Αποστολέας Θέμα: Τα ρολογια μου!!!!  (Αναγνώστηκε 10576 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Τα ρολογια μου!!!!
« στις: Φεβρουάριος 07, 2009, 01:34:18 πμ »
Μερικες φωτογραφιες με τα ρολογια μου(+της κοπελας μου!!!Το οποιο ακομα δεν της το εδωσα,αρα ακομα μου ανηκει!!!)
http://img520.imageshack.us/my.php?image=img0248bo1.jpg
http://img161.imageshack.us/my.php?image=img0250el4.jpg
http://img98.imageshack.us/my.php?image=img0258xv9.jpg
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 07, 2009, 09:49:01 πμ »
ωραια ρολογια αλλα ΔΕΝ μου κανει κανενα για κοπελα....

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 07, 2009, 10:34:00 πμ »
και το ασπρο τι ειναι???!! ;)
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 07, 2009, 11:54:18 πμ »
μια χαρα σε βλεπω και το ασπρο καλο ειναι αν σκεφτεις τι περασες!
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος K2LINOS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 830
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 07, 2009, 03:16:03 μμ »
Σωστος φιλε μου!!! ;)
Fortis B42 Black titanium-Sinn U2-Seiko kinetic- Ingersoll-PAW 1500GB-GW-5000B-1JR-Pam 312-Steinhart limited silver edition-Casio Frogman-GWF-1000-Longines Legend Diver-Ω Planet ocean 45,5mm-Breitling-Seawolf-Benarus Megalodo-GPR-b1000-🍎watch 4-Vostok energia bronze-GF-1000-Seiko zimbe srpa47j1

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 20, 2009, 08:47:14 μμ »
.......σήμερα είπα να βάλω και εγώ "μερικά" από τα δικά μου ρολόγια.Πραγματικά όμως ρολόγια!Και τί εννοώ....από εταιρίες που "εμπλέκονται" στό χώρο καθαρά με θέμα το αντρικό,καθημερινό,σπόρ ρολόι,το οποίο μπορεί να σε συνοδεύει παντού....να "ζουν" μαζί σου και ΟΧΙ εσύ γι'αυτά!Ούτε elegantαδούρες,ούτε λουριά λουστρινέ.ούτε κείνο ούτε το άλλο....αυτά έχω στη συλλογή μου τα γουστάρω τα χαίρομαι και ενίοτε φοράω το ένα ή το άλλο....άλλα είναι (για μένα) ακριβά,άλλα ακριβότερα και άλλα πολύ ακριβά....ΟΛΑ ΟΜΩΣ προερχονται από τις ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑΣ ;)  :-*

konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 20, 2009, 08:57:24 μμ »
Ένα κι ένα!!
Πολύ σημαντικό να έχεις κρατήσει επιλεγμένα κομμάτια και όχι ... πώς τα έχεις πει ... α ναι, κόκαλα. Χα χα χα. Άκου "κόκαλα". ;D
Ακόμα πιο σημαντικό όμως είναι ότι τα χαίρεσαι φορώντας τα. :up:

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 20, 2009, 09:11:34 μμ »
ευχαριστώ φίλε Χάρη...και για τους "νεότερους" που δεν το γνωρίζουν από τα παλιά post, ας διαβάσουν καλύτερα το σχόλιό μου περί κοκκάλων στην πιάτσα  :D :D
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1387.0.html
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 20, 2009, 09:23:14 μμ »
Θες να μου δώσεις να προσέχω την συλλογή σου φίλε Konakis??!! Να τα χαίρεσε!

Φιλικά,

Αντωνης

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 20, 2009, 09:25:52 μμ »
Γιώργο, πραγματικά προσεγμένες επιλογές -κορυφαίο κατά τη γνώμη μου το 233. Άλλη ερώτηση: αν αγόραζες τώρα ακόμα ένα, τι θα έπαιρνες;

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 20, 2009, 09:28:11 μμ »
Να μαντέψω?? JLC??

Φιλικά,

Αντώνης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 20, 2009, 09:28:59 μμ »
Θες να μου δώσεις να προσέχω την συλλογή σου φίλε Konakis??!! Να τα χαίρεσε!

Φιλικά,

Αντωνης
πολύ ευχαρίστως!....εξάλλου για να τα φοράμε τα΄χουμε,έτσι πιστεύω ότι νιώθουν οι περισσότεροι από εμάς  ;) :D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 359
  • Παρανέστι
    • Προφίλ
    • IMAGESHACK
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 20, 2009, 09:31:05 μμ »
.......σήμερα είπα να βάλω και εγώ "μερικά" από τα δικά μου ρολόγια.Πραγματικά όμως ρολόγια!Και τί εννοώ....από εταιρίες που "εμπλέκονται" στό χώρο καθαρά με θέμα το αντρικό,καθημερινό,σπόρ ρολόι,το οποίο μπορεί να σε συνοδεύει παντού....να "ζουν" μαζί σου και ΟΧΙ εσύ γι'αυτά!Ούτε elegantαδούρες,ούτε λουριά λουστρινέ.ούτε κείνο ούτε το άλλο....αυτά έχω στη συλλογή μου τα γουστάρω τα χαίρομαι και ενίοτε φοράω το ένα ή το άλλο....άλλα είναι (για μένα) ακριβά,άλλα ακριβότερα και άλλα πολύ ακριβά....ΟΛΑ ΟΜΩΣ προερχονται από τις ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΩΡΟΛΟΓΟΠΟΙΙΑΣ ;)  :-*




θηρίο είσαι!!
Δύσκολο χόμπι τα ρολόγια.....

Αποσυνδεδεμένος antonis_ch

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1360
  • Time is the most valuable thing a man can spend!
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 20, 2009, 09:31:28 μμ »
Οκ που σε βρίσκω να τα παραλαβω?!! LOL  :D

Φιλικά,

Αντωνης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 20, 2009, 09:34:39 μμ »
Γιώργο, πραγματικά προσεγμένες επιλογές -κορυφαίο κατά τη γνώμη μου το 233. Άλλη ερώτηση: αν αγόραζες τώρα ακόμα ένα, τι θα έπαιρνες;
ευχαριστώ πολύ Νικος....πολύ δύσκολη ερώτηση μου βάζεις.... >:(  ΑΝ μιλάμε για την ίδια κατηγορία ρολογιών τότε μετά από πολύ σκέψη,τότε ΣΙΓΟΥΡΑ IWC BIG PILOT ref.5002 transtitional model σαν του φίλου dimis.....θα'χεις και τώρα στην οικονομική κρίση,τα λεφτά σου και ξεχωριστό ρολόι με πολύ καλό in-house μηχανισμό  ;) kai σίγουρα στο μέλλον μεγαλύτερη αξία  8)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 20, 2009, 09:42:07 μμ »
 :o :o

κοναν!!!ενα και ενα !εχεις και το sinn!rolex,panerai,iwc ,σπορ σειρες !!!μπραβο!!!

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 21, 2009, 08:43:26 μμ »
Γιώργο (konakis) πέρα από τα ρολόγια της συλλογής σου -που είναι υπεράνω κριτικής, εννοείται- αυτό που θαυμάζω από την πρώτη μέρα που γράφτηκα στο φόρουμ, είναι η νοοτροπία που έχεις πάνω στο θέμα. Πολύ κατασταλαγμένος φίλε μου.
καθημερινό,σπόρ ρολόι,το οποίο μπορεί να σε συνοδεύει παντού....να "ζουν" μαζί σου και ΟΧΙ εσύ γι'αυτά!Ούτε elegantαδούρες,ούτε λουριά λουστρινέ.ούτε κείνο ούτε το άλλο....αυτά έχω στη συλλογή μου τα γουστάρω τα χαίρομαι και ενίοτε φοράω το ένα ή το άλλο...
Απλά respect. Και δίνε μας, που και που, μάχιμες φωτογραφίες από τις δραστηριότητές σου να τα χαιρόμαστε και εμείς.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 21, 2009, 09:27:07 μμ »
Γιώργο (konakis) πέρα από τα ρολόγια της συλλογής σου -που είναι υπεράνω κριτικής, εννοείται- αυτό που θαυμάζω από την πρώτη μέρα που γράφτηκα στο φόρουμ, είναι η νοοτροπία που έχεις πάνω στο θέμα. Πολύ κατασταλαγμένος φίλε μου.
καθημερινό,σπόρ ρολόι,το οποίο μπορεί να σε συνοδεύει παντού....να "ζουν" μαζί σου και ΟΧΙ εσύ γι'αυτά!Ούτε elegantαδούρες,ούτε λουριά λουστρινέ.ούτε κείνο ούτε το άλλο....αυτά έχω στη συλλογή μου τα γουστάρω τα χαίρομαι και ενίοτε φοράω το ένα ή το άλλο...
Απλά respect. Και δίνε μας, που και που, μάχιμες φωτογραφίες από τις δραστηριότητές σου να τα χαιρόμαστε και εμείς.

ευχαριστώ φίλε "εορτάζοντα" Κωστή για τα καλά σου λόγια....όσο για τις "μάχιμες" φωτό από τις διάφορες δραστηριότητές μου με αυτά, απλά αναμείνατε με τον καιρό  ;D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 22, 2009, 10:45:59 πμ »
Χάλια!!! Χάλια!!!
Το χαβιάρι είναι μαύρο, το κρασί είναι παλιό, το τυρί είναι μουχλιασμένο, ο αστακός είναι ζωντανός. Παπαπά.

Γιώργο σε ποιο ρολόι σου ποιος χαρακτηρισμός θα ταίριαζε;

είναι η νοοτροπία που έχεις πάνω στο θέμα. Πολύ κατασταλαγμένος φίλε μου.

Ο Γιώργος είναι και γκουρμέ και στη λαδόκολα.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: Τα ρολογια μου!!!!
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 22, 2009, 11:02:52 πμ »
konakis δε θυμόμουν οτι έχεις και το top gun!!!!εύγε παλικάρι μου!!!ποιά η αίσθηση των 46 mm στο χέρι???σε σχέση με το big pilot???ποιό θεωρείς καλύτερη επιλογή (αν και φαντάζομαι αφού βλέπω ποιό πήρες...:)???
The planet is an ocean