Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2315921 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

director

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #440 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:32:33 μμ »
Η διαμονή, και μάλιστα ιδιαίτερα ευχάριστη, είναι εξασφαλισμένη! Γι'αυτό και το "δώσμου ένα λόγο να παω".....
Όπως και να'χει όμως ρε director τι έκπτωση θα πετύχω στην Ιταλία? Θα πρέπει να υπερβαίνει το 20% ώστε να θεωρηθεί συμφέρουσα!



και 10% να παρεις σ ενα ρολοι κοστους >6000 ευρω,καλυπτουν κατα πολυ το κοστος αερ.εισιτηριου κι εχουμε κι ευχαριστη διαμονη(μπαγασακο)και την σπαμε και στον εν λογω πολυσχημονα επιχειρηματια.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #441 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:35:41 μμ »
υπαρχei και αλλος AD στην ροδο φιλος πηρε προσφατα ρολοι απο αυτον με -12% η -10% που ειναι αρκετα καλο για panerai

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #442 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:43:17 μμ »
Χμμμμμμ.....
Για να κάνω τις επαφές μου αύριο με Ιταλία μεριά.

Η αρχική -και τελική- τιμή στον εν λόγω ρολόι είναι τα 5.500 ευρώ. Με ένα 10% "πάω" στο 5χίλιαρο. Συνυπολόγισε εισητήρια και διασκέδαση, μπήκαμε μέσα, άκου που σου λέω....
Βέβαια είναι και η εμπειρία. "’ξία ανεκτίμητη". Το έχουμε δει όμως το έργο οπότε δε θα πληρώσουμε κιόλας για να το ξαναδούμε.....
Αν είναι να μου βγει στα ίδια ή σε λίγο λιγότερα χρήματα το παίρνω και απο δω, δε βαριέσαι. Θα επωφεληθώ από τις μελλοντικές εκπτώσεις στα μονόπετρα....

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #443 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:45:07 μμ »
υπαρχei και αλλος AD στην ροδο φιλος πηρε προσφατα ρολοι απο αυτον με -12% η -10% που ειναι αρκετα καλο για panerai

Προφανώς εννοείς αυτόν που αναγράφεται στην ιστοσελίδα της Πανεράι ως επίσημος dealer! Έχω ξεσκιστεί να τους παίρνω τηλέφωνο σήμερα αλλά συνδέομαι με Κάιρο!

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #444 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 10:32:34 μμ »
... και την σπαμε και στον εν λογω πολυσχημονα επιχειρηματια.

 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #445 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 01:06:02 μμ »
Μετά από κάποιες επαφές που έκανα το πρωί μπορώ να πω ότι είμαι σε καλό δρόμο!
Αναμένωμεν...

Αποσυνδεδεμένος mixail

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #446 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 04:38:03 μμ »

 να το αγοράσει από τις άλλες "πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια", ονόματα δεν λέμε.


Mια βοήθεια επ' αυτού είναι δυνατή;   :)
 

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #447 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 11:16:54 μμ »
Mια βοήθεια επ' αυτού είναι δυνατή;   :)
 

Θα σε βρει όταν πρέπει...να είσαι έτοιμος... May the Force be with you... :) :)

Αποσυνδεδεμένος mixail

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #448 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 04:47:21 μμ »
Κακώς ασχολήθηκα..δε θα επαναληφθεί  8)

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #449 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 05:23:45 μμ »
Κακώς ασχολήθηκα..δε θα επαναληφθεί  8)

Έλα βρε Μιχαήλ, μη χαλιέσαι!!
Εμένα "δε με έχει βρει ακόμα", αλλά ψάχνω να τη βρω μόνος μου, που θα μου πάει!


Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #450 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 12:53:11 πμ »
Κακώς ασχολήθηκα..δε θα επαναληφθεί  8)
Επειδή μάλλον παρεξηγήθηκες μαζί μου, να ξεκαθαρίσω ότι αστειεύομαι και δεν έχω σκοπό ούτε να προσβάλω ούτε να θίξω κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος mixail

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #451 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 12:06:18 μμ »
Το internet ορισμένες φορές δημιουργεί προβλήματα στην επικοινωνία, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Ο "εκνευρισμός" μου οφειλόταν κατά κύριο λόγο στο συγκεκριμένο μαγαζί και στις δικαιολογίες που έχουν βρει να  λένε επείδη δεν κάνουν έκπτωση σε πληρωμή μετρητών!
Όπως στο φίλο houston για αγορές μονόπετρων..να τρελαθούμε δηλαδή τελείως.
Ευελπιστώ μέσα στο εξάμηνο να μου προκύψει ταξίδι προς Ιταλία να δούμε τι θα δούμε και από εκεί.



Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #452 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 12:27:17 μμ »
Το γεγονός ότι καταστήματα, επίσημοι αντιπρόσωποι, σε άλλες χώρες της Ευρώπης κάνουν ΕΠΙΣΗΜΑ εκπτώσεις, καταρρίπτει το επιχείρημα του Έλληνα επιχειρηματία ότι η πολιτική των μηδενικών εκπτώσεων προέρχεται από την εταιρεία!
Έκτος αν η πολιτική αυτή, για ακατανόητους για εμάς λόγους, εφαρμόζεται μόνο στη χώρα μας...

Δε θα μπω σε τέτοιες διαδικασίες κριτικής-επίκρισης-χαρακτηρισμών. Απλά θα το πάρω από εκεί όπου θα το βρω φθηνότερα!

Αποσυνδεδεμένος kanenas

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #453 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 07:26:11 μμ »
Το γεγονός ότι καταστήματα, επίσημοι αντιπρόσωποι, σε άλλες χώρες της Ευρώπης κάνουν ΕΠΙΣΗΜΑ εκπτώσεις, καταρρίπτει το επιχείρημα του Έλληνα επιχειρηματία ότι η πολιτική των μηδενικών εκπτώσεων προέρχεται από την εταιρεία! [...]

Αυτο το επιχειρημα το εχω ξανακουσει για αλλη, πολυ πιο μεγαλη ελβετικη εταιρια, αλλά υπαρχει τροπος να παρακαμφθει, αν θελει ο πωλητης:  Στην αποδειξη αναγραφει την κανονικη τιμη, παραλληλα σου συμπληρωνει ενα «εκπτωτικο κουπονι» του μαγαζιου, του το ξαναδινεις πισω, οποτε σου κραταει λιγοτερα λεφτα.  Ολα φαινονται ενταξει.   

Στις Βρυξελλες μου εκαναν εκπτωση 12% χωρις παρακαλια, και  με πιστωτικη καρτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2009, 10:15:54 μμ από kanenas »

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #454 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 08:27:44 μμ »
ο γνωστος επιχειρηματιας που αντιπρσωπευει και αλλες εταιριες εχει καταφερθει παμπολες φορες κατα πελατων του που του

φερνουν ρολογια για επισκευη που δεν εχουν αγορασθει απο αυτον (δημοσιως σε συνεντευξη του σε εβδομαδιε περιοδικο ενθετο

 εφημεριδας) η PANERAI δινει διεθνη εγγυηση?

υ.γ και για να γινω κακος :snakeman: :snakeman: :snakeman:εχει αναφερθει οτι καταναλωνει <<ΟΙΝΙΚΟ ΘΡΥΛΟ>> καθημερινα με το

γευμα του μαλλον το πληρωνει με τα λεφτα που κερδιζει με το να μην κανει εκπτωσεις!

οι πληροφοριες που λενε οτι το αγοραζει εκτος ελλαδος μεσω internet επεξεργαζονται εως τουτη την στιγμη!

Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος kanenas

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #455 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 10:17:36 μμ »
H P. δινει διεθνη εγγυηση.

Τι θα πει οινικος θρυλος;  D0m Per1gnon?


Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #456 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 07:28:34 πμ »
ο γνωστος επιχειρηματιας που αντιπρσωπευει και αλλες εταιριες εχει καταφερθει παμπολες φορες κατα πελατων του που του

φερνουν ρολογια για επισκευη που δεν εχουν αγορασθει απο αυτον (δημοσιως σε συνεντευξη του σε εβδομαδιε περιοδικο ενθετο

 εφημεριδας)


’ρα 
ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.
ή
υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #457 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 07:53:34 πμ »
ο γνωστος επιχειρηματιας που αντιπρσωπευει και αλλες εταιριες εχει καταφερθει παμπολες φορες κατα πελατων του που του

φερνουν ρολογια για επισκευη που δεν εχουν αγορασθει απο αυτον (δημοσιως σε συνεντευξη του σε εβδομαδιε περιοδικο ενθετο

 εφημεριδας)


’ρα 
ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.
ή
υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια

Φιλικά
Δημήτρης


Και τα δύο αυτά μαζί BB. ;)
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #458 στις: Ιανουάριος 18, 2009, 10:17:54 μμ »
παιδια αληθευει αυτο το οποιο διαβασα εδω μεσα???
  "Tα πανερι α:D τα πλασαρε εξυπνα ο sylvester stalone στους φιλους του το 1995 οταν γυριζε το DAYLIGHT στην ιταλια σε καποια studio στην ΝΑΠΟΛΗ εκαναν απο 300-400 δολλαριο το ενα!!!!Αυτο και αν λεγεται ΜΑRKETING ,o STALONE παρηγγειλε και του εφτιαξαν μια custom made edition μe το ονομα SLYTECH !!!!! Ποσο κανουν τωρα ξερουμε ολοι μας...................................!"
 οντως τα panerai ηταν τοσο φτηνα???Και μετα λογω marketing(αν αληθευει ειναι απιστευτο!!) πηγαν οι τιμες τους στα υψη????Προσοχη δεν θελω να πω τιποτα κακο,οπως οτι δεν αξιζουν την τιμη τους,απλως ρωταω για ιστορικους λογους!
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος adastra

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #459 στις: Ιανουάριος 19, 2009, 12:43:19 πμ »
Ολη η ιστορια με τον Σταλονε και το οτι πηρε ρολογια απο την Ιταλια, τα πηγε στο Hollywood και τα εκανε δωρο σε φιλους του και λοιπους, και μετα η Panerai εγινε πολυ γνωστη ισχυει. Επισης ισχυει οτι τα πηρε σε χαμηλοτερες τιμες απο τις σημερινες, αλλα 300-400 $ μου φαινονται πολυ λιγα και δεν ξερω να απαντησω σε αυτο.