Αποστολέας Θέμα: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''  (Αναγνώστηκε 117404 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Χα χα χα! Έχω λιώσει!!!

 ;D ;D ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Πιστευα οτι ο τορσεν ειναι αυτός,



Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic



Η κούπα είναι άδεια γιατί μέσα σε κάθε ρολόι έχυνε και λίγο καφέ!

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Και ... έβαψε τα μαλλιά του και έκοψε το γένι για να έρθει στην Αθήνα;

Εν πάση περιπτώσει, αυτός είναι η αφεντιά μου  :supz:


ΥΓ Επειδή μεσολάβησε το post του bshop, αναφέρομαι στο post του trikat.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
χαχα sorry του φερνεις λιγο. :)
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Και ... έβαψε τα μαλλιά του και έκοψε το γένι για να έρθει στην Αθήνα;

Εν πάση περιπτώσει, αυτός είναι η αφεντιά μου  :supz:


ΥΓ Επειδή μεσολάβησε το post του bshop, αναφέρομαι στο post του trikat.

χαχαχα
Μάκη σε ζηλεύουνε γιατί έχεις το look επιστήμονα-ιδιοφυΐα  :D

@trikat : Τριαντάφυλλε έπρεπε να έρθεις στο event, έχασες. Η παρέα συναγωνιζόταν ο ένας τον άλλο ποιος έχει περισσότερα σκουπιδάκια το ρολόι του και ο γερμανός όπως ακριβώς τον περιέγραψε ο Δημήτρης. Απίστευτη ατμόσφαιρα  #-o 8-[ O:) :partyman: :rolleyes:
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
χαχα, ευχαριστώ, ημουν εκτος. kosdom μια χαρα το ρολοι σου, φαινεται στην φωτο να το απολαμβανεις, ο μακφιλ δεν ειμαι σιγουρος....
Κοιμιζει τους παντες...

jim teo

  • Επισκέπτης
Λογικό είναι.Ο Κώστας παίζει να πήρε το πιο αψεγάδιαστο ρολόϊ του project.Δεν αστειεύομαι.
Ψάχναμε με τον koubi να του βρούμε κάτι,άλλα μάταια.
Για τέτοια τύχη μιλάμε.
Ακόμα και το λογότυπο τυπώθηκε καταπληκτικά.

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Λογικό είναι.Ο Κώστας παίζει να πήρε το πιο αψεγάδιαστο ρολόϊ του project.Δεν αστειεύομαι.
Ψάχναμε με τον koubi να του βρούμε κάτι,άλλα μάταια.
Για τέτοια τύχη μιλάμε.
Ακόμα και το λογότυπο τυπώθηκε καταπληκτικά.
Είσαι εντελώς λάθος. Το λογότυπο είναι πιο λεπτό στην αριστερή του γραμμή & ελαφρώς ψωροφαγωμένο και είχε κι ένα σκουπιδάκι κάτω από τζάμι που το έβγαλα μόνος μου  :lens:
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
χαχα, ευχαριστώ, ημουν εκτος. kosdom μια χαρα το ρολοι σου, φαινεται στην φωτο να το απολαμβανεις, ο μακφιλ δεν ειμαι σιγουρος....



Να είσαι σίγουρος.
Η φωτο τραβήχτηκε σε μια από τις επανειλημμένες εξετάσεις του ρολογιού που πήραμε, μετά από την παρατήρηση κάποιου μέλους στον Torsten (καθόμασταν, με τον Κώστα, κοντά του) για σφάλμα ή ατέλεια στο δικό του ρολόι. Αμέσως, όλοι εκεί γύρω, ξανανοίγαμε το κουτί για να εξετάσουμε λεπτομερώς και το δικό μας ρολόι μήπως είχε την ίδια ή παρόμοια ατέλεια.

Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Είσαι εντελώς λάθος. Το λογότυπο είναι πιο λεπτό στην αριστερή του γραμμή & ελαφρώς ψωροφαγωμένο και είχε κι ένα σκουπιδάκι κάτω από τζάμι που το έβγαλα μόνος μου  :lens:

Τι εννοείς έβγαλες μόνος σου το σκουπιδακι...πως??? Άνοιξες το ρολόι???

jim teo

  • Επισκέπτης
Είσαι εντελώς λάθος. Το λογότυπο είναι πιο λεπτό στην αριστερή του γραμμή & ελαφρώς ψωροφαγωμένο και είχε κι ένα σκουπιδάκι κάτω από τζάμι που το έβγαλα μόνος μου  :lens:
Μόνος σου;;;Όλα στον Torsten.
Ξέρεις ότι παύει να ισχύει η εγγύηση με αυτό που έκανες,έτσι;
Για κάτσε να του σπρεχάρω τα κατορθώματά σου.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Είσαι εντελώς λάθος. Το λογότυπο είναι πιο λεπτό στην αριστερή του γραμμή & ελαφρώς ψωροφαγωμένο και είχε κι ένα σκουπιδάκι κάτω από τζάμι που το έβγαλα μόνος μου  :lens:

Aνοίγεις και το δικό μου να το φυσήξεις λίγο γιατί βαριέμαι να του το στέλνω;;;

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Είσαι εντελώς λάθος. Το λογότυπο είναι πιο λεπτό στην αριστερή του γραμμή & ελαφρώς ψωροφαγωμένο και είχε κι ένα σκουπιδάκι κάτω από τζάμι που το έβγαλα μόνος μου  :lens:

Ωραίος !!! Παίρνω κι εγώ τα μίνι "καποτίνια" για τα δάκτυλα και έρχομαι για επέμβαση :smt023

ΥΓ Το δικό μου έχει 4 σκονίτσες, κάτω από το κρύσταλλο, ανάμεσα και δίπλα στο Ι και ΙΙ, αλλά φαίνονται μόνο με την λούπα.

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Παρακαλω οσοι εκ των  15  φιλων παρελαβαν το ρολο'ι' τους  χωρις  να παρουν αλλο λουρακι -δεν αναφερομαι σε αυτους που αντι να περιμενουν να τους σταλει το δευτερο λουρακι με εγχαρακτο το logo στην μπουκλα, επελεξαν τελικα και πηραν ενα επιπλεον λουρακι-δωρο απο τον Torsten, δηλ.  3  χωρις εγχαραξη στην μπουκλα, αντι για 2 (1 + 1 με εγχαραξη) που κανονικα δικαιουνταν- να επικοινωνησουν με την εταιρια προκειμενου να τους σταλει ταχυδρομικως το δευτερο με εγχαραξη.
Οσοι  δεν  παρελαβαν καν, δε χρειαζεται να κανουν τιποτε περισσοτερο -περαν της επιβεβαιωσης της παραγγελιας τους, εφοσον το επιθυμουν- αφου θα τους αποσταλει το ρολο'ι' στη διευθυνση της οικιας τους, συμφωνα με την παραγγελια που δωσαμε και εχει στα χερια της η εταιρια, με τα εξοδα να βαρυνουν την ιδια (!)
Φιλικα,
Watch-Collector
(Eκ μερους της Ομαδας Συν/σμου)


Αρη καλησπερα... Εγψ ημουν σε αυτους που πηρα στο χερι ενα extra λουρι (honey-gold).
Επειδη λιγο μπερδευτηκα για πες μου εμεις που ισως θελαμε μπουκλα χωρις εγχαραξη θα επρεπε να περναμε κ 3ο λουρι δωρο?
Φιλικα, Νικος
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ' ότι κατάλαβα, μιας και καθόμουν δίπλα στον Άρη, ο Torsten έδωσε τουλάχιστον στον Κώστα (kosdome) ένα λουράκι επιπλέον επειδή δεν θέλησε να του στείλει το χαραγμένο.
Δεν ξέρω αν δόθηκε τρίτο και σε άλλους.

Εγώ, πάντως, έστειλα μήνυμα στον Torsten, για το δεύτερο λουράκι, ακολουθώντας τις οδηγίες του Άρη.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Τι εννοείς έβγαλες μόνος σου το σκουπιδακι...πως??? Άνοιξες το ρολόι???




Το σκουπιδάκι ήταν εσωτερικά στο πίσω τζαμάκι. Απλά το ξεβίδωσα και το φύσηξα με φιαλίδιο πεπιεσμένου αέρα.

ΠΡΟΣΟΧΗ. Δεν συνιστώ σε κανένα να ανοίξει το ρολόι του εκτός και αν :

1) Είναι τρελός (σαν κι εμένα  :nutty:  )

2) Έχει αποκτήσει κάποια σχετική πείρα στο να ανοίγει τα ρολόγια του

3) Βαριέται να στείλει το ρολόι του στην Γερμανία.

This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Στην αρχή νόμιζα ότι έκανες πλάκα, αλλά τώρα είδα ότι είναι το συγκεκριμένο ρολόι και μάλιστα του φόρεσες το yellow-honey  :supz:
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Τί ψάχνει η Μέρκελ στο ρολόι της;





This post contains 100% recycled electrons