βέβαια, γιατί έμεινα ικανοποιημένος κι έτσι δε χρειάστηκε να του ζητήσω κάτι τέτοιο.

Μου έκανε φοβερή εντύπωση η εξωπραγματική συμπεριφορά του Mat και σκέφτηκα να το κοινοποιήσω.

Καλή Χρονιά σε όλους.


Αποσυνδεδεμένος gkblues

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5824
    • Προφίλ
    • https://www.instagram.com/gkblues/
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2410 στις: Ιανουάριος 01, 2017, 07:00:17 μμ »
Με αφορμή κάποιες παραγγελίες που έκανα σε λουράκια, σκέφτηκα να πω τις εντυπώσεις μου σε ότι αφορά συμπεριφορές και τρόπους επικοινωνίας. Τα λουριά δεν τα έχω παραλάβει ακόμα.
Βασικά για έναν θα μιλήσω, τον οποίο μου συνέστησε ο svl, αλλά αναπόφευκτα κάνω και τις συγκρίσεις με όσους κατά καιρούς έχω συνεργαστεί.
Το λοιπόν, δεν έχω γνωρίσει πιο υπομονετικό, πιο επαγγελματία και πιο άνθρωπο από τον Mat.
Μέσα σε ένα διάστημα 10 ημερών πρέπει να ανταλλάξαμε, χωρίς υπερβολή, γύρω στα 60 mails.
Αφενός του τα έκανα τσουρέκια κυριολεκτικά, αφετέρου είναι κι αυτό ένα κομμάτι της δουλειάς τους που ελάχιστοι αποδέχονται.
Όταν πληρώνεις ένα σκασμό λεφτά για ένα λουράκι, εκτός από τρελό, είναι και ρίσκο. Αλλιώς το φαντάζεσαι, αλλιώς βγαίνει στην πραγματικότητα, αλλιώς ορίζει ο άλλος το off white νήμα που θέλεις, αλλιώς το έχεις εσύ στο μυαλό σου, ξεγελάνε καμιά φορά οι φωτογραφίες κ.ο.κ. Αν δεν το δεις τελειωμένο, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα.
Αυτός λοιπόν ο άνθρωπος με έκανε να είμαι 100% σίγουρος για τα λουράκια, 3 στο σύνολο, που θα παραλάβω.
Μου έδειξε, μου πρότεινε, έραψε, ξήλωσε, ξανάραψε με δική μου προτροπή, ξαναξήλωσε επειδή τελικά δεν ήταν όπως το φαντάστηκα, μέχρι που τελικά φτάσαμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα.
Και όλα αυτά ΧΩΡΙΣ να μου ζητήσει ούτε 1€ προκαταβολικά.
Πρώτα, μου είπε, θα φτιάξουμε το λουράκι που σε ικανοποιεί και μετά θα μου στείλεις τα χρήματα. Respect και πάλι Respect.
Μοιραία λοιπόν κάνω τις συγκρίσεις μου με toshi, gunny, malio και άλλους που έχω συνεργαστεί και βγάζω τα συμπεράσματά μου.
Από τον malio παρήγγειλα προχθές δυο λουράκια. Δε λέω, ευγενέστατος και γρήγορος στις απαντήσεις του,  αλλά όταν μου είπε βάλε μου πρώτα τα χρήματα και μετά θα ξεκινήσω, οφείλω να ομολογήσω ότι μου κακοφάνηκε.
Έπρεπε εγώ να του ζητήσω φωτό από τα διάφορα στάδια της ετοιμασίας για να είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα.
Ούτε πιστεύω ότι αν δε με ικανοποιούσε το τελικό αποτέλεσμα, θα καθόταν να το ξαναφτιάξει από την αρχή. Αυτό με κάθε επιφύλαξη βέβαια, γιατί έμεινα ικανοποιημένος κι έτσι δε χρειάστηκε να του ζητήσω κάτι τέτοιο.

Μου έκανε φοβερή εντύπωση η εξωπραγματική συμπεριφορά του Mat και σκέφτηκα να το κοινοποιήσω.

Καλή Χρονιά σε όλους.

Εκανε ματ λοιπον ο Mat ετσι;  ;)
Καλη χρονια φιλε

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2411 στις: Ιανουάριος 02, 2017, 09:09:02 μμ »
Ο mat πρέπει να ξεκίνησε τα βαρέα και ανθυγιεινά....λολολ

Με το καλο να παραλάβεις Δημητρό...!


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2412 στις: Ιανουάριος 02, 2017, 09:15:22 μμ »
Ο Ματ θα ανεβασε στο αντιστοιχο φορουμ των λουροπαραγωγων την εμπειρια του με το Μητσο..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2413 στις: Ιανουάριος 02, 2017, 09:24:15 μμ »
Λέγεται οτι η paramount εχει παρει τα δικαιώματα για την ταινία! Τον Δημητρό θα τον παίξει ο Στέιθαμ ....τον mat θα τον κανει ο Ντεβιτο


Sent from my iPad using Tapatalk
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2414 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 05:17:13 μμ »
Εσείς μπορεί να κράζετε αλλά οφείλω να σας πω ότι οι πολύωρες διαπραγματεύσεις με τον Mat, έπιασαν τόπο.
Παρέλαβα μόλις σήμερα κι ενώ είχαμε πει για απλό ταχυδρομείο, ο άνθρωπος τα έστειλε με fedex. Τι άλλο να πω;;;
Έχω φάει που έχω φάει κόλλημα με τη χελώνα, ήρθαν τα λουράκια κι έδεσε το πράγμα.
Απλά εκπληκτικός ο τύπος, ιδιαίτερα στα canvas λουράκια.









Επί τη ευκαιρία, παρήγγειλα και δυο ακόμα.
Ένα πάλι σε χρώμα γκρι για τη χελώνα, αλλά με γαζί στο χρώμα των ενδείξεων κι ένα δερμάτινο σε μια πού ωραία απόχρωση του καφέ για κάποιο άλλο ρολόι.
 

Αποσυνδεδεμένος arvac

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3880
  • Addicted to Mods
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2415 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 05:30:12 μμ »
Εσείς μπορεί να κράζετε αλλά οφείλω να σας πω ότι οι πολύωρες διαπραγματεύσεις με τον Mat, έπιασαν τόπο.
Παρέλαβα μόλις σήμερα κι ενώ είχαμε πει για απλό ταχυδρομείο, ο άνθρωπος τα έστειλε με fedex. Τι άλλο να πω;;;
Έχω φάει που έχω φάει κόλλημα με τη χελώνα, ήρθαν τα λουράκια κι έδεσε το πράγμα.
Απλά εκπληκτικός ο τύπος, ιδιαίτερα στα canvas λουράκια.









Επί τη ευκαιρία, παρήγγειλα και δυο ακόμα.
Ένα πάλι σε χρώμα γκρι για τη χελώνα, αλλά με γαζί στο χρώμα των ενδείξεων κι ένα δερμάτινο σε μια πού ωραία απόχρωση του καφέ για κάποιο άλλο ρολόι.
 



Εξαιρετικά φαίνονται. Να τα χαρείς με υγεία. Από τιμές;

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2416 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 05:33:14 μμ »
Ευχαριστώ Κοσμά. Δεν τα λες και οικονομικά, αλλά δεν είναι και $150 που ζητάνε κάποιοι άλλοι.
$80/έκαστο μου κόστισαν.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2417 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 05:37:39 μμ »
Πανέμορφα είναι, να τα χαίρεσαι. Ο Ματ φαντάζομαι πήρε μια μεγάλη ανάσα οταν σου τα έστειλε. ;D
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2418 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 06:57:51 μμ »
...
Έχω φάει που έχω φάει κόλλημα με τη χελώνα, ήρθαν τα λουράκια κι έδεσε το πράγμα.





Έξυπνο, τολμηρό, επιτυχημένο!
Δημήτρη, νομίζω τα credits πηγαίνουν κυρίως σε σένα για την επιλογή υλικού και χρωμάτων, τα οποία στο συγκεκριμένο ρολόι δεν τα λέει κανείς και συνηθισμένα.
Η χελώνα, αν και ρολόι πιστεύω πολύ δύσκολο στα λουριά, βολεύτηκε μια χαρά και πλέον πήρε άλλον αέρα!  :up:



Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΥΡΑΚΙΑ
« Απάντηση #2419 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 08:05:50 μμ »
Έξυπνο, τολμηρό, επιτυχημένο!
Δημήτρη, νομίζω τα credits πηγαίνουν κυρίως σε σένα για την επιλογή υλικού και χρωμάτων, τα οποία στο συγκεκριμένο ρολόι δεν τα λέει κανείς και συνηθισμένα.
Η χελώνα, αν και ρολόι πιστεύω πολύ δύσκολο στα λουριά, βολεύτηκε μια χαρά και πλέον πήρε άλλον αέρα!  :up:

Να 'σαι καλά Σπύρο. Όντως το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.
Και το άλλο γκρι με το off white γαζί είναι πολύ όμορφο, για το οποίο πήρα την ιδέα από το νετ.
Απλά εγώ επέλεξα πιο σκούρο γκρι.