Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4214547 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1940 στις: Μάιος 28, 2010, 08:29:31 μμ »
Έκανες πολύ καλή δουλειά nin, αλλά ο εθισμένος άγεται και φέρεται από το πάθος του.

Πάλι τα βήματά μου με έφεραν από την περιοχή δήθεν για καφέ, αλλά χωρίς να το καταλάβω βρέθηκα να προχωράω με μια τσάντα στα χέρια.

Έκατσα τελικά για καφέ και δίπλα μου καθόταν η ίδια τσάντα, γεμάτη με εφημερίδες για ξεκάρφωμα κι εμένα να προσπαθώ με το Xray βλέμμα μου να δω το περιεχόμενό της  ;)




Πανο καλοφορετο,
πανεμορφο κομματι και αστους να λενε...

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1941 στις: Μάιος 28, 2010, 08:34:36 μμ »
Δυστυχώς τα NOKIA κινητά δεν έχουν τις κορυφαίες φωτογραφικές επιδόσεις που έχουν τα Sony Ericsson (cybershot) οπότε θα σας εδειχνα ορισμένα από τα πιο απίστευτα μοντέλα που έχετε δει.

Δίνω μόνο 2,  χάλια μεν αλλά προαπάθησα να πιάσω το μεγαλείο του πιο κιτσάτου Daytona ever. Είναι προφανώς γυναικείο και με τόσο στενό λουράκι που δεν πέρναγε ούτε την παλάμη μου !!!!!!

Γκρρρρρρρ............Θαυμάστε  ;D




Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1942 στις: Μάιος 28, 2010, 08:35:36 μμ »
Καλος ;)Εμενα βεβαια μ αρεσει το πρασινακι ;D

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1943 στις: Μάιος 28, 2010, 09:37:05 μμ »
κατα τα άλλα...."κρατήθηκες"...............βρε παλιορολεξάκια...................ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1944 στις: Μάιος 28, 2010, 09:46:16 μμ »
κατα τα άλλα...."κρατήθηκες"...............βρε παλιορολεξάκια...................ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

Προσπάθησα, αλλά το παιχνίδι είχε χαθεί από την στιγμή που έκανα το τεράστιο λάθος να το βάλω στον καρπό μου ........ Ευχαριστωωωωωωωωωωωωω  ;D

Όμως από δω και στο εξής (επειδή όλο και κάτι θα επιθυμούμε κατά καιρούς) για να μπει κάτι στον στάβλο θα πρέπει κάτι υποχρεωτικά να βγει..... (δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες αλλά θα προσπαθήσω να τον κάνω κανόνα απαράβατο)

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1945 στις: Μάιος 29, 2010, 07:44:12 πμ »
Κατάλαβα,μπήκες για τα καλά στο τρυπάκι...
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1946 στις: Μάιος 29, 2010, 11:40:22 πμ »
http://www.singlereddeepsea.com/

δεν ειναι παραγωγη της εταιριας..

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1947 στις: Μάιος 31, 2010, 01:05:06 πμ »
Ιδεα μου ειναι ή το omega seamaster ειναι πολυ καλυτερο απο πλευρας ποιοτητας απο το rolex submariner???

τα εχω δει κ τα δυο απο κοντα...το πρωτο το εχω αγορασει......

περιμενα κατι πολυ καλυτερα απο την rolex..ειδικα με την τιμη να ειναι διπλασια...

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1948 στις: Μάιος 31, 2010, 01:42:00 πμ »
Ιδεα μου ειναι ή το omega seamaster ειναι πολυ καλυτερο απο πλευρας ποιοτητας απο το rolex submariner???

τα εχω δει κ τα δυο απο κοντα...το πρωτο το εχω αγορασει......

περιμενα κατι πολυ καλυτερα απο την rolex..ειδικα με την τιμη να ειναι διπλασια...

τι ακριβώς είδες να είναι πιο ποιοτικό βλέποντας τα από κοντά?

μάλλον ιδέα σου είναι   ;)
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1949 στις: Μάιος 31, 2010, 01:02:23 μμ »
Το rolex μου φανηκε πιο ελαφρυ.... λιγοτερο συμπαγες...κ το κουμπωμα.... λιγο φτηνο κ ψευτικο....

παρολαυτα σκεφτομαι στο μελλον να το αγορασω,,,,, αν κ αυτο που σκεφτομαι ειναι το gold-ss
με κεραμικη στεφανη,,,αλλα δεν θυμαμαι ποσο μου ειπαν...4800 ή 8000 προ εκπτωσης...

το seamaster οταν το ειδα πρωτη φορα επαθα πλακα...ισως γιατι ηταν η πρωτη μου επαφη με κανονικο ρολοι....

επισης φτηνο φανικε το tag heur carrera calibre 1 , ενω απο την αλλη ενθουσιαστηκα απο αποψη ποιοτητας με το iwc aquatimer...

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1950 στις: Μάιος 31, 2010, 01:28:45 μμ »
Το rolex μου φανηκε πιο ελαφρυ.... λιγοτερο συμπαγες...κ το κουμπωμα.... λιγο φτηνο κ ψευτικο....

παρολαυτα σκεφτομαι στο μελλον να το αγορασω,,,,, αν κ αυτο που σκεφτομαι ειναι το gold-ss
με κεραμικη στεφανη,,,αλλα δεν θυμαμαι ποσο μου ειπαν...4800 ή 8000 προ εκπτωσης...

το seamaster οταν το ειδα πρωτη φορα επαθα πλακα...ισως γιατι ηταν η πρωτη μου επαφη με κανονικο ρολοι....

επισης φτηνο φανικε το tag heur carrera calibre 1 , ενω απο την αλλη ενθουσιαστηκα απο αποψη ποιοτητας με το iwc aquatimer...


Η ROLEX είναι της φιλοσοφίας όσο πιο απλό τόσο πιο αξιόπιστο, κάτι που ισχύει ευρύτερα, όχι μόνο στα ρολόγια.
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1951 στις: Μάιος 31, 2010, 01:58:52 μμ »
λιγο φτηνο κ ψευτικο....
παρολαυτα σκεφτομαι στο μελλον να το αγορασω,,,,


Ατράνταχτη επιχειρηματολογία.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1952 στις: Μάιος 31, 2010, 02:40:23 μμ »
Χαχαχα ναι ακουγεται λιγο οξυμωρο...

 4500 δεν δειχνει να αξιζει σε καμια περιπτωση....απλως ειναι rolex.... πληρωνεται η μαρκα....οπως τα tshirt της prada για παραδειγμα...εχουν ποιοτητα αλλα κ παλι δεν δικαιολογειται η τιμη....

αλλα τι ταιριαζει καλυτερα απο ενα rolex στο χερι?

για την κατηγορια του παντα....δηλαδη τα vacheron, τα patek κτλ ειναι εκτως συγκρισης....

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1953 στις: Μάιος 31, 2010, 03:18:05 μμ »
αλλα τι ταιριαζει καλυτερα απο ενα rolex στο χερι?

Κάτι σαν την Κόκα Κόλα;

Βγες βόλτα στα μαγαζιά και δες.
Διάβασε κι εδώ μερικές χιλιάδες σελίδες.
Υπάρχουν πολλά ρολόγια που αξίζουν τα λεφτά τους. Όχι πως τα Ρόλεξ δεν είναι καλά ρολόγια.

Αν πάντως αυτή είναι η λογική που ψωνίζεις κρίμα σε σένα και το πορτοφόλι σου, γιατί δε μένεις ευχαριστημένος αλλά υποχρεωμένος από την αγορά σου.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος jtheogr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 269
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1954 στις: Μάιος 31, 2010, 03:26:24 μμ »
Μην ξεχνάμε και την αξία μεταπώλησης και το πόσο εύκολα πωλούνται σαν μεταχειρισμένα.

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1955 στις: Μάιος 31, 2010, 04:11:49 μμ »
αν διαβάσεις λίγο για τα ROLEX, θα καταλάβεις ότι ούτε τα Casio δεν αξίζουν τόσο τα λεφτά τους.
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1956 στις: Μάιος 31, 2010, 08:02:04 μμ »
Χμ δεν θα ελεγα οτι ετσι λειτουργω στις αγορες....πολυ κατηγορηματικο αυτο, ειδικα ετσι γραμμενο...

Τελοσπαντων,,, το submariner μαρεσει... μοιαζει παρα πολυ με το seamaster μου... κ το rolex το σκεφτομαι για οταν παρω πτυχιο...
σε αυτην την τιμη δεν βρισκεις κατι αναλογο...υπαρχουν τα καλυτερα vc overseas και ap roal oak....αλλα ξεφευγουν πολυ απο τιμη....

επιμενω οτι το περιμενα πολυ καλυτερο στην αφη..πιο στιβαρο..πιο βαρυ....

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1957 στις: Μάιος 31, 2010, 08:05:54 μμ »
περίμενε για το νέο Sub τότε  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος Phantom

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1958 στις: Μάιος 31, 2010, 09:07:18 μμ »
υπαρχει κανα στοιχειο για το νεο submariner?

παντως πρεπει ακομη να μαθω αν αυτο με την κεραμικη στεφανη..δηλαδη το χρυσο-ατσαλι...κανει 4,5 ή 8 Κ.........για να δειχνει κ λιγο διαφορετικο....

τα 8 Κ ειναι τιμη vacheron overseas ss με κροκο....

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1959 στις: Μάιος 31, 2010, 10:58:52 μμ »
βαλτα κάτω και δες τί σου κάνει κλικ περισσότερο και εμφανισιακά και τί σε εκφράζει καλύτερα και φυσικά το οικονομικό σκέλος  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.