Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4214380 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Velitsko

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1520 στις: Αύγουστος 21, 2009, 01:56:08 πμ »
Kεραμικο sub μισο-μισο.



Τελικα ομορφο ρολογακι το μισο-μισο κεραμικο sub. Το ειχε και στον Poniro jewelleries στην Σαντορινη πριν απο μια βδομαδα. Ενα ρολοι που κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι αξιος αντικαταστατης του παλιου μισου-μισου sub. Η γυαλιστερη κεραμικη στεφανη σε συνδυασμο με τον γυαλισμενο χρυσο στο μπρασελε το κανουν ενα απιστευτο ρολοι. Τιμη καταλογου 8100 ευρω


Οριστε και μερικες φρεσκες φωτο οι οποιες προερχονται απο site εξωτερικου. Φαινεται οτι αρχισαν οι αγορες παρα την κριση  :D .
















« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2009, 02:01:40 πμ από Velitsko »

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1521 στις: Αύγουστος 21, 2009, 06:27:13 πμ »
κλασσικό και όμορφο,όπως φαίνεται στα σπορ μοντέλα της με περισττρεφόμενη στεφάνη(GMT-Sub),η Rolex πάει για να "καθιερώσει" πια την κεραμική στεφάνη,καταργόντας έτσι πια την αλουμινένια στεφάνη που χρησιμοποιούσε παλιότερα στα εν λόγω μοντέλα
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1522 στις: Αύγουστος 27, 2009, 10:47:21 πμ »
Καλημέρα σε όλους,

Γνωρίζει κανείς αν είναι διαθεσιμο το SUB σε ατσάλι με κεραμική στεφάνη και σε τι τιμή

Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1523 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:23:01 μμ »
Tο Σαμπμάρινερ με κεραμική υπάρχει σε 4 εκδόσεις, α) μισό μισό με μπλε καντράν, στεφάνη, β) κίτρινο χρυσό με μπλε καντράν/στεφάνη, γ) κίτρινο χρυσό με μαύρο καντράν/στεφάνη και δ) λευκό χρυσό με μπλε καντράν/στεφάνη. Για έκδοση πλήρως ατσάλινη αναμείνατε στο ακουστικό σας.


Αν και δε μ' αρέσουν τα χρυσά ρολόγια με μπρασελέ, το χρυσό με μαύρο καντράν/στεφάνη είναι τρελλό ρολόι.



Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1524 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:26:48 μμ »
ε οχι βρε Blackbird...........χρυσο..... κιτρινο/ ροζ μπλιαχ! Κιτσαρια!


Βεβαια οπως λενε και οι φιλοι μας οι αγγλοσαξωνες beauty is in they eye of the Beholder! Παντως αν μου το χαριζαν το ρολεξακι θα στο εδινα και θα ηθελα να μου δωσεις το 750Τ GMT.
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1525 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:53:48 μμ »
Πορώθηκες με το Ντόξα. Η καψούρα δεν κρύβεται. Στείλε μου το χρυσό και το GMT δικό σου.
Θα το δώσω και θα πάρω 10 Ντόξα!!!.

Το τι μου φαίνεται ωραίο είναι άσχετο με το τι θέλω να φοράω.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1526 στις: Αύγουστος 27, 2009, 02:13:28 μμ »
ΟΚ! οταν θα το παρω θα στο στειλω! Αν και κατι μου λεει οτι δεν θα παρεις μονο Doxa :D.

Εγω παντα φοραω οτι μου φαινεται ωραιο φιλε Blackbird. οσον αφορα τα Doxa ναι ειμαι ερωτευμενος....και τα θελω ολα ;D!

Απο Ρολεξ μονο Sea Dweller, και Explorer I και II.

Χρυσο ρολεξ never.... :D :D :D :D
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1527 στις: Αύγουστος 27, 2009, 03:05:41 μμ »
Tο Σαμπμάρινερ με κεραμική υπάρχει σε 4 εκδόσεις, α) μισό μισό με μπλε καντράν, στεφάνη, β) κίτρινο χρυσό με μπλε καντράν/στεφάνη, γ) κίτρινο χρυσό με μαύρο καντράν/στεφάνη και δ) λευκό χρυσό με μπλε καντράν/στεφάνη. Για έκδοση πλήρως ατσάλινη αναμείνατε στο ακουστικό σας.


Αν και δε μ' αρέσουν τα χρυσά ρολόγια με μπρασελέ, το χρυσό με μαύρο καντράν/στεφάνη είναι τρελλό ρολόι.



Φιλικά
Δημήτρης



Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1528 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 08:35:44 πμ »
Καλημερα σε ολους.

Μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε κατα προσεγγιση την τιμη μετριτοις για το Sea Dweller DS?

Πιστευτε οτι συμφερει καλυτερα προηγουμενο SD μεταχειρο?

Ευχαριστω.....
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος kalwdios

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1529 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 09:06:57 πμ »
χμμμμμμμμμμμμ..........τιμη καταλογου..........7100 ευρω!!!
Φιλικά, Ανδρέας
Seiko MM300 SBDX017

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1530 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 09:26:34 πμ »
Το ξερω........... :-\ :-\ :-\ :-\ :-\


απλα φιλε kalwdie μην το επαναλαμβανεις και πολυ γιατι παθαινω ηλιγγο!  ;)
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

VCFUN

  • Επισκέπτης
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1531 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 12:51:00 μμ »
To έχει ένας φόλος μου και όταν το φοράει μου θυμίζει κάτι τσιγγάνους που ανοίγανε το στόμα στραβά  για να φαίνονται τα χρυσά δόντια που είχαν !!

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1532 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 12:55:00 μμ »
Δεν χρειάζεται να παθαίνεις ίλιγγο φίλε elio, γιατί πολυ απλά τιμή καταλόγου σπάνια πληρώνεις, όπως για παράδειγμα σε μοντέλα τα οποία μόλις έχουν βγει από τον "φούρνο"  ;D

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1533 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 02:15:42 μμ »
To έχει ένας φόλος μου και όταν το φοράει μου θυμίζει κάτι τσιγγάνους που ανοίγανε το στόμα στραβά  για να φαίνονται τα χρυσά δόντια που είχαν !!
χαχαχαχα,ωραίος ο τσιγγάνος...θέλω κι εγώ χρυσά δοντάκια, σαν του τσιγγάνου! ;D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος elio

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 751
  • Winter is Coming
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1534 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 02:49:38 μμ »
παιδια εγω παντως γελαω με αυτα που γραφετε, με τον τσιγγανο δηλαδη και τα δοντακια.....χε χε. ;D ;D ;D

Επειδη ξερω πως δεν πληρωνεις τιμη καταλογου ρωτησα για τιμη απολυτως τις μετριτοις. Εγω το υπολογιζω περιπου στα 4500 με 5000. Εσεις που ειστε εμπειροτεροι ενημερωστε.

Αξιζει τα λεφτα του....? Εχω την αποψη μου απλα θα ηθελα να ακουσω τις δικες σας. Ειναι καλυτερα να παει κανεις για το προηγουμενο μοντελακι?

ελιο
Time is the most undefinable yet paradoxical of things; the past is gone, the future is not come, and the present becomes the past even while we attempt to define it, and, like the flash of lightning, at once exists and expires.  ~Charles Caleb Colton

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1535 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 03:12:18 μμ »
όχι επειδή το έχω( ;D) αλλά μου αρέσει περισσότερο και το θεωρώ για τον καρπό μου πιο "ισορροποιμενο" και όχι τόσο βαρύ!Στην εποχή του,σίγουρα θεωρούνταν ΜΕΓΑΛΟ-γκουμουτσάτο,σήμερα θεωρείται απλά νορμάλ,για μένα εκφράζει μια εκλεπτησμένη στιβαρή κατασκευή σε ιδανικό για τα γούστα μου ΜΕΓΕΘΟΣ.
Συνεπώς ναι,θα διάλεγα το παλιότερο μοντέλο ROLEX SD  8)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1536 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 03:29:19 μμ »
όχι επειδή το έχω( ;D) αλλά μου αρέσει περισσότερο και το θεωρώ για τον καρπό μου πιο "ισορροποιμενο" και όχι τόσο βαρύ!Στην εποχή του,σίγουρα θεωρούνταν ΜΕΓΑΛΟ-γκουμουτσάτο,σήμερα θεωρείται απλά νορμάλ,για μένα εκφράζει μια εκλεπτησμένη στιβαρή κατασκευή σε ιδανικό για τα γούστα μου ΜΕΓΕΘΟΣ.
Συνεπώς ναι,θα διάλεγα το παλιότερο μοντέλο ROLEX SD  8)


ολα και ολα!δεν εισαι αντικειμενικος!!!! δεν μετραει η γνωμη σου !!! ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1537 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 03:35:39 μμ »
έτσι,έτσι...συμφωνώ!χαχαχα  ;D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος capitano

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 219
  • Να πέσεις επιτρέπεται. . Να σηκωθείς επιβάλλεται !
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1538 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 07:22:01 μμ »
     Ε, να ρε παιδιά, όταν λέω ότι η ρόλεξ σαν εταιρία είναι έτη φωτός μπροστά απ΄όλους έχω άδικο? Σήμερα που έχουμε φτάσει σε σημείο να θεωρούμε τα 44άρια μικρά (μην πω γυναικεία) τα 40ράκια της εξακολουθούν να προκαλούν ρίγη συγκίνησης και να αποτελούν υλικό γιά όνειρα.
                                ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ       -      ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ
                                        Ναι, τα ακριβοπληρώνεις.
                                              Το αξίζουν ! !

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1539 στις: Σεπτέμβριος 15, 2009, 09:18:59 πμ »
     Ε, να ρε παιδιά, όταν λέω ότι η ρόλεξ σαν εταιρία είναι έτη φωτός μπροστά απ΄όλους έχω άδικο?

Καθόλου, απλά τα ρολόγια της είναι έτη φωτός πίσω.

Φιλικά
Δημήτρης