Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4214369 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13800 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 01:05:02 πμ »
Εγώ έφαγα την ξενέρα νο1 αφού άκουσα από δυο διαφορετικούς AD ότι ρολόγια υπάρχουν αλλά με καπέλο σαν του Slash ένα πράμα! Δεν λέω σε ποιες χώρες κτλ αλλά το Πεπσι με 6500€ καπέλο δεν το παίρνω.. όποτε σήμερα το πρωί έδωσα Μπατμαν και Χουλκ, εξάλλου οι τιμές πέφτουν και αν θέλω τα αγοράζω ξανά αλλά το πράσινο απλά το συνήθισα και δεν μου έκανε πια εντύπωση και το Μπατμαν αν και μου αρέσει αρκετά δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα ούτε το φοράω πολύ συχνά.. όποτε κρατάω το Κερμιτ που το έχω καταχαρεί και την κεραμική Daytona μέχρι ποιος ξέρει ποτέ θα ξυπνήσω πάλι «κάπως».
Το επόμενο μου Ρόλεξ θα είναι σε retail τιμή όταν με το καλό γίνει η εξομάλυνση, μάλλον ΤΤ μοντέλο γιατί δεν έχω κάτι χρυσό, τα είδα και τα χάρηκα όλα καλά δεν έχω απωθημένα, συνεχίζουμε δυνατά


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Εξομάλυνση!! Μ αρέσει αυτή η λέξη

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13801 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 09:34:28 πμ »
Εξομάλυνση!! Μ αρέσει αυτή η λέξη

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι σαν την «κανονικότητα» ένα πράγμα ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8585
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13802 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 12:24:52 μμ »
Κάτι σαν την «κανονικότητα» ένα πράγμα ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μην τα μπερδεύεις Άγγελε!!!!
Πρώτα έρχεται η «εξομάλυνση» και μετά η «κανονικότητα»!!!!!!!!
Κάτι δηλαδή σαν: «Ωχ! Αυτό έτσουξε» και μετά «Ευτυχώς γιατί τα χειρότερα είναι μπροστά μας»!!!!!!!!!!!!!!


Οποιαδήποτε ομοιότητα με πολιτικές, οικονομικές και ωρολογοφιλικές καταστάσεις είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ  φυσιολογική!



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13803 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 02:20:39 μμ »
Χαριλαε προχθές ένα Submariner 14060m no date έφυγε σε 5 μέρες στα 7800. Μπαμ μπαμ !!! Δεν βλέπω στα Rolex δυσκολία να φύγουν !! Άραγε τα GS τι κάνουν με το θέμα μεταπώληση ????

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13804 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 04:30:08 μμ »
Αβυσσος η ψυχη του καταναλωτη....7000 απο οτι θυμαμαι εχει τιμη καταλογου το ceramic nodate και δε το λες και δυσευρετο..Θα περιμενεις λιγο αλλα θα ερθει...
Τωρα αν καποιος προτιμαει το 14060 εκει παω πασο , φαινοταν και αφορετο...

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4477
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13805 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 04:51:14 μμ »
Χαριλαε προχθές ένα Submariner 14060m no date έφυγε σε 5 μέρες στα 7800. Μπαμ μπαμ !!! Δεν βλέπω στα Rolex δυσκολία να φύγουν !! Άραγε τα GS τι κάνουν με το θέμα μεταπώληση ????

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το τελευταίο πράγμα που ενδιαφέρει έναν κάτοχο gs, είναι η αξία μεταπώλησής του.
Που το ξέρεις, θα μου πεις. Είχες ποτέ σου κανένα;
Όχι, αλλά η απόκτηση ενός seiko, ειδικά όταν μιλάμε για gs, είναι προϊόν ώριμης σκέψης. Είναι συνειδητοποιημένη αγορά από την αρχή ως το τέλος.
Είναι κάτι που το παίρνεις καθαρά και μόνο για 'σενα. Κανένας άλλος δεν μπορεί να το εκτιμήσει, πλην της αφεντιας σου.
Δεν το παίρνεις επειδή γραφεί ρολεξ, δεν το παίρνεις για τη φιγούρα, δεν το παίρνεις για να σου αποφέρει αύριο μεθαύριο 2 φράγκα παραπάνω.
Είδες τι είπε ο Ευθύμης; Όσο το φοράω, τόσο περισσότερο το εκτιμώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7


Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13806 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 04:57:21 μμ »
Άγγελε από που το ξέρεις ότι πουλήθηκε το συγκεκριμένο ;;;

Και ακόμα περισοτερο που ξέρεις και το σε τι τιμή πουλήθηκε ;;;;

Ο φίλος ζήτησε να κλείσει η αγγελία αυτό δεν σημαίνει ότι πουλήθηκε το ρολόι απαραίτητα !!!!


Από την άλλη εννοείτε είναι πιο εύκολο να πουλήσεις ένα ρόλεξ σαμπ από ένα GS ...!!!!

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13807 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 09:56:35 μμ »
Άγγελε από που το ξέρεις ότι πουλήθηκε το συγκεκριμένο ;;;

Και ακόμα περισοτερο που ξέρεις και το σε τι τιμή πουλήθηκε ;;;;

Ο φίλος ζήτησε να κλείσει η αγγελία αυτό δεν σημαίνει ότι πουλήθηκε το ρολόι απαραίτητα !!!!


Από την άλλη εννοείτε είναι πιο εύκολο να πουλήσεις ένα ρόλεξ σαμπ από ένα GS ...!!!!
Ξέρω Δημήτρη. Αυτό το sub  ήταν να το πάρω εγώ πριν 5 μήνες τελικά πήρα το Red. Ξέρω τον κάτοχο. Και το moon έφυγε στα 2800. Αέρα. Τα seiko τι κάνουν άραγε???   Το ξαναλέω ότι δεν θέλω να βλέπω τα ρολογια σαν επένδυση. Εξου και τα δύο panerai που εχω( συνολικά πέρασαν 4 από τα χέρια μου)   omega, tag, squale, άπειρα seiko. Αλλα όταν βαρεθείς ένα ρολόι και θες να πάρεις άλλο και πρέπει να πουλήσεις ένα εκεί πονάει η μεγάλη απώλεια. Θεωρώ τα breitling, seiko, IWC, panerai μεγάλα κόκαλα

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13808 στις: Δεκέμβριος 05, 2019, 07:49:10 πμ »
Ξέρω Δημήτρη. Αυτό το sub  ήταν να το πάρω εγώ πριν 5 μήνες τελικά πήρα το Red. Ξέρω τον κάτοχο. Και το moon έφυγε στα 2800. Αέρα. Τα seiko τι κάνουν άραγε???   Το ξαναλέω ότι δεν θέλω να βλέπω τα ρολογια σαν επένδυση. Εξου και τα δύο panerai που εχω( συνολικά πέρασαν 4 από τα χέρια μου)   omega, tag, squale, άπειρα seiko. Αλλα όταν βαρεθείς ένα ρολόι και θες να πάρεις άλλο και πρέπει να πουλήσεις ένα εκεί πονάει η μεγάλη απώλεια. Θεωρώ τα breitling, seiko, IWC, panerai μεγάλα κόκαλα

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ Φίλε .... έχεις εσωτερική ενημέρωση και γνωριζεις για την συναλλαγή !!!!

Τα έχουμε πει ότι σεικο πάνω από χιλιάρικο πωλούνται πολύ δύσκολα .....!!!


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13809 στις: Δεκέμβριος 05, 2019, 08:13:05 πμ »
Ξέρω Δημήτρη. Αυτό το sub  ήταν να το πάρω εγώ πριν 5 μήνες τελικά πήρα το Red. Ξέρω τον κάτοχο. Και το moon έφυγε στα 2800. Αέρα. Τα seiko τι κάνουν άραγε???   Το ξαναλέω ότι δεν θέλω να βλέπω τα ρολογια σαν επένδυση. Εξου και τα δύο panerai που εχω( συνολικά πέρασαν 4 από τα χέρια μου)   omega, tag, squale, άπειρα seiko. Αλλα όταν βαρεθείς ένα ρολόι και θες να πάρεις άλλο και πρέπει να πουλήσεις ένα εκεί πονάει η μεγάλη απώλεια. Θεωρώ τα breitling, seiko, IWC, panerai μεγάλα κόκαλα

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείται ότι αυτό το moon θα έφευγε στα 2.800€ αέρα. Και εγώ θα το έπαιρνα «νύχτα» αν μπορούσα.

Για το 14060 όμως σε αυτή την τιμή, δε θα το συζητούσα. Τιμή σίγουρα «λογική» με τα δεδομένα της αγοράς (δε θεωρώ δηλαδή ότι ο φίλος που το πουλούσε το είχε στο «Θεό») αλλά κατ´ εμέ παράλογη για το συγκεκριμένο ρολόϊ... όπως και υπόλοιπες τιμές μτχ Rolex που βλέπω γύρω-γύρω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13810 στις: Δεκέμβριος 05, 2019, 09:14:27 πμ »
Το τελευταίο πράγμα που ενδιαφέρει έναν κάτοχο gs, είναι η αξία μεταπώλησής του.
Που το ξέρεις, θα μου πεις. Είχες ποτέ σου κανένα;
Όχι, αλλά η απόκτηση ενός seiko, ειδικά όταν μιλάμε για gs, είναι προϊόν ώριμης σκέψης. Είναι συνειδητοποιημένη αγορά από την αρχή ως το τέλος.
Είναι κάτι που το παίρνεις καθαρά και μόνο για 'σενα. Κανένας άλλος δεν μπορεί να το εκτιμήσει, πλην της αφεντιας σου.
Δεν το παίρνεις επειδή γραφεί ρολεξ, δεν το παίρνεις για τη φιγούρα, δεν το παίρνεις για να σου αποφέρει αύριο μεθαύριο 2 φράγκα παραπάνω.
Είδες τι είπε ο Ευθύμης; Όσο το φοράω, τόσο περισσότερο το εκτιμώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Διαφωνώ 100%.

Το πως και το γιατί αγοράζει ο καθένας είναι προσωπικό θέμα.
Δεν έχει να κάνει με το τι μάρκα ρολόι αγοράζει...

Όπως επίσης, δεν θυμάμαι να διάβασα ποτέ κανέναν να γράφει πως είναι μετανιωμένος για κάποια μεγάλη αγορά που έκανε.
Όλοι ενθουσιασμένοι δηλώνουν αλλά πόσα ρολόγια έχουν εξαφανιστεί εν μια νυκτί, το ξέρεις νομίζω τόσα χρόνια στα φόρα ;)
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13811 στις: Δεκέμβριος 05, 2019, 06:14:22 μμ »
Εννοείται ότι αυτό το moon θα έφευγε στα 2.800€ αέρα. Και εγώ θα το έπαιρνα «νύχτα» αν μπορούσα.

Για το 14060 όμως σε αυτή την τιμή, δε θα το συζητούσα. Τιμή σίγουρα «λογική» με τα δεδομένα της αγοράς (δε θεωρώ δηλαδή ότι ο φίλος που το πουλούσε το είχε στο «Θεό») αλλά κατ´ εμέ παράλογη για το συγκεκριμένο ρολόϊ... όπως και υπόλοιπες τιμές μτχ Rolex που βλέπω γύρω-γύρω...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στρατό συμφωνώ απόλυτα . Γι'αυτό άλλωστε δεν έδωσα ποτέ καπέλο και ούτε πρόκειται. Εμείς όμως είμαστε εμείς . Αν ήμουν όμως ο γιος κάποιου εκατομμυριούχου ή κάποιος ποδοσφαιριστής δεν νομίζω ότι θα σκεφτόμουν τα 4 χιλιάρικα καπέλο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13812 στις: Δεκέμβριος 05, 2019, 08:38:54 μμ »
Στρατό συμφωνώ απόλυτα . Γι'αυτό άλλωστε δεν έδωσα ποτέ καπέλο και ούτε πρόκειται. Εμείς όμως είμαστε εμείς . Αν ήμουν όμως ο γιος κάποιου εκατομμυριούχου ή κάποιος ποδοσφαιριστής δεν νομίζω ότι θα σκεφτόμουν τα 4 χιλιάρικα καπέλο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιός Στράτος ρε συνονόματε ???
Σε θάμπωσε η γυαλάδα από την κορώνα μου φαίνεται :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13813 στις: Δεκέμβριος 05, 2019, 08:39:07 μμ »
Στρατό συμφωνώ απόλυτα . Γι'αυτό άλλωστε δεν έδωσα ποτέ καπέλο και ούτε πρόκειται. Εμείς όμως είμαστε εμείς . Αν ήμουν όμως ο γιος κάποιου εκατομμυριούχου ή κάποιος ποδοσφαιριστής δεν νομίζω ότι θα σκεφτόμουν τα 4 χιλιάρικα καπέλο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιός Στράτος ρε συνονόματε ???
Σε θάμπωσε η γυαλάδα από την κορώνα μου φαίνεται :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ioannis229

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13814 στις: Δεκέμβριος 08, 2019, 06:39:28 μμ »
Παντως πρωτη φορα βλεπω στη χρυση ευκαιρια να πωλουνται πιο πολλα αυθεντικα rolex, απο τις μαϊμουδες! Γεμισαν οι σελιδες κυριως με sub, αλλα υπαρχουν κ gmt, explorer κ daytona! Οι πιο πολλες τιμες με καπελο, τα μεταχειρισμενα πιο ακριβα κ απο τις retail τιμες! Ιδιωτες κ επαγγελματιες θελουν να βγαλουν χιλιαρικα κερδος απο ενα ρολοι. Δεν ξερω ποιος θα βρεθει να δωσει 4-5 χιλιαρικα καπελο, πχ για ενα gmt αγορασμενο απο αγγελια και να μην εχει μια ακρη για αγορα απο AD (ελλαδας ή εξωτερικου) Για οποιον ενδιαφερεται για αγορα μεταχειρισμενου σπορ rolex η γνωμη μου ειναι να περιμενει, πιστευω οτι οι τιμες θα εκλογικευτουν. Αν δν μπορει να περιμενει, ας κοιταξει για καποιο explorer (βρισκονται ακομα σε λογικες τιμες) ή ας κοιταξει καποιο oyster, datejust, πολυ πιο τιμιες αγορες κ σε μεγαλη προσφορα 

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13815 στις: Δεκέμβριος 12, 2019, 11:19:58 πμ »
Τρέξτε να προλάβουμε παιδιά . Hulk mint sta 18K

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13816 στις: Δεκέμβριος 12, 2019, 01:10:41 μμ »
Σκέφτομαι ενόψει και του νέου έτους, να ανακατέψω λίγο την τράπουλα.

Μάλλον θα πουλήσω το καπέλο του Rolex μου.
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13817 στις: Δεκέμβριος 12, 2019, 01:39:56 μμ »
Σκέφτομαι ενόψει και του νέου έτους, να ανακατέψω λίγο την τράπουλα.

Μάλλον θα πουλήσω το καπέλο του Rolex μου.

:lol: :lol: :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3101
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13818 στις: Δεκέμβριος 12, 2019, 02:47:28 μμ »
Σκέφτομαι ενόψει και του νέου έτους, να ανακατέψω λίγο την τράπουλα.

Μάλλον θα πουλήσω το καπέλο του Rolex μου.
Δεν είπαμε !!!????? No date...372....moonwatch

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13819 στις: Δεκέμβριος 12, 2019, 03:33:08 μμ »
Δεν είπαμε !!!????? No date...372....moonwatch

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κρατάω το ρολόι Άγγελε, μου αρέσει.

Το καπέλο μόνο σκέφτομαι να πουλήσω...
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.