Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4200079 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12940 στις: Ιούνιος 02, 2019, 02:47:35 μμ »
Φαντάσου δηλαδή να πρωτοτυπίσω και να πω και ότι δε μου αρέσει ε;

 ;D
Εσυ δεν χρειαζεται να πεις κατι.
Ξερουμε από πριν τι θα απαντησεις :D

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12941 στις: Ιούνιος 03, 2019, 05:01:16 μμ »
Αλλάζουν τα γούστα και οι εποχές. Αυτό το πράγμα με τα jubilee και τους τεράστιους αριθμούς στη στεφάνη δεν το κατάλαβα ποτέ και ούτε πρόκειται. Για μένα χίλιες φορές ένα 16710 ή έστω ένα κεραμικό sub.

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12942 στις: Ιούνιος 03, 2019, 05:22:29 μμ »
Καλησπέρα,

Επειδή επίκειται ένα ταξίδι στη Γενεύη (σε 5 μήνες οπότε όλα αλλάζουν) ξέρει κανείς που να έχει βρεθεί εκεί, αν ισχύει η ίδια ιστορία όπως παντού με τα SUB/GMT ατσάλινα Rolex? Ή θα καταφέρουμε να βρούμε τίποτις?
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12943 στις: Ιούνιος 03, 2019, 05:27:18 μμ »
Καλησπέρα,

Επειδή επίκειται ένα ταξίδι στη Γενεύη (σε 5 μήνες οπότε όλα αλλάζουν) ξέρει κανείς που να έχει βρεθεί εκεί, αν ισχύει η ίδια ιστορία όπως παντού με τα SUB/GMT ατσάλινα Rolex? Ή θα καταφέρουμε να βρούμε τίποτις?
Ούτε για πλάκα. Οι περισσότερες ελπίδες σου είναι Ελλάδα όπου μπορείς να βρεις σχεδόν τα πάντα αν ξέρεις που να απευθυνθείς.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12944 στις: Ιούνιος 03, 2019, 05:40:00 μμ »
Οπως τα ειπε ο Μιχαλης.
Σχεδον απιθανο να βρεθει κατι καλο στην Ελβετια, ειδικα αν πας περαστικος!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12945 στις: Ιούνιος 03, 2019, 06:05:51 μμ »
Ωραία...περισσότερο μπάτζετ για σοκολατάκια!

P.s Αν ξέρει κάποιος που να απευθυνθώ για κάποιο από τα ανωτέρω μοντέλα ας στείλει καμιά πληροφορία μέσω p.m γιατι δεν είμαι γνώστης της ελληνικής Rolex Underground σκηνής...

Στόχος είναι να βρεθεί κάτι σε retail ή έστω με ένα καπελάκι. Κάτι +30% σε γνωστούς-αγνώστους δεν έχω καμία διάθεση να τα δώσω
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12946 στις: Ιούνιος 13, 2019, 01:12:16 μμ »
Μarch 2019 Rolex Prices Across Countries


Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος alexm

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
    • Sexual adventures
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12947 στις: Ιούνιος 20, 2019, 02:20:28 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Μέρος για να τσεκάρουμε ρολεξ αν είναι αυθεντικό στη Θεσσαλονίκη, πέρα του Τρύφωνα υπάρχει;



Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12948 στις: Ιούνιος 27, 2019, 03:06:27 μμ »
Ως γνωστον εχω 3 ρολεξ στην κατοχη μου και οφειλω να αναφερω μια αστοχια της εταιρειας στο προιον της!
Το τελευταιο μου αποκτημα, το sub, αγορασμενο του κουτιου εχει misalignment! Πιθανον να εχει συμβει και σε αλλους αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι οφθαλμοφανες! Καποιος μπορει να μην το εδινε καν σημασια αλλα προσωπικα με ενοχλει αφανταστα καθως θεωρω πως ενα ρολοι αξιας 8.000€ δε νοειται να εχει τετοιες παιδικες ασθενειες!
Συμπερασμα λοιπον οτι παντου υπαρχουν αστοχιες, ακομα και στις καλυτερες οικογενειες! Αυτο φυσικα δε με πτοει και θα παραμεινω βαμμενος ρολεξακιας αλλα σιγουρα δεν ειμαι μονοδιαστατος του τυπου "Ρολεξ τρομερο προιον και τα καλυτερα ρολογια".
Απο εκει και περα, επικοινωνησα με την εταιρεια και μου ειπαν να τους στειλω το ρολοι μαζι με την εγγυηση για να το δουν. Ποια ειναι αποψη σας; Να το στειλω η να το αφησω ως εχει;
Στη δευτερη περιπτωση ξερω οτι θα μου φαει την ψυχη!

Παραθετω και δυο φωτογραφιες ωστε να αποτυπωσω το "προβλημα". Ξερω οτι απο φωτογραφιες ολα μπορει να παρεκλινουν λιγο αλλα με γυμνο ματι ειναι ολα πιο φανερα. Οταν ειναι κοντρα δεξια η στεφανη το τριγωνακι της στεφανης παει προς το πρωτο λεπτο.
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12949 στις: Ιούνιος 27, 2019, 03:43:34 μμ »
Γιώργο εγώ δε βλέπω τίποτα!!

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12950 στις: Ιούνιος 27, 2019, 04:00:47 μμ »
Είναι ανεπαίσθητο.
Το θέμα είναι να μη χαλάει εσένα Γιώργο, γιατί το μάτι σου όποτε και αν κοιτάς την ώρα εκεί θα πηγαίνει και δε θα το ευχαριστηθείς.

Προσωπικά, δε θα με ενοχλούσε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2019, 04:10:24 μμ από patsouris »
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12951 στις: Ιούνιος 27, 2019, 04:15:46 μμ »
Γιώργο αν θυμάμαι καλά και με το batman είχες ένα θέμα και όπως σου είχα πει και τότε μην ασχολείσαι με τέτοια ανεπαίσθητα που μόνο εσύ τα βλέπεις
και αυτά ύστερα από πολύ προσοχή και παρατήρηση (όπως λέμε το περνάς από το μικροσκόπιο).
Στις φωτο δεν φαίνεται κάτι οφθαλμοφανές παρότι μας έχεις επισημάνει το ''πρόβλημα''.
Να χαρείς την ρολογάρα σου με υγεία   ;)

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος afinis2004

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12952 στις: Ιούνιος 27, 2019, 04:33:53 μμ »
Εγώ για ένα τέτοιο ελαττωματικό ρολόι μπορώ να σου δώσω 5k και να ξέρεις ότι με πιάνεις κότσο ](*,)

Σε άλλα νέα...Αν και είμαστε ίδια ψυχολογίας σε αυτό το θέμα  και γώ δεν βλέπω κάτι άξιο αναφοράς. Κράτα το, φόρεσε το, δούλεψε το και όταν έρθει η ώρα του να λαδωθεί ασχολείσαι και με αυτό.
Αυτοί που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα δεν κάνουν τίποτα άλλο απ΄το να εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε... (Tag Heuer Monaco gulf,IWC Portuguese chrono, Tudor Pelagos LHD, Rolex 116610lv,JLC polaris, Zenith chronomaster sport, rolex explorer II 226570)

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12953 στις: Ιούνιος 27, 2019, 04:50:30 μμ »
Τι!!!!???? Misalignment σε ROLEX???!!!
Δεν μπορεί σίγουρα κάνεις λάθος, δεν βλέπεις καλά, είναι η φωτογραφία έτσι, φταίει η SEIKO και στο κάτω κάτω της γραφής είναι συλλεκτικό!!!!


Χωρίς αστεία τώρα: Απόλαυσε το ρολόι σου μιας και η τελειότητα δεν κρύβεται στην απόλυτη συμμετρία! Το κάθε ρολόι πρέπει να είναι αξιόπιστο μηχανικά και να σε έλκει οπτικά.
Η Ακρόπολη πχ δεν έχει ΚΑΜΙΑ συμμετρία/ισαπόσταση, οπτικά όμως είναι αρμονική και την θαυμάζουμε χιλιάδες χρόνια τώρα. Βάλε λοιπόν ένα ζάρι στην άκρη και πήγαινε στην άλλη άκρη να δεις πως ΔΕΝ φαίνεται!!! Πάρε μέτρο και μέτρησε τις κολώνες μεταξύ τους και δεν θα βρεις ούτε μια ισαπόσταση.
Μην ασχολείσαι με λεπτομέρειες που σου χαλάνε την πεμπτουσία του να έχεις στην κατοχή σου ένα misalignment ROLEX!!!!!!! Στα μάτια σου είναι το πιο όμορφο και αυτό έχει σημασία.


Sent from my iPad using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12954 στις: Ιούνιος 27, 2019, 05:05:35 μμ »
Γιώργο καταρχήν τα λες έτσι όπως είναι! Όλοι μας έχουμε κάποιες συμπάθειες αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι απλά εταιρίες! Εγώ το βλέπω και με ενοχλεί! Στη θέση σου θα πήγαινα στην ρολεξ να μου το φτιάξουν απλά μόνο εύχομαι μην μπλέξεις!

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12955 στις: Ιούνιος 27, 2019, 05:49:43 μμ »
Γιωργο εισαι σιγουρος οτι ειναι Ρολεξ; ::)
Μηπως ειναι κανενα μοντελο ειδικη παραγγελια της Σεικο και εχει το Ρολεξ με αυτοκολλητο; :D
Υγ. Τυχερε τα στραβα Ρολεξ ειναι συλλεκτικα και εχουν μεγαλυτερη αξια :D

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12956 στις: Ιούνιος 27, 2019, 05:58:41 μμ »
Ως γνωστον εχω 3 ρολεξ στην κατοχη μου και οφειλω να αναφερω μια αστοχια της εταιρειας στο προιον της!
Το τελευταιο μου αποκτημα, το sub, αγορασμενο του κουτιου εχει misalignment! Πιθανον να εχει συμβει και σε αλλους αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι οφθαλμοφανες! Καποιος μπορει να μην το εδινε καν σημασια αλλα προσωπικα με ενοχλει αφανταστα καθως θεωρω πως ενα ρολοι αξιας 8.000€ δε νοειται να εχει τετοιες παιδικες ασθενειες!
Συμπερασμα λοιπον οτι παντου υπαρχουν αστοχιες, ακομα και στις καλυτερες οικογενειες! Αυτο φυσικα δε με πτοει και θα παραμεινω βαμμενος ρολεξακιας αλλα σιγουρα δεν ειμαι μονοδιαστατος του τυπου "Ρολεξ τρομερο προιον και τα καλυτερα ρολογια".
Απο εκει και περα, επικοινωνησα με την εταιρεια και μου ειπαν να τους στειλω το ρολοι μαζι με την εγγυηση για να το δουν. Ποια ειναι αποψη σας; Να το στειλω η να το αφησω ως εχει;
Στη δευτερη περιπτωση ξερω οτι θα μου φαει την ψυχη!

Παραθετω και δυο φωτογραφιες ωστε να αποτυπωσω το "προβλημα". Ξερω οτι απο φωτογραφιες ολα μπορει να παρεκλινουν λιγο αλλα με γυμνο ματι ειναι ολα πιο φανερα. Οταν ειναι κοντρα δεξια η στεφανη το τριγωνακι της στεφανης παει προς το πρωτο λεπτο.

Στείλτο μου κάτω Γιώργο, να το φορέσω 2 εβδομάδες να έρθει στα ίσα του :p

Πέρα από το χαβαλέ, αν σε "χαλάει" να το στείλεις να το φτιάξουν. Ολοκαίνουργιο ρολόϊ τέτοιας αξίας, δε χρειάζεται να σε "χαλάει" έστω και με την παραμικρή λεπτομέρεια :up:

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12957 στις: Ιούνιος 27, 2019, 06:12:25 μμ »
Γιώργο καταρχήν τα λες έτσι όπως είναι! Όλοι μας έχουμε κάποιες συμπάθειες αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι απλά εταιρίες! Εγώ το βλέπω και με ενοχλεί! Στη θέση σου θα πήγαινα στην ρολεξ να μου το φτιάξουν απλά μόνο εύχομαι μην μπλέξεις!

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro
+1000
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12958 στις: Ιούνιος 27, 2019, 09:00:39 μμ »
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας! Βασικα αν ημουν Αθηνα, το πιο πιθανο ειναι να το πηγαινα στη Ρολεξ, ομως με προβληματιζει εντονα ο τροπος αποστολης/παραλαβης, ποσο καιρο θα κανει και αν προκυψει κατι αλλο απο ολο αυτο... Προς το παρων θα συμβιβαστω οπως εχει και θα πορευτω ετσι! Αν στην πορεια δε το συνηθισω, θα δουμε τι θα κανουμε!
Η αληθεια ειναι πως οντως δε φαινεται αλλα το προβλημα ειμαστε εμεις οι ιδιοι και το ποσο ψυχαναγκαστικοι μπορουμε να γινουμε!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος rolexmat

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #12959 στις: Ιούλιος 01, 2019, 04:05:00 μμ »
αν σε χαλαει μια , θα σε χαλαει πάντα...
σε αυτά τα πραγματα μην ζητας συμβουλές.....κανε οτι λεει η καρδιά σου..
ROLEX DATEJUST 16220-1998
http://steelspoke.blogspot.gr/