Αποστολέας Θέμα: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!  (Αναγνώστηκε 4781 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CentaurStraps

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« στις: Οκτώβριος 09, 2015, 10:22:21 μμ »
Μια αναπάντεχη ρολογόρτσακα στην Μαδρίτη λοιπόν. Το ταξίδι ξεκίνησε με όρεξη και καλή διάθεση παρέα με την αγαπημένη μου βινταζια:





Μιας και το επαγγελματικό ταξίδι επέτρεπε μικρές βολτίτσες ξεκίνησα την περιήγηση μου στην πόλη της Μαδρίτης. Περπατώντας σε μια απ’τις κεντρικες πλατείες τις Μαδρίτης έπεσα στο Apple Store. Και πως να μην πέσεις με αυτό το τεράστιο και εντυπωσιακό κατάστημα που έχουν φτιάξει! Κλασικος Apple Fun Boy, μπήκα κατευθείαν μέσα να χαζεψω. Αριστερα τα macbook pro, δεξιά τα tablet και τα iphone. Και τσουπ κάπου προς το κέντρο η φωλιά με τα Apple Watch.



Ομολογώ ότι η αρχική μου εντυπωση βλεποντας τις φωτογραφίες στο νετ, ήταν πολύ αρνητική, ήμουν απ’τους πρώτους που το κοροιδευα. Αλλαξα αμεσως γνώμη όταν είδα το παρακάτω, ήταν πολύ ομορφο, ήταν κάτι που θα μπορούσα να φορέσω χωρίς πρόβλημα. Δεν ξέρω πόσο έχει, στην σωστή τιμή όμως θα το αγοραζα. Για μένα σωστή τιμή είναι μέχρι 250 Ευρω για αυτό που είδα. Παρεπιπτόντως σήμερα το πρωι ήταν λαός συγκεντρωμένος έξω απ’το apple store, φανταζομαι iPhone 6s ή κατι παρόμοιο.



Βέβαια μιας και ήμουν στην Μαδρίτη, δεν υπήρχε περίπτωση να μην έβρισκα χρόνο για μια κανονική ρολογότσαρκα. Ανοίγω λοιπον Apple maps και γράφω 2 λέξεις: officine panerai. Voilà, το βρήκε αμέσως, 2Km περιπου απ’το διαμέρισμα που ήμουν. Ξεκίνησα με τον συνεργάτη μου για μια βολτούλα λοιπον μιας και η Μαδρίτη προσφέρεται για περπάτημα στο τεράστιο κέντρο που έχει. Η διαδρομή κύλισε πολύ ευχάριστα και φτάσαμε στην περιοχη χωρίς καν να το καταλάβουμε. 50 μέτρα περιπου απ’τον προορισμο και καθώς περίμενα στο φανάρι κοιτάω στον απέναντι δρόμο. Και παθαίνω σοκ, όλοι εκει μαζεμένοι σε ένα δρόμο: Cartier, Omega, Officine Panerai, Blancpain, Breitling, Zenith. Ισως περασα και με κόκκινο απέναντι στον δρόμο, δεν θυμαμαι καθολου. Σε κλασματα του δευτερολέπτου ήμουν έξω απ’το κατάστημα της Omega.



Εδώ να σημειώσω ότι το κατάστημα της Omega ήταν απ’την μία πλευρά του δρόμου και όλα τα άλλα απ’την αλλη. Ήταν με διαφορα το μεγαλύτερο κατάστημα και ακολουθούσε αυτό της Cartier.



Αφου έβγαλα μερικές φωτογραφίες απ’την βιτρίνα:




πήγα προς την είσοδο. Υπήρχε security απο μέσα οπου μου ανοιξε και την πόρτα. Πολύ μεγαλο κατάστημα αλλα όλο δικο μας. Μας υποδέχτηκε μια πολύ ευγενική 30αρα ισπανοκινέζα με σχετικά καλά Αγγλικά. Μας ρώτησε αν θέλουμε να πιουμε κάτι και αφού αρνηθήκαμε ευγενικά καθήσαμε στο πολύ όμορφο γραφείο. Μας χαιρετησαν επίσης και 2 υπευθυνοι του καταστήματος. Ζήτησα να δω το 3750.50 και μου το φερε αμέσως μαζί με το open back σε περιπτωση που θέλω να το δω κι αυτό.



Δεν το είχα ξαναβάλει στο χέρι μου, για όσους έχουν αμφιβολίες το συγκεκριμένο είναι ακριβώς όπως φαίνεται στις φωτογραφίες και πιστεύω κουμπώνει ανετα σε οποιοδήποτε καρπό (το δοκιμάσε και ο φίλος μου). Στην συνέχεια ζήτησα ένα speedmaster με λευκο dial.  Μου έφερε το παρακάτω, αν μπορεί κάποιος να πει πιο ακριβώς είναι γιατί δεν θυμάμαι το μοντελο. Το φορεσα αλλα απλα δεν μου καθοταν με τίποτα. Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα το dial, δεν μου αρεσε το μπρασελε, αν σας αρεσει κατι παρομοιο πρεπει οπωσδηποτε να το δοκιμασετε πριν το επιλέξετε. To μπρασελε πιστεύω θα γρατσουνιέται και εύκολα με τις μεγαλες γυαλισμένες πλακες που έχει.



Μπαίνοντας είχα δει με την άκρη του ματιού μου το GMT με λευκο dial και το ζήτησα. Με το που μου το φερε και το φόρεσα το ερωτεύτηκα. Φανταστικό ρολόι, το dial δεν είναι εντελώς λευκο αλλα λίγο πιο κρεμ, δένει απίστευτα στο χέρι και γενικά απίστευτο, το θυμαμαι και το ζαχαρώνω ακόμα. Η κοπέλα μου είπε ότι το συγκεκριμένο είναι το μοναδικό κομματι που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Ισπανία επειδή είναι το προηγουμενο μοντελο ή κατι τέτοιο.



Η κοπέλα μου έδινε απεριοριστο χρόνο να επεξεργαστω το κάθε ρολόι και γενικά ήταν πολύ ευγενική. Ρώτησα για την εκπτωση που κάνουν και ήρθε η πρώτη κρυαδα, καμία εκπτωση. Η δικαιολογία ήταν ότι είναι η επίσημη αντιπροσωπεία και όχι κάποιο άλλο καταστημα που είναι οπως μου είπε πιο ευκολο να κάνουν εκπτωση. Για την ιστορία το 3570.50 είχε 4.300 Ευρω και το GMT 6.200 Eυρω.



Συνέχεια στην ρολογότσαρκα απ’την απέναντι μερια του δρόμου και στον λόγο που πήγα εκει, Officine Panerai! Αφου χαζεύω το μαγαζί απέξω και τρώω μερική ώρα στην βιτρίνα:












μπαίνω με το χαμόγελο στα χείλη μέσα. Μας υποδεχτηκε μια πολύ ευγενική και καλοσυνάτη 40αρα ισπανίδα ενώ τα άλλα 2 άτομα που βρισκόταν στο κατάστημα μας χαιρέτησαν επίσης. Μας πρόσφεραν αμέσως ποτό κτλ και καθίσαμε στο γραφειο. Το κατάστημα ήταν μικρό, μακρόστενο με πολύ δυνατό φωτισμο που “σκότωσε” εντελώς όλες τις φωτογραφίες μου. Το πρώτο ρολόι που ζήτησα ήταν το 372, δεν το είχα ξαναδεί απο κοντά, μόνο απο φωτογραφίες του Πάνου και αλλες στο Ιντερνετ οποτε ήταν καλή ευκαιρία! Μετά απο 1 λεπτο ήταν πανω στο γραφείο



Το επεξεργαστηκα λίγο ενω το χαμόγελο μεγάλωνε. Με το που το φόρεσα ήρθε ο άλλος ερωτας, δεν υπάρχει αυτό το ρολόι, απλα δεν υπάρχει. Εδώ να σημειώσω “what you see is NOT what you get”. Αυτό που βλεπετε στις φωτογραφίες είναι λαθος, το ρολόι φαίνεται τεραστιο και το χέρι μικρο, ενώ η πραγματικότητα είναι ότι στο χέρι μου φαίνεται σαν μικρο 44αρι και ταιριαζε γάντι. Οπότε μεγαλη προσοχη να δοκιμάσετε το Panerai οποιο κι αν ειναι αυτό που επιλέξετε!






Μοναδική παραφωνία το λουράκι. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο λουράκι δεν αξίζει στο ρολόι. Μην με παρεξηγήσετε, είναι πολύ ωραίο και ίσως κάποιους δεν τους νοιάζει και ιδιαίτερα. Είδα όμως πολλές ατέλειες στα τελειώματα, στις γωνίες κτλ που μου έκαναν αρνητική εντυπωση. Δεν γνωρίζω αν συνοδεύεται και απο άλλα λουράκια που μπορεί να είναι καλύτερα. H τιμή του συγκεκριμένου μετα το discount, 8000 Ευρώ αν θυμαμαι καλά.

Ωραία λεω, την 1950 την είδαμε ας πάμε σε κάτι διαφορετικό, μια radiomir 1940. H υπάλληλος ήταν πολύ φιλική και ενθουσιασμένη ταυτόχρονα και αυτήν με τα ρολόγια. Μάλιστα μου είπε να δοκιμάσω όσα θέλω, ήταν χαρα της να βοηθήσει. Μολις της ειπα για radiomir 1940 μου εφερε κάτι ιδιαίτερο, το 516 equation of time. Με το που το είδα είπα WOW, τι θηρίο είναι αυτό. Φαίνεται πανέμορφο.



Το δοκιμάζω στον καρπό μου όλος ενθουσιασμο ενώ ρωτησα και απο περιεργεια για την τιμή. 48αρι θηρίο, όχι για τον δικό μου καρπό, φοβεροι δείκτες αλλα έχω μερικές αμφιβολίες για την τετραγωνική γεωμετρία της κάσας. Κάτι δεν ταιριαζε καλά και δεν ηταν το μεγεθος. Πανέμορφο ρολόι σε κάθε περιπτωση όμως, με 18.000 Ευρώ δικό σας (απο 19.500). Το λουράκι απο αλιγάτορα θα πρεπει να πω ότι ήταν φανταστικό και ταίριαζε άψογα στο ρολοι.









Περνουσε η ώρα και επρεπε να φύγουμε, αλλα ηθελα να δοκιμάσω και ένα radiomir. Ζηταω το Radiomir California (νομιζω 424). Φανταζομαι εκει βασιστηκε και το ρολόι του φόρουμ. Το ρολόι είναι κουκλα απο κάθε αποψη! Μετα το 372 θα ήταν ανετα η επόμενη επιλογή μου.







Η ωρα είχε πλεον περασει και αφου ευχαριστήσαμε όλους τους υπαλληλους στο κατάστημα μιας και μας φέρθηκαν όλοι άψογα, πήραμε τον δρομο προς την επιστροφή. Βέβαια δεν θα μπορούσα να μην βγάλω μερικές φωτογραφίες απ’τις βιτρίνες των αλλων καταστημάτων αλλα δεν μπορούσα πλεον να μπω μιας και ειχαν αρχισει να κλεινουν












Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι φεύγοντας με πρόλαβε στο δρόμο (!!!) ο υπέυθυνος της Blancpain που εφευγε εκεινη την ώρα και μου λεει, σε είδα που κοιτουσες την βιτρίνα και εφυγες επειδη κλείναμε, θα χαρώ να τα πούμε αυριο απο κοντα.

Στο δρόμο της επιστροφής βρηκα και το κατάστημα της Rolex, γωνιακό, επιβλητικό και κλειστό.



Οι μπύρες που ακολουθησαν ήταν το κερασάκι σε ένα πολύ ομορφο απογευμα στην Μαδρίτη :)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 10:31:20 μμ »
Μπραβο Κωστα,πολυ ωραια η βολτα σου!!
και χορταστικη,ειχε απ ολα ;) ;D
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 10:31:58 μμ »
Μπράβο Κώστα ωραία βόλτα

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 10:43:54 μμ »
Μπράβο Κωστή μας ταξίδεψες !!! Με το καλο στον επόμενο προορισμό !
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 10:46:43 μμ »
 =D> =D> =D> Κώστα βολτάραμε και εμείς μαζί σου ...  :smt023

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 06:38:20 πμ »
Κωστα μας εκανες και μας τρεχουν τα σαλια.
 :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 08:13:37 πμ »
Ωραία η Μαδρίτη, ωραία και η βόλτα !
Καλά να περάσεις, όσο προλάβεις στα πλαίσια του επαγγελματικού ταξιδιου σου :up:


Sent from my i-phone, using my fingers

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 08:35:07 πμ »
Τάπας, Χαμόν, Τορτίγια, Τσούρος.....με τρέχουν τα σάλια
Καλά να περνάς!!!




Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 08:48:17 πμ »
Ωραία βόλτα Κώστα! Και πολύ ενδιαφέροντα ρολόγια είδες!
Καλά να περάσεις φίλε!
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 09:32:07 πμ »
Ωραία η Μαδρίτη Κωστή. Καλά να περάσεις.
Αν υπάρχει ακόμα το Kisne Azul (ή κάπως έτσι) πήγαινε να φας, πολύ καλό φαγητό, το θυμάμαι ακόμη μετά από πολλά χρόνια.  ;)
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος CentaurStraps

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 11:05:05 πμ »
Ελπίζω να σας ταξίδεψα λιγο :)

Για κάποιον που ζει στην επαρχία και δεν έχει την ευκαιρία να δει απο κοντά αυτά τα ρολόγια, ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος. Η αίσθηση του να δοκιμάζεις ρολόγια που είναι μικρά ή μεγάλα grail είναι μοναδική. Προτείνω τις βόλτες αυτές να τις κάνετε χωρίς πιστωτική κάρτα γιατί είναι πολύ γλυκός ο πειρασμός. Η ευγένεια και προθυμία των υπαλλήλων στα καταστήματα που επισκέφτηκα ηταν εντελώς απρόσμενη.

Η Μαδρίτη είναι μια απ'τις πιο αναπτυγμένες ευρωπαικές χώρες. Δεν ξέρω πότε και αν μια ελληνική πόλη θα καταφέρει να την φτάσει. Εχει τα παντα σε μεγαλες ποσότητες, απο δρόμους, μετρο, παρκα, πλατειες, πεζόδρομους, μουσεια, πανεπιστήμια, εκθεσιακους χώρους κτλ μέχρι το πιο ουσιαστικό, την παιδεία που κουβαλάει ο καθένας τους. Το μόνο αρνητικό (για μας, οχι γι'αυτους) είναι ότι δεν το πολυέχουν με τα Αγγλικα.

Το φαγητό τους είναι αρκετά κοντά στις δικές μας γεύσεις και είναι δύσκολο να πέσεις έξω σε κάποιο εστιατόριο, ταβέρνα ή μπαρακι.


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 11:27:13 πμ »
Ελπίζω να σας ταξίδεψα λιγο :)

Για κάποιον που ζει στην επαρχία και δεν έχει την ευκαιρία να δει απο κοντά αυτά τα ρολόγια, ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος. Η αίσθηση του να δοκιμάζεις ρολόγια που είναι μικρά ή μεγάλα grail είναι μοναδική. Προτείνω τις βόλτες αυτές να τις κάνετε χωρίς πιστωτική κάρτα γιατί είναι πολύ γλυκός ο πειρασμός. Η ευγένεια και προθυμία των υπαλλήλων στα καταστήματα που επισκέφτηκα ηταν εντελώς απρόσμενη.

Η Μαδρίτη είναι μια απ'τις πιο αναπτυγμένες ευρωπαικές χώρες. Δεν ξέρω πότε και αν μια ελληνική πόλη θα καταφέρει να την φτάσει. Εχει τα παντα σε μεγαλες ποσότητες, απο δρόμους, μετρο, παρκα, πλατειες, πεζόδρομους, μουσεια, πανεπιστήμια, εκθεσιακους χώρους κτλ μέχρι το πιο ουσιαστικό, την παιδεία που κουβαλάει ο καθένας τους. Το μόνο αρνητικό (για μας, οχι γι'αυτους) είναι ότι δεν το πολυέχουν με τα Αγγλικα.

Το φαγητό τους είναι αρκετά κοντά στις δικές μας γεύσεις και είναι δύσκολο να πέσεις έξω σε κάποιο εστιατόριο, ταβέρνα ή μπαρακι.

Kωστη,δοκιμασε να τσιμπησεις και στα ''museo de jamon''.
Απειρα ζαμπονοειδη,κρεατικα και τυρια,εχει πλακα για γρηγορο φαγητο. ;)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος CentaurStraps

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 11:49:29 πμ »
Kωστη,δοκιμασε να τσιμπησεις και στα ''museo de jamon''.
Απειρα ζαμπονοειδη,κρεατικα και τυρια,εχει πλακα για γρηγορο φαγητο. ;)

Εννοείται ότι δοκίμασα Σπύρο, πήγα μόνο και μόνο απο περιεργεια, ήταν κάτι μεταξύ χασοποταβέρνας και μπιλιαρδάδικου. Λες τι κάνουν όλοι εκεί μέσα :D

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 07:06:09 μμ »
Ελπίζω να σας ταξίδεψα λιγο :)

Για κάποιον που ζει στην επαρχία και δεν έχει την ευκαιρία να δει απο κοντά αυτά τα ρολόγια, ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος. Η αίσθηση του να δοκιμάζεις ρολόγια που είναι μικρά ή μεγάλα grail είναι μοναδική. Προτείνω τις βόλτες αυτές να τις κάνετε χωρίς πιστωτική κάρτα γιατί είναι πολύ γλυκός ο πειρασμός. Η ευγένεια και προθυμία των υπαλλήλων στα καταστήματα που επισκέφτηκα ηταν εντελώς απρόσμενη.

Η Μαδρίτη είναι μια απ'τις πιο αναπτυγμένες ευρωπαικές χώρες. Δεν ξέρω πότε και αν μια ελληνική πόλη θα καταφέρει να την φτάσει. Εχει τα παντα σε μεγαλες ποσότητες, απο δρόμους, μετρο, παρκα, πλατειες, πεζόδρομους, μουσεια, πανεπιστήμια, εκθεσιακους χώρους κτλ μέχρι το πιο ουσιαστικό, την παιδεία που κουβαλάει ο καθένας τους. Το μόνο αρνητικό (για μας, οχι γι'αυτους) είναι ότι δεν το πολυέχουν με τα Αγγλικα.

Το φαγητό τους είναι αρκετά κοντά στις δικές μας γεύσεις και είναι δύσκολο να πέσεις έξω σε κάποιο εστιατόριο, ταβέρνα ή μπαρακι.
Δεν το εχουν καθολου με τα αγγλικα. Εγω δυσκολευτηκα παρα πολύ. Φαγητο θα ελεγα πως ηταν `ετσι κι ετσι`.
Σαν τα δικα μας φαγητά δεν βαζω τιποτα. Να πιεις καμια`θερμπεθα`στην υγεια μας και να φας την ξακουστη `παεγια`.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Johnny

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4378
  • Ειναι εκει ο Μπεμπης;;
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 07:39:34 μμ »
Πως να μην περασεις με κόκκινο Ήσουνα στον καλύτερο δρόμο!!!μπραβο Κώστα ωραια βόλτα....

Αποσυνδεδεμένος marsta

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: Ρολογότσαρκα στην Μαδρίτη!
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 03:59:11 πμ »
φοβερη παρουσιαση..και μας ταξιδεψες και μας παρουσιασες ρολογια με μοναδικο τροπο.να εισαι καλα!!