Αποστολέας Θέμα: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.  (Αναγνώστηκε 17562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« στις: Οκτώβριος 14, 2017, 09:20:22 πμ »
Χτες με τρέλανε στα μηνύματα για άμεση αγορά ρολογιού και σε ότι ζήτησε του το έστειλα. 
Μου έκλεισε ραντεβού και δεν ήρθε ποτέ και έχει κλειστό το κινητο που έδωσε να επικοινωνήσουμε. 
Δείτε φωτός:


Sent from my SM-N930F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 14, 2017, 09:29:46 πμ »
Ίσως κάτι να του 'τυχε του ανθρώπου

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 14, 2017, 10:17:28 πμ »
Ίσως να το μετάνιωσε και να έχει την (δυστυχώς διαδεδομένη) πολιτική "το μετάνιωσα - δεν επικοινωνώ - εξαφανίζομαι" :(

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 14, 2017, 10:35:55 πμ »
Η διάβασε τα ποστ όπου ο πρωην πρόεδρος το γύρισε σε GS και το σκέφτεται προς Ιαπωνια μεριά....
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 14, 2017, 10:45:39 πμ »
Δεν ξέρω, εγώ με κάτι τέτοια φοβάμαι πολύ. Δεν ξέρεις σε τι τρομοκράτη, επαγγελματία δολοφόνο ή μέλος του ISIS θα πέσεις.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 14, 2017, 11:01:24 πμ »
Καλο θα ειναι να περιμενουμε πρωτα-πρωτα να δουμε αν ειναι καλα ο ανθρωπος και μετα ας δωσει την εξηγηση του.

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 11:24:27 πμ »
Όπως θα είδατε καμμιά εξήγηση δεν ήρθε....

Sent from my SM-N930F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 11:43:01 πμ »
Με αφορμή να πω την άποψη μου, ότι οι αγγελίες σε ένα φόρουμ είναι καθαρά για εξυπηρέτηση των ενεργών μελών και μόνο, με χαλάει πολύ όταν βλέπω άσχετους να μπαίνουν μόνο και μόνο για να βάλουν μία αγγελία! Όπως με χαλάει κοράκια που περιμένουν πως και πως να μπει κάποια συγκεκριμένη αγγελία να την χτυπήσουν! Εγώ μέσα δεν είναι παζάρι είναι μια μικρή βοήθεια προς τα ενεργά μέλη και μόνο!! Καμία φορά καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν πριβέ φόρουμ...

Αυτά που λέω δεν αφορά το συγκεκριμένο συμβάν!

Sent from my Huawei P8 using Tapatalk

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος cupra73

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4742
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 12:31:05 μμ »
Όπως θα είδατε καμμιά εξήγηση δεν ήρθε....

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Ίσως γιατί δεν μπήκε στο φόρουμ μετά που άνοιξες το συγκεκριμένο θέμα....

Τελευταία σύνδεση: Οκτώβριος 13, 2017, 01:41:29 μμ

Όπως και να έχει και άσχετα το χιούμορ των προηγούμενων ποστ συμμερίζομαι απόλυτα την δυσαρέσκειά σου καθώς έχασες χρόνο και πιθανώς και χρήμα για να μετακινηθείς στο ραντεβού που κανονίσατε, από την άλλη όμως είμαστε άνθρωποι και όπως γράφτηκε πιο πίσω (και σίγουρα έχει συμβεί η μπορεί να συμβεί στον καθένα) να του έτυχε κάτι έκτακτο και σοβαρό και να μην έχει καν την διάθεση, τον χρόνο η και την δυνατότητα για να διεκπεραιώσει την συναλλαγή που ξεκίνησε η για περαιτέρω επικοινωνία......αν πάλι απλά το μετάνιωσε και δεν συμβαίνει κάτι από τα παραπάνω τότε κακώς δεν σε ενημέρωσε ως όφειλε έτσι ώστε να μην ταλαιπωρηθείς και στηθείς και τέτοιες συμπεριφορές δεν αρμόζουν σε συναλλαγές μεταξύ κυρίων.

Από την άλλη όμως σε τέτοιες περιπτώσεις και από την στιγμή που δεν σου έφαγε και χρήματα βρε αδελφέ χρειάζεται λίγη υπομονή και ψυχραιμία, την μια ημέρα σε έστησε στο ραντεβού και την επόμενη στο καπάκι άνοιξες το παρών θέμα....καλό και συνετό θα ήταν να δώσεις λίγες ημέρες χρόνο (στην περίπτωση του έκτακτου-σοβαρού που αναφέρθηκε καθώς δεν ξέρεις τι μπορεί να έγινε) στον υποψήφιο αγοραστή να επικοινωνήσει μαζί σου έστω και καθυστερημένα και εφόσον αυτό δεν γινόταν αλλά ούτε τον έβρισκες και στο τηλέφωνο τότε να ενημερώσεις και εδώ.

Το ευτυχές (και πολύ σωστό που έπραξες) είναι ότι μιας και είχες να κάνεις με νέο μέλος που δεν έχει καμία αξιολόγηση και παρελθόν σε συναλλαγές εδώ μέσα δεν έστειλες το ρολόι αλλά επέλεξες χέρι με χέρι συναλλαγή έτσι ώστε να μην βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων (όπως έγινε πρόσφατα με άλλο γνωστό μέλος εδώ μέσα) οπότε στην τελική δεν έγινε κάτι το σοβαρό.

Υπομονή λοιπόν και από την στιγμή που δεν υπάρχει κάτι το ουσιαστικά μεμπτόν ο χρόνος θα δείξει τι παίχτηκε στην όλη φάση και ο καθένας θα βγάλει τα ανάλογα συμπεράσματα.
''Γιώργος''

Αποσυνδεδεμένος spirosg75

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 06:56:18 μμ »
Καλο θα ειναι να περιμενουμε πρωτα-πρωτα να δουμε αν ειναι καλα ο ανθρωπος και μετα ας δωσει την εξηγηση του.

Λογικό! Πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να έτυχε κάτι όποτε δίνεις στον άλλο 1-2 μέρες για να εμφανιστεί, να ζητήσει συγγνώμη και να εξηγήσει.
Διαφορετικά, ισως Θα ήταν μια σκέψη οι διαχειριστές του φορούμ να δώσουν όλες τις IP από τις οποίες αυνδεθηξε ο χρήστης στην Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και να συνεχίσει έτσι το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 07:03:23 μμ »
Διαφορετικά, ισως Θα ήταν μια σκέψη οι διαχειριστές του φορούμ να δώσουν όλες τις IP από τις οποίες αυνδεθηξε ο χρήστης στην Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και να συνεχίσει έτσι το θέμα.

Δεν ειναι ενα απλο ηλεκτρονικο εγκλημα. Υπαρχουν σιγουρα ενδειξεις τρομοκρατιας και καλο θα ηταν να εμπλακουν ΕΥΠ και αντιτρομοκρατικη.

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 07:05:30 μμ »
Δεν ειναι ενα απλο ηλεκτρονικο εγκλημα. Υπαρχουν σιγουρα ενδειξεις τρομοκρατιας και καλο θα ηταν να εμπλακουν ΕΥΠ και αντιτρομοκρατικη.

Ξέχασες την NSA που είναι η αγαπημένη μου, βρωμερότερη των βρωμερότερων, μυστική υπηρεσία :smoker:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 07:07:44 μμ »
Καλα εννοειται, με σημα στην interpol και εμπλοκη ολων των γνωστων μυστικων υπηρεσιων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spirosg75

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 08:34:52 μμ »
Δεν ειναι ενα απλο ηλεκτρονικο εγκλημα. Υπαρχουν σιγουρα ενδειξεις τρομοκρατιας και καλο θα ηταν να εμπλακουν ΕΥΠ και αντιτρομοκρατικη.


Ξέχασες την NSA που είναι η αγαπημένη μου, βρωμερότερη των βρωμερότερων, μυστική υπηρεσία :smoker:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω τις προθέσεις του συγκεκριμένου χρήστη αλλά γενικότερα, τo να προσπαθεί κάποιος να σε εξαπατήσει μέσω ίντερνετ ώστε να του στέιλεις κάτι και να μην δείς λεφτά, θεωρείτε οτι δεν υπάγεται στο "ηλεκτρονικό έγκλημα"? Δοκιμάστε τότε να ειδοποιήσετε την τροχαία να του κόψει κλήση...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 08:41:38 μμ »
Καταρχας δεν υπαρχει καμια εξαπατηση, ενα μελος ειτε κατι επαθε και δεν πηγε στο ραντεβου ειτε ειναι γαιδουρι. Αν αυτο το θεωρεις εγκλημα, ευχομαι να μην εισαι δικαστης ή αστυνομικος..
Αλλα ακομα και αν υπηρχε εξαπατηση, εγκλημα και παλι δεν το λες, τουλαχιστον οχι σε τετοιο βαθμο ωστε να εμπλακει η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος. Θα προτιμουσα το προσωπικο τους να ασχολειται με παιδοφιλιες κτλ και οχι με αρπαχτες μεσω φορουμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spirosg75

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 08:50:56 μμ »
Καταρχας δεν υπαρχει καμια εξαπατηση, ενα μελος ειτε κατι επαθε και δεν πηγε στο ραντεβου ειτε ειναι γαιδουρι. Αν αυτο το θεωρεις εγκλημα, ευχομαι να μην εισαι δικαστης ή αστυνομικος..
Αλλα ακομα και αν υπηρχε εξαπατηση, εγκλημα και παλι δεν το λες, τουλαχιστον οχι σε τετοιο βαθμο ωστε να εμπλακει η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος. Θα προτιμουσα το προσωπικο τους να ασχολειται με παιδοφιλιες κτλ και οχι με αρπαχτες μεσω φορουμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι, δεν είμαι δικαστής ούτε αστυνομικός, όποτε μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος τα βραδιά.

Τώρα βέβαια πως εσυ βλέπεις λογικό «ότι απλα ήταν γαϊδούρι και δεν πήγε στο ραντεβού», ένας άνθρωπος που κατα πρώτον ζήτησε αποστολή, ενώ μένει στην ίδια πόλη με τον πωλητή...εγώ πάλι το βλέπω περίεργο έως ύποπτο.

Τελος, επειδή δεν γνωριζόμαστε, καλό είναι να ξεκαθαρίσουμε κάτι: το να διαφωνείς μαζί μου είναι δικαιωμα σου, το να με ειρωνεύεσαι ομως, ούτε είναι και ούτε στο επιτρέπω.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 08:57:20 μμ »
Δεν υπαρχει καμια ειρωνια, ειπες κατι ιδιαιτερα υπερβολικο και αστειευτηκα. Συμβαινει στα φορα, οπως και στη ζωη και αν το ελεγα μπροστα σου, θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι ειρωνια. Αλλωστε κι εσυ συνεχισες με πλακα.
Για να ειμαι ειλικρινης, ειναι τοσο τραβηγμενο, κατα την αποψη μου, αυτο που εγραψες, που πιστευα οτι μπορει να κανεις και πλακα. Διαβασε τα προηγουμενα ποστ και θα καταλαβεις.
Κατα τα αλλα, αλιμονο αν τετοιες συμπεριφορες βρισκονταν στο πεδιο ενασχολησης υπηρεσιων οπως η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος. Κι αλιμονο αν οι διαχειριστες του φορουμ επαιζαν το ρολο του καταδοτη για ψυλλου πηδημα.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 09:04:28 μμ »
Και επειδη τροποποιησες το τελευταιο σου ποστ, προσθετοντας ξεκαθαρισματα και τι μου επιτρεπεις και τι οχι να γραφω, να σου ξεκαθαρισω κι εγω κατι: αν διαβαζω πραγματα που για μενα ειναι παραλογα, θα απανταω με σαρκασμο, ειτε το επιτρεπεις ειτε οχι. Διαλογο με το παραλογο εχω αποφασισει να μην κανω. Εφοσον δεν υπαρχουν προσωπικες προσβολες, δε θα γινεις ο αστυφυλακας των ποστ εδω μεσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spirosg75

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 09:06:24 μμ »
Δεν υπαρχει καμια ειρωνια, ειπες κατι ιδιαιτερα υπερβολικο και αστειευτηκα. Συμβαινει στα φορα, οπως και στη ζωη και αν το ελεγα μπροστα σου, θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι ειρωνια. Αλλωστε κι εσυ συνεχισες με πλακα.
Για να ειμαι ειλικρινης, ειναι τοσο τραβηγμενο, κατα την αποψη μου, αυτο που εγραψες, που πιστευα οτι μπορει να κανεις και πλακα. Διαβασε τα προηγουμενα ποστ και θα καταλαβεις.
Κατα τα αλλα, αλιμονο αν τετοιες συμπεριφορες βρισκονταν στο πεδιο ενασχολησης υπηρεσιων οπως η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος. Κι αλιμονο αν οι διαχειριστες του φορουμ επαιζαν το ρολο του καταδοτη για ψυλλου πηδημα.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Όπως είπες, αν γνωριζόμασταν ή αν το έλεγες απο κοντά, ίσως να έβγαινε σε πλάκα. Σην προκειμένη βγήκε σε ειρωνία απο την πρώτη φορά αλλά το συνέχισα με χαβαλέ ελπίζοντας οτι το πήρα στραβά.... και στην συνέχεια ήρθε και το "ελπίζω να μην είσαι αστυνομικός ή δικαστής" το οποίο περνάει απο την ειρωνία στην προσβολή, για κερασάκι στην τούρτα.

Κατα δεύτερον, νομίζω οτι πλέον όλοι ξέρουμε οτι οι απατεώνες του ίντερνετ αυξάνονται και πλυθήνονται και κυνηγάνε ανυποψίαστα θύματα. Αν λοιπόν ξέρεις οτι έχεις να κάνεις με έναν τέτοιο, δεν γίνεσαι"καταδότης" με το να βοηθήσεις να πάρει αυτό που του αξίζει.

Τέλος πάντων, ο καθένας έχει την δική του οπτική

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: Προσοχή στο νέο μέλος Petros48.
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 09:09:10 μμ »
Ο άνθρωπος σε ραντεβού δεν εμφανιστηκε...πως θα έτρωγε λεφτά έτσι Σπύρο;Δε βλέπω να πήγε να κάνει κάποια ιντερνετικη απάτη..