Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4214545 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13340 στις: Αύγουστος 18, 2019, 10:15:12 πμ »
Εσένα στο δημοτικό τέτοια σου μάθαιναν ;;;;;


Και την πληρώνουμε εμείς εδώ μέσα τώρα ..... ???
Εγω Δημητρη γεννηθηκα μεσα στα ρολογια.
Ξεχνας ευκολα. Να το κοιταξεις αυτο. Εισαι όμως καλο παιδι για αυτό σε παω :D
Που ελεγε και ο Χριστόδουλος.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13341 στις: Αύγουστος 18, 2019, 11:05:12 πμ »
Εγω Δημητρη γεννηθηκα μεσα στα ρολογια.
Ξεχνας ευκολα. Να το κοιταξεις αυτο. Εισαι όμως καλο παιδι για αυτό σε παω :D
Που ελεγε και ο Χριστόδουλος.
Το μπιμπερό του Άρη  (Συλλεκτικό).
Ακούσαμε το τραγούδι της θάλασσας και δεν μπορούμε πια να κοιμηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13342 στις: Αύγουστος 18, 2019, 11:08:28 πμ »
Από εκει εχεις σκοπο να ψωνισεις;
Θα γελασουμε πολυ :D
Υγ. και διορθωσε τη φιρμα στην υπογραφη σου. Και παιδακι δημοτικου ξερει πως γραφεται η εταιρια.
η εταιρια αυτη για να ειναι complete ετσι πρεπει να γραφεται με Omega


RΩLEX

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13343 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:28:03 πμ »
Με αφορμη καποια τελευταια ποστ στου nikosl το θεμα, θελω να γραψω καποια πραγματα. Ας τα παρουμε λιγο με τη σειρα... Οσο γινεται δηλαδη!

Ολα τα ενδεχομενα ειναι πιθανα να συμβουν.
Απο τα να κοιμηθει ενας AD "καλα" το βραδυ με τη γυναικα του -χαριτολογοντας το λεω- με αντικρυσμα να πας το πρωι απο το μαγαζι και να σου δωσει το πιο hype ρολοι σε τιμη retail, μεχρι και το να παρακαλας να δωσεις καπελο και να σε γραφουν στα π@@@@@ τους!

Οι γνωριμιες παιζουν ρολο, τα γλυψιμο που θα ριξεις, τα χρηματα που εχεις αφησει στον εκαστοτε AD. Επισης μπορει να θελεις να αγορασεις ενα μονοπετρο της ταξης των 5k και παραλληλα  να παρεις κι ενα πεπσι/daytona/hulk... Ε τοτε ναι, πιθανον θα υπαρχει το ρολοι! Με καπελο η χωρις δεν το γνωριζω, θα το μαθεις ομως εκεινη τη στιγμη!

Απο 11/9/2018 εχω αγορασει 4 Ρολεξ (τα 3/4 απο 2 διαφορετικους AD και το τελευταιο απο grey dealer), εχω κανει απειρες συζητησεις με αρκετους AD ανα ολη την Ελλαδα κι εχω ακουσει πολλες και  διαφορες προσεγγισεις... Καποιες υποτιθεται "off the record"... Ποιος λεει αληθεια και ποιος ψεμματα δεν μπορω να ξερω! Αλλοι λενε για καπελα, αλλοι λενε δεν υπαρχει κανενα ρολοι, αλλοι λενε λιστες αναμονης και αλλοι οτι εξυπηρετουνε μονο δικους τους πελατες!

Εν παση περιπτωση, αν εχεις την υπομονη να περιμενεις, κατσε περιμενε και που ξερεις; Μπορει να σου κατσει! Απο την αλλη ομως μπορει να παει με την ραγδαια εξελιξη των πραγματων στα 20k και τοτε ειναι που δεν εχεις καμια ελπιδα, συνεπως και δε θα παρεις ποτε αυτο που θελεις.

Για να μην κουραζω κι επειδη εχω μαθει να τα λεω τα πραγματα με το ονομα τους:

11/9/18 - Batman
Εφοσον εφαγα τα ακυρα της ζωης μου απο παντου, απο ολους τους AD (καμια 25αρια πρεπει να ειναι στην Ελλαδα) το αγορασα εν τελη με μικρο καπελο απο εναν AD. Το σκεφτομουνα κι ελεγα ποσο μ@@@ς ημουν αλλα τελικα αποδειχτηκε οτι δεν ημουν... Ασε που αμα δεν το επαιρνα τοτε, δε θα το επαιρνα ποτε και ηταν το ρολεξ που γουσταρα πιο πολυ!

1/1/19 - Dj41
Το εψαξα σε ολη την Ελλαδα, παλι σε ολους τους AD... Πουθενα! Δεν απευθυνθηκα στον ιδιο εξ αρχης γιατι φοβομουν το καπελο. Τελικα δεν ειχα επιλογη, στραφηκα στον ιδιο, ηταν ο μονος που το ειχε συμπτωματικα. Θα το επαιρνα  retail αλλα ζητησα μια μικρη εκπτωση με αφορμη οτι κανω δευτερη αγορα σε μικρο χρονικο διαστημα για ενα οχι τοσο hype μοντελο και δικαιωθηκα. Τωρα το συγκεκριμενο dj ειναι ανυπαρκτο και χωρις εκπτωση οντας ατσαλινο! Φιλος απο Αγγλια πριν 1 μηνα το πληρωσε 9.000£.

4/3/2019 - Hulk
Εχοντας κανει 2 μεγαλες αγορες σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα κι εχοντας στην ακρη του μυαλου μου μηδενικες ελπιδες αποκτησης του, αποφασισα να μπω σε λιστα... Οποιος και αν δεχοταν να με βαλει για το συγκεκριμενο ρολοι. Και θεωρωντας δεδομενο οτι θα εχω μπολικο χρονο για να μαζεψω χρηματα πηρα ξανα σβαρνα τα καταστηματα. Οι υποχεσεις ανευρεσης του, περιοριστηκαν σε 3-4 AD. Απο εκει που αγοραστηκαν τα πρωτα δυο, μου ξεκαθαρισε χωρις πολλα-πολλα, οτι μονο καπελο! Αλλοι μου ελεγαν για 12k, προκαταβολη και αναμονη...
Ενας απο αυτους τους λιγους ηταν και ο μονος, που μου ειχε πει και για το μπατμαν, την πρωτη μου αγορα, για λιστα αναμονης... Να μην μακρυγορω, δεν περνανε 3-4 ημερες, εχω κληση για το Hulk απο τον συγκεκριμενο σε retail! Δεν το σκεφτηκα καθολου και το αγορασα! Η καταληξη ηταν να το πουλησω γιατι ειχα δωσει 30k μεσα σε 6 μηνες... Δεν ημουν σε θεση να το κρατησω και το εδωσα με κερδος φυσικα!   Και τωρα; Χτυπαω το κεφαλι μου γιατι το θελω!!!

Τελευταια αγορα ρολεξ...

6/2019 - Sub date
Εφοσον λοιπον εψαχνα  ξανα το Hulk, καθως λεφτα μαζευτηκαν, πηρα την αποφαση να πληρωσω κι ενα καλο καπελο (παραπανω απο οσο το πουλησα),  πρωτα ακολουθησα τη γνωστη διαδικασια με ολους τους AD -τηλεφωνο ανα 15 μερες σε ολα τα μαγαζια για 2-3 μηνες- οι προσπαθειες μου δεν επιαναν τοπο οποτε στραφηκα και σε sub date. Φυσικα τιποτα και πουθενα. Απο εδω το πηγα, απο εκει το πηγα, αγανακτησα να παρακαλαω σαν το βλακα να δωσω τα λεφτα μου και βρηκα εναν grey στη Θεσσαλονικη και το αγορασα απο εκει μολις ακουσα οτι υπαρχει ενα Sub date. Με καπελο φυσικα!

Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια και πιστευω μπορει να δωσει βοηθεια σε αρκετους. Τα συμπερασματα δικα σας!

Υ.Γ. Καποια ατσαλινα οπως το dssd το sd43 βρισκονται ακομα, με κοπο και ισως με ενα μικρο καπελο... Τα explorer σιγουρα retail αν οχι με εκπτωση... Τα tt επισης το ιδιο! Αλλα δε θα κρατησει για πολυ πιστευω! Αλλαζουν διαρκως τα πραγματα!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13344 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:38:17 πμ »
Πάνω κάτω έτσι είναι Γιώργο
Αχχ αυτό το bluesy μου έχει κάτσει  :D

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13345 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:42:15 πμ »
Παρτο τωρα, ισως το βρεις και με μια μικρη εκπωση! Ειναι ρολογαρος!!!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13346 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:44:15 πμ »
Αχχ αυτό το bluesy μου έχει κάτσει  :D
Αντε βρε Δημητρη με το καλο.
Η ζωη ειναι μικρη για να μην την ευχαριστιομαστε.
Υγ. εμαθα (για οποιον ενδιαφερετε) την προηγουμενη εβδομαδα επισημος προς τα Βορεια προαστεια θα παραλαμβανε ρολογια.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13347 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:46:16 πμ »
Παρτο τωρα, ισως το βρεις και με μια μικρη εκπωση! Ειναι ρολογαρος!!!
Μη με τσιτώνεις φίλε
Αν δεν διώξω κάποια άλλα, δεν το βλέπω
το έχω δει από κοντά πολλές φορές είναι έρωτας  :)

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13348 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:49:29 πμ »
Αντε βρε Δημητρη με το καλο.
Η ζωη ειναι μικρη για να μην την ευχαριστιομαστε.
Υγ. εμαθα (για οποιον ενδιαφερετε) την προηγουμενη εβδομαδα επισημος προς τα Βορεια προαστεια θα παραλαμβανε ρολογια.
Έχεις ένα δίκιο φίλε Άρη
αυτό λέω όταν αγοράζω  :D
Λες αυτόν στην Κηφισίας;

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13349 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:52:58 πμ »
Συμφωνω μαζι σου Δημητρη. Ειναι φοβερο! Κι εγω θελω να το προσθεσω καποια στιγμη στη συλλογη μου, αν και οπως ειπες κι εσυ, δεν παιρνω τιποτα αν δεν δωσω...
Θεωρω πως 3 ρολογια με υπερκαλυπτουν και προλαβαινω να τα φοραω! Ο καθενας οπως το βλεπει φυσικα!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13350 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:55:09 πμ »
Λες αυτόν στην Κηφισίας;
Οχι Δημητρη.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13351 στις: Αύγουστος 21, 2019, 12:36:05 μμ »
Με αφορμη καποια τελευταια ποστ στου nikosl το θεμα, θελω να γραψω καποια πραγματα. Ας τα παρουμε λιγο με τη σειρα... Οσο γινεται δηλαδη!

Ολα τα ενδεχομενα ειναι πιθανα να συμβουν.
Απο τα να κοιμηθει ενας AD "καλα" το βραδυ με τη γυναικα του -χαριτολογοντας το λεω- με αντικρυσμα να πας το πρωι απο το μαγαζι και να σου δωσει το πιο hype ρολοι σε τιμη retail, μεχρι και το να παρακαλας να δωσεις καπελο και να σε γραφουν στα π@@@@@ τους!

Οι γνωριμιες παιζουν ρολο, τα γλυψιμο που θα ριξεις, τα χρηματα που εχεις αφησει στον εκαστοτε AD. Επισης μπορει να θελεις να αγορασεις ενα μονοπετρο της ταξης των 5k και παραλληλα  να παρεις κι ενα πεπσι/daytona/hulk... Ε τοτε ναι, πιθανον θα υπαρχει το ρολοι! Με καπελο η χωρις δεν το γνωριζω, θα το μαθεις ομως εκεινη τη στιγμη!

Απο 11/9/2018 εχω αγορασει 4 Ρολεξ (τα 3/4 απο 2 διαφορετικους AD και το τελευταιο απο grey dealer), εχω κανει απειρες συζητησεις με αρκετους AD ανα ολη την Ελλαδα κι εχω ακουσει πολλες και  διαφορες προσεγγισεις... Καποιες υποτιθεται "off the record"... Ποιος λεει αληθεια και ποιος ψεμματα δεν μπορω να ξερω! Αλλοι λενε για καπελα, αλλοι λενε δεν υπαρχει κανενα ρολοι, αλλοι λενε λιστες αναμονης και αλλοι οτι εξυπηρετουνε μονο δικους τους πελατες!

Εν παση περιπτωση, αν εχεις την υπομονη να περιμενεις, κατσε περιμενε και που ξερεις; Μπορει να σου κατσει! Απο την αλλη ομως μπορει να παει με την ραγδαια εξελιξη των πραγματων στα 20k και τοτε ειναι που δεν εχεις καμια ελπιδα, συνεπως και δε θα παρεις ποτε αυτο που θελεις.

Για να μην κουραζω κι επειδη εχω μαθει να τα λεω τα πραγματα με το ονομα τους:

11/9/18 - Batman
Εφοσον εφαγα τα ακυρα της ζωης μου απο παντου, απο ολους τους AD (καμια 25αρια πρεπει να ειναι στην Ελλαδα) το αγορασα εν τελη με μικρο καπελο απο εναν AD. Το σκεφτομουνα κι ελεγα ποσο μ@@@ς ημουν αλλα τελικα αποδειχτηκε οτι δεν ημουν... Ασε που αμα δεν το επαιρνα τοτε, δε θα το επαιρνα ποτε και ηταν το ρολεξ που γουσταρα πιο πολυ!

1/1/19 - Dj41
Το εψαξα σε ολη την Ελλαδα, παλι σε ολους τους AD... Πουθενα! Δεν απευθυνθηκα στον ιδιο εξ αρχης γιατι φοβομουν το καπελο. Τελικα δεν ειχα επιλογη, στραφηκα στον ιδιο, ηταν ο μονος που το ειχε συμπτωματικα. Θα το επαιρνα  retail αλλα ζητησα μια μικρη εκπτωση με αφορμη οτι κανω δευτερη αγορα σε μικρο χρονικο διαστημα για ενα οχι τοσο hype μοντελο και δικαιωθηκα. Τωρα το συγκεκριμενο dj ειναι ανυπαρκτο και χωρις εκπτωση οντας ατσαλινο! Φιλος απο Αγγλια πριν 1 μηνα το πληρωσε 9.000£.

4/3/2019 - Hulk
Εχοντας κανει 2 μεγαλες αγορες σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα κι εχοντας στην ακρη του μυαλου μου μηδενικες ελπιδες αποκτησης του, αποφασισα να μπω σε λιστα... Οποιος και αν δεχοταν να με βαλει για το συγκεκριμενο ρολοι. Και θεωρωντας δεδομενο οτι θα εχω μπολικο χρονο για να μαζεψω χρηματα πηρα ξανα σβαρνα τα καταστηματα. Οι υποχεσεις ανευρεσης του, περιοριστηκαν σε 3-4 AD. Απο εκει που αγοραστηκαν τα πρωτα δυο, μου ξεκαθαρισε χωρις πολλα-πολλα, οτι μονο καπελο! Αλλοι μου ελεγαν για 12k, προκαταβολη και αναμονη...
Ενας απο αυτους τους λιγους ηταν και ο μονος, που μου ειχε πει και για το μπατμαν, την πρωτη μου αγορα, για λιστα αναμονης... Να μην μακρυγορω, δεν περνανε 3-4 ημερες, εχω κληση για το Hulk απο τον συγκεκριμενο σε retail! Δεν το σκεφτηκα καθολου και το αγορασα! Η καταληξη ηταν να το πουλησω γιατι ειχα δωσει 30k μεσα σε 6 μηνες... Δεν ημουν σε θεση να το κρατησω και το εδωσα με κερδος φυσικα!   Και τωρα; Χτυπαω το κεφαλι μου γιατι το θελω!!!

Τελευταια αγορα ρολεξ...

6/2019 - Sub date
Εφοσον λοιπον εψαχνα  ξανα το Hulk, καθως λεφτα μαζευτηκαν, πηρα την αποφαση να πληρωσω κι ενα καλο καπελο (παραπανω απο οσο το πουλησα),  πρωτα ακολουθησα τη γνωστη διαδικασια με ολους τους AD -τηλεφωνο ανα 15 μερες σε ολα τα μαγαζια για 2-3 μηνες- οι προσπαθειες μου δεν επιαναν τοπο οποτε στραφηκα και σε sub date. Φυσικα τιποτα και πουθενα. Απο εδω το πηγα, απο εκει το πηγα, αγανακτησα να παρακαλαω σαν το βλακα να δωσω τα λεφτα μου και βρηκα εναν grey στη Θεσσαλονικη και το αγορασα απο εκει μολις ακουσα οτι υπαρχει ενα Sub date. Με καπελο φυσικα!

Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια και πιστευω μπορει να δωσει βοηθεια σε αρκετους. Τα συμπερασματα δικα σας!

Υ.Γ. Καποια ατσαλινα οπως το dssd το sd43 βρισκονται ακομα, με κοπο και ισως με ενα μικρο καπελο... Τα explorer σιγουρα retail αν οχι με εκπτωση... Τα tt επισης το ιδιο! Αλλα δε θα κρατησει για πολυ πιστευω! Αλλαζουν διαρκως τα πραγματα!


Γιώργο Ωραίο ποστ και Σε ευχαριστούμε πολύ που μοιράστηκες τις έμπειρες σου μαζί μας ...

Έβαλες τα πράγματα στην θέση τους για το πως είναι η αγορά σήμερα σχετικά με την ρόλεξ και τα ρολόγια της .....

Προσωπικά προσπάθησα τον χειμώνα του 2019 να αποκτήσω ένα ατσάλινο ρόλεξ και μετά από 3 μήνες αναζητήσεις σε 3-4 AD και 2 γκρι ντιλερ που γνώριζα εγώ και παιδιά  από εδώ μέσα εγκατέλειψα τις προσπάθειες  .....


Διαβάζω τελευταία κάτι πράγματα εδώ μέσα και νομίζω ότι περιγράφουν ένα παράλληλο σύμπαν !!!!




Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13352 στις: Αύγουστος 21, 2019, 12:54:22 μμ »
Συμφωνω μαζι σου Δημητρη. Ειναι φοβερο! Κι εγω θελω να το προσθεσω καποια στιγμη στη συλλογη μου, αν και οπως ειπες κι εσυ, δεν παιρνω τιποτα αν δεν δωσω...
Θεωρω πως 3 ρολογια με υπερκαλυπτουν και προλαβαινω να τα φοραω! Ο καθενας οπως το βλεπει φυσικα!
Φίλε να είσαι καλά ευχαριστώ κι εγώ!!

Ρολογαρα δεν λες τίποτα, πανέμορφο πραγματικά! Λες να δούμε καπέλο και στα ΤΤ και ειδικά στο συγκεκριμένο;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13353 στις: Αύγουστος 21, 2019, 02:14:35 μμ »
Πιστεύω ότι το φαινόμενο "daytona" των περασμένων δεκαετιών το οποίο σκόπιμα η εταιρεία άφηνε να εξελίσσεται έχει απλά απλωθεί σήμερα σε όλα τα σπορ μοντέλα της Rolex. Επίσης, θεωρώ ότι ζούμε δυο ταχύτητες σε σχέση με τις παράλογες τιμές: Η πρώτη είναι αυτή των πρωτοεμφανιζόμενων hot κομματιών (η οποία ιστορικά υπήρχε πάντα για κάποιους μήνες μέχρι που το μοντέλο έβγαινε φουλ στην παραγωγή) και η άλλη είναι η αύξηση λόγω της σκοπίμως μειωμένης παραγωγής και απαγόρευσης των εκπτώσεων από την εταιρεία. Οι δύο αυτές ταχύτητες επηρεάζουν η μία την άλλη και μεταφράζονται σε αυτό που ζούμε σήμερα που είναι σαφώς μια πρωτόγνωρη αύξηση των τιμών κυρίως στα σπορ ατσάλινα μοντέλα. Η πρόβλεψη μου είναι ότι τα καινούρια hot μοντέλα θα κατασταλάξουν σε ελαφρώς χαμηλότερες τιμές (μιλάω για τις κεραμικές Daytona και τα jubilee GMT), ενώ τα discontinued μοντέλα θα τα πλησιάσουν πολύ (μιλάω για το παλιό batman, το 116710LN και πιθανότατα το hulk που μάλλον θα σταματήσει και το οποίο βλέπω να πιάνει τις πιο extreme τιμές από όλα - πλην Daytona - στο μέλλον). Τα υπόλοιπα μοντέλα κανονικής παραγωγής πιθανότατα θα μείνουν εκεί που είναι τώρα, δηλαδή ελαφρώς ψηλότερα από τον κατάλογο, ή άντε και στην τιμή καταλόγου για πολύ καλούς πελάτες. Φυσικά οι τιμές καταλόγου θα αυξάνονται ετησίως σημαντικά.

Γενικά βλέπω το 15αρι ως μια μέση τιμή για τα περιζήτητα και discontinued ατσάλινα σπορ Rolex σε δύο χρόνια από σήμερα και το 18αρι αντίστοιχα σε μια πενταετία (με τις Daytona τουλάχιστον 6 - 7 χιλιάδες πάνω από τις τιμές που μόλις ανέφερα).

Όσα έγραψα είναι προσωπικές απόψεις και μόνο, μετά από πολλή σκέψη και φυσικά φουλ εμπειρία και τριβή με τη συγκεκριμένη εταιρεία τα προηγούμενα 20 χρόνια.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2019, 02:59:48 μμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13354 στις: Αύγουστος 21, 2019, 02:57:58 μμ »
Λέω και τη μοίρα για όποιον επιθυμεί

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13355 στις: Αύγουστος 21, 2019, 03:50:05 μμ »

Γιώργο Ωραίο ποστ και Σε ευχαριστούμε πολύ που μοιράστηκες τις έμπειρες σου μαζί μας ...

Έβαλες τα πράγματα στην θέση τους για το πως είναι η αγορά σήμερα σχετικά με την ρόλεξ και τα ρολόγια της .....

Προσωπικά προσπάθησα τον χειμώνα του 2019 να αποκτήσω ένα ατσάλινο ρόλεξ και μετά από 3 μήνες αναζητήσεις σε 3-4 AD και 2 γκρι ντιλερ που γνώριζα εγώ και παιδιά  από εδώ μέσα εγκατέλειψα τις προσπάθειες  .....


Διαβάζω τελευταία κάτι πράγματα εδώ μέσα και νομίζω ότι περιγράφουν ένα παράλληλο σύμπαν !!!!

Ετσι ειναι ακριβως οπως τα περιεγραψα Δημητρη! Τουλαχιστον αυτα που συνεβησαν σε εμενα. Πολυς κοσμος τηνει να στραφει σε αλλες εταιρειες. Αυτοι που τα εχουν τα σκανε διχως εννοιες... Και θα συνεχιζουν. Πιθανολογω πως οι εταιρεια αν δεν κανει καποιο μαρκετινιστικο λαθος, θα γινει για "λιγους". Ασχετως αν το αξιζει η οχι με βαση το προιον της.

Τελος ξεχασα να αναφερω, μετα την αγορα του sub, ειχα τηλεφωνημα -απο τον AD που μου εδωσε το Hulk- για ενα 114060... Κι αυτο σε retail φυσικα!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2019, 04:12:14 μμ από gmaras »
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13356 στις: Αύγουστος 21, 2019, 05:28:11 μμ »
Το γεγονός ότι ένας καταναλωτής θέλει να αποκτήσει ένα μαζικής παραγωγής αντικείμενο και δεν μπορεί λόγω τεχνικων ελλείψεων και αισχροκερδιας προσωπικά με αφήνει αδιάφορο.

Θα μπορούσα να γράψω και εγώ εμπειρίες αλλά αγγίζουν τα όρια της κωμωδίας.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13357 στις: Αύγουστος 21, 2019, 06:19:00 μμ »



...δεν μπορεί λόγω τεχνικων ελλείψεων και αισχροκερδιας προσωπικά με αφήνει αδιάφορο.



Με ολο το θαρρος Νικο, να σε ρωτησω κατι; Και φυσικα χωρις παρεξηγηση...
Γιατι προσφατα μπηκες στη διαδικασια να αποκτησεις αν δεν κανω λαθος μια daytona κεραμικη κι ενα rootbeer;
Ρωταω επειδη μου φαινεται οτι δε συμβαδιζει με αυτο που προανεφερες...


Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13358 στις: Αύγουστος 21, 2019, 08:15:45 μμ »
Γιατί τα απεκτησα και μόλις κατάλαβα το παιχνιδι της Ρολεξ τα έδωσα την επόμενη ημέρα φίλε Γιώργο.

Δεν βγάζω λεφτά από τα ρολόγια ούτε είμαι επενδυτής ρολογιών.

Ήμουν θερμός υποατηριχτης της συγκεκριμένης εταιρείας και μόλις κατάλαβα τι παίζει τα ξεφορτωθηκα...

ΥΓ. Δεν μου λείπουν καθόλου πράγμα που σημαίνει ότι ήταν λάθος επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2354
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13359 στις: Αύγουστος 21, 2019, 08:30:04 μμ »
Κατανοητο και δεκτο φιλε Νικο! Αλλωστε εσυ ξερεις καλυτερα...

Σημερινες δοκιμες απο μερικα ωραια κομματια. Τα day date κυριως...
Γιωργος