Αποστολέας Θέμα: rolex / omega  (Αναγνώστηκε 30211 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nikolo

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 25, 2008, 11:17:04 μμ »
νομικοσασ>>
απο το στομα μου το πηρες.το Ω το εχω 1.5 μηνα και το μπρασελε εχει αρκετες γρατσουνιες.βεβαια εξαρταται και απο την χρηση. το βγαζω μονο για να παω γ υπνο .το sub ομως δν εχει μια εδω και 2.5 χρονια.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 25, 2008, 11:26:14 μμ »
νομικοσασ>>
απο το στομα μου το πηρες.το Ω το εχω 1.5 μηνα και το μπρασελε εχει αρκετες γρατσουνιες.βεβαια εξαρταται και απο την χρηση. το βγαζω μονο για να παω γ υπνο .το sub ομως δν εχει μια εδω και 2.5 χρονια.

1.000.000.000.000.0000000000000000000000000000000 πελάτες δεν ξέρουν;θα τρελαθούμε ρε μάγκες βραδυάτικα το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΕΡΟ ΜΠΡΑΣΕΛΕ παραγωγής στην κατηγορία του!Ότι έγραψε ο Κυριάκος(nomikosas) είναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,η οποία φαίνεται και στην διαφορά βέβαια της τιμής .Θυμάμαι όταν ήθελα να αφαιρέσω 2 κομματάκια από το bracelet του moon watch,έφερε ο πωλητης κάτι εργαλεία-μέγγενη,σφυράκι και τσιμπιδάκι και κάμαμε και 5-6 λεπτά περίπου για να μην γίνει κανα λάθος!ΣΤΟΝ OYSTER ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΕΙΔΙΚΟ κατσαβιδάκι γίνεται η αφαίρεση σε 3 λεπτά μα πάνω από ΟΛΑ "άκίνδυνα-άφοβα" με "ντελικάτο" τρόπο ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 25, 2008, 11:30:19 μμ »
konakis!!!!!!!for ever!πεστα!

Αποσυνδεδεμένος Nikolo

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 25, 2008, 11:37:18 μμ »
οσο για τους μηχανισμους δεν ηξερα οτι το Ω δν εχει δικο της εξ ολοκληρου[μηχανισμο].και με κανει να τα παιρνω με το ρολοι.
παντως [γ την λεπτομερια αναφερεται αυτο] ακομα και το bezel του sub σου δινει μια αισθηση μοναδικη οτι δλδ ο μονος τροπος π εχεις να
το στριψεις ειναι να το θες ο ιδιος. η ``δυσκολια`` με την οποια γυρναει ειναι η ιδανικη και καθε ``κλικ`` αντιστοιχει σε καθε  ακριβως[!] 0.5 sec. το seamster εχει αλλη αισθηση.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:11:57 πμ »
to ti kserw to kserw kala egw kai den exw anagi na to apodeikso se kanenan

to oti to adinamo simeio tou sub , einai to bracelet pou thimizi piotita Casio einai gnwsto

malon diavazeis lathos vivlia


εχω πει παρα πολλες φορες να γραφεις ελληνικα,η εισαι αναρχικος η απλα μας γραφεις
το επομενο παει καλαθι
και στο λεω εγω που οπως θυμασαι προσπαθησα να σε επαναφερω στο φορουμ και να συνεχισεις οπως ολοι μαζι

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:14:53 πμ »
Εμενα παντως το κουμπωμα απ το μπρασελε του Rolex δε μ αρεσει,μου φαινεται πολυ λεπτοφτιαγμενο και φτηνιαρικο για τετοιο ακριβο ρολοι,τωρα το μπρασελε σαν συνολο δεν μπορω να το κρινω...και μη με βρισει κανενας πορωμενος ετσι? :axe:

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:18:03 πμ »
Εμενα παντως το κουμπωμα απ το μπρασελε του Rolex δε μ αρεσει,μου φαινεται πολυ λεπτοφτιαγμενο και φτηνιαρικο για τετοιο ακριβο ρολοι,τωρα το μπρασελε σαν συνολο δεν μπορω να το κρινω...και μη με βρισει κανενας πορωμενος ετσι? :axe:

Eis, δεν ντρέπεσαι λιγάκι να μιλάς έτσι;  ;D
Πάρε τα λόγια σου πίσω. ;D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:21:18 πμ »
Εμενα παντως το κουμπωμα απ το μπρασελε του Rolex δε μ αρεσει,μου φαινεται πολυ λεπτοφτιαγμενο και φτηνιαρικο για τετοιο ακριβο ρολοι,τωρα το μπρασελε σαν συνολο δεν μπορω να το κρινω...και μη με βρισει κανενας πορωμενος ετσι? :axe:

το κουμπωμα,δεκτο ,το αναφερουν και αλλοι,μεσα σε αυτους και εγω,αλλα ειναι απο τα λιγοτερο σημαντικα σε ενα συνολο.

η ομεγα δεν δινει ανταλλακτικα σε ανεξαρτητους για το συστημα coaxial!....rolex ολα καλα !ειναι πολυ large η ρολεξ! ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:22:43 πμ »
ΝΙΝ διθπλος πρακτορας ε?γεγε γε γεγεεεεεεεεε ;D ;D :D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:26:04 πμ »
η ομεγα εχει βαλει ενα στοιχημα,μειωνοντας και τα σημεια πωλησεις,να ανεβει απο μεσαια στην υψηλη βαθμιδα,φοβαμαι μην πεσει .. ;)

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:27:34 πμ »
Eis, δεν ντρέπεσαι λιγάκι να μιλάς έτσι;  ;D
Πάρε τα λόγια σου πίσω. ;D

 :ups: :ups: :ups:

Αποσυνδεδεμένος Nikolo

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:29:07 πμ »
Εμενα παντως το κουμπωμα απ το μπρασελε του Rolex δε μ αρεσει,μου φαινεται πολυ λεπτοφτιαγμενο και φτηνιαρικο για τετοιο ακριβο ρολοι,τωρα το μπρασελε σαν συνολο δεν μπορω να το κρινω...και μη με βρισει κανενας πορωμενος ετσι? :axe:

κοιτα εχεισ απολυτο δικαιο πως ειναι απλο αλλα αν κατσεις και το σκεφτεις προσφερει 99.9999% σιγουρια κλεισιματος.
το 0.0001 αναφερεται στο αν παρεις πριονι και αρχισεισ.... :D . απλα δεν υπαρχει περιπτωση να ανοιξει.
το ωραιο ομωσ σε αυτα τα luxury sport watches ειναι πως καποιες απλοτητες τα καθιστουν απλα τελεια.
αλλωστε ο ιδιος ο κυριος ford ειχε πει πως οτι δεν υπαρχει δεν χαλαει.
αν και ειναι ρηχη δικαιολογια. προσωπικες αποψεις παντα...
και οταν ειναι απο χρυσο η λευκοχρυσο παυει να ειναι και τοσο απλο...

Αποσυνδεδεμένος Nikolo

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:31:09 πμ »
η ομεγα εχει βαλει ενα στοιχημα,μειωνοντας και τα σημεια πωλησεις,να ανεβει απο μεσαια στην υψηλη βαθμιδα,φοβαμαι μην πεσει .. ;)

αυξησε και τις τιμες. πχ απο 1830€ το omega seamaster μπλε, [james bond] πηγε 2380€

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:35:53 πμ »
ΝΙΝ διθπλος πρακτορας ε?γεγε γε γεγεεεεεεεεε ;D ;D :D

Όχι διπλός πράκτορας. Πράκτωρ Θού Βού.

Δεν περνάω στο άλλο στρατόπεδο εγώ φίλε.
Τώρα αν θες σώνει και καλά να μου χαρίσεις κανά SD, την άλλη μέρα θα πάω να του φορέσω ένα καντράν από Steinhart και είμαστε εντάξει.
Πάλι Rolex δεν θα είναι;  ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:38:11 πμ »
να το θεσω αλλιως ,το να μιλας για καποια ρολογια μπορει να μην εχεις πολλα να πεις  και να μοιραστεις την χαρα σου διοτι ειτε δεν τα γνωριζουν ειτε απλα δε τους κανουν κλικ,τουλαχιστον με ενα ρολεξ θα αναψει μια  κουβεντα ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 26, 2008, 12:40:40 πμ »
οι υψηλες θερμοκρασιες,χωρις χρηση κλιματισμου εχουν αρνητικες συνεπειες! ;Dπαρων!

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 26, 2008, 09:40:39 πμ »
Πάντως και εγώ συμφωνώ ότι το ROLEX SUB. & S.D. έχει από τα πιω ποιοτικά και τα πιω στιβαρά μπρασελέ !!!

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 26, 2008, 09:48:01 πμ »
Μια βαριά ατμόσφαιρα πλανήθηκε πάνω απ' τα κεφάλια μας. Μαύρα δυσοίωνα σύννεφα άρχισαν να συγκεντρώνονται απειλητικά. Δεν άργησαν οι πρώτες αστραπές. Μπουμπουνητά κι αέρας.

Η Ευτυχία όμως δεν ανησυχούσε. Άνοιξε το ψυγείο κι άρπαξε μια αγελαδίτσα της Φάγε. Απ' το ξεχαρβαλωμένο τρανζιστοράκι ακουγόταν το άσμα "Και που λες Ευτυχίίίαα, ευτυχία δεν βρήκαμε..."
Έχωσε αργά το κουτάλι στο στόμα και η βελούδινη υφή του γιαουρτιού σε συνδυασμό με την παγωμάρα του ατσαλιού από το κουτάλι την έκαναν να τιναχτεί. Εκείνο το δόντι με την κουφάλα είχε ξυπνήσει και της θύμιζε με τον τρόπο του ότι δεν πρόκειται να γλυτώσει την καρέκλα του οδοντιάτρου. Παχιές χάντρες ιδρώτα κι αγωνίας κύλησαν στον κρόταφό της ... Στον επόμενο τόνο όμως η ώρα θα ήταν 10:48 και τριάντα δευτερόλεπτα κι έπρεπε να βιαστεί...

Η συνέχεια στο νέο επεισόδιο.  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2008, 09:55:46 πμ από nin »

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 26, 2008, 09:56:58 πμ »
τοσα ξερεις τοσα λες , εχεις ενα ρολεξ και εγεινες ο ειδικος?
κακομοιρη..
γιατι δεν μας κανεις την χαρη να αποχωρησεις απο το φορουμ?

Το λιγότερο που περιμένω, είναι η διαγραφή αυτού του ποστ.

Διαφωνίες επί ρολογιών όσες θέλεις, επί προσωπικού όμως απαράδεκτες.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: rolex / omega
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 26, 2008, 10:11:36 πμ »
τοσα ξερεις τοσα λες , εχεις ενα ρολεξ και εγεινες ο ειδικος?
κακομοιρη..
γιατι δεν μας κανεις την χαρη να αποχωρησεις απο το φορουμ?

Απαράδεκτη απάντηση !!!  >:(
Ποιος νομίζεις ότι είσαι και διώχνεις τον konakis και όποιων έχει αντίθετη γνώμη με σένα !!!  >:(

Καθόλου φιλικά είσαι στην black list !!!  >:(
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.