Αποστολέας Θέμα: ΑΓΟΡΑ ROLEX  (Αναγνώστηκε 18869 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
ΑΓΟΡΑ ROLEX
« στις: Ιούλιος 09, 2018, 08:49:45 πμ »
Καλημέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανένας τι τιμές παίζουν για τα rolex στο Κουβέιτ.
έχω μία φίλη μου εκεί και έλεγα εάν είναι πιο οικονομικα ή αν γλυτώνουμε τίποτα να της έλεγα να μου πάρει ειδάλως θα επανέρθω εκτενέστερα σε εσάς για αγορά από Ελλάδα

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 09, 2018, 09:02:27 πμ »
Καλημέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανένας τι τιμές παίζουν για τα rolex στο Κουβέιτ.
έχω μία φίλη μου εκεί και έλεγα εάν είναι πιο οικονομικα ή αν γλυτώνουμε τίποτα να της έλεγα να μου πάρει ειδάλως θα επανέρθω εκτενέστερα σε εσάς για αγορά από Ελλάδα
Το καλύτερο θα ήταν να σε πληροφορήσει η φίλη σου μιας και βρίσκεται εκεί πηγαίνοντας μια βόλτα από τα μαγαζιά {(ρολογιών) (το φαί των γυναικών  :D)}
Θέλεις R και ότι νάναι ή κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο;

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 09, 2018, 09:09:45 πμ »
Στο Κουβέιτ πριν λίγα χρόνια που είχα πάει ήταν καλές οι τιμές γενικά -- στις πιο πολλές μάρκες που κοίταξα.

Rolex δεν ήταν στο ραντάρ μου οπότε δεν κοίταξα -- πιθανώς να μην έχουν τεράστιες διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 09, 2018, 09:19:34 πμ »
Καλημερα και καλη εβδομαδα.
Μην ξεχασεις στην οποια τιμη να προσθεσης το τελωνειο και την διαφορα του ΦΠΑ που ισως υπαρξη.

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 09, 2018, 10:02:59 πμ »
οκ

θα την στείλω να ρωτήσει οι βλέψεις μου είναι σε gmt ii μαύρο ή batman ή μπλε κόκκινο ή sea dweller  το επετειακό.
πως υπολογίζεται το τελωνείο καθώς εάν το φορέσει δεν περνάει έτσι?

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 09, 2018, 10:12:12 πμ »
οκ

θα την στείλω να ρωτήσει οι βλέψεις μου είναι σε gmt ii μαύρο ή batman ή μπλε κόκκινο ή sea dweller  το επετειακό.
πως υπολογίζεται το τελωνείο καθώς εάν το φορέσει δεν περνάει έτσι?
SD 50  :up:

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 09, 2018, 12:05:39 μμ »
Δύσκολα ρολόγια που δύσκολα θα τα βρει....

Ειδικά για SD43, BLNR αν το βρεις τιμή καταλόγου το παίρνεις και είσαι χαρούμενος.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 09, 2018, 12:10:39 μμ »
Δύσκολα ρολόγια που δύσκολα θα τα βρει....

Ειδικά για SD43, BLNR αν το βρεις τιμή καταλόγου το παίρνεις και είσαι χαρούμενος.
Νίκο το σκέφτηκα και εγώ γιατί όλα είναι νεα μοντέλα
αλλά ίσως ότι εκεί ρέει το χρήμα άφθονο έχει μεριμνήσει η R  :)

Πάντως διαβάζοντας ξένα φόρουμ οι επιτήδειοι (grey) το εκμεταλεύονται και βάζουν κάτι τρελές τιμές πιο πάνω και από την καινούρια daytona  :?

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 09, 2018, 12:19:34 μμ »
Ειδικά στην μέση Ανατολή πολύ δύσκολα θα βρει κανείς ατσάλινα hot κομμάτια.

Επίσης αν δεν έχεις στενές σχέσεις με τον dealer δεν έχεις καμία τύχη....
Ταξιδεύω πολύ αλλά όλα τα ρολόγια μου κατέληξα να τα παίρνω από Ελλάδα.

ΥΓ. Για μεταχειρισμένα η καλύτερη πηγή είναι το φόρουμ... Δίχως δεύτερη σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 09, 2018, 12:53:51 μμ »
Θα συμφωνήσω με τον nikosl. Και τα δύο μου pre-owned από εδώ μέσα τα βρήκα και σε καλή τιμή και χωρίς άγχος!Πραγματικά απορώ με μερικούς ανθρώπους που θέλουν ρολοι ντε και καλά καινούργιο. Αφού μέσα σε 10 μέρες θα είναι pre-owned και γεμάτο hairlines. Δεν ειναι κακό να γλυτώσεις 500-1000 ευρώ. Αρκεί να ξέρεις τι περνεις
Ειδικά στην μέση Ανατολή πολύ δύσκολα θα βρει κανείς ατσάλινα hot κομμάτια.

Επίσης αν δεν έχεις στενές σχέσεις με τον dealer δεν έχεις καμία τύχη....
Ταξιδεύω πολύ αλλά όλα τα ρολόγια μου κατέληξα να τα παίρνω από Ελλάδα.

ΥΓ. Για μεταχειρισμένα η καλύτερη πηγή είναι το φόρουμ... Δίχως δεύτερη σκέψη.

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 09, 2018, 01:06:51 μμ »
σε αυτά τα κομμάτια που θέλω τι τιμές τα βρίσκω σε μεταχειρισμένα ή που να ρωτήσω σε ανθρώπους έμπιστους με κουτιά και χαρτιά?

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 09, 2018, 01:23:32 μμ »
σε αυτά τα κομμάτια που θέλω τι τιμές τα βρίσκω σε μεταχειρισμένα ή που να ρωτήσω σε ανθρώπους έμπιστους με κουτιά και χαρτιά?
Όπως θα είδες στα πάνω πόστ τα μοντέλα που ζητάς είναι νέα οπότε δύσκολο και ως μεταχειρισμένα να πουλιόνται αν και ποτέ δεν ξέρεις
ρίξε μια ματιά και εδώ https://www.chrono24.com.gr/rolex/index.htm

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 01, 2019, 09:52:39 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας

Θα ήθελα να με βοηθήσετε μιας και είμαι πολύ κοντά σε αγορά ποιο μοντέλο να επιλέξω
Μου αρέσει το GMT ii σε μαύρο λιγάκι όμως με χαλάει η διάμετρος που είναι 40αρι αλλά οκ μετά το sea dweller το επετειακό εκεί βέβαια ανεβαίνει η τιμή.
Όπως είπα θα με ενδιέφερε πρώτα να δω τι μπορεί σε καινούργιο να βρω τι τιμές υπάρχουν τις εκπτώσεις και αν εχετε γνωριμίες.
Επίσης στο site chrono24 που πουλάνε πως αγοράζεις είναι έμπιστο και με τι τρόπο γίνεται η συναλλαγή ?

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 01, 2019, 10:32:26 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας

Θα ήθελα να με βοηθήσετε μιας και είμαι πολύ κοντά σε αγορά ποιο μοντέλο να επιλέξω
Μου αρέσει το GMT ii σε μαύρο λιγάκι όμως με χαλάει η διάμετρος που είναι 40αρι αλλά οκ μετά το sea dweller το επετειακό εκεί βέβαια ανεβαίνει η τιμή.
Όπως είπα θα με ενδιέφερε πρώτα να δω τι μπορεί σε καινούργιο να βρω τι τιμές υπάρχουν τις εκπτώσεις και αν εχετε γνωριμίες.
Επίσης στο site chrono24 που πουλάνε πως αγοράζεις είναι έμπιστο και με τι τρόπο γίνεται η συναλλαγή ?
Ότι αφορά το chrono24 το θεωρώ πολύ καλό και προσωπικά έχω κάνει πολλές αγορές και μάλιστα ακριβές..Απλώς να κοιτάξεις ο πωλητής να έχει πολλά θετικά feedback 5αστέρια δηλαδή και βέβαια επέλεξε ευρωπαική ένωση για την αποφυγή τελωνείου...Η πληρωμή γίνετε μέσω trusted με πιστωτική ή έμβασμα και αφου παραλάβεις και δεις ότι όλα είναι τέλεια τότε δίνεις εντολή να απελευθερωθούν τα λεφτά στον πωλητή.
Τώρα για την εγχώρια αγορά το μοντέλο μπορεί να το βρεις σχετικά εύκολα για γνωριμίες μπορεί να σε βοηθήσει κάποιο μέλος μέσω προσωπικού μηνύματος ...

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 02, 2019, 12:36:18 πμ »
Στα μοντελα που αναφερεις, δεν υπαρχουν εκπτωσεις. Κανεις δεν κανει. Να εισαι τυχερος να τα βρεις σε Retail price, γιατι οι περισσοτεροι βαζουν και 'καπελο'. Γνωριμιες για να παρεις Ρολεξ πια, δεν υπαρχουν. Ρολεξ, το ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 13, 2019, 12:24:03 μμ »
Καλημέρα παιδιά ύστερα από έρευνα κατέληξα σε 3 μοντέλα τα 2 είναι GMT II  το ένα τον κλασικό μαύρο το άλλο το batman το 3 είναι το sea dweller το επετειακό. Ο καρπός μου που μέτρησα είναι 17 με 17,5 πόντους επειδή δεν μπόρεσα να δοκιμάσω δυστυχώς κανένα από τα 3 λόγω έλλειψης όπως μου είπαν θα ήθελα την γνώμη σας για το ποιο κάθεται καλύτερα στο χέρι με αυτές τις διαστάσεις ποιο θεωρείται ότι κρατάει μεταπωλητικη αξία, αχρείαστη να'ναι, και οι τιμές που μου έδωσαν είναι το μαύρο 7950 το batman 8550 το sea dweller 10750 θεωρείτε ότι είναι οι αρχικές τιμές ή μου έδωσαν τις καλύτερες? αυτό έγινε σε κατάστημα στα νότια προάστια θα μπορούσα να βρώ κάπου αλλού καλύτερες εντός ή εκτός Αθηνών? Ενημερώστε με και σε προσωπικό μήνυμα εάν δεν μπορείτε να μου αναφέρετε κάποιο άλλον dealer

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5549
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 13, 2019, 12:53:45 μμ »
Καλημέρα παιδιά ύστερα από έρευνα κατέληξα σε 3 μοντέλα τα 2 είναι GMT II  το ένα τον κλασικό μαύρο το άλλο το batman το 3 είναι το sea dweller το επετειακό. Ο καρπός μου που μέτρησα είναι 17 με 17,5 πόντους επειδή δεν μπόρεσα να δοκιμάσω δυστυχώς κανένα από τα 3 λόγω έλλειψης όπως μου είπαν θα ήθελα την γνώμη σας για το ποιο κάθεται καλύτερα στο χέρι με αυτές τις διαστάσεις ποιο θεωρείται ότι κρατάει μεταπωλητικη αξία, αχρείαστη να'ναι, και οι τιμές που μου έδωσαν είναι το μαύρο 7950 το batman 8550 το sea dweller 10750 θεωρείτε ότι είναι οι αρχικές τιμές ή μου έδωσαν τις καλύτερες? αυτό έγινε σε κατάστημα στα νότια προάστια θα μπορούσα να βρώ κάπου αλλού καλύτερες εντός ή εκτός Αθηνών? Ενημερώστε με και σε προσωπικό μήνυμα εάν δεν μπορείτε να μου αναφέρετε κάποιο άλλον dealer
Αυτές οι τιμές είναι retail. Το batman και το sd50 είναι δυσεύρετα και βεβαίως δεν θα τα βρεις σε αυτές τις τιμές αλλά με ''καπέλο'' και μεγάλο.
Τα δυο πρώτα (gmt) είναι 40 οπότε βάση του καρπού σου θα είναι σχετικά καλά μιας και κάθονται πιο καλά λόγω και λεπτής κάσας..Το sd είναι 43 και πιο χοντρής κάσας αλλά πιο επιβλητικό στον καρπό. Για dealer με ''έκπτωσεις'' μάλλον χλωμό αλλά μπορεί κάποιο μέλος να ξέρει καλύτερα.

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 13, 2019, 03:23:26 μμ »
όπως μας τα λες η καλύτερη επιλογή για εσένα είναι το μπάτμαν ...

προχώρα άμεσα για αγορά και δεν θα χάσεις ….

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 17, 2019, 12:00:24 μμ »
Καλημέρα σας
Έχω ήδη καταλήξει σε 43 ΕΠΕΤΕΙΑΚΌ sea dweller θα ήθελα βοήθεια που να απευθυνθώ για αγορά εμπιστη πάνω από όλα γρήγορη και αν έχουμε καλύτερη δυνατή τιμή σε αυτά τα χρήματα.
Τέλος θα ήθελα την γνώμη σας για το συγκεκριμενο μοντέλο
και αν υπάρχει κάποιο βίντεο για το πώς κατασκευαζεται

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ ROLEX
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 17, 2019, 12:07:54 μμ »
Καλημέρα σας
Έχω ήδη καταλήξει σε 43 ΕΠΕΤΕΙΑΚΌ sea dweller θα ήθελα βοήθεια που να απευθυνθώ για αγορά εμπιστη πάνω από όλα γρήγορη και αν έχουμε καλύτερη δυνατή τιμή σε αυτά τα χρήματα.
Τέλος θα ήθελα την γνώμη σας για το συγκεκριμενο μοντέλο
και αν υπάρχει κάποιο βίντεο για το πώς κατασκευαζεται

Αυτή τη στιγμή υπάρχει πληθώρα από ατσάλινα sport Rolex στην αγορά.

Πολύ καλό μοντέλο διάλεξες?
Τι έκπτωση περίπου έχεις στο μυαλό σου?
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.