Αποστολέας Θέμα: casio world  (Αναγνώστηκε 273214 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
casio world
« στις: Οκτώβριος 22, 2006, 12:56:31 μμ »
http://www.g-peopleland.com/
μου εβαλε και ιδεες για το επομενο ρολοι για σκληρη χρηση,κοιτατε στο  master of g.ta bestseller

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 22, 2006, 01:08:10 μμ »
Ειχα ενα casio 5-6 ετων το πέταξα στα σκουπίδια κυριολεκτικά πλαστικούρα που λιώνει είναι, διαχρονικα είναι μόνο τα ατσάλινα για μένα, ο μηχανισμός ισως πάθει ζημιά μετά απο ένα συνατό χτυπημα αλλά η κάσα δεν καταλαβαίνει τίποτα
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 11:34:07 πμ »
Eμένα ποτέ δεν μου έκαναν καμία καλή εντύπωση τα της συγκεκριμένης εταιρίας. Tίποτα δεν μου αρέσει...
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 12:48:06 μμ »
Το πλαστικό είναι πλαστικό, αργά ή γρήγορα (μάλλον γρήγορα) θα ξεραθεί και θα είναι για πέταμα.
Από την άλλη, η casio μέχρι τα 200 ευρώ έχει μερικά καθημερινά ρολόγια που αξίζουν τον κόπο. Αλλά πού θα πάει, θα αρχίσει και αυτή κάποια στιγμή να ζηλεύει τη δόξα της seiko και θα κάνει και αυτή κανένα μπαμ προς τα πάνω.

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 03:05:06 μμ »
Η Casio είναι μια παγκόσμια ηλεκτρονική δύναμη και πιστεύω ότι αν ήθελε να παρουσιάσει κάτι πιο εξτρίμ , θα το είχε κάνει. Απλά βολεύεται σ' αυτή την κατηγορία όπου κάνει τρελλές πωλήσεις και δεν θέλει να ανέβει !!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 03:32:58 μμ »
θελω ενα ρολοι σκυλι για να το κοπαναω και μην την ακουει?παιρνω ενα κασιο G-shock η ενα  frogman π.χ

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 06:13:47 μμ »
Παράθεση από: "trelovet"
Η Casio είναι μια παγκόσμια ηλεκτρονική δύναμη και πιστεύω ότι αν ήθελε να παρουσιάσει κάτι πιο εξτρίμ , θα το είχε κάνει. Απλά βολεύεται σ' αυτή την κατηγορία όπου κάνει τρελλές πωλήσεις και δεν θέλει να ανέβει !!!


Ετσι πιστεύω και εγώ.


Παράθεση από: "george_"
θελω ενα ρολοι σκυλι για να το κοπαναω και μην την ακουει?παιρνω ενα κασιο G-shock θα ενα  frogman π.χ


 Πολύ σωστά Η ένα oceanus ( το τι έχει τραβήξει από δύο άτομα που ξέρω ότι το φοράνε δεν θα με πιστεύεται  [-( )
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 19, 2007, 07:46:05 μμ »
Παιδιά τα Casio είναι φτηνά ρολόγια , αλλά όχι "ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΑ". Εχει μεγάλη διαφορά !
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 12:09:54 πμ »
για ρολοι σκληρη χρηση μια χαρα και οχι τα μοντελα ευρωπης ,να δεις αμερικη και απο ταιλανδη μεσω ebay.στο λινκ που δινω αρχικα εχει και προτασεις απο που να αγορασεις εγγυημενα μεσω νετ

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 12:12:21 μμ »
Παράθεση από: "trelovet"
Παιδιά τα Casio είναι φτηνά ρολόγια , αλλά όχι "ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΑ". Εχει μεγάλη διαφορά !

σωστος trelovet, αλλα φθηνα αλλο φθηνιαρικα  :yawinkle:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 20, 2007, 03:36:22 μμ »
για ηλεκτρονικα ειμαστε στα καλα μοντελα απο 160$ και πανω,παμε και στα 800 900$

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 07, 2007, 12:46:40 μμ »
Παράθεση από: "george_"
για ρολοι σκληρη χρηση μια χαρα και οχι τα μοντελα ευρωπης ,να δεις αμερικη και απο ταιλανδη μεσω ebay.στο λινκ που δινω αρχικα εχει και προτασεις απο που να αγορασεις εγγυημενα μεσω νετ


Καλησπερα στο forum! Παρακολουθω καιρο τις συζητησεις αλλα σημερα ηρθε η ωρα για το πρωτο μου post. Βασικα ενδιαφερομαι να αγορασω ενα Casio G-shock και συγκεκριμενο το G-2800b. Η αληθεια ειναι οτι λογω ελλειψης χρονο δεν εχω κανει ερευνα αγορας στα καταστηματα για να το βρω, αλλα ενδιαφερομαι για καποιο ηλεκτρονικο καταστημα για να το προμηθευτω. Στο αρχικο link της σελιδας τσεκαρα τα προτεινομενα e-shops χωρις ομως να βρω το συγκεκριμενο μοντελο. Εχετε να μου κανετε καποια προταση?? Η εστω για "κανονικο" μαγαζι που μπορω να το αγορασω. (αν και η αληθεια ειναι οτι προτιμω μια on-line αγορα..:)).
Καθε βοηθεια πολυτιμη!!! Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 07, 2007, 12:52:44 μμ »
Καλως ηρθες takissam.
Βγαλε μια προπληρωμενη καρτα,μπες στο ebay,και θα χαθεις απ την πληθωρα προσφορων στα G-shock.
Νομιζω αυτο ειναι οτι καλυτερο εχεις να κανεις και θα γλυτωσεις και λεφτουλια ;)

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 07, 2007, 02:15:06 μμ »
κατι θα γινει :weedman:
λοιπον περα απο την πλακα οταν ανοιξα το τοπικ στο λινκ που δινω και ειναι ενα απο τα καλυτερα για καζιο εχει καπου που λεει whre to buy εκει εχει εγγυημενους πωλητες σα μαγαζια και στο ebay,εγω ειδα απο κει το chronoworld gia frogman στελνουν παντου
καλη αγορα

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 07, 2007, 02:39:56 μμ »
Ευχαριστω both για τις απαντησεις...
@eisenberg ebay ψωνιζω απο καιρο και εχω κ πιστωτικες κλπ..Απλα το θεμα ειναι οτι ενω οντως οπως λες εχει απειρα G-shock, δεν βρηκα το συγκεκριμενο!!
@george_ τα link που λες ηταν το πρωτο πραγμα που τσεκαρα μιας και βρηκα το post σου πολυ ενδιαφερον. Ομως το ιδιο ισχυει και εδω... #-o
Πουθενα το συγκεκριμενο! Το εχω βρει μονο amazon αλλα δυστυχως η τακτικη τους δεν επιτρεπει να στελνουν τετοια ειδη (ηλεκτρονικα) στην Ελλαδα...anyway δεν απελπιζομαι !!!  :weedman:

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 07, 2007, 03:20:08 μμ »
Εχεις δοκιμασει να googl-αρεις τον κωδικο?Αν κι ετσι δε βγαζεις ακρη,μαλλον πρεπει να κανεις υπομονη μηπως εμφανιστει στο ebay......

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 07, 2007, 07:19:50 μμ »
o g-peopleland  για καθε πωλητη εχει και σχολια ενας απο αυτους ,ισπανια νομιζω εχει και παλια η μπορει να σου βρει ,αρχισε τα mail σε αυτους τους πωλητες ,εχουν τις ακρες ,κατι μπορει να γινει.

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 07, 2007, 10:02:30 μμ »
Thanx for the tip... Εστειλε ηδη e-mail! Να υποθεσω λοιπον οτι το συγκεκριμενο μοντελο θεωρειται πελιοτερο γιαυτο και δεν το εχω βρει πουθενα ε???

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 13, 2007, 12:06:27 μμ »
Hello again!! Επανηλθα με ρολοι αυτη τη φορα   :D . Μετα απο αρκετο ψαξιμο διαδικτυακο αποφασισα να βγω στα μαγαζια. Τελικα βρηκα το μεταγενεστερο μοντελο αυτου που εψαχνα και συγκεκριμενα το G-2900. Μου εκανε αμεσως κλικ μιας και στις φωτο απο το νετ φαινοταν πολυ διαφορετικο. Πολυ ευχαριστημενος κ με το μεγεθος και με τις λειτουργιες. Ολα super λοιπον!
Μια ερωτησουλα μονο... Στην επιλογη της time zone ξερω οτι η χωρα μας βρισκεται στη ζωνη "+2" σωστα? Ποια επιλεγω ομως αφου η αγαπητη casio μας εχει γραμμενους και δεν εχει σαν επιλογη τη ζωνη αυτα??? :toimonster:
Το μονο αντικτυπο στις λειτουργιες ειναι μονο η παγκοσμια ωρα. Αν δεν εχει γινει σωστη επιλογη, τοτε ολες οι αλλες ωρες δεν ειναι σωστες....

Αποσυνδεδεμένος Voodooman

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 787
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 13, 2007, 03:22:31 μμ »
Αυτή τη στιγμή είμαστε στο +3 ώρες από την GMT, λόγω της αλλαγής ώρας. Μερικές χώρες που έχουν ίδια ώρα με εμάς είναι η Τουρκία, Αίγυπτος,Φινλανδία, Ουγγαρία. Υπάρχει κάποια από αυτές, ώστε να την δηλώσεις ως χώρα;