Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4214390 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1180 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:23:15 πμ »
Εντάξει, nin, ήμουν λίγο υπερβολικός χάριν εντυπωσιασμού. Εννοώ ότι δεν θα το φόραγα έξω σε καμία περίπτωση γιατί πιστεύω ότι κάθε ρολόι έχει προσωπικότητα που πρέπει να ταυτίζεται σε κάποιο βαθμό με αυτή του κατόχου.
Βρίσκω την "προσωπικότητα" του Rolex λίγο ανιαρή...

Κύριε Στήκα σε αυτή την κατηγορία χρημάτων θα αγόραζα IWC portuguese automatic.
Άλλου είδους ρολόι ασφαλώς αλλά πιο "έντονη προσωπικότητα" , χωρίς να είναι, όπως και το Rolex άλλωστε, προκλητικό.
Αν μιλάμε για ίδια κατηγορία θα αγόραζα το καινούργιο 50 fathoms της Blancpain.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1181 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:27:47 πμ »
Και "περνάει" εύκολα το μήνυμα αυτό. Το Sub στο χέρι ενός ανθρώπου που έχει οικονομική άνεση είναι σαν το Lacoste. Σίγουρα θα μπορούσε να αγοράσει ένα ακριβότερο ρούχο, αλλά αυτός αυτό αγαπάει από μικρός.

Το Rolex για μένα σήμερα με όλα αυτά τα ρολόγια που κυκλοφορούν είναι στάνταρ, είναι cool.

Φιλικά

Κωστής

Είσαι μέσα στον παλμό της εποχής (αν και λίγο πεισματάρης)...σου βγάζω το καπέλο σε αυτό!

Νομίζω ότι ένα Rolex είναι πλέον κάτι old time classic θα το χαρακτήριζα έως και συντηρητικό, παρά status symbol, είναι κάτι σαν το κλασικό oxford πουκάμισο, σαν τα παπούτσια Crocket & Jones, σαν ένα παλιό Mini Cooper ή VW Beetle. Όλα αυτά τα κάποτε ήταν status symbol στην δεκαετία του 1960-70, τώρα πια είναι ξεπερασμένα και ξεχασμένα...

Ίσως κάποιος να σκεφτεί (για το πρώτο του "καλό ρολόι")....σιγά μην δώσω 5 χιλιάδες ευρώ για Rolex, όλοι Rolex φοράνε, (άσε που έχει γεμίσει και ο τόπος με μαϊμούδες που είναι και καλύτερες και από το κανονικό...πώς θα γίνω διαφορετικός?) να πάρω καλύτερα ένα IWC που είναι πιο άγνωστο και πιο ψαγμένο ή ένα Panerai που είναι και Ιταλικό και μεγάλο. Σε μερικά χρόνια μπορεί βέβαια IWC και Panerai να είναι και αυτά old time classics και να έχει βγει ΝΕΟ πιο in φρούτο!


Δεν κατακρίνω το παραπάνω σκεπτικό διότι το βρίσκω και φυσιολογικό, έχει μεγάλη δόση αλήθειας για έναν άντρα που θέλει ένα καλό ρολόι και δεν τον ενδιαφέρει τι κρύβει η κάσα, από τι υλικό είναι φτιαγμένο κλπ κλπ...απλά θέλει ένα καλό ρολόι που θα τον συντροφεύει για πολλά χρόνια!

Απόλυτα φυσιολογικό... δεν έχουν όλοι την τρέλα που κουβαλάμε εμείς...
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1182 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:31:30 πμ »
και την ιστορια της ξερω και τα μοντελα της ξερω και στο budget μου ειναι  καποια μοντελα προτιμω να αγοραζω ομως τρια τεσσερα ρολογια τον χρονο
παρα να αγορασω ενα ......και να ειμαι cool ......ειμαι cool και απο μονος μου δεν μου χρειαζονται ταμπελακια ουτε κροκοδειλακια!
Συν οτι ειναι μικρα για τους καρπους μου και δεν θα ευχαριστιομουν ποτε την αγορα μου.
θα προτιμησω σε βαθος χρονου ενα ρολοι που μου ταιριαζει και δεν αντιμετωπιζεται ως δηθεν.....δυστηχως....
υπαρχουν καιτεταιριες που στην ελλαδα το καταφεραν αυτο .....γιατι μιλαμε για αυστηρα ελληνικα κοινωνικα δεδομενα.
πειτε μας γιατι εμεις δν ξ ερουμε λοιπον τι εχει κανει η εταιρια τα τελευταια χρονια μπας και μας εχει ξεφυγει κατι.
εκτος απο reproduction παλαιων μοντελων ...δεν εχω προσεξει κατι ......εσεις?μιλαω για την δεκαετια 90-00
τα υπολοιπα ειναι οντως πολυ μακρια πια.....ancient history! μην μου πειτε για κεραμικα υλικα και blued springs πειτε μου για κατι που κυριολεκτικα ταρακουνησε την βιομηχανια της ωρολογοποιας.....

φιλικα

Ιδομενεας

Υ.Γ Mια 916 με πληρες πακετο koubilaihan ολα τα λεφτα , VESPA οδηγουν κατι δηθεν με κουστουμι στο κολωνακι .


 


Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1183 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:35:47 πμ »
και την ιστορια της ξερω και τα μοντελα της ξερω και στο budget μου ειναι  καποια μοντελα προτιμω να αγοραζω ομως τρια τεσσερα ρολογια τον χρονο
παρα να αγορασω ενα ......και να ειμαι cool ......ειμαι cool και απο μονος μου δεν μου χρειαζονται ταμπελακια ουτε κροκοδειλακια!
Συν οτι ειναι μικρα για τους καρπους μου και δεν θα ευχαριστιομουν ποτε την αγορα μου.
θα προτιμησω σε βαθος χρονου ενα ρολοι που μου ταιριαζει και δεν αντιμετωπιζεται ως δηθεν.....δυστηχως....
υπαρχουν καιτεταιριες που στην ελλαδα το καταφεραν αυτο .....γιατι μιλαμε για αυστηρα ελληνικα κοινωνικα δεδομενα.
πειτε μας γιατι εμεις δν ξ ερουμε λοιπον τι εχει κανει η εταιρια τα τελευταια χρονια μπας και μας εχει ξεφυγει κατι.
εκτος απο reproduction παλαιων μοντελων ...δεν εχω προσεξει κατι ......εσεις?μιλαω για την δεκαετια 90-00
τα υπολοιπα ειναι οντως πολυ μακρια πια.....ancient history! μην μου πειτε για κεραμικα υλικα και blued springs πειτε μου για κατι που κυριολεκτικα ταρακουνησε την βιομηχανια της ωρολογοποιας.....

φιλικα

Ιδομενεας

Υ.Γ Mια 916 με πληρες πακετο koubilaihan ολα τα λεφτα , VESPA οδηγουν κατι δηθεν με κουστουμι στο κολωνακι .





και να που η εικασία μου ως προς το μέγεθος βγαίνει αληθινή! μου ξέφυγε βέβαια ότι κάποιος έχει καρπούς και όχι καρπό  ;D

και μία φωτό από ένα πειραγμένο αλλά περιέργος όμορφο...

Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1184 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:44:45 πμ »
ειναι μια κουκλα αυτη δε ειναι απο τις αγαπημενες μου στεφανες και μπαινει και σε ακριβο μοντελο.......λευκοχρυσο! να το βγαζαν σε ατσαλι κατι θα γινοταν με γερη εκπτωση στον καταλογο και μια κρουαζιερα για την γυναικα...να γλυτωσουμε το διαζυγιο
βρε αδελφε!!!!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1185 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:46:56 πμ »
θα το κραταγα γιατι ειναι δωρο ,αλλα την αλλη μερα το πρωι θα το εστελνα για  αλλαγη καντραν για ευνοητους λογους.....πηγε φιλος μου
για συνεντευξη για  θεση δντη πωλησεων προερχομενος απο αντιστοιχη θεση σε αλλη εταιρια φοραγε το αγαπημενο του SUB ....καποια στιγμη φανηκε το ρολοι κατω απο την μανσετα
ο ιδιοκτητης της εταιριας γυρναει και του λεει ROLEX ? και βρεθηκε ο ανθρωπος να δικαιολογηται για τι αγορασε rolex.....και αλλα πολλα.... η συντευξη στεφθηκε με παταγωδη αποτυχια ο φιλος μου την αλλη μερα πηρε ενα swatch χρονογραφο για να πηγαινει στις συνεντευξεις για δουλεια.....ευτηχως βρηκε δουλεια ενα μηνα αργοτερα .......τον ρωτησα αν φοραει το SUB στο γραφειο .....τρελος μου λεει ειμαι?
Eλληνικη πραγματικοτητα.......τα σχολια δικα σας....

φιλικα

υ.γ το Συμβαν συνεβη τον προηγουμενο Νοεμβριο στα κεντρικα γραφεια μεγαλης εταιριας παραγωγης και διακινησεις γαλακτοκομικων προιοντων...




φυσικα η συντευξη πηγε κατα διαολου.......την αλλη μερα ο φιλος μου αγορασε ενα swatch για να πηγαινει στις συνεντευξεις



Εμένα από την άλλη το παρακάτω ήταν λόγος για φοβερή επιτυχία σε συνέντευξη σε πολύ μεγάλη πολυεθνική όπου εργάστηκα για 2 χρόνια σαν Senior Account Manager.

η φωτό είναι δικιά μου, και το ρολόι το φορούσα έτσι για παραπάνω από ένα χρόνο. (χωρίς το γάντι... :P)

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:07:32 μμ από Nanagno »
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1186 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:58:38 πμ »

Ιδομενεας

VESPA οδηγουν κατι δηθεν με κουστουμι στο κολωνακι .



Πριν μερικά ποστ σου κάνω ευγενικά την παρατήρηση να σταματήσεις τα σχόλια για ανθρώπους και να αρκεστείς στα αντικείμενα ΜΟΝΟ, αλλά εσύ δεν καταλαβαίνεις ΤΙΠΟΤΑ!!!


Γιατί πρέπει να με φέρνεις σε δύσκολη θέση, βρε αδελφέ???
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1187 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 12:31:46 μμ »

  (άσε που έχει γεμίσει και ο τόπος με μαϊμούδες που είναι και καλύτερες και από το κανονικό...πώς θα γίνω διαφορετικός?)  εμείς...

Τώρα το αποφάσισα. Θα δώσω το σαμπ και θα πάρω μαϊμού !!!!!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1188 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 01:02:50 μμ »
Acidblack έγραψε:

θα τα φορεσουν αυτη που δυστηχως κανουν επιδειξη πλουτου....και αυτοι που θα ηθελαν να κανουν κατι παραπανω απο μια βουτια στην πισινα ....οι υπολοιποι που θαυμαζουν την μικρομηχανικη του τις πατεντες του και τις δυνατοτητες
του ειμαστε εδω μεσα και το συζηταμε ....ενιοτε δε καποιο τυχεροι τα φορανε κιολας.



εκει δεν ειδα rolex πολυ ακριβο και εξηζητημενο


ενοειται οτι αυτα τα ρολογια που εχει το θεμα σπανια βλεπουν τις συνθηκες που αρχικα σχεδιαστηκαν......
αρχισαν σαν εργαλεια κατεληξαν ......να πινουν καφε και να πηγαινουν στο θεατρο αντι να κανουν καταδυσεις παραπεντε και rafting!
μπορει να ειναι πανεμορφα μπορεινα να ειναι τελεια κατασκευασμενα .....αλλα ειναι σε λαθος καρπους....



τα κοιταζω καθαρα σαν μηχανικα αντικειμενα!




θα το κραταγα γιατι ειναι δωρο ,αλλα την αλλη μερα το πρωι θα το εστελνα για  αλλαγη καντραν για ευνοητους λογους.....


πηγε φιλος μου
για συνεντευξη για  θεση δντη πωλησεων προερχομενος απο αντιστοιχη θεση σε αλλη εταιρια φοραγε το αγαπημενο του SUB ....καποια στιγμη φανηκε το ρολοι κατω απο την μανσετα
ο ιδιοκτητης της εταιριας γυρναει και του λεει ROLEX ? και βρεθηκε ο ανθρωπος να δικαιολογηται για τι αγορασε rolex.....και αλλα πολλα.... η συντευξη στεφθηκε με παταγωδη αποτυχια ο φιλος μου την αλλη μερα πηρε ενα swatch χρονογραφο για να πηγαινει στις συνεντευξεις για δουλεια.....ευτηχως βρηκε δουλεια ενα μηνα αργοτερα .......τον ρωτησα αν φοραει το SUB στο γραφειο .....τρελος μου λεει ειμαι?
Eλληνικη πραγματικοτητα.......τα σχολια δικα σας....

Τα σχόλια δικά μας, αλλά για να το αναφέρεις σημαίνει πως το αποδοκιμάζεις.


παρα να αγορασω ενα ......και να ειμαι cool ......ειμαι cool και απο μονος μου δεν μου χρειαζονται ταμπελακια ουτε κροκοδειλακια!



ενα ρολοι που μου ταιριαζει και δεν αντιμετωπιζεται ως δηθεν.....δυστηχως....



Υπάρχουν καταστάσεις, συμπεριφορές και πράγματα που δεν σου αρέσουν, παρ' όλα αυτά εσύ πράτεις το ίδιο!

Το έχεις πάρει χαμπάρι πως αντιφάσκεις;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος kiko

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 606
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1189 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 01:22:54 μμ »
Τώρα το αποφάσισα. Θα δώσω το σαμπ και θα πάρω μαϊμού !!!!!
φιλε και εγω το gmt θα το φοραω το βραδυ στο σπιτι μου μην φαω καμια απολυση τωρα στις φτωχειας τον καιρο....ασε καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1190 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 01:50:40 μμ »
Νομιζω πως μαρκες οπως lacoste και rolex εχουν γινει τοσο μεγαλα συμβολα που δεν προσδιοριζουν αυτον που τα φοραει αλλα αντιθετα προσδιoριζονται μεσα απο αυτoν που τα φοραει κ τον χαρακτηρα του. Θελω να πω..... οτι ενα κοντομανικο lacoste μπλουζακι μπορει να το φορεσει ενας νεαρος αλλα μπορει κ ενας 70αρης.. το ρουχο σε καθε περιπτωση ακομα κ αν ειναι το ιδιο ακριβως θα βγαζει αλλη εικονα στην μια περιπτωση κ αλλη στην αλλη... Το ιδιο συμβαινει πιστευω και με ενα rolex και γενικα κ με μερικα αλλα προιοντα-σταθμοι το καθενα στην κατηγορια του oπως πχ τα κλασσικα ray-ban, τα wayfaren ή ακομα κ μια vespa!



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2009, 02:02:25 μμ από nomikosas »

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1191 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 02:10:18 μμ »
Εγώ τον Acidblack δεν τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά από τις περιγραφές τύπου ...Γκιούλιβερ που έχει κάνει για τον εαυτό του και αφού είμαστε στο τόπικ της Rolex, που ως γνωστόν ήταν η επιλογή του Sean Connery Bond, να ρωτήσω: Θυμάται κανείς αν φορούσε ρολόι ο Σαγώνιας;

Όχι τίποτα άλλο, απλά να δούμε πως αντιμετώπιζαν τότε το θέμα των τεράστιων ...καρπών.

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1192 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 02:33:27 μμ »
χα χα χα χα   :dielaughing:
Ουτε εγω θυμαμαι ! Νομιζω δεν φορουσε τιποτα!

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1193 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 02:38:31 μμ »
Παντως εχουν βγαλει αυτο... http://www.swatch.com/gr_el/villain/the_spy_who_loved_me.html  :D

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1194 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 03:43:35 μμ »
Λιγο πολυ καταφεραν να γινουν το πιο γνωστο Ονομα..... οχι ομως αδικα..το φορουσαν ολοι κ εγινε γνωστο επειδη τα ρολογια της ρολεξ ηταν παντα καινοτομικα και ετσι σαν φυσικη εξελιξη το φορουσαν και οι πλουσιοι αφου ειναι κ αυτοι κομματι της κοινωνιας..  Μετα επειδη το φορουσαν κ οι πλουσιοι το φορουσαν κ αλλοι που ηθελαν να το παιξουν πλουσιοι... δεν νομιζω να ηταν προθεση της rolex να βγαλει την εικονα ''φορεστε μας επειδη μας φορανε οι πλουσιοι''.
Η κοινωνια απο μονη της καθορισε αυτη την συμπεριφορα κ οχι η rolex... αλλωστε υπαρχουν και υπηρχαν και πιο ακριβα ρολογια για να παρει καποιος......! Με ποια λογικη κατηγορουμε εναν ανθρωπο με ενα ατσαλινο submariner για νεοπλουτιστικη συμπεριφορα κ οχι εναν πχ με ενα πανεραι?
Απλα γιατι οι καιροι αλλαξαν και η κοινωνια δημιουργησε μια νεα κατηγορια ανθρωπων που προερχονται μεσα απο αυτους που παλιοτερα θα αγοραζαν rolex αλλα επειδη πλεον rolex φορανε πολλοι αναζητουν κατι το διαφορετικο ωστε παλι με την λογικη τους να ξεχωρισουν.  Κανουν το λαθος να κρινουν μια μαρκα με το ποσοι την φορανε κ οχι με πραγματικα κριτηρια κ αξιες.....και στο τελος φορανε κατι κατωτερο χωρις να το ξερουν!
Ετσι δουλευει το ολο πραγμα στην εποχη μας αλλα πιστευω οτι αυτο θα ξεπεραστει κ παλι ολοι θα γυρισουν πισω στις σταθερες αξιες!! :)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1195 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 03:50:54 μμ »
ουτε στην ρολεξ να δουλευες!

Αποσυνδεδεμένος nomikosas

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 827
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1196 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 04:01:18 μμ »
Κατα λαθος το εγραψα εδω αν κ ηθελα να απαντησω στον Petros1 και να το γραψω εδω http://www.mywatch.gr/index.php/topic,3226.msg46200.html#msg46200 ! Δεν πειραζει!

Αποσυνδεδεμένος VIWOW

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 552
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1197 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 04:09:22 μμ »
Και φαντάσου george_ να πάει να αγοράσει ρολόι και να μην του κάνουν έκπτωση, ή να αρχίσουν να του εξηγούν τα πλεονεκτήματα της Rolex!...

Φιλικά

Κωστής
ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΔΙΑΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

WINSTON CHURCHILL

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1198 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 04:55:36 μμ »
Και φαντάσου george_ να πάει να αγοράσει ρολόι και να μην του κάνουν έκπτωση, ή να αρχίσουν να του εξηγούν τα πλεονεκτήματα της Rolex!...

Φιλικά

Κωστής
:D :D :D
xa xa xa
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #1199 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 04:59:45 μμ »
@ nomikosas

Θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω εγώ γιατί δεν αγόρασα ROLEX,
και ίσος καταλάβεις γιατί και άλλοι εδώ δεν αγόρασαν ή δεν θα αγοράσουν ...

Το ρολόι για μένα είναι μια προέκταση της ιδιοσυγκρασίας μου,
του γούστου, αλλά και το τι έχω μάθει, διαβάσει μέχρι τώρα,
σε συνάρτηση με το τι μπορώ να αγοράσω !!!

Άρα το ROLEX ναι μεν με καλύπτει ως ενημερωμένο αγοραστή αλλά δεν με καλύπτει,
ως γνώση ...
Και διευκρινίζω σαν μέσος καταναλωτής, η γνώσεις μου είναι ένα κλικ παραπάνω,
άρα και η επιλογή μου έπρεπε να είναι ένα κλικ παραπάνω !
Από κει και πέρα υπάρχουν και καταναλωτές που δεν τους ενδιαφέρει το τι ''κρύβει''
η κάθε εταιρία από πίσω από το όνομα της, ούτε τι καινοτομίες έχει,
και θέλουν ένα ρολόι που θα τους συντροφεύει για χρόνια, και σίγουρα θα αξίζει τα λεφτά του ...

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.