Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4214431 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9760 στις: Μάρτιος 22, 2017, 11:59:19 μμ »
11.350 δολάρια το SD λένε τώρα στο βίντεο του Hodinkee

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9761 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:05:34 πμ »
Τελικά αυτό ποιο μοντέλο ήταν??




Το γιωτ 2 σε ατσάλι  ;D

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9762 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:08:24 πμ »

Το γιωτ 2 σε ατσάλι  ;D
Για Daytona δε μοιάζει καθολου...με την αφαιρετική μένει το yachtmaster 2 αλλα επισης δε μου το θυμιζει καθολου...και ειναι και ψιλό ασχετο να κανουν ολόκληρο teaser για ενα απλό facelift αυτου του ρολογιου ...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9763 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:08:59 πμ »


Ενώ χάζευα το μισό μισό κεραμικό sub ενός θείου μου τις προάλλες τολμώ και του κάνω την ερώτηση για το πόσο το πήρε....   μου λέει 7.500 πριν από αρκετά χρόνια από dubai...! Σοοκ...   θείο του λέω ούτε πλαστικό δεν παίρνεις πλέον με αυτά τα λεφτά...!    :dielaughing: Τλσπ.... δεν μου αρέσει το καινούργιο sd. Θεωρώ πως και Tag heuer να έγραφε πάνω δεν θα μου έκανε εντύπωση. Fail οι διαστάσεις αλλά ακόμα πιο Fail ο κύκλοπας που σε συνδυασμό με το κόκκινο logo έχουν ως αποτέλεσμα ενα πολύ φορτωμένο ρολόι...  πράγμα που δεν ταιριάζει στη ρολεξ...! Γνώμη μου.. αν έλειπε ο κύκλοπας το ρολόι θα ήταν πολύ πιο σωστό...!

Μάλλον κάτι άλλο έχεις στο μυαλό σου, που όμως δεν έχει σχέση με Ρόλεξ. Ο κύκλωπας είναι σήμα κατατεθέν. Είναι συνυφασμένος με τη Ρόλεξ. Το δε κατεβατό είναι χαρακτηριστικό των καταδυτικών της. Παραδοσιακά η Ρόλεξ παίζει με τις χρωματικές λεπτομέρειες στα καντράν, για να σπάσει τη μονοτονία κι όχι για να φορτώσει το ρολόι.

Το λουρί είναι το ρολόι.


Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9764 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:20:30 πμ »
Συγγνώμη, ειλικρινά συγγνώμη που πετάγομαι :p αλλα δε πλασαρίστηκε ως νέο golf -το οποίο αρχεία ακόμα- αλλα σαν ενα fl με πολυ μικρές εξωτερικές διάφορες, Στάνταρντ led, τα καινούρια ηλεκτρονικά μέσα και κυρίως τον 1.5.

Συνεχίστε! :D


Sent from my iPad using Tapatalk

Ποιό; Βγήκε πάλι "αναβαθμισμένο" Golf & μου ξέφυγε; Εγώ ως παράδειγμα το είπα. Επειδή έχω δει ότι ενθουσιάζει τα πλήθη ο παραλληλισμός του sub με το Golf :p

Περιμένω εναγωνίως το καινούργιο λοιπόν :D




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9765 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:24:49 πμ »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9766 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:34:02 πμ »
Πήραν τις μετρητοίς τα κόκκινα γράμματα του αρχικού που έγραφε submariner κι έφτιαξαν ένα μεγάλο submariner .
Το seadweller που ξέραμε ως τώρα τελείωσε , ζήτω το νέο μεγάλο sub.
Εκτός κι αν επανέλθουν όπως το 2014. Ρόλεξ είναι ότι γουστάρει κάνει .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος svl

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10979
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9767 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:57:56 πμ »
Βουρ για πανεράι.

Σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγω εγώ: μπορεί κανείς για πολύ καιρό ακόμα να παίρνει άφοβα πανεράι.
Τα περί δήθεν υποχώρησης της μόδας τους (ως συνεπακόλουθο της υποτιθέμενης υποχώρησης των μεγάλων ρολογιών), για μια ακόμα φορά αποδείχθηκαν μικρορολογιακοί ευσεβείς πόθοι.

Αποσυνδεδεμένος Wolf-

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 266
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9768 στις: Μάρτιος 23, 2017, 03:17:32 πμ »

Μάλλον κάτι άλλο έχεις στο μυαλό σου, που όμως δεν έχει σχέση με Ρόλεξ. Ο κύκλωπας είναι σήμα κατατεθέν. Είναι συνυφασμένος με τη Ρόλεξ. Το δε κατεβατό είναι χαρακτηριστικό των καταδυτικών της. Παραδοσιακά η Ρόλεξ παίζει με τις χρωματικές λεπτομέρειες στα καντράν, για να σπάσει τη μονοτονία κι όχι για να φορτώσει το ρολόι.

Το λουρί είναι το ρολόι.

Φιλαράκι μου όχι...   δεν έχω κάτι άλλο στο μυαλό μου...! Ο κύκλοπας ποτέ δεν ήταν σήμα κατατεθέν του sd...!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9769 στις: Μάρτιος 23, 2017, 07:55:04 πμ »
Και κάπως έτσι τα παλιά sd διατηρούν και αυξάνουν αξία. Τα νέα πάνε στο Θεό, τα παλιά είναι τα μόνα που έχουν date χωρίς κυκλωπα κλπ. Μάθετε μπαλιτσα από τη ρολεξ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9770 στις: Μάρτιος 23, 2017, 08:00:25 πμ »
Βουρ για πανεράι.

Σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγω εγώ: μπορεί κανείς για πολύ καιρό ακόμα να παίρνει άφοβα πανεράι.
Τα περί δήθεν υποχώρησης της μόδας τους (ως συνεπακόλουθο της υποτιθέμενης υποχώρησης των μεγάλων ρολογιών), για μια ακόμα φορά αποδείχθηκαν μικρορολογιακοί ευσεβείς πόθοι.
Ευσεβείς πόθοι των Ασιατών!! :) Μια χαρά μεγάλωσαν τα μεγέθη φέτος..Η ρολεξ το πολυσυζητημένο ...η πατεκ το aquanaut το λάνσαρε φετος στα 42.2 απο τα 40... Η Tudor το 36αρι bb το πηγε στα 41 κτλπ...

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9771 στις: Μάρτιος 23, 2017, 09:12:24 πμ »
11.350 δολάρια το SD λένε τώρα στο βίντεο του Hodinkee
Δηλαδη 10500 ευρω περιπου με σημερινη ισοτιμια.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9772 στις: Μάρτιος 23, 2017, 09:18:09 πμ »
Δηλαδη 10500 ευρω περιπου με σημερινη ισοτιμια.

Ναι, κάπου εκεί. Με το καλημέρα 700-800€ πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9773 στις: Μάρτιος 23, 2017, 09:18:46 πμ »
Τι έγινε Γιαννάκη είδαμε κανα καινούριο longines κι εχουμε νεύρα;;; :p


Sent from my iPad using Tapatalk
Ακυρωθηκε η ρολογοτσαρκα για αυτο :D

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9774 στις: Μάρτιος 23, 2017, 09:21:42 πμ »
Και κάπως έτσι τα παλιά sd διατηρούν και αυξάνουν αξία. Τα νέα πάνε στο Θεό, τα παλιά είναι τα μόνα που έχουν date χωρίς κυκλωπα κλπ. Μάθετε μπαλιτσα από τη ρολεξ.

Σωστός, το τελευταίο με 3135, το τελευταίο χωρίς Κύκλωπα , το τελευταίο στα 40mm , το τελευταίο με 20mm lugs κσι πάει λέγοντας . Θα λυσαξουν οι rolexoholics τα επόμενα χρόνια . Για το καινούργιο σε μερικά χρόνια 13k+


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9775 στις: Μάρτιος 23, 2017, 09:22:20 πμ »
Περιμένω εναγωνίως το καινούργιο λοιπόν :D
Θελεις το καινουργιο γιατι δεν σου καθωνται οι τσουπρες στη Λαρισα και στο Βολο με το παλιο; :jg:

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9776 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:04:03 μμ »
Και κάπως έτσι τα παλιά sd διατηρούν και αυξάνουν αξία. Τα νέα πάνε στο Θεό, τα παλιά είναι τα μόνα που έχουν date χωρίς κυκλωπα κλπ. Μάθετε μπαλιτσα από τη ρολεξ.

Τι μπαλίτσα ρε Θοδωρή ; Εδώ μιλάμε για Μπαρτελόνα και Ρεάλ μαζί. Μιλάμε διδάσκει η λόλεξ.......μόνη της και όλοι οι άλλοι μαζί δεν φτάνουν ούτε τα μισά της.

Για μισό λεπτάκι. Πόσοι είμαστε παγκοσμίως όλοι οι άρρωστοι WIS μαζί ; 0,0001 τοις χιλίοις ; Ίσως λέω και πολλούς.

Τι θέλει η λόλεξ ; Να πωλήσει, να βγάλει λεφτά, να πάρει όλα τα λεφτά της πιάτσας αν είναι δυνατόν.

Τράβαγε ποτέ σε πωλήσεις το Sea Dweller; Π-Ο-Τ-Ε !!!! Slow (to death) seller !

Τώρα θα δείτε λέει η λόλεξ.
 
Ποιο είναι το σήμα κατατεθέν της λόλεξ; Ο ΚΥΚΛΩΠΑΣ.

Δίνει ο άλλος 10.000 € για ατσάλινο ρολόι (κι αν εξαιρέσεις τους WIS) θέλει και να φαίνεται ρε παιδάκι μου.

Κοπάνα του (πλην άλλων, που κυρίως ενδιαφέρουν το αγοραστικό κοινό των WIS, δηλαδή το τίποτα της παγκόσμιας αγοράς) έναν κύκλωπα και με το που θα μπαίνει ο κάτοχος κάπου θα την βλέπουν την ρολεξιά από τα 50 μέτρα !
Κάντο και μπαμπάτσικο (αλλά στα φυσιολογικά αποδεκτά όρια για τον απλό κοσμάκη που δεν θέλει να φορέσει ένα τούβλο στο χέρι του) μπας και υπάρχει κανείς που δεν θα το προσέξει και έχεις ένα Home run.

Ας κάτσουμε τώρα οι WIS να κλαίμε που κατέστρεψε την ιστορικότητα του SEA DWELLER, η παιδοκτόνος  λόλεξ και σε καμιά 3ετια η λόλεξ θα έχει πωλήσει όσα Sea Dweller πώλησε τα προηγούμενα ΠΕΝΗΝΤΑ χρόνια μαζί και θα ανοίγουν σαμπάνιες εκεί στο τελευταίο όροφο στο πράσινο γυάλινο κτίριο. 

Αλλά μέσα στο μεθύσι από τις σαμπάνιες δεν ξεχνάμε και τα αρρωστάκια/συλλέκτες και λοιπό κοινό. ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΜΕ ΣΤΗΝ ΦΩΛΙΑ.
 
Θες ιστορικότητα, τράβα βρες 4ψηφια μονά και διπλά κόκκινα, που έχουν φτάσει όσο ένα οροφοδιαμέρισμα στο Μανχάταν φάτσα Central Park.
Δεν έχεις τα λεφτά για τόση ιστορικότητα ; Άντε να βρεις κανά κιτρινιάρικο great white που κάνει όσο ένα GT3 RS.

Πάλι δεν έχεις τα λεφτά, έχουμε τα  5ψηφια για να βολέψουμε και τον υπόλοιπο WIS κοσμάκη.

Καλή η ιστορικότητα αλλά υπάρχει και ο υπόλοιπος κοσμάκης που δεν θέλει "τσίγκινα" της πλάκας ρε παιδάκι μου. Κι αυτούς τους βολεύει η λόλεξ. Τούμπανο και 40αρι και κεραμικό και μπρασελέ "όχι τσίγκινο" και ΧΩΡΙΣ κύκλωπα και μόνο 2-3 χρόνια σε παραγωγή και όσοι σιχαίνονται και κλαίγονται για τον κύκλωπα, ας βιαστούν πριν φτάσει κανά  20χιλιαρο.

Μπαλάρα λέμε. 

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9777 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:12:14 μμ »
Τι μπαλίτσα ρε Θοδωρή ; Εδώ μιλάμε για Μπαρτελόνα και Ρεάλ μαζί. Μιλάμε διδάσκει η λόλεξ.......μόνη της και όλοι οι άλλοι μαζί δεν φτάνουν ούτε τα μισά της.

Για μισό λεπτάκι. Πόσοι είμαστε παγκοσμίως όλοι οι άρρωστοι WIS μαζί ; 0,0001 τοις χιλίοις ; Ίσως λέω και πολλούς.

Τι θέλει η λόλεξ ; Να πωλήσει, να βγάλει λεφτά, να πάρει όλα τα λεφτά της πιάτσας αν είναι δυνατόν.

Τράβαγε ποτέ σε πωλήσεις το Sea Dweller; Π-Ο-Τ-Ε !!!! Slow (to death) seller !

Τώρα θα δείτε λέει η λόλεξ.
 
Ποιο είναι το σήμα κατατεθέν της λόλεξ; Ο ΚΥΚΛΩΠΑΣ.

Δίνει ο άλλος 10.000 € για ατσάλινο ρολόι (κι αν εξαιρέσεις τους WIS) θέλει και να φαίνεται ρε παιδάκι μου.

Κοπάνα του (πλην άλλων, που κυρίως ενδιαφέρουν το αγοραστικό κοινό των WIS, δηλαδή το τίποτα της παγκόσμιας αγοράς) έναν κύκλωπα και με το που θα μπαίνει ο κάτοχος κάπου θα την βλέπουν την ρολεξιά από τα 50 μέτρα !
Κάντο και μπαμπάτσικο (αλλά στα φυσιολογικά αποδεκτά όρια για τον απλό κοσμάκη που δεν θέλει να φορέσει ένα τούβλο στο χέρι του) μπας και υπάρχει κανείς που δεν θα το προσέξει και έχεις ένα Home run.

Ας κάτσουμε τώρα οι WIS να κλαίμε που κατέστρεψε την ιστορικότητα του SEA DWELLER, η παιδοκτόνος  λόλεξ και σε καμιά 3ετια η λόλεξ θα έχει πωλήσει όσα Sea Dweller πώλησε τα προηγούμενα ΠΕΝΗΝΤΑ χρόνια μαζί και θα ανοίγουν σαμπάνιες εκεί στο τελευταίο όροφο στο πράσινο γυάλινο κτίριο. 

Αλλά μέσα στο μεθύσι από τις σαμπάνιες δεν ξεχνάμε και τα αρρωστάκια/συλλέκτες και λοιπό κοινό. ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΜΕ ΣΤΗΝ ΦΩΛΙΑ.
 
Θες ιστορικότητα, τράβα βρες 4ψηφια μονά και διπλά κόκκινα, που έχουν φτάσει όσο ένα οροφοδιαμέρισμα στο Μανχάταν φάτσα Central Park.
Δεν έχεις τα λεφτά για τόση ιστορικότητα ; Άντε να βρεις κανά κιτρινιάρικο great white που κάνει όσο ένα GT3 RS.

Πάλι δεν έχεις τα λεφτά, έχουμε τα  5ψηφια για να βολέψουμε και τον υπόλοιπο WIS κοσμάκη.

Καλή η ιστορικότητα αλλά υπάρχει και ο υπόλοιπος κοσμάκης που δεν θέλει "τσίγκινα" της πλάκας ρε παιδάκι μου. Κι αυτούς τους βολεύει η λόλεξ. Τούμπανο και 40αρι και κεραμικό και μπρασελέ "όχι τσίγκινο" και ΧΩΡΙΣ κύκλωπα και μόνο 2-3 χρόνια σε παραγωγή και όσοι σιχαίνονται και κλαίγονται για τον κύκλωπα, ας βιαστούν πριν φτάσει κανά  20χιλιαρο.

Μπαλάρα λέμε.


Έτσι είναι, κι ας μην ξεχνάνε ότι την ιστορία της ρόλεξ την έφτιαξε η ίδια η ρόλεξ , και η ίδια όταν γουστάρει την αλλάζει και φτιάχνει καινούργια . Όλοι happy λοιπόν , εκτοξεύει τα καινουργια , καβατζωνει και τα παλιά .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3065
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9778 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:13:50 μμ »
Άντε και του χρόνου με sub στα 41mm με νέα μηχανή .
Πολύ το γουστάρει το 41 τελευταία η ρόλεξ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1048
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #9779 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:13:55 μμ »
Τι μπαλίτσα ρε Θοδωρή ; Εδώ μιλάμε για Μπαρτελόνα και Ρεάλ μαζί. Μιλάμε διδάσκει η λόλεξ.......μόνη της και όλοι οι άλλοι μαζί δεν φτάνουν ούτε τα μισά της.

Για μισό λεπτάκι. Πόσοι είμαστε παγκοσμίως όλοι οι άρρωστοι WIS μαζί ; 0,0001 τοις χιλίοις ; Ίσως λέω και πολλούς.

Τι θέλει η λόλεξ ; Να πωλήσει, να βγάλει λεφτά, να πάρει όλα τα λεφτά της πιάτσας αν είναι δυνατόν.

Τράβαγε ποτέ σε πωλήσεις το Sea Dweller; Π-Ο-Τ-Ε !!!! Slow (to death) seller !

Τώρα θα δείτε λέει η λόλεξ.
 
Ποιο είναι το σήμα κατατεθέν της λόλεξ; Ο ΚΥΚΛΩΠΑΣ.

Δίνει ο άλλος 10.000 € για ατσάλινο ρολόι (κι αν εξαιρέσεις τους WIS) θέλει και να φαίνεται ρε παιδάκι μου.

Κοπάνα του (πλην άλλων, που κυρίως ενδιαφέρουν το αγοραστικό κοινό των WIS, δηλαδή το τίποτα της παγκόσμιας αγοράς) έναν κύκλωπα και με το που θα μπαίνει ο κάτοχος κάπου θα την βλέπουν την ρολεξιά από τα 50 μέτρα !
Κάντο και μπαμπάτσικο (αλλά στα φυσιολογικά αποδεκτά όρια για τον απλό κοσμάκη που δεν θέλει να φορέσει ένα τούβλο στο χέρι του) μπας και υπάρχει κανείς που δεν θα το προσέξει και έχεις ένα Home run.

Ας κάτσουμε τώρα οι WIS να κλαίμε που κατέστρεψε την ιστορικότητα του SEA DWELLER, η παιδοκτόνος  λόλεξ και σε καμιά 3ετια η λόλεξ θα έχει πωλήσει όσα Sea Dweller πώλησε τα προηγούμενα ΠΕΝΗΝΤΑ χρόνια μαζί και θα ανοίγουν σαμπάνιες εκεί στο τελευταίο όροφο στο πράσινο γυάλινο κτίριο. 

Αλλά μέσα στο μεθύσι από τις σαμπάνιες δεν ξεχνάμε και τα αρρωστάκια/συλλέκτες και λοιπό κοινό. ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΑΜΕ ΣΤΗΝ ΦΩΛΙΑ.
 
Θες ιστορικότητα, τράβα βρες 4ψηφια μονά και διπλά κόκκινα, που έχουν φτάσει όσο ένα οροφοδιαμέρισμα στο Μανχάταν φάτσα Central Park.
Δεν έχεις τα λεφτά για τόση ιστορικότητα ; Άντε να βρεις κανά κιτρινιάρικο great white που κάνει όσο ένα GT3 RS.

Πάλι δεν έχεις τα λεφτά, έχουμε τα  5ψηφια για να βολέψουμε και τον υπόλοιπο WIS κοσμάκη.

Καλή η ιστορικότητα αλλά υπάρχει και ο υπόλοιπος κοσμάκης που δεν θέλει "τσίγκινα" της πλάκας ρε παιδάκι μου. Κι αυτούς τους βολεύει η λόλεξ. Τούμπανο και 40αρι και κεραμικό και μπρασελέ "όχι τσίγκινο" και ΧΩΡΙΣ κύκλωπα και μόνο 2-3 χρόνια σε παραγωγή και όσοι σιχαίνονται και κλαίγονται για τον κύκλωπα, ας βιαστούν πριν φτάσει κανά  20χιλιαρο.

Μπαλάρα λέμε.


Ωραιος!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2017, 12:21:32 μμ από dimis »