Αποστολέας Θέμα: Prometheus new diver  (Αναγνώστηκε 34839 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:15:52 πμ »
Σπυρο ειναι ματαιο γιατι αν ειχες παρακολουθησει τους επικους 'τσακωμους' ενα χρονο πριν θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι ευκολο αυτο που προτεινεις...Πιστεψε με η λυση του προμηθεα ηταν απο τις πιο βιωσιμες και παλι απετυχε..Δεν ειναι λοιπον τοσο εφικτο να γινει κατι με τη μορφη που λες. Ειναι η γνωμη μου αυτη και μονο! Μπορει να κανω λαθος...αλλα η ιστορια αυτο εδειξε...

Η τελευταια προταση ειχε οσα ζητουσαμε και παραπερα περιθωρια αλλαγων και απετυχε. Ο λογος ειναι οτι ενα μεγαλο ποσοστο ατομων εδω μεσα δεν παρεκλινει απο το στανταρ που εχει στο μυαλο του για το προτζεκτ.

Καθενας θελει να παρει ενα ρολοι για τον εαυτο του και παραλληλα να το κανει και ρολοι του φορουμ...Ε αυτο απλα δε γινεται.

Χρονια πολλα και καλη σας μερα! :-*

δεκτή κ κατανοητή η άποψή σου δημήτρη

έχεις πμ

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:48:11 πμ »

Καθενας θελει να παρει ενα ρολοι για τον εαυτο του και παραλληλα να το κανει και ρολοι του φορουμ...Ε αυτο απλα δε γινεται.


και παράλληλα να καρπωθεί της καλύτερης τιμής λόγω ποσότητας της παραγγελίας...

και αν γινόταν να μην γράφει mywatch.gr πάνω το ρολόι θα ταν ακόμα καλύτερα  ::)

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:53:56 πμ »


και αν γινόταν να μην γράφει mywatch.gr πάνω το ρολόι θα ταν ακόμα καλύτερα  ::)

αυτο γιατι να το δει καποιος αρνητικα;

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:58:08 πμ »
αυτο γιατι να το δει καποιος αρνητικα;

αρνητικό δεν είναι αλλά γιατί να εμπλακεί το φόρουμ για ένα ρολόι που μπορεί να το πάρει κάποιος από μόνος του από ένα μαγαζί ή από το internet?

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 12:00:28 μμ »
και παράλληλα να καρπωθεί της καλύτερης τιμής λόγω ποσότητας της παραγγελίας...

και αν γινόταν να μην γράφει mywatch.gr πάνω το ρολόι θα ταν ακόμα καλύτερα  ::)

Λοιπον.....
Επειδη βαζετε κουβεντες στο στομα μου...
Αναδιατυπωνω....

Οταν λεω ενα ρολοι για τον εαυτο του ...εννοω απο τα προσφερομενα ρολογια...Ενα που θα του αρεσει και θα το παιρνε ετσι κ αλλιως...Οποτε με τη λογικη..."εγω αυτο θα το παιρνα ετσι κ αλλιως αρα και αφου ειναι και για το φορουμ ακομα καλυτερα...και αποκλειω τα αλλα γιατι δε ειναι αυτο που μου αρεσει..."

Μην κανουμε μεταφρασεις παρακαλω.. :-*

Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

thomas69

  • Επισκέπτης
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 12:05:59 μμ »
Λοιπον.....
Επειδη βαζετε κουβεντες στο στομα μου...
Αναδιατυπωνω....

Οταν λεω ενα ρολοι για τον εαυτο του ...εννοω απο τα προσφερομενα ρολογια...Ενα που θα του αρεσει και θα το παιρνε ετσι κ αλλιως...Οποτε με τη λογικη..."εγω αυτο θα το παιρνα ετσι κ αλλιως αρα και αφου ειναι και για το φορουμ ακομα καλυτερα...και αποκλειω τα αλλα γιατι δε ειναι αυτο που μου αρεσει..."

Μην κανουμε μεταφρασεις παρακαλω.. :-*



δεν βάζω κουβέντες ούτε μεταφράζω

λέω την δική μου άποψη χρησιμοποιώντας δικές σου φράσεις

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 02:28:50 μμ »
δεν βάζω κουβέντες ούτε μεταφράζω

λέω την δική μου άποψη χρησιμοποιώντας δικές σου φράσεις


εμπλεκοντας τα λεγομενα μου σε αναφορες για χρηματικο κερδος...
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος aboulafia

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 566
    • Προφίλ
Απ: Prometheus new diver
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 08:49:44 μμ »
Νομιζω οτι αναλωνόμαστε σε ματαιες συζητησεις...
Το να διαλεξουμε ενα ιδεατο ρολοι και να το πλασουμε στη φαντασια μας και μετα να το προτεινουμε σε εταιριες μαλλον ειναι ανεφικτο...Τουλαχιστον ουτοπικο...
Προταθηκε ενα ρολοι που ειχε τα παντα...η εταιρια θα εκανε και αλλες αλλαγες αν θελαμε...η τιμη ηταν απιστευτα καλη...και στο τελος παλι δεν μαζευτηκαν ατομα..

Αρα η πηγη του κακου ειναι αλλου...

Καλο βραδυ...

Φίλε mitsman θα διαφωνήσω,
για να μην μαζεύτηκαν άτομα, εγώ λέω πως μάλλον το ρολόι που προτάθηκε, τελικά δεν ήταν αυτό που ήθελαν οι περισσότεροι.
Γιαυτό επιμένω στην άποψή μου, να ξεκινάει αλλιώς η αναζήτηση. Όχι να βρίσκεται πρώτα η εταιρία και το ρολόι και μετά να μαζεύονται οι συμμετοχές.
Αλλά από τις συμμετοχές να προκύπτει το ρολόι και να αναζητείται η εταιρία. Αν μη τι άλλο, έτσι θα ξέρεις εξαρχής πως έχεις πίσω σου έναν χ αριθμό συμμετοχών, ώστε να μπορείς έτσι να διαπραγματευτείς με την κάθε εταιρία με άλλο αέρα και όχι να σου λέει αυτή, μάζεψε Υ συμμετοχές και τα συζητάμε.
Δεν ξέρω αν είναι σωστή, αλλά είναι η άποψή μου.
Παναγιώτης